Prosinec 2015

2015 byla hrůza

30. prosince 2015 v 15:42 | Moi Keiniku Sang |  Výlevy mojí existence
Blíží se konec světa...totiž, roku, takže je čas na klasický bilanční článek. Už jsem zahlédla názory, že rok 2015 se pokusil všechny zabít. Popravdě, nejradši bych vzala dláto a vytesala to do kamene, protože to teda kruci jo.
Ani nevím, kde mám začít. Horší rok si nepamatuju. Ani jsem si nevšimla, že začal, a on přišel, vylil mi na hlavu kýbl sraček a teď balí kufry a zase jde pryč. Osobně se mě to dotýká.
http://45.media.tumblr.com/b010d172af688b59e97cac6cecc02c4a/tumblr_mqvdakjWue1s5lf2ro1_500.gif

Začalo to v lednu, kdy jsem si sebevědomě nakráčela na výběrové řízení pro Erasmus+, vybrali mě a od té doby jsem v pekle. Zvlášť posledních pár měsíců (abych byla přesná, celý zimní semestr). O tom se možná rozepíšu v sólo článku.
Zkouškové v létě jsem nějak přežila, popravdě si z letního semestru moc nepamatuju. Akorát to, že jsme se jednoho krásného letního dne vrátily se spolubydlou ze ZOO a já se dočetla, že zemřel Christopher Lee. Následující týden jsem probrečela zahrabaná v posteli se svou pandou.
V létě jsem měla fajn brigádu, to byla pravděpodobně jediná dobrá věc, která se mi stala za celej rok. ne, svoje přijetí do Erasmu zatím fakt za dobrou věc nepovažuju, protože zatím mě to zabíjí. Uklízela jsem v ekologickém centru nějaký tři kiláky od domu, byl to klid, mohla jsem sposlouchat hudbu celej den a chodila jsem pěšky, takže můžu říct, že jsem neproseděla celý prázdniny na zadku.
http://arewomenhuman.me/wp-content/uploads/2014/03/leslie_everythinghurts.gif
Pak měl děda mrtvici. To byl horor. Nechápu, jak jsme to přežili. Všichni jsme chodili do práce, plus na krku dítě. V nemocnici jsem se při pohledu na dědu rozbrečela, protože mi došlo, že brzo umře. I když na první pohled je na tom hůř babička. Takže prázdniny byly fakticky super, vůbec jsme málem neumřeli na stres. Nakonec to dobře dopadlo a děda zatím žije, ale od té doby se pokouším každou chvilku s ním trávit, jako by byla ta poslední. Protože možná je.

Na podzim přišla ta druhá fajn věc - Whocon. Šla jsem sama a byla to nejlepší věc, jakou jsem mohla udělat, protože jsem si to náramně užila. Poté, co jsem překonala záchvat paniky.
Pak přišel zimní semestr a předměty za 56 kreditů a momentálně jsem uprostřed nejvražednějšího zkouškovýho ever. Před Vánoci jsem měla osm zkoušek ve snad čtyřech dnech, zatím mám pět v kapse, jednu budu opakovat a čekám na dvoje výsledky. Šest zkoušek mě ještě čeká. Jsem fakt zvědavá, jak tohle dopadne.

No a jako třešničky na dortu tu máme řadu významných lidí, kteří za tenhle skvělej rok stihli umřít. Sir Lee, Wes Craven, Omar Shariff, včera Lemmy z Motorheadů... Myslím, že se chystá apokalypsa, proto nás ti nejlepší opouštějí.

Takhle sepsané to zřejmě nepůsobí tak hrozným dojmem, ale můžu vám říct, že kdybych spočetla všechny dny, kdy jsem se tenhle rok cítila šťastná, byl by to asi týden. Zhoršila se mi deprese a sociofobie, hodně jsem letos brečela a nejlepší na tom je, že s dalším rokem to nevidím o moc lépe. Jako vždycky se pokusím vytřískat z toho co nejvíc, ale když už ani hry typu "první čtyři slova co uvidíš definují tvůj rok" se netváří moc pozitivně, je těžký vykračovat s úsměvem.
http://img.pandawhale.com/114408-Fuck-Everything-gif-Imgur-fuck-nP75.gif

Star Wars: Síla se probouzí

28. prosince 2015 v 11:08 | Moi Keiniku Sang |  Filmy a seriály - druhá z podstat mé existence
http://vignette2.wikia.nocookie.net/starwars/images/4/49/Star_Wars_The_Force_Awakens.jpg/revision/latest?cb=20150504052358

Nejočekávanější film posledního snad desetiletí konečně dorazil do kin, zbořil všechny rekordy úplně všude, momentálně způsobuje globální rozpačitost, protože byly zveřejněny platy herců, a zažívá palbu pozitivních i negativních názorů ze všech stran.
Osobně mám Star Wars ráda, ale tak low key. Rozhodně se to nerovná mým posedlostem jako je Tolkien nebo Doctor Who. Ale mám ráda Star Wars, mám ráda postavy ve Star Wars a mám ráda univerzum Star Wars, takže jsem se přirozeně těšila na nový počin. Nicméně jsem si zachovala určitou míru skepticismu, abych náhodou nebyla zklamaná. A nebyla jsem!
Snad nemusím říkat, že
http://operagasm.com/wp-content/uploads/2013/02/spoiler_alert-290x290.jpg
JAKO KRÁVA. Jestli jste Star Wars ještě neviděli, nečtěte to, okej? Bude tu hodně spoilerů, takže vstup jen na vlastní nebezpečí.

V sedmé epizodě se setkáváme s novými hrdiny - malou drsňačkou Rey, pilotem Poem a trooperem Finnem. Poe opouští svůj domov, aby se pokusil najít Luka Skywalkera, protože galaxii teče do bot, ale než se mu podaří odletět, je vesnice napadena něčím, co si říká The First Order (První řád? V češtině to zní fakt blbě.), takže Poeovi nezbývá, než narvat flashku do svého kulatého androida a poslat ho do pryč. První řád ho pak zajme, zatímco droid BB-8 vesele zdrhá.
Během vyvražďování si jeden z trooperů uvědomí, že tohle není něco, čeho by chtěl být součástí, a později pomůže Poeovi utéct. BB-8 zatím potká Rey, která se rozhodne si ho nechat, i když by ho mohla střelit za vodu.
Poe se chce pro droida vrátit, ale s Finnem ztroskotají, Finn ho nemůže v troskách najít a myslí si, že Poe je mrtvý, pročež se zdekuje a náhodou narazí na Rey.
No a tak se všici potkali a skamarádili a tak. Při pokusu o útěk našli na vrakáči Milenium Falcona, kterého úspěšně dostali do vzduchu. Posléze se na jeho palubě zjeví namíchnutý Han Solo s Chewiem, kteří si přišli pro svou loď.
Poe samozřejmě není jediný, kdo chtěl najít Luka. První řád by taky rád našel Luka. A Han s Leiou by rádi našli První řád, zejména "nového Vadera" Kylo Rena. Z jednoho prostého důvodu - je to jejich syn. Pod maskou a kápí a pitomo přezdívkou je Ben Solo, chlapec, který si trochu moc idealizuje svého dědečka.
Han se snaží přivést synka domů, promlouvá mu do duše, ale nefunguje to.
Luke je poslední Jedi, v podstatě jediná naděje na zničení té nové bandy vocasů, která se tu snaží ovládnout galaxii. Nicméně ukazuje se, že Rey dokáže taky ovládat Sílu. Nikdo ji to neučil, takže moc neví jak na to, ale umí to. Lukův světelný meč na ni reaguje. Rey by mohla v klidu nakopat zadek celému Prvnímu řádu.
Což udělala. Po spoustě střílení a honiček a podobných starwars věcí Rey vzala světelný meč a nakopala Renovi zadek. A pak šla za Lukem a strčila mu jeho světelný meč do obličeje. A starej se, taťko.

https://cdn0.vox-cdn.com/thumbor/s7xAkhGNuWx4gccm6Hp_HYLKUS0=/cdn0.vox-cdn.com/uploads/chorus_asset/file/4179096/Rey.0.gif
Byla jsem trochu nervózní z těch nových postav. Přece jen to byly úplně nové postavy, kterým před filmem upřímně moc pozornosti nevěnovali, všichni byli na větvi z návratu Harrisona Forda, Carrie Fisher a Marka Hamilla. Nicméně myslím, že všichni, kteří si ještě nezvykli na whitewashing v Hollywoodu můžou být spokojení - ústřední trio je bílé děvče, černoch a latino! A všichni jsou totálně k sežrání.
Rey je krásná a drsná a podobná babičce. Finn je místy úžasně ztracený, vtipný a člověk by si ho vzal dom. Poe je fešák a potřebujeme ho víc víc víc víc víc. S Finnem jsou totální bros, takže je přirozeně shipuje půl fandomu. Oscar Isaacs (Poe) dokonce v nějakém interview prohlásil, že mezi nimi je velice nenápadná a jemná romance, kterou člověk uvidí, jen když se pořádně dívá, respektive že on to jako romanci hrál. V podstatě jsou canon.
https://49.media.tumblr.com/5608e8bd340e226bc70b5cff60be9d3e/tumblr_nzqm2kPY3M1qlujf1o1_500.gif

https://49.media.tumblr.com/a4bfd4421fc9647b1c1727ed5007a653/tumblr_nzqm2kPY3M1qlujf1o2_500.gif
Han se nezměnil ani trochu, jenom mu přibylo pár vrásek, ale je pořád stejně sassy a pořád ho mám stejně ráda. Jeho smrt mi naštěstí byla vyspoilerována, jinak bych as vyhodila počítač z okna (ne, nebyla jsem v kině, I ain´t got money for that Sith...hehe). Nejvíc mě ničil ten obličej, co udělal před tím, než spadl tam kamsi dolů... T_T
Leia je nádherná. Mám pocit, že teď vypadá ještě líp než zamlada. Popravdě mám chuť ji cosplayovat. Bylo mi jí strašně líto. Ztratila zároveň syna i muže, když k tomu přičtet všechno, co ztratila předtím, říkáte si, jakto, že vůbec ještě ráno vstává z postele. Popravdě jsem z ní fňukala víc než z Hana. Je to moje bejby, tohle si nezaslouží.

U toho jejich bejby bych se chvilku zastavila. Včera jsem udělala tu chybu, že jsem na ČSFD najela do diskuzní sekce u Adama Drivera, který hrál Kylo Rena.
Oh my god, people.
Myslím, že hodně lidí tu postavu prostě nepobralo? Všichni čekali něco drsňáckýho jako Darth Maul nebo velkolepě záporáckýho jako Vader. Kylo není ani jedno. Kylo je sotva odrostlý teenager, co se snaží. Nemá být děsivý nebo zastrašující, má to bejt děcko. A lidi si stěžují na "ubrečeného Sitha".
Na Tumblru jsem viděla krásnej pár odstavečků o scéně, kdy si Kylo sundává tu vaderovskou helmu. Autor reagoval na stížnosti některých lidí, že Kylo bez helmy nevypadal dost děsivě, a vysvětloval, že to byl záměr. To, co se schovávalo pod helmou, nás mělo rozhodit a začít zpochybňovat všechno, co jsme o něm dosud věděli. Protože upřímně, ani já jsem nečekala, že "nový Vader" bude... no, tohle.
https://49.media.tumblr.com/8e9205fecfd89c04ff384b14252af5ef/tumblr_o01qpwI9zg1uhh267o1_500.gif
Kylo není špatně zahraný ani špatně napsaný, Kylo je v zásadě geniálně udělaný záporák. Kylo by potřeboval profackovat a poslat domů k mamince. Už dlouho jsem nechtěla někomu tolik lisknout. Dobrotivej bože. Svým "dokončím, co děda začal" chováním zničil tolik životů, zajímalo by mě, jestli si to kdy uvědomí, protože teď už není cesty zpátky. Všichni, kteří ho dřív znali a milovali, ho teď musí z principu i doopravdy nenávidět a chtít ho zabít. Pro Leiu muselo být vrcholem štěstí, když se narodil - vybudovala si novou rodinu a vypadalo to, že bude konečně šťastná, a on udělá tohle. O Hanovi ani nemluvím. Hodně lidí říká, že Ben bude jednou litovat, že otce zabil, ale na to už bude jaksi pozdě, žeano. A Chewie. Chewie byl součást rodiny, znal ho taky, určitě ho měl rád....
Neczpomínám si, kdy jsem naposledy byla tak strašně naštvaná na nějakou postavu. Fakt ne.
Co jsem tím chtěla říct je - nebuďte oškliví na Adama a nechoďte na Tumblru na Renův tag, budete pravděpodobně brečet.

Mohli jsme dostat více kapitánky Phasmy, ale ta prý bude v osmé epizodě. Jelikož jsem beznadějně zamilovaná do Gwendoline Christie, vnímala bych nedostatek Phasmy jako... no, jako nedostatek. Musela jsem si ji nakreslit.
http://40.media.tumblr.com/84a6de1f8618d66275b753cbe449b7e6/tumblr_o00xkhJse31spvlqao1_1280.jpg

Taky mě mrzí, že Hanova smrt sloužila jenom jako rozbuška pro závěrečný souboj, nebo aspoň mi to tak přijde. ak nějak to vyznělo do prázdna. Ta samotná scéna byla hodně smutná, ale pak prostě....nic? Upřímně doufám, že Leia goes bersertk v osmé epizodě. Potřebuju prostě, aby ty postavy byly ohledně Hana víc emocionální, přijde mi, že smrt tak důležité postavy a ještě z rukou jeho syna by měla mít větší efekt snad na všechno... no, ale tak uvidíme.

Shrnuto podtrženo, jsem spokojená, líbilo se mi to. Už jsem to zkoukla tak dvakrát třikrát a celkem to ve mě probudilo SW geeka a mm chuť překoukat i ten zbytek. Možná to udělám. Místo učení. Heh.

Someone shoot me.

Zase jsem dostala šálu

24. prosince 2015 v 23:53 | Moi Keiniku Sang |  Výlevy mojí existence
...a už mě to upřímně nebaví.

No, ale začala bych tím, že doufám, že vy jste prožili pohodový a veselý Štědrý den, bez stresu, poletování po baráku jak hadr na holi a řešení naprostých stupidit, fakt vám to přeju, protože pokud všechny rodinné Vánoce vypdají jako ty naše, nechápu, proč to vůbec ještě někdo slaví.

Ráno jsem se fakt snažila být optimistická a v pohodě, dokonce se i rozplynula ta odporná mlha, co se tu válí poslední dva týdny, vánočka byla skvělá, dala jsem si kakao, lážo plážo. Stromek jsem ozdobila celkem hezky, pak dojeli staříci, které jsem neviděla asi tisíc let, trochu se nestíhalo, tak se navřila rybí polívka, ale to se přežije, nejde o život.
Otrávily mě až dárky. Říkám si, že bych měla zavřít hubu, než začnu znít nevděčně, protože je mi jednadvacet a upřímně, máti by se mohla na nějaký dárky vysrat, ale tohle mě prostě dorazilo.
Celý rok 2015 jsem při vhodných příležitostech velmi explicitně dávala najevo, že nechci žádnou další šálu ani k Vánocům, ani k narozeninám, ani k ničemu dalšímu, protože mám šál asi dvacet a nosím jednu, poněvadž kdo to má pořád hledat a kombinovat a vozit do druhého bytu.
A oni teď na mě vytáhnou šálu. Je to roztomilá límcová šála v sadě s neméně roztomilou čepicí. Ale je to šála.
Potom, co jsem celý rok říkala, že NECHCI šálu, že budu naštvaná a zklamaná pokud dostanu šálu, že absolutně nepotřebuju šálu, jsem dostala ŠÁLU.
Potom, co jsem nenápadně naznačila několik variant, které by mi fakt udělaly radost - vánoční svetr, akvarelový blok, takový ten nahřívací plyšák (nejlíp hrošík), pyžamo - jsem dostala ŠÁLU.

Tak si říkám, snaží se vůbec někdo v téhle rodině? Já trávím měsíce plánováním a hledáním dárků, sice je kupuju na poslední chvíli, ale to je většinou tím, že nemůžu najít to správný! Jsem si celkem jistá, že ode mě každej dostal to, co chtěl - otec a máti si svoje dárky vybrali sami a brácha z Harryho Pottera skákal do stropu. Chci tolik, když si přeju dostat pyžamo, abych nemusela spát v teplácích? Zjevně jo.

Málem bych zapomněla, ještě jsem dostala rukavice, který jsou sice nádherný, ale nepotřebuju je, protože na kolo do Nizozemí budu stejně potřebovat něco nepromokavýho a neprofukujícícho, což tyhle teda stopro nejsou. Oční stíny v nijaké barvě a štětec na pudr jsou fajn, přidám to na hromadu dalších nepoužitých šminek, co jsem během posledních let dostala k různým příležitostem. V podstatě dostávám jenom šály a šminky.

Jsem strašně otrávená. Atmosféra veškerá žádná, všichni vystresovaní, bratr rozjívenej a ještě mi dají šálu. Doslova za nima chodím celej rok a říkám jim, co bych chtěla k Vánocům, dokonce jim řeknu kde to koupit a kolik to stojí a že si polovinu klidně zaplatím, protože to opravdu moc chci a pak dostanu šálu.
To snad není pravda.

Tohle je dost pesimistický článek, ale mně už nezbývá žádnej optimismus v tomhle dojebaným roce. Ta šála byla fakt poslední kapka.

Krampus: Táhni k čertu

18. prosince 2015 v 18:30 | Moi Keiniku Sang |  Filmy a seriály - druhá z podstat mé existence

Konečně vánoční komedie podle mýho gusta! Před půlhodinou jsme došly z kina a já jsem plná dojmů. Článek zřejmě dopíšu zítra/ dneska (už je po půlnoci), ale to neva, divácký zážitek je čerstvý a skvělý, muhahaha.
http://operagasm.com/wp-content/uploads/2013/02/spoiler_alert-290x290.jpg

Vánoce jsou svátky klidu, míru a ponorkové nemoci. Své o tom ví Max, který každoročně tráví Vánoce se svou početnou a popravdě dost nesnesitelnou rodinou. Přijede teta Linda s manželem Howardem, třemi poněkud tupými děcky a jedním inteligentním, kterýmu je asi rok. Taky mají psa. A tentokrát přivezli ještě tetu Dorothy, obstarožní světačku se sklonem k alkoholismu a kritizovat absolutně všechno. Maminka Sarah a tatínek Tom jich mají dost tak po pěti vteřinách,sestra Beth otráveně skypuje se svým přítelem, a jediný, kdo se drží dobře je babička. Max se i přes všeobecnou debilitu přítomných snaží zachovat si kouzlo Vánoc a dokonce napíše i dopis Santovi, přestože jeho vrstevníkům už se to zdá dětinské. Pak se ale situace vyhrotí, Max v afektu všem řekne, že je nenávidí, dopis roztrhá a vyhodí z okna.
No a pak se začnou dít zajímavé věci:
  • přižene se oooobrovská sněhová bouře, totální apokalypsa
  • vypadne elektřina, telefony, všechno
  • Bethin boyfriend neodpovídá na SMSky
  • na dvorku jsou děsiví sněhuláci
  • něco je ve sněhu,nevidíte to, ale ono to vidí vás a sní vás to
  • perníčky ožívají a jsou žravé
  • hračky ožívají a jsou taktéž žravé
  • po střechách skáče ohromná dvounohá koza
  • něco je v komíně
  • asi všichni umřem
https://moviesfilmsandflix.files.wordpress.com/2015/12/bear-1.jpg
Postupně jsou všichni členové Maxovy rodiny staženi do podsvětí méně či více drastickými způsoby. Max se pokouší vzít svoje přání zpět, ale Krampus reklamace nepřijímá. Úplný konec vám neprozradím, poněvadž se mi moc líbí, hehehe.

Bylo to dokonalé. Strašně jsem si to užila, bylo to vtipné a děsivé a naprosto pravdivé. Takhle vypadají rodinné Vánoce 21. století. je to možná smutná pravda, ale je to pravda. Uklízí se, vaří se, nikdo to pořádně neocení, všichni jako by čekali víc... v určitém momentě prostě rupnou nervy a atmosféra sbalí kufry a jde do háje.
Výběr herců byl podle mě perfektní, všechny vánoční písničky dostaly nový rozměr a už nikdy v životě nechci vidět sněhuláka, přísahám bohům. Samotný Krampus byl nádherný, z toho designu jsem dokonale unešená, škoda, že nebyl vidět víc. Musela jsem si ho nakreslit, cestou dom. Skvělá příšera.
http://www.gannett-cdn.com/-mm-/6ea90b3571ac8478bf4035c7cf241f071932a0d5/c=479-0-2771-1723&r=x408&c=540x405/local/-/media/2015/09/03/USATODAY/USATODAY/635769092027592226-5714-D039-00053-RV2-CROP.JPG
Zbytek byl popravdě děsivější než celý Krampus - panenky, klauni, medvídci, ewwww, to byla pěkná hromada nechutností a přitom to zvládalo být poměrně vtipné. Jako, takový oživlý transformer, co se vám zapíchne do zad....
I když je to jenom americká horová komedie, člověka to přinutí k zamyšlení, jestli by se Krampus obtěžoval i kvůli němu. Je vaše vánoční rodinná sešlost dost hrozná na to, abyste přivolali starobylého ducha Vánoc?

Prubněte to.