Březen 2015

James the "Oh my god, just keep talking"

31. března 2015 v 21:15 | Moi Keiniku Sang |  Oblíbení lidi aka The Hug List
Děcka já v poslední době vůbec neměla šťavu na psaní. Kreslení jsem jakž takž zvládala, protože u toho nemusím moc myslet, ale psaní? Eh. To nechcete vidět.

Pročež jsem totálně zasklila i narozeniny mého milovaného Jimmyho. 14. 3. James Frain, jeden z mnoha králů vedlejších rolí, kteří mi přirostli k srdci, slavil 47. narozeniny, což je poněkud neuvěřitelný, pořád se mu totiž z určitého úhlu pohledu daří vypadat na patnáct.

Asi jen velmi málo lidí by ho označilo za vyloženého fešáka, potřebujete správný úhel foťáku, abyst z Jima vytvořili klasického hezouna. Nicméně je velmi jednoduché (apoň pro mě teda bylo) si oblíbit jednotlivé features a celkový poněkud čertíkovský vzhled, který dávají dohromady.
Miluju jeho kudrny, jeho nos a hlavně jeho hlas. Jelikož se vyznačuje celkem drobnou postavou (sice má 183 centimetrů, ale je to taková tyčka), tak nějak nečekáte, že když otevře pusu, ozve se jeden z nejvíc sexy hlasů, jaké jste kdy slyšeli. Prostě what the fuck. Myslím, že siru Leem je James můj nejoblíbenější hlas.
Takže jsem se přirozeně krapet psychicky zhroutila, když jsem slyšela český dabing Grimma. Odine proč. Chápu, že takový hlas se dabuje těžko, ale prostě za co...

Páně Fraina Eric Renard je zlato. Upřímně toho hajzlíka žeru. Škoda, že vybuchnul tak brzo, myslím, že by klidně zvládl být hlavní záporák. He´s fucking adorable.


Takových rolí měl James víc - záporné a celkem malé. Vezměte si třeba Franklina Motta, toho děsivého malého upíra z True Blood. Na True Blood jsem se nikdy nedívala, protože mi ten seriál něčím vadí, ale Franklina jsem si našla a ten stál za to. Ačkoliv je to poměrně mladá záležitost, pna Frain tu má jeden ze svých stavů, kdy vypadá a chová se jako patnáctiletý harant.
I mean - come on.

Když už hraje něco jiného než pidirole v seriálech, hraje taky velké role v seriálech, zejména historických. Někdo přišel na to, že Jim je skvělý materiál pokud jde o výrazné postavy anglické historie, takže ho vrazili jak do Tudorovců, tak do The White Queen. Z Cromwellovy popravy mají všichni trauma. A u Warwicka nikdo neví, jestli ho miluje nebo nenávidí.
Richard "So done with everyone´s shit" Neville.

Richarda Nevilla mám jako postavu hodně ráda. Sice podělal co mohl, převlíká kabát při každé příležitosti a jako otec stojí za dvě věci, ale je to strašně charizmatický parchant. Nemluvě o tom, že jak si obleče zbroj, šli byste za ním nejen do bitvy, ale klidně do pekla. Krom toho tam pořád lítá ve zlaté a zelené a řve na krále a vypadá přiměřeně svému věku, což je v případě pana Fraina mimořádná událost. A zmiňovala jsem ten fantastickej plášť z kožešinou? (Ano, skutečně velká část mé náklonnosti k téhle postavě je založena na jejím šatníku.)
UNF. I´M SORRY, I´M JUST REALLY INTO HIM. Grumpy cat Warwick.

Z jeho filmových počinů musím objektivně uznat kvality jeho Villeforta v té příšerné adaptaci Monte Crista z roku 2002. On se fakt snaží. Všichni se fakt snaží, debilnost toho filmu nespočívá v jeho obsazení.

Pak tu máme film Transit, což není zrovna nejvýš hodnocený akčňák na světě,postavy občas jednají jako idioti, ale pana Fraina si tam vyloženě užívám. Je tam ten nejvíc evil, skvěle tam pracuje jeho hlas a hrozně se mi líbí kamera toho filmu, nemůžu si pomoct. Závěrečný fight je taky super.

No a vybafl na mě v Tron: Legacy. Tak dlouho jsem si říkala, že ten nos odněkud znám, až mi to došlo. Myslím, že si všichni myslí, že můj notebook Jarvis je pojmenovaný po počítačovém kamarádovi Tonyho Starka, ale je to Frainův Jarvis, protože už jsem dlouho nepotkala postavu, která by byla tak pathetic a politováníhodná zároveň. Potřebuje trochu láskyyyy... Ne, fakt. Kdyby mu někdo věnoval občas trochu pozornosti, všiml by si, že Jarvis a) se strašně snaží, b) není chrabrý bojovník, ale sekretářka, co se při přepadení schová pod stůl, tak to prostě je, a c) je smutný. |A někdo by ho měl naučit flirtovat.

Takže tak. Asi bych měla jít spát, jinak ráno zase zdechnu. Všechno nejlepší panu Frainovi. Padej zase natočit nějakou historickou drámu, brouku.

Wow, toto je nějak dlouhé.

Alex the Actual Woman

11. března 2015 v 10:18 | Moi Keiniku Sang |  Oblíbení lidi aka The Hug List
Nikdy jsem nezkoušela říct před Whovianem "Alex Kingston" nebo dokonce "River Song", protože v mém blízkém okolí prostě žádní nejsou!!!! ale předpokládám, že by to byla totální exploze hormonů. Projížděla jsem na Tumblru blog Dirty British Actors Confessions a zdá se, že po Alex jedou úplně všichni, bez ohledu na pohlaví a orientaci. A upřímně, není se moc čemu divit.

Jsem heterosexual, accidentally homosexual (da fuck is accidentally), ale Alex je prostě bohyně a ztělesnění slova ŽENA to mi nikdo nevymluví. A tahle bohyně má dneska 52. Neuvěřitelných 51 roků...jako pardon, že jsem si myslela, že je jí tak čtyřicet maximálně. Hergot, Alex.
River ve mně zpočátku budila rozpačité pociti, ale to, jak jsem nedávno zjistila, ve mně napřed budili asi úplně všichni, dokonce i Devátý. A pak jsem se do všech totálně zamilovala a River nebyla vyjímkou.
River a její "spoilery" by v pohodě uživily samostatný seriál. Něco jako kosmický James Bond v sukních, bylo by to strašně sexy a cool. A její storyline v DW je naprosto fantastická...člověk u ní totiž musí myslet. U toho seriálu se celkově musí myslet. Proto nemám moc ráda, když se na to dívají osmiletí spolužáci mého drahého little brother - poberou sotva tu povrchovou linii. River je pro něj zřejmě jenom nějaká random baba, co se tam náhodou motá.
A teď CHCI, CHCI a ještě jednou CHCI River a Dvanáctého. Prostě chci. Asi by mi z přívalu úžasnosti vybuchl monitor, ale mi je to putna. Chci.
Takže všechno to nejlepšejší naší nádherné Alex!
 

Beno the Wolfman

10. března 2015 v 15:58 | Moi Keiniku Sang |  Oblíbení lidi aka The Hug List
19. 2. a narozeniny má Benicio Del Toro!

Beno je to, co si představím, když se řekne animalistické charizma. Jop. Ten chlap prostě vypadá jako vlkodlak v reálném životě. Když jsem se dívala na Che Guevaru, jenom jsem čekala, kdy začne trhat svoje okolí na kusy.
http://lostinreviews.com/wp-content/uploads/2010/01/deltoro.jpg
Mimochodem, kdybyste ho někdy potkali, neptejte se ho na ten film, je na to alergický. Ne, neptala jsem se ho, jenom jsem to četla.

Dvě slova - Sin City. Jackie není zrovna charakter, kterej by lidi měli rádi nebo měli mít rádi. Mlátí holky, je věčně ožralej, pořád s sebou tahá svojenechutný kamarády... jo a taky je to vyznamnanej policajt, kterýmu říkají Železný Jack. To prostě nepochopím.
Nicméně Beno si ho docela dává. Zaprvé mám podezření, že si tu zase prodělal nějaký váhový výkyv, protože působí strašně obrovský (ono je to asi i tím koženým tříčtvrťákem), a za druhé mám dojem, že ho to celý strašně bavilo. A má super vlasy, vlasy všude.
https://41.media.tumblr.com/19273f079b992dcccf17a1b5141f384c/tumblr_mwdadgkwhv1rz64nto7_1280.jpg
Právě ty vlasy ho dostaly do jeho vlkodlačí role. Víceméně. Je prostě fluffy. Nicméně když ho konečně obsadili do role vlkodlaka, byl naslušno, ostříhaný, oholený... teda dokud se neproměnil ve zvíře.
http://i.guim.co.uk/static/w-620/h--/q-95/sys-images/Film/Pix/pictures/2009/9/8/1252420935200/Wolfman-trailer-Lupine-To-001.jpg
Dayum, Lawrence Talbot. Chudáček, pěkně si ho podali. Tradiční léčba. Člověk by ho adoptoval. Ta proměna vypadala hafo bolestivě. Wolfman sice není zrovna oscarový filmařský počin, ale akci to má slušnou, herce luxusní a příběh je klasika.

Málem jsem vypustila duši, když jsem se pokoušela najít asi milion let starý film jménem Vyděrači. Je mu tam třicet, vypadá na osmnáct a chová se na patnáct. Je to sladké.
Jeho mladé role jsou celkem zajímavé. Kromě nedobrovolného únosce si rok předtím zahrál v Basquiatovi, to je luxusní film. A jedna z jeho prvních rolí byla v bondovce. Ve svých 22ti letech je nejmladším bondovským záporákem. *ze záhadného důvodu je na něj strašně pyšná*

Podfuck! Podfuck je super! V Podfucku Beno nejvíc připomíná toho hispánského Brada Pitta, jak ho často označují. Prohání se tam v super oblecích, škoda, že je ho tak málo. Franky Fourfingers. Jo, vážně má čtyři prsty.

Prosila bych film o Collectorovi...? Může být? Podle mě by to bylo zajímavý. Beno je pro tu roli jako stvořenej, vždycky hraje poněkud excentrické charaktery, ehm, takže jeden ufon navíc se v tom ztratí. Plus prostě ten zjev, ty hadry, to chceš.
http://img4.wikia.nocookie.net/__cb20140804000714/disney/images/d/df/CollectorGotgTextlessPoster.jpg

Happy birthday, you fluffy baby.


Alan the Snape

9. března 2015 v 16:22 | Moi Keiniku Sang |  Oblíbení lidi aka The Hug List
21. 2. - Alan Rickman! Yaaay!

Alan je jeden z mých prvních crushů vůbec. Když mi bylo osm (jsem si jistá, že tuhle historku už jste taky někdy slyšeli), šla jsem na narozeninovou oslavu dcery naší známé (párty teta Verča), kde pouštěli Harryho Pottera a Tajemnou komnatu. Byl to první Harry Potter, kterýho jsem viděla.
A bum, Snape happened. Ani jsem si nezapamatovala, jak se jmenuje, ale mozek si ho vybral, takže nebylo zbytí. A Snape už mě nepustil, Snape je miláček.
https://33.media.tumblr.com/d9b529f95b8c37875fdd6f25c8916e4f/tumblr_nkwk0pIYPW1t6596co1_500.gif

Upřímně, snažila jsem se podívat se na co nejvíc filmů s Alanem, ale myslím, že jsem ještě neobsáhla ani třetinu jeho filmografie, mám prostě pocit, že jsem toho viděla strašně málo.
Láska nebeská je na rodinném pořadu každý Vánoce, plus tak často, jak to jde, během roku. Je to vyloženě rodinný film, už se těším, až bude bratr dost starej na to, aby se mohl dívat taky.

Další Rickmanovská klasika je Sweeney Todd. Bez toho nemůžu žít. Protože zpívající Snape, to je něco. Sice i já slyším, jak mu to kulhá v některých výškách, ale kdo by se na něj zlobil. Plus hraje soudce, ten nepotřebuje zpívat jak Pavarotti. A Pretty Women mě dostanou spolehlivě vždy.

https://33.media.tumblr.com/73304ba331e1c16713bbace84282f14e/tumblr_njke22dHoS1qi8pz7o3_r4_400.gif
Musím zmínit Rozum a cit. Byla jsem ještě celkem malá, myslím, že tak deset maximálně, ale kvůli Rickmanovi jsem tu třííhodinovou adaptaci dokoukala až do konce. Měla bych se na to mrknout zase, myslím, že teď už to docením mnohem víc.
https://31.media.tumblr.com/1db34971b6fff7854a56bdbe8c0b88de/tumblr_niv7oeno8M1ruwssto1_500.gif
Podobný případ byl i počin Kevina Smithe, Dogma. Koukaly jsme na to s Klášou v autobuse cestou do Skotska, čistě jenom proto, že je tam Alan s křídlama, jako bitchující Metatron, hlas boží. Upřímně ho miluju.
https://38.media.tumblr.com/4ef49f8d6303ba64667db93b5d6bdc5a/tumblr_njtxazv8r61r2p494o7_400.gif
Moje nejoblíbenější role vůbec je ovšem šerif z Notthinghamu. Je to dobře napsaný? Co já vim... Takovej magor, já ho žeru. Tohle už je ta situace, kdy Alan přestává hrát a začíná řádit. Je jak utržený z řetězu a já si to strašně užívám. Tomu se říká ukrást si pro sebe film. Plus je devilishly handsome.
https://38.media.tumblr.com/c97f7f77088600732a6ec41ac64fd33a/tumblr_n1ctw3BJN61rrtza4o5_500.gif
Jo, tohle je můj nejoblíbenější Rickman.

Málem bych zapomněla zmínit doktora Lazaruse v Galaxy Questu, což je naprosto epic záležitost, rozhodně se na to podívejte. Zhrzený shakespearovský herec, který se proslavil rolí v poněkud cheesy sci-fi filmu, plném klišoidních charakterů. Ay. Je zlatý, kdo by ho neměl rád.
https://38.media.tumblr.com/40a7677a36dad64e48835a3204375cc2/tumblr_n1ctw3BJN61rrtza4o7_500.gif


Momentálně se s maminou chystáme na A Little Chaos, kde hraje krále Ludvíka. Vypadá to TAK dobře, ugh, chci.
https://38.media.tumblr.com/600effec7aea51dbe373aa26e2b9a7cd/tumblr_ngsta7vgMY1qgwggso1_500.gif

Wow, tohle je dlouhé. No co, Alík si to zaslouží, máme ho rádi a přejeme mu všechno nejlepší <3.

Natalie the Queen

9. března 2015 v 15:15 | Moi Keiniku Sang |  Oblíbení lidi aka The Hug List
Jelikož jsem lemra největší, kompletně jsem zasklila únorové narozeniny a teď se to pokouším dohnat. Takže jedeme - Natalie Dormer, 11. 2. !

Nejradši mám crushe, který začínají stylem " ten/ta vypadá divně" a pak, čím víc se na něj/ni díváte, tím víc si říkáte dayum a pak jste v tom, bum a nic vás nezachrání.
https://33.media.tumblr.com/efe048ced9416b557da8a274961cf866/tumblr_nkwuj6J4sr1r7qllto2_250.gif

Natalie je jedna z takových crushů. Když se poprvé objevila jako Margaery, přišla mi hezká, ale tak jaksi mimozemsky. Je to postavením jejích očích a taky tvarem. Je strašně zajímavá na pohled. Sluší jí snad úplně všechno a vždycky jsem happy, když ji potkám na dashi.
https://31.media.tumblr.com/5f77d684901ccf66217f93d837c34b28/tumblr_ncmi8ejDIp1rztp39o2_250.gif

Jelikož jsem ji prakticky viděla jenom ve Hře o trůny, nemůžu upřímně moc říct. Margaery je moje nejoblíběnjší zlatokopka ever, protože upřímně, kdyby to znamenalo mimo peněz taky přežití, kdo by nebyl zlatokopka.
Kromě toho jsem ji potkala v Cpt. Americovi, kde se promenovala s blond lokýnkama a stačilo jí doslova pár vteřin, aby Steva zatáhla bokem a začala zpracovávat. A já tam sedím a říkám si, že jsem pěknej pervert, protože na Stevově místě bych brala jak agentku Carterovou, tak blonďatou Natálku.
https://33.media.tumblr.com/11c62523a36866d1768a8156a9689f06/tumblr_nj8t30tUDd1r00543o3_r4_250.gif
Bohužel nemám k Natušce moc co říct, takže většinu článku zaspamuju gifkama. Smiřte se s tím.
https://38.media.tumblr.com/1821782f0840577dcb4dae0e5d27e2d6/tumblr_neq7d4scgP1s5m21go2_r1_250.gif