Duben 2016

Kreslím - witchsona

28. dubna 2016 v 14:04 | Moi Keiniku Sang |  Kresba, malba...a tak vůbec
Víte, jak se jednoho dne Pottermore sebralo a šlo do kytek? Jo, já taky. Dost mě to naštvalo, kdybych věděla, jak to skončí, strávila bych tam mnohem víc času.
Nedávno jsem se vrátila k fandomu, začala znovu číst knížky a konečně se pustila do fanartu, viz Luna. A jelikož jsem nerd, trávím dost času zkoumáním nejrůznějších HP related kvízů. Vyhledávám hlavně ty delší a trochu propracovanější, abych mohla výsledky považovat za aspoň trochu relevantní. Včera jsem se úspěšně dostala do starých informací na nynějším Pottermoru a pod vlivem nadšení, že mám zpátky svou oficiální hůlku, jsem si musela digiskicnout svou witchsonku. Musím to udělat ještě jednou za pomocí tradičních nástrojů, řekněme. Přece jen si s tužkou věřím víc, než s touchpadem, i když je to jenom rychlá skicka.


Deník Nizozemšťana - část 5.

28. dubna 2016 v 13:46 | Moi Keiniku Sang |  Cesta do Nizozemí
Tak mám za sebou pro tuhle polovinu všechny zkoušky, muhaha. Byla to sranda. Dvě s otevřenými otázkami a třetí výběr z možností. Nevím, koho napadlo tisknout zkoušky na křídový papír, ale je to špatný nápad. Obě psací zkoušky jsem opouštěla upatlaná od inkoustu a většinu času, co jsem psala, byla moje jediná starost jak to nerozmazat, aby šlo vůbec něco přečíst.
Každopádně všechny jsem zvládla, za což jem fakt ráda, protože na nějaké resity jsem fakt neměla náladu a pořád ji nemám.

Spáchaly jsme několik poměrně vzrušujících akciček. Například jsme vařily kraba. To byla zábava. Na rybím trhu jsme levně dostaly zmrzlýho kraba. Doma se musel uvařit, vykuchat a zbavit masa. Masa tam moc nebylo, celej proces zabral tunu času, ale rozhodně to byl zajímavej zážitek, zvlášť pokud máte těžce nedostatečně vybavenou kuchyň.

Proběhl květinovej trh. Neuvěřitelný davový šílenství, jedna z hlavních ulic byla uzavřená a centrem se skoro nedalo projít. Škoda, že počasí stálo za totální starou bačkoru, myslím, že by to byla fakt paráda.


Ve zkouškovým jsem konečně zvedla zadek a vypadla z města. Podívaly jsme se do Zoutkampu, asi hodinu cesty od Groningenu, přístavní městečko s domečky poobnými jako v jachthavenu. Je tam rybářský muzeum a spousta tras na výšlap.Každopádně jsme udělaly tu chybu, že jsme jely před sezónou, takže to bylo totální město duchů, byly jsme doslova jediný dvě na ulicích. Oběd jsme si daly v prázdné restauraci, jak se dalo očekávat, měli fantastickou rybu. Pravděpodobně se tam vrátíme, až bude sezóna, mrkneme do muzea a tak podobně...


Pokračujeme v tradici mezinárodních večeří, ačkoliv skutečnost je taková, že nám pouze přibývá Asiatů, heh. Posledně jsme vařili americkou kuchyni. Měli jsme hamburgery a hranolky a onion rings. Neuvěřitelná spousta jídla, dojídaly jsme to s Klášou ještě dva dny pomale. Bylo nás tam celkem devět a to ještě nepřišly tři obvyklé kusy. Máme celkem dav. Ještě jsem nestáhla fotky do komplu, jelikož jsem lemra líná.

Stejně tak pokračujeme ve vmetání kabáren a hospod, teď se k tomu přidala ještě pizza. Máme Domino prakticky za barákem a mají fakt dobrou pizzu a lava cake. Bohužel přepočteno na naše peníze, jsou to celkem slušné pálky a mně dochází peníze, takže jsem si musela začít odpírat pár věcí. Naštěstí na nich nezávisí můj život, takže jsem relativně v pohodě, i když samozřejmě tenčící se stipendium znamená vzrůstající stres.

Teď byl Koningsdag - král měl narozeniny.Všechno bylo oranžové, lidi nosili divné věci na hlavě, byl bleší trh. Na královy narozeniny můžete prodávat na ulici kde co, pokud to není jídlo, nepotřebujete povolení. Je to cool, najdou se tam zajímavý věci. Sice byly asi dva stupně a musela jsem si vzít zimní kabát, ale zase jsem měla cukrovou vatu a koupila si for silikonovou formu ve tvaru mozků, takže win! Jinak v centru města celej den hrajou nejrůznější DJs a noc před tím, King´s Night, se paří, paří, paří. Čehož jsem se přirozeně neúčastnila, protože nepařím. Každopádně HEMA prodává kouzelný Koningsdag trička.

Momentálně na mě padla jarní únava/deprese. Nejsem stavu pořádně chodit do školy, všechno mě nudí, spím deset hodin denně a jsem fakt ráda, že jsem se začala koukat na American Horror Story, jinak bych se asi zbláznila. Snad to přejde.


Kreslím - Luna Lovegood

23. dubna 2016 v 12:13 | Moi Keiniku Sang |  Kresba, malba...a tak vůbec
V poslední době si jedu na Harrym Potterovi, měly jsme maraton, pitváme to, je to sranda. Myslím, že jsem nikdy nenakreslila jediný fanart na HP, ale nedávno jsem si pořídila fakt pěknej sešitek a rozhodla jsem se, že ho použiju právě na HP fanart.
Začala jsem Lunou, protože Luna je miláček.


Pořád se snažím přijít na nějaký digitální lazy style, jelikož na nějaké extra propracované záležitosti nemám software, čas ani trpělivost. Musím zapracovat na čistotě, pozadí a lineartu obecně. Jsem vysoce spokojená s hlavou, ale oblečení a ten zbytek je pořád moc sketchy.

Po King´s Day zapracuju na dalším díle Deníku Nizozemšťana.

Dragon Blade (2015)

1. dubna 2016 v 16:27 | Moi Keiniku Sang |  Filmy a seriály - druhá z podstat mé existence

Přísahám bohu, že tohle byl nejvíc klišé film, jaký jsem kdy viděla. Poté, co jsem napsala analýzu na jeden kraťas z New York Stories jsem potřebovala něco oddechového a tohle má všechny atributy mého oddechového filmu. A navíc, jak jsem později něhem koukání zjistila, kdybych v patnácti natočila film, zřejmě by vypadal takhle.

Vezmeme to ale popořadě. O co jde. Huo An (Jackie Chan) se svým týmem hasil konflikty na Hedvábné stezce, ale pak se něco pokazilo a najednou trčí i se spoustou dalších chlapů na rekonstrukci Brány divokých hus (nebo tak nějak se to jmenuje). K bráně jednoho dne dorazí evidentně ztracená legie Římanů v čele s Luciem (John Cusack), která s sebou veze slepého malého chlapce. Rozvíjející se konflikt přeruší písečná bouře, během které se Římani s osazenstvem brány spřátelí natolik, že se rozhodnou zlstat a pomoct stavět. Společně dokončí bránu a během práce utuží vztahy na level přátelství na život a na smrt.
Musím si vyscreenovat všechny kostýmy v tomhle filmu, protože dostávám hodně dwarf vibes.

Lucius později osvětlí Huo Anovi situaci. Slepý chlapec je Publius, původně budoucí konzul. Měl nemocné oči a parthská královna poslala lék, ale Publiův (mnohem) starší bratr Tiberius (Adrien Brody), ambicíózní a žárlivý, lék otrávil a chlapce oslepil. Lucius, který měl dítě na starosti, nevidí jnou možnost, než zdrhnout.
A teď jsou tady, na Divokých husách, a mají se fajn, dokud se nevrátí posel, kterého vyslali k Parthům, s tím, že Tiberius s obrovskou armádou je prakticky za dveřma. Ukazuje se, že Tiberius nechal Lucia s Publiem utéct schválně, aby měl záminku přitáhnout na Hedvábnou stezku s armádou. Po ohromné řežbě, ve které postupně umírají všichni dobří lidé, se rozhodnou dořešit to duelem. Huo An dostal kopím do nohy, do boku a bůhví kde ještě, vlastně je zázrak, že ještě stojí, ale stejně se postaví proti Tiberiovi a v nerovném souboji zvítězí (tak tak).
Publius je nejrozkošnější malý Říman ever. Co musíte být za člověka, abyste ho šli dobrovolně oslepit? Musíte být Tiberius.

Jak vidíte, je to vlastně celkem jednoduchý. Posuňme se k výčtu klišé!
 • Mizerné vedení se změní k lepšímu, jakmile se hlavní hrdina ujme žezla.
 • "Spolupráce" montáž, "bonding" montáž.
 • Dance-off. Nedělám si srandu, byl tam v podstatě dance-off.
 • Nepřátelé se stanou BFFs.
 • Záporákovi totálně "rvalo srdce", když dělal všechny ty špatný věci (i když tady bych to pochopila, Publius byl neuvěřitelně rozkošnej).
 • Záporák dělá puns.
 • Záporák má plášť z kožešinou a super vlasy.
 • Heroický Říman plive do tváře svému vězniteli.
 • "Ušetři to dítě."
 • Slow motion doprovázená emocionální hudbou.
 • "Zatřelím tě, než uhoříš, abys netrpěl."
 • "Už mu nikdy neublížíš!" před skokem z tak sta mětrů, s děckem v náručí.
 • Mnohem silnější záporák prohraje souboj díky poslednímu vzepětí svého protivníka.
 • ... načež posledním dechem odzpívá půlku římské hymny.
 • Zírání do dáli za doprovodu dramatické hudby.
 • Cokoliv, co Adrien Brody vypustil z pusy během těch dvou hodin.
 • "Našli jsme to, co jsme hledali, ale neč´řekneme nikomu, že jsme to našli, protože tyhle věci by měly zůstat schovaný."
Určitě bych si vzpomněla i na něco dalšího. Tolik klišé na jednom místě znamená, že u toho nemusíte prakticky vůbec myslet. Jenom posloucháte super hudbu, koukáte na výbornou akční choreografii a super kostýmy, pár hezkých chlapů, je to paráda! Fakticky. Ideální popcornovka. Akorát musíte většinu času číst titulky, protože kromě chvilek angličtiny se tu vyskytuje čínština a tuna dialektů, což je jeden z plus bodů - nehrozí, že by všichni Asiati mluvili anglicky bez nějakého zjevného důvodu, jak tomu často je.
Poslední postava, kterou jsem nesnášela stejně jako Tiberia, byla pravděpodobně Umbridgeová. To o Tiberiovi leccos vypovídá, doesn´t it...

Film dostal nějaké nominace a ocenění, hlavně za choreografii a pokud si dobře vzpomínám, Adrien dostal něco za Tiberia. John Cusack taky nebyl špatnej, ale přijde mi, že oba místy dost přehrávali. Kromě techhle dvou drahoušků a Jackieho tam je ještě jihokorejský drahoušek Siwon, který přitáhl spoustu fanynek SuperJunior (věřte mi, hodně fanynek).
Vtipné je, jak Siwon tady vypadá o dvacet let starší a dvacet kilo těžší, než normálně...

No, shrnuto podtrženo - mrkněte na to, je to sranda. Teda, ne přímo sranda, ale j to neskutečně vizuálně nadupaná záležitost.