Duben 2015

Yo, Frankenstein! aneb Him, not it

28. dubna 2015 v 23:04 | Moi Keiniku Sang |  Filmy a seriály - druhá z podstat mé existence
Nepsala jsem o něm už? Ne, asi ne, nevybavuju si to.

Já, Frankenstein, španělsky tedy Yo, Frankenstein (což baví celý internet), je počin, který smrdí Underworldem na hony daleko. Podílel se na tom stejný chlápek, Kevin Grevioux, ten úžasný obrovský černoch s nádhernýma očima, kterýho nepřehlédnete nikde. Je to podle jeho komiksu. Jsou podobné triky, podobné potvory, podobné kulisy a Bill Nighy tu hraje podobného, ale mnohem míň lovable temného knížete.

Bohužel... nebo možná bohudík, dejte mi chvilku na rozmyšlenou...
Řekněme, že bohudík.

No prostě američtí filmaři žijí v domnění, že když sešijete dohromady několik mrtvol a pustíte do toho elektrický proud, vznikne vám Aaron Eckhart. Věřte, kdyby byl výsledek natolik uspokojivý, už mám dávno laboratoř ve sklepení.
Asi je to vůči Aaronkovi poněkud kruté, nicméně za sebe musím říct, že mi nikdy nepřipadal atraktivnější. Holt to je ten můj fetiš na příšery. I když tady mě poněkud odrazuje ten materiál, nekrofil fakticky nejsem.

Přesuneme se od eyecandy k něčemu, co jakože souvisí přímo s filmem. O čem to je. Spoiler alert, není to adaptace klasiky. Z románu paní Shelleyové to má jméno hlavní postavy a její origin. A pak nazdar. Takže pokud čekáte něco děsně seriózního a nepřišli jste jenom omrknout Aaronovy břišáky, běžte si pustit tu nádhernou adaptaci s Kennym Branaghem a Robertem DeNirem.
Takže Frankenstein si postavil umělého člověka. Psal si o tom deník. Po pár vzájemných neshodách, při kterých umřelo několik lidí, umře i Frankenstein. Takže jeho výtvor je jednak sirotek a jednak celkem v hajzlu, protože neví, co je vlastně zač (deník si ještě nepřečet), je šeredný jak noc (no, já mám svůj názor) a nikdo ho nechce (já bych si ho klidně nechala).
Kromě, podle všeho, démonů. Což není zrovna cháska, od které byste se nechali adoptovat. Než se naděje, stane se chudák stvoření předmětem pozornosti dvou velmi, ale opravdu velmi znepřátelených druhů - proti démonům totiž stojí řád gargoylů, vedený Leonorou.

Poznámka autora - pokud chcete vidět Eowyn, která je i po letech stále stejně nádherná, jak se mění v bílého chrliče, tohle je věc pro vás.

Leonore chce zabránit, aby Frankensteinův odkaz padl do rukou Naberiovi (onen zmiňovaný dark prince), ale má dilema, co s ním. Jelikož odkaz je živý a poněkud agresivní, nabízí se možnost ho zlikvidovat a tím bude všechno vyřešeno. Jenže než se Leonore nechá přesvědčit k tomuhle řešení, pojmenuje ho. A jak něco jednou pojmenujete, přilnete k tomu.
Adam (není to prostě to neoriginálnější jméno pro umělého člověka ever) se na čas odstěhuje do hor, jenže démoni pořád otravují, takže se začne bavit tím, že je vyhledává a zabíjí. A tak to dělá celých dvěstě let, protože gargoylové ze záhadnýho důvodu nejsou schopní ho zastavit dřív.
Když jsem jim to konečně podaří, Leonore dá Adama bez cavyků na řetěz (myslím doslova na řetěz), což ho strašně rozčiluje, protože on chce přece bojovat.
A démoni, převlečení za byznysmany v obleku, zatím exxperimentujou s krysama, který pro ně oživuje nerozlučná dvojka - hezká blond doktorka a její brejlatý kamarád/mentor. Jestli nevidíte, kam to vede, pak jste nikdy neviděli žádnej film.
No a tak to jde pořád dokola nějakých těch devadesát minut. Všici se tam mlátí, gargoylové se pořád nemůžou rozhodnout, jestli Adama chrání nebo chtějí zabít, Terra (ta doktorka) se s ním samozřejmě spojí a ona i Leonore by si nejradši namalovaly transparenty s nápisem NENÍ TO TO, ALE ON A JMENUJE SE ADAM. Páč ti blbci démoni to pořád nějak nechtějí chápat.

Pokud máte rádi underworldovskou estetiku, bude se vám to líbit. Temné uličky, noc je pořád, je tam spousta soubojů s děsně cool zbraněma a je tam Bill Nighy v dlouhým plášti.

Aaron kvůli roli Adama chodil do posilky a výsledek stojí za to, jak se můžete přesvědčit nahoře. Navíc když ho zrovna nezdobí syntetické jizvy, je to po čertech roztomilý chlapec a má krásný úsměv, což je zřejmě důvod, proč se Adam nikdy neusmívá. Všichni kolem by možná začali blít duhu.
Adam dost často působí jako chycené zvíře. Jsem celkem ráda, že tohle Aaron udělal, protože když jsem četla Maryina Frankensteina, jeho baby tak na mě působilo.
Sledujte ty oči.

Už jsem zmiňovala nádhernou Eowyn, které tagargoylí královna neobyčejně sedne, kostým jí sluší a celkově jsem z ní byla prostě unešená. A samozřejmě neostradatelný velký černoch Kevin jakožto hlavní démoní gorila.

Zásadní slabinou filmu je scénář - je plný klišé a očekávatelných vět. Fakticky, jako by vzali ta největší nejomletější klišé a z toho poskládali scénář. A tragicky to nefunguje. Všichni se hrozně snaží, ale je to někdy až moc těžko uvěřitelné.

"Let me fight for my life!" Ne, nenecháme tě bojovat, Adámku, budeš tu hezky sedět, zatímco my senecháme pozabíjet.

"He might not have been created by God but he was given life!" Nebo tak něco. Podle mě se Leonoře jenom bouřily hormony.

"He´s not a monster!" Samozřejmě.

"Him, not it!" Tahle je moje oblíbená.

A tak dále, a tak dále...

Celá postava Billa Nighyho je klišé. Prostě démon, zlá rohatá věc, co upřímně ztratí všechnu svou démoničnost, jakmile odhalí svou pravou podobu. Jako zlý Angličan v obleku byl Bill mnohem přesvědčivějši.

Nicméně protože Underworld a jemu podobné věci jsou moje guilty pleasure, nebudu tvrdit, že se mi to nelíbilo. To bych kecala. Je to bezva popcornovka s hezkým klukem v hlavní roli, kterou si pustíte, když je vím mizerně a chcete se odreagovat nějakou nevinnou akční záležitostí.

Na závěr Adam přijme příjmení svého otce. Vyloženě je to tam tak podané. Takže mu konečně můžete v kontextu tohohle filmu říkat Frankenstein a nikdo vás za to neukamenuje. Lidi totiž oecně předpokládají, že Frankenstein je výtvor. Ale neni. Je to ten vědec. Kapišto?

Ještě než půjdu spát, nechte mě předložit vám vizi life action Hotelu Transylvánie:
Lukův Drákula, vychovávající rozkošnou teenagerku.
Aaronův Frankenstein s dominantní manželkou.
Benův vlkodlak s kopou dětí v roli vyčerpaného rodiče.
Rupert Grint jako random human.

To chci. Hned.

Luke the Dragonslayer

20. dubna 2015 v 16:53 | Moi Keiniku Sang |  Oblíbení lidi aka The Hug List
Mám těžké výčitky, že jsem v návalu nicnedělání (pravděpodobně nicnedělání, protože si nedokážu vzpomenout, co jsem dělala) zapomněla na našeho malého Welšánka. 15. 4. měl Luke Evans 36 let.

Ze záhadného důvodu jsem měla Luka zafixovaného jako někoho, kdo je v šoubyznysu už strašně dlouho. Kdykoliv se někde objevil, tak nějak jsem ho vzala na vědomí a řekla si "jo, to je tamten". Jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistila, že hraje plus mínus od roku 2010. What the hell.

Myslím, že mi připadal známý už v Mušketýrech. Tam je ještě takové děcko, ale stejně má jeho Aramis v sobě něco úžasně spratkovitého a svůdnického, jak by to mělo být. Toho pánbíčkáře mu zas tak moc nevěříte, i když nasadí kulaté brejličky a jde se zušlechťovat četbou. A taky tu má moje oblíbený vlasy. Tuhletu fluffy věc mám na jeho hlavě fakt nejradši.

Jedna z jeho prvních rolí byl štěk v Souboji Titánů. On to byl teda celkem velkej štěk, ale z nějakýho důvodu se rozhodli ho vystřihnout, což je podle mě celkem škoda. Musím ovšem uznat, že ta Apollonova zlatá zářící zbroj byla dost příšerná a zakrývala zbytečně moc kůže. Nicméně ty oční linky kupodivu moc nevadí a má super účes. Je ňuňatý.

V záchvatu filmů s touhle tématikou jsem kvůli němu přetrpěla Immortals. Ten film je tak špatný, že ani nevím, kde bych začala. Kostýmy jsou strašný, postavy plochý, příběh předvídatelnej a prakticky žádnej, prostě je to katastrofa. Jediná dobrá věc je těch pár hezkých kluků, co tam pobíhá polonahých. Kromě Henryho Cavilla, což je prostě Superman, toho na sobě moc nemá ani Luke, který se zjevně osvědčil v rolích řeckých bohů, tak ho nějaký inteligent obsadil jako Dia. Špatný nápad. Špatný špatný špatný. On se strašně snaží, ale prostě to nefunguje. Je na Dia moc mladý, moc drobný, moc roztomilý.

V Rychle a zběsile 6 si zahrál svého prvního velkého záporáka. Owen Shaw je nebezpečně chytrý, má za sebou armádní službu, občas si postaví takový menší batmobil. A samozřejmě s ním jezdí rychle a zběsile. Občas taky ukradne tank. Je to v zásadě magor, ale zamilujete si ho. Má takové to klučičí charizma. A velkého zlého bratra, který se kvůli němu vydá na killing spree. Jsem ráda, že to Owen přežil. Pravděpodobně je zmrzačenej nebo tak něco, v té posteli v nemocnici nevypadal moc dobře, ale jsem ráda, že ten malej shit žije. Bylo to takové milé překvapení, když jsem si pustila FF7.

K Bardovi se netřeba vyjadřovat, jím a jeho rodinkou jsem dokonale posedlá, protože se úžasně kreslí a Barduil je strašně vtipný ship. Nebo strašně smutný, podle toho, v ajké jste náladě a co se zrovna vylíhne ve vaší hlavě.

No a po Hobitovi si střihl Drákulu v origin příběhu - Drákula: Neznámá legenda. Drákula je těžká role, protože už má minimálně dva legendární představitele - Bélu Lugosiho a Chrise Leeho. Tři, když počítáte Garyho Oldmana. Ale Luke je on fire a jeho kníže Vlad je ultimátně zamilovatelná postava. Plus má rozkošného synka. Lukova chemie s dětmi je úžasná, jeho postavy by měly vždycky mít děti.

Look at this fucker.

Lukova filmografie ještě není moc dlouhá, takže bude pravděpodobně prvním hercem, u kterého skutečně zvládnu všechny filmy. Už se těším na Krásku a zvíře, protože ten cast, to je dreamcast. Nevím, co by museli udělat špatně, aby to s takovým obazením nevyšlo.

Luke se hned v počátcích své kariéry otevřeně přiznal ke své homosexualitě. Hodně lidí se bálo, že ho to zakope, ale naštěstí se tvůrci ukázali jako normální lidé a on má diář pořád plný. Když se podíváte na jeho Twitter, zjistíte, že je to takové sluníčko, šťastné, že může dělat to,co dělá, nadšené z nových příležitostí a celkově ideální materiál do pozice nejlepšího kamaráda. Life goals.

Adrien the Flynn Rider

14. dubna 2015 v 10:00 | Moi Keiniku Sang |  Oblíbení lidi aka The Hug List
Adrien Brody je příčinou mé úchylky na nosy. A 14. 4. má tenhle mizera 42 let, přestože je to jeden z těch, kteří se rozhodli, že budou na věky vypadat jako teenageři.

Jako herci mu nikdo nemůže nic vytknout. Stačí si uvědomit, že v Pianistovi mu bylo 29 roků, abyste měli depresi ze všeho, co jste zatím udělali se svým talenten vy. *má depresi*

Nato, v jak neuvěřitelným množství filmů hrál, jsem toho viděla žalostně málo, ale dělám si celkem naděje, že se to číslo časem zvýší, pokud pořáně prozkoumám Wese Andersona. Adi je totiž jeden z jeho komorních herců a Darjeeling je klenot.
Je to taková klasicky andersenovsky hořkosladká záležitost. Tři bráchové v Indii, co se pokouší zapracovat na svých vztazích, což ovšem neni uplně nejjednodušší, že. Děsně se mi to líbilo. V budoucnosti (doufám, že blízké) se pustím do Bratrů Bloomových.

Asi každý zná King Konga. Pravděpodobně znáte |King Konga jako ten film, kde Jack Black hraje seriózní roli. Adrien tu hraje Jacka Driscolla, divadelního herce, kterého režisér Denham víceméně unese na svou výpravu na Skull Island. Právě díky téhle roli je celkem jednoduché představit si pana Brodyho jako real-life Flynna Rychlíka. Romanticko-akčního hrdinu zvládá fajnově.

Plus vypadají skoro úplně stejně, let´s face it.

Nicméně všechny dokonale dostal jako homofobní spratek Dmitri v Grandhotelu Budapešť. Pomineme-li, že celý ten film je dokonalost, Dmitri je jedna z nejlepších postav, jaké v roce 2014 spatřily světlo světa. Je namyšlený, pořád kleje, všechny kolem štve, matku beztak zavraždil, ale stejně je prostě kouzelnej. Kdyby ho jednou za čas někdo profackoval, když byl v pubertě, určitě by z něj nevyrostl takovej vocas.

No, i když...

Takže tak, Adi je zase o rok starší. Cheers!

Jdu si pustit něco hezkého.
Maluju - Hard to be mad at you

8. dubna 2015 v 21:09 | Moi Keiniku Sang |  Kresba, malba...a tak vůbec
Dva měsíce jsem sem nestrčila vůbec nic... jednak nebylo moc co a jednak jsem lemra líná, šak mě znáte.

Doriath stuff!
S dovolením vám sem zkopčím anglický popisek z DA, protože se mi to nechce překládat, je pozdě a já vubec nechápu, proč nespim, ale tak to je fuk, no.
"After Thingol´s stupid ideas and their result - Lúthien has run away and she´s probably not in the mood to speak with her father like ever again - Elu is feeling really down. Melian´s not talking to him, because "it apparently doesn´t have any impact, he´s not gonna listen anyway" and there´s so much guilt, right, I mean - what kind of father you have to be to not feel guilty after this. Well he´s playing it cool for quite a time and then boom, breakdown, depression and everything.
And Melian, kind of relieved that she has an excuse to start talking to him again, because she didn´t like that state of things between them either, is comforting her idiot of a husband, because elves or not, we all make mistakes, don´t we."

Moji milášci :3

Předloha pro figurálku tady.

Návod na použití Moi

7. dubna 2015 v 12:00 | Moi Keiniku Sang |  Výlevy mojí existence
Začneme něčím, čemu říkám

Headphones/earphones policy

Když mě potkáte na ulici a vidíte, že mám sluchátka, udělejte velmi jednoduchou věc - NEMLUVTE NA MĚ.
Je to jednoduché. Evidentně jsem připravená vás ignorovat, tak mě jednoduše ignorujte taky a nikdo se nebude cítit ukřivděný.
A to se nevztahuje jenom na moje známé a na lidi, se kterými bych potenciálně byla ochotná prohodit pár slov. To se vztahuje na VŠECHNY. Je mi jedno, jestli jste mnich z církve jednorožčích muffinů, já si nechci koupit vaši knihu, ok? Plus v momentě, kdy mám nasazená sluchátka a vy na mě promluvíte, budu vás buď ignorovat, protože mi vůbec nedojde, že na mě někdo mluví, nebo vás odpálkuju tak zdvořile, jak to za tu vteřinu a půl, kterou mi bude trvat kolem vás projít, zvládnu.

No "chill" policy

Pokud se vztekám, pičuju a kurvuju všude kolem sebe, mlátím dveřma, nábytkem a věcma obecně, a jsem jenom kousíček od mlácení lidma, rozhodně, za žádných okolností mi neříkejte, že se mám uklidnit.
Ano, jsem si naprosto vědoma toho, že nadáváním nic nevyřeším, ale víte co? Mě to pomůže! Vyvztekám se a budu zase v pohodě, ale pokud mi řeknete, abych se uklidnila, naseru se i na vás. Plus nejsem malé děcko a vy mi nemáte co říkat, abych se uklidnila, pokud nejste moje matka, což nejste. Kdybyste byli moje matka, pičujete a kurvujete se mnou.

No "let´s share" policy

Mám velkou averzi k dělení. Nerada kupuju věci napůl, nerada si beru od cizích. To první proto, že vím, že se dám snadno ošulit, protože neumím říkat ne a nerada se hádám, takže vždycky jsem to já, kdo zaplatí tu větší polovinu. Stokrát jsem si řekla, že prostě už dost, ale pak to stejně udělám zase.
Takže jestli mě nechcete štvát na denním pořádku, nepokoušejte se se mnou o nic dělit (vždycky řeknu, že díky, ale nechci) a nechtějte po mě, abych se o něco dělila s váma, pokud vám to sama nenabídnu. Pokud ne, zřejmě toho nemám tolik, abych se mohla dělit. To je lehká matematika.

Seznam věcí, o kterých se mnou prostě nemluvte:

 1. politika
 2. komunisti
 3. Zeman
 4. politika
 5. politika
 6. politika
 7. islám
 8. jídlo

Seznam věcí, který tak nějak celkově nedělejte, jestli nechcete, aby mi jednoho dne ruplo v bedně a já vám sežrala hlavu:

 1. Nedělejte mi přednášky o tom, co jste brali na přednášce. I DON´T CARE.
 2. Nevysvětlujte mi něco, o čem víte, že to vím.
 3. Nedělejte ze mě debila.
 4. Nenavrhujte, co bychom si mohli uvařit příští týden, protože já na to nebudu mít peníze.
 5. Občas změňte téma ze SEBE na něco obecnějího, klidně se s váma budu bavit o počasí, ale několikahodinové konverzace o vás mě ubíjí, ok.
 6. Nenuťte mi svoje fandomy, když ignorujete moje. Když já se s vámi bavím o věcech, co máte rádi vy, bavte se občas vy se mnou o věcech, co mám ráda já. neni to sakra tak těžký.
 7. Když jsme ve stejné místnosti a já telefonuju, NEMLUVTE. VŮBEC. V tom telefonu je to slyšet a já nebudu milionkrát vysvětlovat matce, že vnímám, co říká, že to jenom vy nejste schopní držet pec.
 8. Netelefonujte mi. Mám fobii z telefonování, takže mi netelefonujte. SMSky stačí.
 9. Nemluvte pořád.
 10. Když řeknu "je mi špatně", neříkejte "mně je hůř". Není to podělaná soutěž.

Věci, které bych ocenila, kdybyste dělali

 1. Naučte se rozpoznávat, kdy chci být sama.
 2. Když to poznáte, nechte mě na pokoji.
 3. Smiřte se s tím, že někdy chci jít spát dřív.
 4. Smiřte se s tím, že nemám peníze.
 5. Když si chci postěžovat, nechte mě si postěžovat.
Evidentně toho moc není.

Tohle možná vyznělo naštvaněji, nž jsem původně měla v úmyslu. Nicméně původním zámrem bylo pouze zdokumentovat nově objvené věci, které mě dovádějí k šílenství. Je mi křišťálově jasné, že pokud jde o moje přátele, devadesát devět procent z nich si to nepřečte, jelikož nemají blog nebo netuší, že já ho mám, takže nedojde k žádným změnám, protože mě jednoduše nestojí za to někomu předkládat svůj nesouhlas.

Život je těžkej, když neumíte říkat ne, a každá i lehce konfliktní situaci vás poděla na tři dny. Snažím se to naučit, ale moc mi to nejde. Musím se to naučit, jinak to se mnou budou mít všichni až moc jednoduchý. V dnešní době si člověk nemůže dovolit neumět říkat ne.


EXODUS:...what

6. dubna 2015 v 14:25 | Moi Keiniku Sang |  Filmy a seriály - druhá z podstat mé existence
http://cdn.wegotthiscovered.com/wp-content/uploads/Exodus.jpg

Tenhle megalomanský počin Ridleyho Scotta rozvířil vody nejen náboženské. Popravdě, o to, jak moc se o drží nebo nedrží Bible se běžní diváci zas tak nestarají, myslím, že známe Ridleyho, pročež víme, co máme čekat. Co lidi štve je obsazení. EXODUS: Gods and Kings byl překřtěn na WHITEWASHING: The Movie.

Pravda je, že množství bílých Egypťanů v tomhle výtvoru je znepokojující, zvlášť, když vám v pozadí pobíhá tuna etnicky odpovídajících komparzistů. Nicméně pan Scott je v tomhle zřejmě totální ignorant, dokonce prohlásil, že nemůže do filmu s takovým rozpočtem obsadit Mohameda Bůhvíkoho, páč by na to lidi nešli.
No, tak teď na to lidi nešli, protože Ramsese hraje Australan. Ok. Vysvětlete mi, jak se někdo může podívat na tuhletu veverku (Joel Edgerton mi připomíná veverku, nemůžu si pomoct) a říct si "jo, to bude Ramses"?

Ještě než se do toho pustím, ráda bych uvedla na pravou míru, že jako sprostý pohan jsem nikdy nečetla Bibli. A nejsem si jistá, jestli se k tomu někdy dostanu. jediný, co jsem doteď věděla o vztahu Mojžíše a Ramsese, bylo z Prince egyptského. Takže don´t judge me.

Každopádně překousnete-li obsazení, celkem se na to dá koukat.. no, ale jo, dá. Je to pekelně dlouhé, skoro tři hodiny. Hodně se tam mluví. Bitva u Kadeše je katastrofálně udělaná, nedokážu přenést přes srdce, že podělanou BITVU U KADEŠE smrskli na pět minut a dali ji tam jenom proto, aby Mojžíš mohl zachránit Ramsesovi kejhák a přivodit mu dlouhodobou depresi kvůli nějaké poťapané věštbě, která to předpověděla.
Co se tam jinak děje... no, sousta věcí. Mojžíš se dozvíí, kdo je, zabije nějaké stráže či co, Ramses ho vyžene, nějak v tom figuruje Mojžíšova matka (nemá být mrtvá?) a Mojžíšova sestra (nemá nebýt v paláci?) a Mojžíš jde a jde, všude poušť, písek a tak, pak dojde k Zipporah, velmi rychle je nám ukázán proces jeho vztahu, najednou bum, svatba, DÍTĚ (Mojžíš měl děti?), hořící keř, malak (myslím, že ten chlapec, co měl reprezentovat Boha, se jmenuje Malak), poslání, Mojžo, padej zpátky do Memfisu. No takže Mojžíš jde do Memfisu, jsou rány, jo, todleto všecko, a pak jdou pryč a málem je sežere tsunami a všechno to dobře dopadne.

Za žádnou cenu nesrovnávejte s Princem egyptským. Prostě ne. Nedělejte to.

Hudba je skvělá, kostýmy taky, výprava je epic. Mám pocit, že kromě obsazení jsou zásadním problémem filmu prostě ty postavy.
Myslím, že jsem snad nikdy v životě v ničem neviděla Joela Edgertona, takže nemůžu posoudit jeho herecký talent, ale Ramses v jeho podání vypadá naprosto vypatlaně. První třetinu filmu jenom chodí kolem, pořád něco žvejká a hází neinteligentní pohledy. Ochomýtá se kolem lůžka svého umírajícího otce a ŽVEJKA, panenko skákavá, vražte mu někdo. V bitvě u Kadeše podle všeho jenom spadl z vozu a tím to skončilo. What the actual fuck.
Jako vladař se chová jako typický zlý král, vykřikuje hesla jako zlý král a celkově je z něj najednou prvoplánový záporák. Asi jediné scény, kde ho zvládám, jsou interakce s jeho malým synkem. Tam je vidět nějaká rodičovská chemie.
Ramses byl prostě takhle napsaný. Asi.
http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/07/09/video-undefined-1F7F220C00000578-357_636x358.jpg

Mojžíš je Batman. Perfektně upravené vlasy a vousy. Fakticky zpočátku vypadá jk reklama na holicí strojek. Jakmile začne zarůstat, je mnohem mojžíšovitější. Thumbs up za tu závěrečnou scénu a záběr na starého Mojžíše. ten make-up je parádní. Samotný výkon milého Chrise je fajn. Mám ho jako herce celkem ráda. Rozhodně tu Mojžíš působí mnohem inteligentněji než Ramses, takže je nám všem jasný, proč mu Seti tak trochu nadržuje.
http://healthfitnessrevolution.com/wp-content/uploads/2014/12/christian-bale.jpg

Žalostně málo nádherné Zipporah. Bože, ta holka byla krásná. Proč jí tam nedali trochu víc je mi záhadou a určitě nejsem sama.

Teď ty dobré věci (kterých je po druhém a třetím shlédnutí překvapivě dost):

Už jsem zmiňovala Zipporah. *heart eyes*.
http://wp.production.patheos.com/blogs/filmchat/files/2014/08/exodus-yahoo-7.jpg

Seti. Jistě, John Turturro není zrovna Egypťan, ale je to JOHN FUCKING TURTURRO aka agent Reggie Simmons z Transformerů, Bernie z Millerovy křižovatky, aka mého nejoblíbenějšího filmu ever, a já totálně netušila, že se v téhle věci vyskytuje, takže když se prvně objevil, valila jsem na IMDB to zkontrolovat a pak jsem nepokrytě fangirlovala a chtěla si ho adoptovat. Seti je v Turturrově podání strašně zlatý, skoro tak zlatý jako kreslený Seti (já vím, nesrovnávat, nesrovnávat). Taková taťka faraon. A miluju jeho hadry.

Hegep. Ta malá děvka! Ben Mendelsohn, známý taky jako Ben Nezdravě-se-podobám-Philipu-Quastovi-sohn si střihl postavu místokrále Hegepa. Hegep má na krku otroky. Ve volném čase se baví tím, že okrádá Setiho a sám si žije jako král, a nikdo s tím nic nedělá, což Mojžíše pěkně štve.
Myslím, že Hegep po něm jede. Možná je to jenom shipper ve mně, ale myslím, že jede. Jestli máte pochybnosti o Hegepově orientaci, scéna, ve které se Mojžíše ptá, zda ho "něčím rozzlobil a pokud ano, čím mu to může vynahradit" a přitom ho svlíká pohledem, vám to ujasní. Hegep mu v podstatě nabízí sex za to, že Mojžíš nic neřekne Setimu. Nečekaně mu to neprojde. Ani s těma jeho modrýma očičkama ne. Jo, mám modrý oči, hotovej Optimus Prime. Máte ten snědej jakože egyptskej ksicht, eyeliner a BUM, oči.
Ale je zábavný. Jako doopravdy, Bena jsem si užila.

Rány jsou tu racionalizované a totálně skvěle udělané. Spousta krokodýlů a jejich velkolepý fight zbraví vodu Nilu do ruda a je to fakticky krev, pochcípjí ryby a žáby vylezou na břeh a jsou všude, pak pochcípají i ty žáby, přilítnou mouchy, jsou zase všude, přinesou mor, umírají lidi, pak začne padat dobytek, kobylky si jako vždycky dolítnou, kdy se jim zachce, protože kobylky jsou diva, přijde nějaké to krupobití, páč minulej týden se nedělo nic jinýho než krupobití, a nakonec pomřou všichni prvorození.
http://s2.dmcdn.net/Hw82J.jpg

Pamatujete si, jak jsem mluvila o rodičovské chemii mezi Ramsesem a jeho mimi? Tohle je dlouhé, takže nevadí, jestli ne. No, každopádně, Ramses s mečem na klíně usne u kolébky svého synka. Víte, jak přibližně je hlasitý dech malého dítěte? Moc ne, že. Musíte se sklonit, abyste ho slyšeli. Ramses se probudil okamžitě, jak malý přestal dýchat. Okamžitě. To byla úžasná scéna.
O pár záběrů dál to Scott zabil naprosto divným umělým deckem. Wth, Ridley.

Ben Kingsley. Ben Kingsley by snad spravil i Sharknado. Hraje někoho, kdo se jmenuje Nun, nemá moc screentime, ale je to Ben Kingsley.

Tsunami. Prostě tsunami. Ta se mi líbila. Od té doby, co jsem byla v moři, mě moře děsí mnohem víc. Jsem divná.
http://wp.production.patheos.com/blogs/filmchat/files/2014/11/exodus-thanks-14-1024x425.png

Shrnuto podtrženo, já kurbnik nevim, co si o tom mám myslet. je to průměrně zábavný velkofilm se spoustou vymakaných věcí, ale taky spoustou krp, takže, co já vim, tři hvězdičky? Řekněme tři hvězdičky.Hugo the Half-elven

4. dubna 2015 v 10:00 | Moi Keiniku Sang |  Oblíbení lidi aka The Hug List
Eeeeelrond má narozeninyy, myyyy máme přání jedinýýý... a tak dále, a tak dále. ELROND MÁ NAROZENINY!!! Duben je silný měsíc a dnes, 4. 4. 2015, má Hugo Weaving 55 let, tedy v podstatě kulatiny, protože pět a pět je deset. Tudíž všichni by měli všeho nechat a valit se dívat na něco, v čem hraje. Nejlépe na LotR, Hobita nebo Matrix.

Hugo je jeden z těch otravně všestraných lidí. Kromě toho, že je to fešák, je zábavný, taletovaný, zahraje vám jakékoliv pohlaví i orientaci a umí navrch i zpívat. Je to takový dáreček od bohů. No, dáreček... má 188 centimetrů.

Někdy si říkám, proč mě tak fascinuje výška mých oblíbených herců a pak se to rozhodnu radši neřešit, než z toho vyvodím nějaké creepy závěry.

Mimochodem, taky dabuje. Třeba toho velkého zlého ufona z Transformers, jak se jmenuje... Megatron? Asi jo. |ani nevim, jak se ta potvora jmenuje, zato vím, že ji mluví Elrond.


O tom, jak moc žeru pana Elronda, se můžete dočíst v Elfové versus Moi.
Ráda bych to tady nerozebírala víc, než je nutné, protože upřímně, je to tak nějak pořád dokola. Snad bych jenom pdootkla, že jestli se dočkám nějakého příspěvku na kapesné na Animefest a jestli tam dotyčný shop bude, možná se stau hrdou majitelkou velké či malé lamy alpaky a pojmenuju ji Elrond. V ideálním případě se stanu majitelkou obou velikotí a ta malá pak bude Lindir. You can´t stop me.


Matrix je všude a agent Smith je bezpochyby můj nejobíbenější virus, zvlášť proto, že je ho plno a má tak skvěle zmáklej maniakální smích. Plus prostě buďme realisti - Hugovi to v tom obleku sluší.Samotná Matrix trilogie mi nijak zvlášť k srdci nepřirostla, ale tenhle hajzlík ano.


Red Skull je přesně ten typ příšery, která mě nutí zpochybňovat můj zdravý rozum. Věřte tomu, že jediná věc, která mi zabraňuje, abych milého Schmidta čapla a odnesla si ho domů, je fakt, že je to nácek jak poleno. To ho zachraňuje. Nebýt nácek, neuteče mi. Ani v tom svým parádním autě ne.

Vendeta je jeden z těch filmů, který je tak skvělý, že už nechci v životě vidět. Jednou stačilo, fakt že jo. Postavu V hráli ve skutečnosti dva - začalo to Jamese |Purefoyem, mám ten pocit, a ten byl posléze přeobsazen Hugem, už nevím proč. Nicméně jelikož V má celou dobu masku, museli byste mít opravdu parádně nastudovanou fyziognomii (říká se tomu fyziognomie? meh, who cares.) obou pánů, abyste je rozeznali.


Atlas mraků je masterpiece. Pořád nedokážu přelouskat tu knížku, protože na ni jednoduše nemám čas, ale z toho, co jsem zatím přečetla, jsem nadšená. A ten film je úžasný. Pokud chcete vidět Huga jako permanentně nasranou korpulentní ošetřovatelku, pak je to přesně to pravý pro vás.


Na závěr musím zmínit tenhle klenot - Bedrooms and Hallways, česky Ložnice a kuloáry. Upřímně netuším, o čem ten film je, budu se na něj v dohledné době muset podívat znovu. Když jsem se na něj dívala prvně, a že už to pár let bude, zajímala mě čistě jenom romance tady těch dvou. Komu se ten očividný seme zdá povědomý, je to Tom Hollander a znát ho můžete z The Thick of It, In the Loop a hlavně z Pirátů z Karibiku - lord Beckett.
Hugpva postava je okouzlující a úspěšný realitní makléř, přísahám, ženejí lidi, i když to může podle toho děsivého úsměvu tak vypadat. Bere svého mladého naivního přítele do domů, které prodává, mají sex a všechno je super, dokud je jednou málem nechytí. |seme zdrhne a uke se na něj pekelně naštve, nicméně na konci se usmíří a jsou zase strašně sladcí.

Takže to nje nás Hugo, dámy a pánové. Všichni si dáme na jeho počest muffin se svíčkou.Co Moi dělá, když nepíše blog

1. dubna 2015 v 17:17 | Moi Keiniku Sang |  Výlevy mojí existence
No, popravdě většinou spí.

Občas něco jí, ale to jen v případě že je víkend nebo pondělí, protože po většinu zbytku týdne je beznadějně bez jídla, bůhví, jak to dělá.

Občas jde do školy, nicméně momentálně vynechává jednu přednášku za druhou a počítá absence u seminářů, protože jarní únava. A taky Moi je líná, jestli jste si nevšimli. hrozně líná. Vlastně od té doby, co bydlí v posteli, by ji nejradši vubec neopouštěla.

Neustále pendluje mezi Olomoucí a tou prdelí světa, kde bydlí a přijde jí, že ty cesty jsou čím dál delší a únavnější.

Taky jí imrvére něco nefunguje. Nedávno musela reinstalovat celého Jarvise, který se s Windows 8. 1. pral jako všichni tygři na světě dohromady, ale nakonec usoudil, že se na to může vysrat a přestal fungovat, čímž si pravděpodobně ušetřil měsíc v opravě, páč reinstalací na původní osmičky se vyřešily všechny problémy.

Taky jí přestala fungovat zásuvka od počítače. To už myslela, že něco zavraždí.

Moi taky pořád něco čte, protože studuje film a tudíž musí mít načtenou klasiku, že. Občas si říká, že se na to mohla zrovna vysrat a jít naliteraturu, ale pak si říká, že ne.

Když Moi nekouká do knihy, kouká na filmy, protože třetinu jejích domácích úkolů tvoří filmy. Zrovna probírají extremismus, takže pokud se nechcete poblít, nechtějte po ní, aby vám něco doporučovala.

Začala se psychicky chystat na Animefest a dokonce i šít cosplay, ale zatím nechce nic oficiálně vykřikovat do světa, protože čert ví, jak se to vyvrbí. Moi necosplayuje nikdy nic složitějšího než Totora.

Moi taky pořád něco patlá na papír a pak je líná to strkat sem. A pořídila si skicák, což je úplně zlo, protože místo toho, aby teď ve vlaku dělala něco užitečýho, třeba četla povinnou četbu, sedí a čmárá si.

Shrnuto podrtženo, Moi žije a nedělá skoro nic, nicméně i tak zvládá být děsně busy.

To jen tak na vyjasněnou. Dneska ale přednastavila pár narozeninových článků na duben, takže si přinejmenším počtete o někom, koho chce čapnout a nepustit až do Ragnaroku.

Mimochodem Moi je taky hrozně ráda, že bylo vynalezeno slovo "ugh", protože to v poslední době vystihuje její duševní, fyzické a vůbec celkové rozpoložení.