Červenec 2016

Kreslím - AHS: Liz Taylor I

23. července 2016 v 0:16 | Moi Keiniku Sang |  Kresba, malba...a tak vůbec
Liz Liz Liz Liz liz Liz liz.

Nemám obsesi, ty máš obsesi.
Denis O´Hare se těžko kreslí, pokud na sobě zrovna nemá tunu mejkapu. Pokud na sobě má tunu mejkapu, zaprvé vypadá úžasně, jeho oči jsou s eyelinerem tak dvakrát větší než normálně, což je prostě fascinující, a zadruhé má mnohem víc definujících znaků (třeba obočí), takže Liz je takový dobrý trénink.

Plus mám Liz fakticky ráda. Je to super charakter, je úžasně zahraná a Denis si vzal její boty na Zlaté Glóby. Ten chlap fakt umí chodit v podpatcích, je to magie. Na Loubotinkách se v AHS nosil jako královna ze Sáby.

Takže Liz. Kreslila jsem podle fotek z Twitteru (?I guess?), který vznikly v zákulisí a jsou strašně super. Časem jich přibyde, tohle je pouze první várka.
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13731657_922454667876695_4711995408485500605_n.jpg?oh=d8932471b8827ba600da8aea143634da&oe=5822FEE3
Tohle je spíš skica, po půl roce jsem vytáhla barvy, ale měla jsem špatnej papír. Musím si koupit akvarelák.

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/s960x960/13719528_922454671210028_1657225930849920921_o.jpg
Tohle byl celkem boj, ale byla jsem v zóně a jsem s tím spokojená, skoro pyšná. Ty oči jsem si užila, v reálu nejsou tak crazy, mají normálnější barvu a tak, ale na to tak úplně nemám dovedosti. Plus by se mi rozmazala ta měkká tužka a nemělo by to efekt, takže go big or go home.

K Liz se stoprocentně vracím. Druhá část přijde co nevidět.American Horror Story

21. července 2016 v 20:53 | Moi Keiniku Sang |  Filmy a seriály - druhá z podstat mé existence
Halelujah, konečně jsem se podívala na AHS. Jsem nadšená a chci další řadu, ačkoliv si říkám, že Horror by v tom názvu možná ani být nemusel, hlavně u poslední řady. Ale je to naprosto fantastická záležitost, značně netradiční v mnoha ohledech.

Jelikož poslední řada je poměrně nová, pro jistotu přidám

http://logonoid.com/images/american-horror-story-logo.png

Řada 1: Murder House

Klasický hororový setting - Ben, Vivian a Violet, rodina s lehce problematickou náctiletou dcerou se nastěhuje do velkého podězřele levného domu. Přirozeně se ukáže, že dům má velmi velmi velmi temnou historii a navíc je plný duchů, něco divného je ve sklepě a hospodyně je nějaká divná, stejně tak sousedi jsou divní. Snaha manželů zachránit rozpadající se vztah a dostat svou dceru zpátky do latě je konstatně podlamována podivnými událostmi. Violet si začne s jedním z tatínkových pacientů (tatínek je psychiatr), Tatem, který je všechno jenom ne ideální materiál pro přítele. Hospodyně Moira je evidentně něco víc než jen starší paní v puritánské uniformě. Sousedka je prostě creepy a její dcera rodině neustále připomíná, že "tu všichni umřete". Ben se při svém ranním běhu poěnkud nechtě seznámí s těžce popáleným Larrym, který je podobně jako sousedka Constance prostě creepy a evidentně nechce nechat rodinu na pokoji. Občas se zjeví párek gayů, kteří tvrdí, že dům je jejich. Do toho je otravuje uječená Benova známost, se kterou podvedl Vivian. Všechno jim jednoduše padá na hlavu a věci se nemíní zlepšit.
Během příběhu se dozvídáme, kdo žije, kdo už je vlastně mrtvý a kdo je jaký druh totálního psychopata. Najde se i jeden fakt příšerný plot twist.
Tohle je hlavně vztahový horor, zabývající se problematikou nevěr a jejich následků. V podstatě všichni přítomní jsou silně ovlivnni něčí nevěrou a končí to násilím a smrtí.
A přestože Tate je cute as a button, fakt to není romantický hrdina.

Řada 2: Asylum

Asylum byla jízda. Nejděsivější řada, nejděsivější témata a nejděsivější prostředí. Je rok 1964 a Briarcliff je instituce pro mentálně choré, která má mezi svými "obyvateli" taky novinářku Lanu. Doktoři se pokoušejí "léčit" její homosexuality nejrůznějšími nelidskými prostředky. Briarcliff je v podstatě jedna velká mučící komora pro všechny pacienty. Ti zahrnují obviněného sériového vraha Kita, nevinnou bytůstku Pepper, nymfomanku Shelley a další. Vedení je tvořeno jeptiškami, z nichž největší slovo mají vrchní sestra Jude a její chráněnka Mary Eunice. Občas se přidá i monsignor Timothy. Lékaři jsou věsměs děsní, nejhorší z nich je ovšem doktor Arden, u něhož existuje více než silné podezření, že je to nácek. Aby Briarcliff nebyl málo příšerný, nachomýtne se k tomu všemu i ďábel sám.
Lana se přirozeně snaží uniknout a říct světu o všem, co se v Briarcliffu děje. Což samozřejmě není vůbec jednoduché a stojí to spoustu potu a krve.

Řada 3: Coven

Coven je často považován za nejeslabší řadu AHS, což je zřejmě proto, že přišla po té nesilnější. Nicméně já s ní byla spokojená, po Asylum byl potřeba nějakej oddech, navíc měla super téma. Mám slabost pro moderní čarodějnice.
Malá čarodějka Zoe začíná chodit do školy pro ostatní malé čarodějky. Každé čarodějka má specifický talent, který rozvíjí. Čarodějek je ale čím dál míň a ty, co jsou odhaleny, jsou napadány a perzekuovány. Coven potřebujou novou nejvyšší čarodějku a existuje slušná šance, že se jí stane jedna ze studentek, pokud ovšem přežijí.
Kromě hrozeb od lidí se hrozbou stane i místní voodoo kult, jehož královna Marie Laveaux má nějaké nevyřízené účty. Zoe se musí potýkat se svým zombie frankensteinoidním boyfriendem, rivalitou mezi kamarádkami a ostaními dramaty uvnitř covenu. Občas někdo vstane z mrtvých, zjeví se nějaký duch nebo tak něco, němý "školník" Spalding udělá něco creepy... normální středoškolský život.
Coven možná není nejsilnější dějově, ale má pár fakt super characterů se zajímavejma linkama. A řeší rasismus, celkem výrazně a přitom tak nějak... targikomicky? Zajímavý nápady tady v Covenu.
https://67.media.tumblr.com/532d9d41d907b8159b016cc559278cd7/tumblr_n35vqcsHjn1twa13no1_500.gif

Řada 4: Freak Show

Máte rádi klauny? Lol.
Tohle je úžasná řada. Točí se kolem cirkusového segmentu Freak Show, který momentálně hostuje na Floridě a potýká se s finančními potížemi. Kdy se objeví siamská dvojčata Bette a Dot, vědoucí freak show vidí příležitost, jak konečně vydělat korunu. Nebo, chcete-li, dolar.
Bohužel není sama, kdo vidí příležitost. Do freak show se přidají kartářka (?) Maggie Esmeralda a její "partner" Stanley, který Else slíbí Hollywood. Pravda je taková, že chce jenom doručit pár lidských anomálií do místního muzea. Maggie se s tímto nápadem sice časem rozchází, ale situaci to moc nepomáhá.
Ve freak show jsou krom dvojčas ještě "lobster boy" Jimmy, jeho máti, vousatá dáma Ethel, "amazonka" Eve, maličkatá Ma Petite, supersilák Dell Toledo, jeho hermafroditní žena Desiree, beznohá Beznohá Suzi, nevinná Pepper (která Freak Show propojuje s Asylum) a v neposlední řadě Paul, "the ilustrated seal". Dohromady tvoří svéráznou rodinu, které nezbývá nic jiného, než držet pohromadě, protože nemůžou věřit zbytku světa.
Protože zbytek světa je Stanley. A ten není jediný, kdo je ohrožuje. Gloria Mott, lehce naivní a příliš milující půvabná maminka vzala svého nesnesitelného synka Dandyho na freak show. A Dandymu se zalíbila dvojčata. A protože je psychopat, nezastaví se před ničím, aby je dostal.
Aby toho nebylo málo, Dandy najde spřízněnou duši ve vraždícím launovi.
Jo, Freak Show je zábava. Ale aspoň máme dvě zajímavé gay postavy - Della, který je tak strašně maskulinní a heterácký a closeted jak to jen jde, u kterého si říkám, jestli není bi, protože Desiree je fakt nádherná? A Stanley, kterého příroda obdařila takovým způsobem, že když jde do postele s hustlerem, hustler kouká s otevřenou hubou.
https://66.media.tumblr.com/028b8853df46676848258d7f88f4437e/tumblr_o7a1vntQr81txfen3o1_500.gif

Řada 5: Hotel

Hotel je fantastický. Z hororvého hlediska poněkud pochybné, z hlediska charakterů je naprosto epic. Lady Gaga je nejvíc, nedělala jsem si u ní vysoké naděje, ale fakt umí hrát, plus vypadá naprosto hypnoticky. Celé je to spíš vztahové drama s duchama a upíry jako bonusem. Ke konci to dokonce připomíná ghost buddy komedii, je to strašně sladké. Ale popořádku.
John Lowe vyšetřuje sérii příšerných vražd a to ho zavede do podivného hotelu Cortez. Osazentsvo je... zvláštní. Recepční Iris sse nedokáže vzdát svého syna Donovana, který je mimochodem upír a milenec přes sto let staré upírky Elizabeth. Za barem kraluje trans žena Liz a v pokojích straší mrtvá drogově závislá prostitutka Sally, tedy, krom jiných. Kdo v Cortezu zemře, ten tam zůstane navěky jako duch. Rozkošné, že?
Zároveň ale Cortez slouží jako útočiště pro všechny, kteří ho potřebují, před něčím utíkají nebo by jednoduše nebyli přijati společností. Každá figurka v téhle hře má příběh, některá smutný, některá poněkud nechutný, některá romantický. Teď tu pospolu žijí, mrtví s živými, a vedou si hotel.
Opět máme lgbt+ postavy a nekončí to pro ně úplně špatně, což je magical. Nejvíc jsem se bála o Liz, ale skončilo to neuvěřitelně dobře, i když jsem to totálně obrečela, bylo to nádherný, skončila se svou pravou láskou, sexy mladým modelem Tristanem a prostě aaaaa, yesss, this is the kind of content I wanna see.
Nemluvě o provedení. Z hlediska kamery a podobných záležitostí je to mnohem víc artsy fartsy než předchozí řady a fakt to tomu prospívá a nádherně to ladí s art deco prostředím.
https://66.media.tumblr.com/9ec84f74618446dbeb789dd0003200e9/tumblr_nxslfuGDIH1uqslplo1_250.gif

https://67.media.tumblr.com/15fb8c816aa983f9f159ce02270fdc6f/tumblr_o9u2979D521ugsw1ro9_400.gif
Moje babies <3

Jednou z point tohohle seriálu je víceméně stabilní cast opakující se v různých rolích. Jessica Lange je úžasná, ale už se trochu začínala opakovat ve svých rolích mystických žen s cigaretou, takže ta mi moc nechybí. Evan Peters je k sežrání ve všech těch vražedných maniakálních pózách. Finn Wittrock je taky fajn, ačkoliv jako Dandy mě dokonale odpuzoval (i kyž to asi znamená, že dělal něco dobře). Dokonale jsem se zamilovala do nádherné Frances Conroy, kterou chci zpátky za každou cenu, vraťe mi Frances, bitches. *heart eyes*
No a Denis O´Hare je moje láska od první sezóny ( a True Blood věru nepomohla), nejradši bych se přestěhovala do LA nebo kam a hlídala jemu a jeho manželovi synka, no kidding, je to bůh, jsem strašně ráda, že se upsal i šesté sezóně. *even more heart eyes*

I když nemáte rádi horory, dejte tomuhle šanci. Fakt to není tak děsivé, myslím, že ten klaun z Freak Show a Drilldo z Hotelu byly nejděsivější věci, co jsem tam potkala. Nekoná se ani moc jump scares, spíš se to podobá slasheru a místo ani to ne. Zkuste to, je to fun.True Blood: Perfektní seriál pro Pride Month

20. července 2016 v 14:32 | Moi Keiniku Sang |  Filmy a seriály - druhá z podstat mé existence
Sice jsem o True Blood psala ve dvou článcích poměrně nedávno, ale jelikož jsem nemožná fangirl, prostě tomu věnuju samostatný článek.

True Blood je pro mě milník v několika směrech. Po dlouhé době jsem bingewatchla seriál a dokončila ho, všech sedm řad. Sice jsem si dala pár přestávek, ale vždycky jsem se k tomu vrátila. Obyčejně když si dám pauzu, nechám seriál ležet a nědokoukám ho nikdy.
Po dlouhé době jsem taky viděla upíří seriál. Zkoušela jsem se koukat na Upíří deníky, ale z toho už jsem asi vyrostla a nějak to nezvládám. True Blood je poněkud dospělejší v mnoha směrech, k tomu se dostanu.
A posledně, je to rozhodně nejvíc gay seriál, jaký jsem kdy viděla, samozřejmě vyjma seriálů s LGBTQ+ tématikou. To je na tom pravděpodobně to vůbec nejlepší.

Ok, pojďme na to, zlato.

Centrální dějová linka se točí kolem servírky Sookie, která si nabrnkne upíra Billa. To, co začne jako typická mezidruhová romance, kterou najdete v polovině knížek pro mládež, co dneska vychází, se během sedmi sezón rozpadne do podivného nepohodlného vztahu, který ve svém životě rozhodně nechcete. Sookie a Bill se časem rozdělá a přestože Sookie ho i nadále miluje, kromě občasného sexu v zápalu chvíle se do obnovování vztahu s Billem nepouští.
A pak tu máme asi gazilion vedlejších dějových linek, které jsou popravdě zajímavější, než jakákoliv romance. Sookiina nejlepší kamarádka Tara se potýká se svou alkholickou matkou, neschopností udržet si vztah a ostrým jazykem. Sookiin bratr Jason doslova neví, do čeho/koho dřív píchnout a ačkoliv se později snaží dostat svůj život do latě, jeho přitažlivost ho pokažé dostane do problémů. Šerif oblasti, tisíc let starý Viking Eric, vede se svým upířím dítkem Pamelou noční klub a postupem času je přinucen řešit svůj vztah k Sookie a všechny otravné maličkosti, které to spolu přináší, a že je jich požehnaně.
http://persephonemagazine.com/wp-content/uploads/2013/07/fuck-sookie.gif
Tyhle hlavní linky se proplítají se spoustou menších linek vedlejších. Ojevují se hlavně noví záporáci, ale bylo tam i pár kladných postav, které by stály za hovor. Například Sookiin prapra... bůhvíkolikrát pradědeček Niall, král víl, kterej je kouzelnej nejen pro svoje geny. Hodný kluk Hoyt Fortenberry, co se zamiluje do Billova upířího dítka Jessicy. Jessica, holka ze silně věřící rodiny,vychovaná na Bibli, která se nešťastnou náhodou stane obětí upíří administrativy a tudíž upírem.. Kuchař Lafayette, král stylu, co nosí řasy až do nebe a má smůlu ve vztazích a matku zavřenou v blázinci.
http://38.media.tumblr.com/282e122227592e8f24226e4e1fdafbb0/tumblr_n7muw6pOGD1rud800o1_500.gif

Z záporáků rozhodně manželé Newlinovi, kteří vedou kult proti upírům, do něhož se Jason jeden čas přidal. Ona je nádherná blondýna, on je closeted gay s americkým úsměvem. Když se kult rozpadne a Steve se stane upírem, začne si užívat nově nabyté svobody, prodělá si svůj coming out, otevřeně přizná, že je zamilovaný do Jasona, stane se mluvčím za upíry, jednoduše kompletně otočí a jelikož Jason ho samozřejmě odmítnul, Steve se dá dohromady s Russellem.
http://24.media.tumblr.com/tumblr_m979iovVMl1rdmce6o1_500.gif
O Russelovi bych mohla napsat dvacet samostatných článků. Jeden z nejstarších upírů v celé show a král Mississippi, žijící v několik stovek let trvajícícm manželství s krásným mladým Řekem Talbotem, největší láskou svého života. Malý, nazrzlý, s ohromným apetitem pro vílí a pretty much jakoukoliv krev a snem o chození po slunci. Obecně zřejmě nejoblíbenější záporák z True Blood.
http://66.media.tumblr.com/tumblr_m8bbgg9evh1qlhck1o1_500.gif
V True Blood se objevila celá řada guest stars, z mých nejoblíbenějších například Jim Frain nebo Rutger Hauer. Hauer byl obzvlášť charming v roli Sookiina vílí pra...pradědečka. Asi jediná víla, která nebyla totální zbytečněj vocas.

True Blood je jednou obrovskou metaforou pro rasismus, homofobii a ostatní druhy nenávisti. Znáte frázi "God hatef fags"? V titulkové sekvenci je zřetelně ukázána světelná tabule před kostelem, kde je napsáno "God hates fangs." Na takzvané "fangbangers", tedy lidi, kteří jsou v sexuálních vztazích s upíry, je shlíženo skoro stejně jako na upíry. Odhalení upírů je pojmenováno "coming out of the coffin". Je to všude, prostě před tím neutečete.
Zároveň s tím TB zvládá mít neuvěřitelnou diverzitu postav. Afroameričani, Latinos, nevzpomínám si, jestli jsem tam potkala nějaký Asiaty, ale jsem si celkem jistá, že tam nějací byli. Kromě gayů a lesbiček máme i bisexuály, což je super, vezmeme-li v potaz, že někteří lidé vám pořád budou tvrdit, že bisexualita není skutečná orientace a je to jenom "phase"... Mužská i ženská nahota je tu prakticky vyrovnaná, nedochází k žádné výrazné objektivizaci žen, jak jsme zvyklí. Celkem výrazně jsou řešeny otázky domácího násilí, mentálních nemocí, alkoholismu, PTSD,...
http://smartladieslovestuff.com/wp-content/uploads/2013/06/terryandarlene.gif
True Blood má všechno možné, na co si vzpomenete a upíři jsou jenom třešnička na dortu. Konec je hořkosladký, několik postav umřelo fakt blbým způsobem, některé sezóny jsou slabší, jiné silnější, ale sečteno podtrženo, je to kvalitní kousek seriálu. Rozhodně stojí za zhlédnutí, jsem fakt ráda, že jsem se k tomu vrátila a dodívala se až do konce.

Btw, Pride Month je červen, tohle je rozepsaný od června, ale jelikož jsem lemra líná, dopsala jsem to až teď.

Kreslím - Felicity

18. července 2016 v 20:51 | Moi Keiniku Sang |  Kresba, malba...a tak vůbec
Pokračujeme v pirátské krasojízdě!

Jak jsem předvídala, tentokrát jsem se pustila do Felicity, rozkošné lesbičky, která pirátům za mikrofonem dělá kuchařku. Jak moc jí to jde nebo nejde, o tom by se čtyři hádali, ale posádka neremcá a jí, co dostane, protože jim v podstatě nic jinýho nezbývá.
Felicity si eventuálně našla známost jménem Margaret a společně aspirují na nejnňuňatější LGTB pár minimálně v UK.

Takyže tady ji máte, první obrázek z domoviny.

Deník Nizozemšťana - část 7.

18. července 2016 v 13:14 | Moi Keiniku Sang |  Cesta do Nizozemí
Tak jsem doma. A nemocná, ale to je podružné.
Zvládla jsem všechny zkoušky a pokud se něco nepodělá během nezbytného papírování, pětatřicet kreditů poputuje do mé vysokoškolské kapsy a douám, že to zalepí nějaké kreditové resty, které určitě mám, protože mi ze všech těch čísílek jde hlava kolem. Nechoďte na dvouobor, děti.

Analýzu jsem celkem zkonila, protože můj mozek obávám se krapet usnul na vavřínech, ale taky v tom hrála roli skutečnost, že otázky byly vystavený naprosto blbým způsobem. A esej měla mít do 700 slov. Co se dá napsat do 700 slov, zvlášť když vám dají ukázku z Wese Andersona? Jenom o barvách v tom dvouminutovým klipu bych mohla napsat 700 slov jako. Ugh.
Teorie byla celkem stresující, doteď netuším, jak jsem prošla s tou esejí, protože to upřímně ani nebyla esej, jenom jsem odpovídala na otázky a občas tam zahrnula nějaké velce znějící slova, aby to trochu nabralo na objemu. Idea té esejové části byla, že si vybereme jednu ze dvou důležitých figur filmové teorie a o té napíšeme. Na výběr bylo mezi Šklovským a Ejzenštejnem. Jelikož jakmile jsem uviděla jméno Šklovský, můj mozek prostě vypnul, pustila jsem se do toho Ejzenštejna, ale poněvadž filmová teorie mi prostě nejde, stejně jsem si to cucala z prstu. Navíc měli chybu v zadání, která mě dokonale zmátla.
No, dopadlo to tak, že mám lepší známku než z analýzy, což teda v životě nepochopím. Záhada.
Mytologie byla jednoduchoučká, zato jsem královsky podělala seminárku, ale pořád jsem prošla s celkem slušnou známkou, takže pozdě bycha honit, ale taky netřeba bycha honit.
Už jenom čekám, až bude všechno v systému, abych si mohla zažádat o výpis známek a konečně vyplnit všechny ty nesmysly spojený s koncem Erasmu.

Na týden u mě pobyla maminka s bratříčkem.
*Billy Mack voice* Děti, nezvěte svoje rodiny, aby vás navštívily někde, kde to bezmezně milujete. Protože to dopadne tak, že vaše matka bude kritizovat všechno od stavu vašeho pokje, přes vítr (v Holandsku nečekaně fouká, ano) až po to, že tamten pes nemá náhubek, a váš bratr se bude chovat jako vocas, protože je zrovna ve vývojové fázi vocase a je mu jedno, v jakým státě se nachází. Mám velmi smíšené pocity ohledně tohoto svého rozhodnutí. Měli jsme světlé chvilky, kdy jsme si to fakt užívali, ale největší výlet, který jsme podnikli, skončil velkou hádkou a mnou zavřenou na záchodě, protože jsem nechtěla brečet před hromadou dalších lidí. Takže asi tak.
https://66.media.tumblr.com/6cc03d03cfab1fb5df0b08db992dd430/tumblr_nue642S8xR1ug3ij2o1_500.gif
Kdyby se máti nerozhodla, že se bude chovat jak prvňák, kterýmu někdo přebral nejlepší kamarádku, byl by to super výlet. Jeli jsme do Lauwersoogu k moři, vyhlíková loď nás vzala kolem tuleňů na odhalené mořské dno, kde jsme se nějakou chvilku procházeli, uprostřed moře, byla to paráda. Samozřejmě příšerně fučelo a abyste se dostali na sandbank, museli jste slézt z lodi do asi sedmdesáti centimetrů vody. Vysocí Holanďani to měli po kolena, ale my miniaturní Češi jsme holt měli mokrou až prdel.

Fotky z téhle akcičky doručím později, protože jsou v bratrově telefonu a asi tam ještě nějakou tu chvilku zůstanou.

Kromě moře jsme tedy opbešli všechna moje oblíbená místa, já si dala svoje poslední lattéčka, cheescaky a ostatní záleitosti, občas si pobrečela někde v koupelně nebo se rozloučila se servírkou, protože proč kruci ne, když jsme v její kavárně strašily s kámoškou celej semestr a mají tam nejlepší kafe na světě. Taky jsme pocourali po Beijum, bratr se projel na mým kole, který jsem následně obřadně umístila do kůlny, znova si pobrečela a nechala klíče v zámku, protože ho předávám nové nájemnici.

No a šestnáctého se valilo domů. Byli jsme na cestě celých čtyřiadvacet hodin a měli celkem sedm kufrů na pět lidí, což podle mě není taková hrůza, ale když to naskládáte na hromadu někde ve vlaku, vypadá to ceklem působivě. Pro ilustraci, zde je Klášina fotka, kterou postla na FB s titulkem "Češi cestují."
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/p526x296/13754702_10206623688857590_2438603814422784512_n.jpg?oh=e498ed70fa097537e72268a8fc37667d&oe=57F12F70

Doma mě čekal pokoj, co se začíná víc a víc podobat Komnatě nejvyšší potřeby z posledních dílů HP (piles of stuff, piles of stuff everywhere) a mám čím dál větší chuť ho podpálit, pár nových záležitostí v domácnosti (koupili novou ledničku, ale novej šatník mi nikdo nekoupil, hm, děkuju pěkně, vůbec mi nehnije skříň, ani trochu) a novej nájemník, se kterým jsem se ještě neviděla, ale on zřejmě nikam neuteče.

Zapomněla jsem, jak moc hřeje naše mikrovlnka, a připadám si strašně velká, protože najednou na všechno dosáhnu. Posledního půl roku jsem si nemohla podat ani hrnek, aniž bych stála na špičkách. Taky jsem ztratila filtr, protože mi tam nikdo nerozumněl, takže teď jsem přespříliš upřímná a mluvím jak dlaždič, "dobrý den" zní hrozně divně a je to zbytečně dlouhý a lidi tady mě znají, což je vůbec nejhorší.
Taky máme nějak moc vidliček.

Mám napsaný seznam věcí, co musím přes prázdniny udělat, abych odvedla svou pozornost od skutečnosti, že jsem zpátky v téhle díře. Jela bych zpátky první linkou, kdybych mohla. Nechci tady být každou buňkou své bytosti, nedělám si šoufky. Myslím, že bych byla šťastnější tam jako prodavačka ve fast foodu než tady jako studentka univerzity.

Což je celkem smutný.
http://www.americanidol.com/sites/default/files/styles/photo_gallery_watermark/public/01-Jared-Boom-Done.gif?itok=FbM07EWt

Ještě jsem nezpracovala poslední várku fotek, takže nějaké časem určitě přibudou. taky přesunu všechny díly Deníku Nizozemšťana do samostatné rubriky.
Ale teď si jdu dát panáka.

Kreslím - Lord

10. července 2016 v 2:08 | Moi Keiniku Sang |  Kresba, malba...a tak vůbec
Lorda jsem zmákla celkem rychl, ke svému velkému překvapení. Dost možná je to poslední obrázek z Nizozemí, což je značně depresivní. Ale možná zmáknu ještě jeden. Což mě taky přivádí k faktu, že časem se objeví poslední část Deníku Nizozemšťana.

Z nějakého důvodu publikuju tyhle články ve jednu, dvě, tři v noci, tedy v době,kdy normální jedinci spí. Je to celkem sranda, můj počítač přitahuje můry. Není nic lepšího než snažit se nepraštit monitor, když vám na něj sedne pěticentimetrová můra.

Okay, k věci. Lord.
Lord je super, Lorda mám ráda. Kvůli Lordovi na konci Pirátů vždycky brečím, protože navzdory faktu, že jsem PHilipa Seymoura Hoffmana nikdy v ničem jiným neviděla, můj mozek jeho odchod na onen svět nějak špatně zpracoval.
Možná to je tím, že Lord je tak super fluffy postava.


Ještě jsem se nerozhodla, kdo bude další, ale tak nějak mám pocit, že bych měla zahrnout Felicity.

Kreslím - Quentin

6. července 2016 v 0:24 | Moi Keiniku Sang |  Kresba, malba...a tak vůbec
Vypadá to, že Bill Nighy bude ten, na jehož filmech strávím zbytek Erasmu. A Pirátí na vlnách jsou pro mě moc moc moc důležitý film. Pokud Billa někdy potkám, musím mu říct, že mi jeden z jeho filmů zachránil život.

(Damn, střední škola byla temnej čas.)

Každopádně jsem se rozhodla, že si svoje miláčky z Rádia Rock nakreslím. Mohly by to z toho být celkem cool character posters, pokud se to a) povede a pokud b) nestopnu někde v půlce, jak je mým příšerným zvykem, kdykoliv se pustím do něčeho většího.
Začala jsem Quentinem, protože Quentin je nejvíc. Řadí se mezi ty fiktivní postavy, které bych si natvrdo vzala. Umí tancovat, umí zpívat, umí se oblíkat, sice kouří a tyhlety věci, ale nikdo není dokonalej, že jo.

Takže kapitán Quentin.

Další na řadě je zřejmě Lord. U toho si zřejmě trochu pořvu, protože Philip Seymour Hoffman. Každopádně doufám, že to půjde stejně hladce jako Quentin.

Kreslím - Rufus Brousek

4. července 2016 v 17:31 | Moi Keiniku Sang |  Kresba, malba...a tak vůbec
Na Brouska jsem se chystala nějakou tu chvilku a rozhodně s ním nejsem hotová, docela dobře se mi kreslí. Sice si ho podle popsi v knížce představuju úplně jinak, ale Bill Nighy!!! Bro!!! Je mi šumák, jak vypadá, hlavně, že tam je.

Bereme-li v potaz Billovu obecnou aesthetics, nemohla jsem si pomoct a lehce se inspirovala plakáty na Bewitched. Vzhledem k tomu, že jeho linka je celá taková temná a stresuplná, chtěla jsem něco trochu pozitivního, takže boom, ranní čaj nad Londýnem nebo tak něco.