Září 2014

Zlo jménem dabing

28. září 2014 v 13:03 | Moi Keiniku Sang |  Když dostanu chuť se vyjádřit
Včera mi definitivně došla trpělivost s českým dabingem. KTERÝ DEBIL TO PŘEKLÁDÁ.

Když se mi zalíbí nějaký film, většinou se snažím podívat na tři verze - originál (většinou je v angličtině, pokud není, originální verzi vynechávám), s titulky a nadabovanou. Těžko říct, proč přesně to dělám, částečně kvůli zlepšení angličtiny, částečně právě proto, abych viděla, co čeští experti zase vytvořili. Většinou jdu blejt, velebnosti.

Začnu tím, co mi obvykle až tak problém nedělá, pokud to není vyloženě katastrofa, a to je výběr hlasů. Chápu, že někdy prostě není z čeho vybírat, protože ne každý umí dabovat, přestože by třeba disponoval potřebným hlasem.
Ale proboha. Aspoň snahu bych prosila. Vezměme si například mého oblíbeného Jamese Fraina. Kdo slyšel jeho hlas, dá mi asi za pravdu, že je to jeden z nejkrásnějších hlasů v branži - hluboký, výrazný a u takového střízlíka jako je pan Frain poněkud nečekaný.
A co se u nás stalo v seriálu Grimm? Nadaboval ho někdo s hlasem tak normálním a obyčejným, až hrůza. Postavu prince Erika, v originále nebezpečného aristokrata s určitou dávkou padoušské elegance a noblesy to tak degradovalo na prostě další zápornou postavu, která dost ztratila šťávu.
U ženských postav dost často narážím na to, že jejich "český" hlas zní buď o třicet let starší, než jsou samy, nebo naopak o třicet mladší. Celkově ale musím říct, že s dámskými hlasy obvykle není takový problém, jako s muži.

Někteří herci mají "své" dabéry - například Johnnyho Deppa daboval takřka neustále Saša Rašilov. Ucho si na to zvykne a když pak náhodou dabuje někdo jiný, je to šok a kazí to dojem z celého díla. Chápu, že tohle se občas nedá ovlivnit, protože dotyčný dabér třeba zrovna pracuje na jiném projektu nebo tak něco, ale když už je třeba hledat náhradu, hledala bych takovou náhradu, která zní co nejvíce jako originál. Nicméně tohle zas až tak neřeším, prostě se stalo.

Co ovšem řeším a řeším to hodně, je překlad.
Za všechny ty rok, co se učím anglicky, si dovolím říct, že se domluvím. Tedy rozumím natolik, abych poznala, když dabéři ve filmu melou úplné sračky.
Včera jsem se vrhla na nadabovanou verzi Hvězdného prachu, ve kterém se dost nepřiměřeně hrabu tady. A nestačila jsem se divit.

Zajímalo by mě, jestli se v jejich hodinách angličtiny někdo někdy zmínil, že slovo bloody neznamená vždycky krvavý. Znamená to taky, světě div se, zatracený. Myslím, že to ví snad i Google překladač.
Takže co se stalo? Ve scéně, kdy pekelně namíchnutá Yvaine sarkasticky popisuje Tristanovi události posledních minut ( jako že spadla tak), označuje královský rubín za "krvavý náhrdelník", místo "zatraceného náhrdelníku", přestože "zatracený náhrdelník" je nepochybně to, co má na mysli, vždyť ji, ksakru, srazil z oblohy!
Celá ta scéna je přeložená naprosto špatně. Místo toho, aby Yvaine popisovala svůj pád, popisuje pád náhrdelníku, pak řekne "a tady do mě vrazil nějaký létající trouba", což už je správně, ale vzhledem k přechozímu obrovskému překladatelskému kiksu to teď vůbec nedává smysl a NEHROZÍ, že by z toho Tristan mohl logicky vyvodit, že Yvaine je ta spadlá hvězda, což ovšem udělá, protože to má ve scénáři!

Chápe někdo, co se snažím říct? Místo podle mě dost dobré ironické litanie, kterou Yvaine Tristana hned v začátku oblažila, během níž o sobě mluví naoko klidným vyprávěčským tónem ve třetí osobě a zakončí to naštvaným "...flying moron!" tu máme nesmyslné bláolení o nějakém pitomém náhrdelníku, na který se Tristan vůbec neptal a který ho vůbec nezajímá. Bravo, to se vám povedlo.

A další, snad ještě horší chyba je ve scéně předcházející té debatě v kráteru, tedy ve scéně, kdy se umírající král Stromholdu obklopil svými dosud živými syny, aby vyřešil nástupnictví. Tady jsem se obzvlášť namíchla, poněvadž překladatelé tu zvrtali mou oblíbenou část, kdy se král ptá po své dceři Uně a nejstarší princ ho informuje, že princeznu už celá léta nikdo neviděl.
Načež se král obrátí na Septima (který má z bratrů největší sklony k vraždám) a pobaveně káravým tónem mu říká, že trůn Stormholdu může zdědit jenom mužský potomek (čímž se vlastně ptá, jestli Unu zamordoval nebo jak a proč, když ho v nástupnictví neohrožovala), a Septimus mu odpovídá: "Zajisté, otče, tak proč bych zabíjel svou sestru, když tihle kreténi (aka Primus a Tercius) ještě žijí?"

Ta scénka je kouzelná, protože král používá takový ten "Alíku, žes ty rozkousal ty polštáře na pohovce" tón a Septimus je nevinnost sama. Divákovi to v podstatě sdělí, že umírání sourozenců je v téhle famílii na denním pořádku a devadesáti a více procentech případů je to Septimovo dílo, ale nikdo z toho nedělá vědu, je to takový jejich folklór.

Ale co se stalo v českém dabingu? Septimus otce na smrtelné posteli obvinil z vraždy Uny, což je KRAVINA VESMÍRNÝCH ROZMĚRŮ, která vznikla tím, že někdo nepobral anglicky řečenou větu na úrovni nejpozději střední školy: "Why would I kill my sister, when these cretins are still alive?"
Pardon, ale kde je v tom nějaké you? Schované, někde mezi těmi kretény? A máme to tu znova, zase to nedává smysl a trhá to scénář na kusy.

Titulky jsou kapitola sama o sobě, kterou tady nebudu rozebírat. Každý občas udělá hrubku nebo překlep, ale od toho jsou snad koretktoři, kteří by takové věci měli odhalit, ne? Ale jak říkám, to je jiná kapitola.
A díky bohům za titulky a trpělivé snaživé titulkáře, kteří neprzní původní scénář a způsob řeči ani zdaleka tak moc jako dabing. Když si totiž pustíte film s titulky, budete mít pořád ten stejný film, kdežto když si pustíte film nadabovaný, je dost možné, že dostanete film naprosto jiný.

Řeč je totiž důležitá a mocně dotváří celkový obraz a celkovou atmosféru scény. Všechno záleží na intonaci a na tom, jak se výraz tváře odráží ve výrazu slova. Samozřejmě, když dabujete, stojíte za mikrofonem a na uších máte sluchátka, neobklopuje vás mizanscéna a nemáte na sobě kostým, nejste tou postavou, kterou dabujete, tolik, jako herec.
ALE. Když dabér jenom předčítá ze scénáře a ani se nepokouší o nějaký výraz, stane se to, co se stalo v i tak nepříliš úžasném čtvrtém Underworldu - herec bude vypadat jako lemra, co neumí hrát, a vybrali ji jenom kvůli pěkné tvářičce.
Teď konkrétně mám na mysli Thea Jamese. Když ho vidíte v nadabovaném Underworldu 4, je to ten nejnudnější a nestrašnější výkon nejen v celým filmu, ale rovnou v celé tetralogii.
Když si ovšem pustíte originál, přijdete na to, že Theo hodně dohání svým hlasovým projevem, který nějaký moula u nás totálně zazdil. Neříkám, že je to nějaký oscarový výkon, ale je to o nefalšovaných sto procent lepší, než to cosi v české verzi.

Takže abych se konečně dopracovala k nějakému shrnutí - český dabing je sice potřebný, protože někteří vám prostě nebudou číst titulky nebo si to překládat v hlavě, jelikož k tomu nemají dispozice nebo tak něco. Ale zároveň je český dabing zaručený prostředek, jak film absolutně zrušit, protože místo aby se divák soustředil na strhující dobrodružství protagonistů a antagonistů, bude mu uši rvát
 • špatný výběr hlasu
 • špatný výraz hlasu
 • nesmyslně přeložený scénář.
Takže ano, já z duše nenávidím český dabing. Ne že bych neoceňovala těžkou práci všech těch chudáků, co musí znova a znova říkat jednu větu, dokud to není "dobré", ale... prostě ne. Nemám ráda český dabing a nikdo mě nepřinutí ho mít ráda, dokud v něm nezačnou pracovat lidi, kteří ví, co dělají, nebo přinejmenším umí, sakra, aspoň anglicky.

Hvězdný prach

26. září 2014 v 14:33 | Moi Keiniku Sang |  Filmy a seriály - druhá z podstat mé existence
UPOZORNĚNÍ: TOHLE JE STRAŠNĚ DLOUHÉ.

Nedávno (nebo možná dávno, trochu tady ztrácím pojem o čase) jste si mohli u Pet!nky přečíst recenzi na knihu Neila Gaimana - Hvězdný prach. Zrovna ten den jsem se rozhodla konečně se podívat na všemi opěvovanou filmovou adaptaci.

Nechce se mi psát recenze na knihu, jednak proto, že líp než Péťa to stejně nenapíšu a jednak proto, že se mi prostě nechce. Taky jsem na té pošahané filmové vědě, takže si musím procvičit analýzu filmového díla, haha. Ale stejně bych se o knize ráda v krátkosti...doufejme, zmínila. Pokud se mi to nepovede v krátkosti, jednoduše tenhle článek přesunu do rubriky pro knihy.

Film se od knihy v mnohém liší a překvapilo mě, kolik super nápadů je ve filmu a není v knize. Přesto kniha v některých pasážích dává hodně najevo, že není pro děti. Když Gaiman popisoval milostné dostaveníčko Uny a Dunstana, zírala jsem s otevřenou pusou. Jenom tak si napíše dost hustou sexuální scénu uprostřed fantasy příběhu, okej, u mě dobrý.
Stejně tak scéna, kdy Lamia, v knize Morvanegg, morduje jednorožce a provádí všechny ty nechutnosti s jeho krví, to bylo na noční můry normálně.

Taky některé charaktery jsou jiné, eventuálně nejsou vůbec. Docela mě mrzelo, že se v knize nevyskytuje kapitán Shakespeare, protože ten je podle mě vrcholem filmu. Ačkoliv na tom má velkou zásluhu pan De Niro.
A knižní Viktorie nemá s filmovou Viktorií vůbec nic společného, ani po vzhledové ani po žádné jiné stránce. Knižní Viky jsem měla skoro ráda, zvlášť na konci. Ale filmové Viky jsem měla plné zuby okamžitě. Ughr, prostě bitch.

Každopádně, je to kraťoučká knížečka, takže jsem ji měla přelousklou jedna dvě.

A nyní k filmu, dámy a pánové.
Tristran Thorn je bláznivě zamilovaný do krásné Viky a slíbí jí, že jí přinese hvězdu, kterou spolu viděli padat. Překračuje proto hranice viktoriánské vesničky Zeď a vydává se do skrytých světů.
Tam zrovna král Stormholdu řeší nástupnictví, poněvadž umírá. Je otcem sedmi synů a jedné dcery, která se poděla bůhvíkam. Čtyři z jeho synů jsou pořád naživu... posléze už jenom tři.
Král svoje dilema nakonec vyřeší, tak, že odhodí symbol své moci - obří drahý kámen - daleko do kraje a prohlásí, že králem bude ten potomek jeho rodu, který ho najde jako první.
Náhrdelník však při svém letu srazí hvězdu, což je ta hvězda, kterou viděli padat Tristan a Viktorie. A kterou viděla padat i trojice čarodějnic, prahnoucí po srdci hvězdy, které by jim vrátilo mládí a krásu.
A chudák spadlá sarkastická hvězda si leží v kráteru, má zlomenou nohu a všeho po krk.

Tak předně, dámy a pánové, tomuhle říkám masakrální obsazení. Ben Barnes, ze kterého vyroste Nathaniel Parker? Hell yeah. Tandem Charlie Cox a Claire Danes? Gimme! Nádherná Michelle Pfeiffer jako odporná čarodějnice? ANO.
Nemluvě o královské rodince ze Stormholdu. Taťka Peter O´Toole a synáčci Mark Strong, Jason Flemyng, Rupert Everett, Mark Heap, Julian Rhind-Tutt...? *dies of excitement*
A samozřejmě pan De Niro jako transvestita/kapitán vzdušných pirátů. Prostě nejde ho nemít rád.

Jak už jsem zmínila na začátku, ve filmu je pár geniálních nápadů, které jsem v knize oplakala. Ty se rovnají mým oblíbeným scénám:
 1. Zatímco v knize je Sekundus na začátku už mrtvý, tady pořád žije a proto je tu prostor pro malý koncert neodolatelného Ruperta Everetta. Jeho extranafoukaný, sebejistotou sršící princ-hezoun, co přijde pozdě na setkání s umírajícím tatínkem a přesto si je pořád jistý, že on bude následník, je prostě... ááá, žeru ho! Samozřejmě není dost chytrý na to, aby si hlídal záda ve společnosti svého vražedného mladšího bratra Septima, který ho poté, co mu otec pohledem výmluvně sdělí, že by měl Sekunda vystrčit z okna, vystrčí z okna.
 2. Neméně super je scéna, kdy si zbývající bratři připíjejí s biskupem a biskup se vzápětí po krátké křeči skácí mrtvý. Následuje ho Tercius a pak se chytí za hrdlo Septimus a svalí se taky. Primus nasadí ten svůj flemyngovský liščí úsměv a obřadně zvedá korunu, načež Septimus na zemi dostane záchvat smíchu, protože ten vůl Primus si myslel, že je král.
 3. Runy. Runy jsou úžasná scéna v úžasném prostředí - na pláži. Naštvaný Septimus pokládá věštci banální otázky ("Jsem sedmý syn?" "Je moje nejoblíbenější barva modrá?") a pak mu řekne, ať vyhodí runové kameny co nejvýš dokáže. Když kameny padají a způsob jakým dopadnou, se už nedá nijak olivnit, Septimus položí poslední otázku: "Pracuješ pro mého bratra?" Hups. Způsob, jakým je to natočený, z toho prostě musíte mít husinu.
 4. Scéna v Lamiině krčmě. Nádherně tu vyniká Yvainina naivita a Primus ve vaně je taky kouzelnej. Je to skvělá scéna od začátku až do konce, protože si celou dobu nejste jistí, kdo a jakým způsobem umře. Primus má modrou krev. To mě dostalo úplně nejvíc, jeho krev je doslova MODRÁ. Což vlastně zamená, že Septimova nejoblíbenější barva je barva krve jeho bratrů. Septimus, you sick bastard.
 5. Celá létající loď. Kromě kapitána je tu taky ten mladý muž, který kryje kapitánovu na piráta nezvyklou sexualitu a chování a někdy vypadá 100% done. Ani jsem nepochytila, jak se jmenuje, ale žeru ho. A moment, kdy táhnou Yvaine po palubě a vážně to vypadá, že ji hodí do kapitánovy kajut za jedním jediným účelem... je to prostě násilná syrová scéna a pak najednou lup! A všecko je jinak.
 6. Závěr. Jsem ráda, že v knize byl závěr jiný, aspoň některé jeho části, protože jsem fakt netoužila číst si o tom, jak Lamia láme Septimovi končetiny pomocí voodoo panenky...na druhou stranu by mě celkem zajímalo, jak by Gaiman popsal ten loutkový zombie souboj na konci. Ten mě na tom baví nejvíc. Septimova chorografie je udělaná jako něco mezi robotem a tanečníkem, jestli (jakože předpokládám, že ano, nevim, proč by to dělali jinak) to Mark Strong skutečně točil in person, pak mu museli opravdu říct krok od kroku, co má dělat. Je to prostě dokonalost.
Soundtrack je obecně považován za jeden z nejvíce podceňovaných soundtracků vůbec. Není moc originální, ale to mu neubírá na kráse. Na Youtube bohužel ty nejlepší části nenajdete, což mi pěkně pije krev.

Kostýmy jsou dle mého názoru geniální. Jsou něžné, nepřeplácané a hezky hovoří o charakteru postav.
 • Tristran (ve filmu pouze Tristan) ve svým kabátku přímo křiči do světa, že je ňouma, kdežto vracející se Tristan v nóbl bílých šatech prostě říká, že se změnil od základů a nikdo s tím nic nenadělá.
 • Yvaine měla jednoduché šaty předepsané knihou, toho se taky drželi. Když se převlékla do té tmavomodré nádhery, velmi jí to prospělo.
 • Viktoria ve své světle fialové skvěle hraje roli viktoriánské barbínky jak z partesu. Una ve své modré (měla hned dvoje modré šaty a jsem si jistá, že té čarodějnici bylo totálně někde, jakou barvu bude nosit, stejně tak ji mohla proměnit v ptáčka červenýho, žlutýho nebo zelenýho...) podněcuje myšlenku, že i ona má ráda modrou barvu, pročež mezi ní s Septimem byl poněkud jiný vztah, než vztah založený na "chcípni, sourozenče, chci být král".
Princové jsou taky dobře vystajlovaní. Bohužel to nemůžu posoudit u duchů, ale u živých se to posuzuje velmi dobře.
 • Primus - střízlivý, už šedivý, královsky modrá pelerína jakž takž odpovídající době za Zdí, budí dojem inteligentního člověka, který by kralování skvěle zvládl.
 • Sekundus oproti tomu nemusí ani mluvit a už víte, že je to vocas. Oblečený v klasickém princovském brokátu, stažené vlasy, červená a zlatá... tohle je princ Krasoň, nestydatě aplikující anální alpinismus na vlastního otce v domění, že mu z toho něco kápne.
 • Tercius je podle mě ukázkovým exmplářem prostředního dítěte - je nevýrazný jak postavou, tak oblečením. Je trošku obtloustlý, zřejmě poměrně dobré povahy, nicméně velmi pravděpodobně taky neschopný přijít na něco mazaného vlastní hlavou (viz. jeho vtipný pokus vystrčit Septima z okna), ale myslím,že se snaží dosáhnout kvalit svých bratrů aspoň tím kopírováním jejich činů.
 • Septimus vypadá skoro jako v knize. Není tolik vraní, ale přinejmenším je celý černý. Taky není tak načančaný, ale rozhodně vypadá trochu jako nájemný vrah z alžbětinské hry. Na první pohled vidíte, že je nejnebezpečnější, nejmazanější a že jestli chcete přežít, běžte mu z cesty a noste modrou. Jeho černý plášť vypadá velmi epesně, když jede na koni, a černý kožený kabát pod ním je zase velmi očividně nehořlavý. Zkrátka, Septimus je praktický člověk, ale potrpí si na efekt.
Panebože, zvrhlo se mi to v rozbor. Pardon :D.

Málem bych zapomněla na čarodějnice. Lamiiny šaty jsou schválně udělané tak, aby podtrhly co nejvíc její ženskosti, takže si divák hned všimne, že někde něčeho ubylo. Ano, teď mluvím o té úžasné chvilce, kdy si Lamia udělala liftig brady a odnesl to objem jejího hrudníku. Ve výsledku je Lamia ještě odpornější než na začátku, protože má na sobě tu pořád krásnou róbu, ale fyzicky je z ní prostě odpudivá bytost.
No a ty zbylé dvě babky jsou prostě zbylé dvě babky. Osobně jsem je měla celkem ráda... možná to bylo tím, jak si neustále dělaly srandu z Lamie a její úporné snahy zůstat žádoucí.

Eh.
Víte, původně jsem si říkala, že až budu mít slušné internetové připojení, nastrkám sem ještě obrázky, ale popravdě, vzhledem k délce článku si nejsem jistá, jestli k tomu dojde. Taky to možná přejmenuju na "Nimrání se v Hvězdném prachu".

Abych to nějak shrnula: Mám ráda většinu postav, mrtví bratři jsou nejvíc. Yvaine je skvělá, Viky je blbka, která si svého sexuálně nevyhraněného Humphreyho, který nakonec pokukuje po Shakespearovi, zaslouží. Vývoj Tristana obdivuhodný. Kdyby mi dal někdo ve hře "fuck, marry, kill" přežívší prince, bylo by to fuck Septimus (to snad nepotřebuje komentář), marry Primus (já prostě žeru Jasona Flemynga, jasné?) a kill Tercius (sorry, babe). Král byl podle mě největší parchant ze všech, jako pardon, ale kdo se směje, když jeho dítě vyletí z okna a rozmázne se o skálu??? Una je miloučká a strašně charizmatická.

A teď jsem na tom závislá.

Ste si asi všimli.

První týden vyděšené vysokoškolačky

26. září 2014 v 13:29 | Moi Keiniku Sang |  Výlevy mojí existence
Tohle téma ke mně momentálně, jak se říká, hovoří na osobní úrovni, takže jediné, co by eventuálně mohlo překazit můj záměr vnutit vám osobní článek jako téma týdne, je místní wifina na dobrý slovo.

Když jsem v pondělí nastupovala do vlaku, bylo mi extramizerně. Když jsme s mamá táhly dva megatěžký kufr, batoh, notebook a dvě příruční zavazadla přes půl města, bylo mi pořád extramizerně. Když jsem šla poprvé do školy, bylo mi extramizerně. Když jsem seděla na všech těch přednáškách, bylo mi extramizerně.
Pak jsem přišla dom, vyžebrala v sousedním pokoji prášek proti bolesti, vybalila se a totálně mrtvá zalehla. To bylo v pondělí.

Teď je pátek, já sedím v pokojíku na ubytovně, cpu se čokoládovou koblihou sypanou kokosem, cucám zelenej čaj a je mi fakt skvěle.

Mám hezký pokojík v klidné části centra, průměrně daleko od školy, hodně daleko od supermarketu, ale pořád se tam dá dojít pěšky. Taktéž k nádraží. Po cestě tam jsou dvě úžasný pekárny, kde už jsem nechala majlant
Jinak zatím žiju ze zásob. Není nad instantní polévky do hrnečku (česnečka je nepřekonatelná), cukrářské piškoty a tavený sejra ve válečku.

Jelikož studuju dvouobor, přecházím mezi dvěma budovami. Z hledání učeben jsem měla panickou hrůzu, ale lidé na vrátnici jsou hotové poklady - najdou všechno. Zvlášť vrátného z uměleckého centra asi začnu uctívat. Onehdá jsem za ním přišla, že v rozvrhu nemám napsanou učebnu, kde mám za asi pět minut být, a on prošel všechny seznamy a prohlídl všechny sylaby a nakonec ještě kamsi volal a tu učebnu mi našel. Gods bless him.
Cimry už mám tedy skoro všechny, což je ohromná úleva.

PONDĚLÍ
Začínám o půl dvanácté cvičením z angličtiny s moc milou paní, která je zároveň i studijní poradkyně, takže jeden z velmi užitečných bohů místního panteonu.
Následuje přednáška světové literatury v rámci filmové vědy. Vyučující doktor je celkem vtipný člověk, má važně dobrý hlášky, ale literatura je vyčerpávající i v obvyklé pětačtyřicetiminutové dávce, v devadesáti minutách je přímo zabijácká. Udržet pozornost bude záhul.

ÚTERÝ
Úterý je dlouhej den a bude to celkem psycho. Ráno v osm fonetika, což je v podstatě biologie a fyzika vyučovaná v angličtině. Je to zajímavé, ale asi těžké. Už mám v komplu naskenovanou nějakou publikaci celou v angličtině, která bude určitě ohromně záživná,bleh. Aspoň přednášející je roztomilá paní středního věku. A program, se kterým pracujeme, je docela zajímavej.
Úvod do studia filmu bude taky zajímavý, nicméně hádám, že nic moc extra. Přednášející je legrační a mluví jako by měl americký přízvuk
Následuje proseminář oborové metodologie, což je čert ví co, ale asi to budek něčemu dobré, řekla bych.
Večer budu mít ještě francouzštinu. Jako největší mačo jsem se zapsala na lekce pro "mírně pokročilé", tak doufám, že "mírně pokročilý" znamená "už neumim ani hovno".

STŘEDA
Tady mám pouze ráno přednášku z fonetiky, jinak celý den volno. Večer budou nepravidelné přednášky na různá témata, které spadají do předmětu Current International Research. Středa je po tom náročném úterku takový vegoš.

ČTVRTEK
Ve čtvrtek mám samou filmařinu. Cca v deset mám dějiny světového filmu, kde jsme si pouštěli fakt zajímavé ruské sci-fi z dvacátých let. Myslím, že se mi tu dostane té cti poznat některé klenoty kinematografie, které normálně nejsou k dostání.
Pak mám literární seminář zaměřený na Shakespeara, to bude zajímavé. Nicméně to bude vyžadovat hodně čtení.
A večer mám suverénně nejlepší předmět ever - seminář o tvorbě Stevena Soderbergha. Je nás tam pět, samé holky, vyučující je mladá dotorandka a program spočívá, jednoduše řečeno, v koukání na Dannyho parťáky. Je to prostě super.

PÁTEK
Jediná hodina ráno - gramatika. Nic moc zajímavého. Budu brzo doma, až budu jezdit dom. To je asi všecko, co se dá říct k pátku.

Už mám celkem dost domácích úkolů:
 • přečíst první kapitolu publikace od Ladefogeda do fonetiky
 • přečíst Richarda III.
 • přečíst první kapitolu publikace o Stevenu Soderberghovi
 • podívat se na Sex, lži a video
 • vytisknout tunu věcí
 • a možná ještě něco, ale nechce se mi to hledat ve své nové bibli
Překvapilo mě, jak se někdo tak neschopný a nesamostatný jako já dokázal celkem v pohodě přizpůsobit nové situaci. Upřímně jsem čekala, že to bude mnohem horší. Mám tu klid, nikdo mě neotravuje, nikdo mě nenutí se účastnit nějakých pochybných společenských aktivit... a rozhodně nemůžu říct, že by mi chyběla moje stará díra, ve které jsem strávila předchozích devatenáct let.
Schází mi gympl a děcka z gymplu, protože gympl byl rozhodně nejúžasnějí věc, co mě zatím potkala. Ale jinak si fakt nemůžu stěžovat.

Takže teď si jdu uvařit polívku a pracovat. Opět školou téměř povinná.Bydlení!!! A tak vůbec.

20. září 2014 v 17:01 | Moi Keiniku Sang |  Výlevy mojí existence
Tak konečně.

Poté, co mi padly dva ze tří podnájmů a ten třetí byl totální katastrofa, jsem konečně narazila na slušný bydlení.
Našla to Chibi a já po tom doslova skočila. Je to hezké, čisté, prostorné a hlavně je to vybavené, každá máme vlastní postel a vlastní stůl a myslím, že i skříň. Zvlášť z toho vlastního stolu jsem nadšená, protože mě k smrti děsila představa střídání se u stolu. Můj stůl je obvykle plný papírů všech velikostí, seznamů, tužek, novin na random poznámky a figurek všeho možného. Takže rozhodně nehrozí, že bych byla schopná se s někým dělit.

Věci, které nebudu moct dělat v nové cimře:
 • věšet podprdy všude možně a uklízet je, jenom když přijde návštěva.
 • cokoliv věšet všude různě.
 • trsat.
 • nahlas sprostě nadávat.
 • pořádat svoje pokojové pochoďáky se sluchátkama.
 • mluvit ze spaní.
Bude mi to chybět, naštěstí budu jezdit na víkendy domů, abych dohnala svou podvědomou agendu.
Do školy to mám kousek a po cestě domů je celá řada hospod a jiných podniků prodávajících alkohol, což se rozhodně hodí.
Pan domácí je rozkošnej a na pohodu, kolem je klid, přestože budova je v centru... navíc je to za pusu. Prostě si nemůžu stěžovat.
Zítra se budu pakovat a zřejmě pojedeme nakoupit pár věcí.

Ostěhování se je rozhodně skvělej nápad, nicméně na tu vejšku se mi pořád nechce. Byla jsem moc dlouho doma a teď střídám apatii s manickými stavy.
Jeden den bych nejradši zastavila čas a druhej den jsem nadžusovaná jak svině a nemůžu se dočkat všech těch divných aktivit, který budu provozovat. Přihlásím se do Aiesecu. Zapsat se na orientální tance (stojí to tisícovku, nevím, kde na to vezmu). Nevyletět po prvním semestru. zapamtovat si, kdo je magistr, kdo doktor a kdo profesor (to nedám, takže budu všecky oslovovat "ehm....dobrý den?").

Haha, jebne mi.

Naštěstí jsem se zbavila ještě jednoho předmětu, takže mám v pátek jenom jednu hodinu.

Maluju - Melian

20. září 2014 v 15:25 | Moi Keiniku Sang |  Kresba, malba...a tak vůbec
Ženy samotné kreslím v poslední době málokdy, zvlášť portréty. Nevím, čím to, protože jako malá jsem byla samá vymakaná princezna v superoriginálních šatech. U Tolkiena je ale mnohem víc mužských postav, mám dojem. Mnohem víc situací, ve kterých figurují pánové, takže když už chci udělat něco s ženskou, musím vymýšlet, kam ji dát, eventuálně ji odbydu portrétem jako tady Melian.
Ignorujte anatomii a předstírejte, že je všechno tak, jak má být, ok?

Moje černá akvarelová pastelka má něco přes čtyři centimetry. A to ji ani nijak zvlášť nepoužívám, když dělám to hvězdičkované cosi. Nutně potřebuju novou. Taky mi dochází skicák a o bilé vodovce ani nemluvím, ta přestala existovat před hodně dlouhou dobou a já teď ždímám jejího ducha.
Přestat se štvát se stínováním vlasů a přestat používat tělovou, to byla dvě nejlepší rozhodnutí, jaká jsem tento rok udělala.

http://th04.deviantart.net/fs71/PRE/f/2014/263/6/4/64477e68f935acf16dac45a6cce66789-d7zuca7.jpg

Ten modrý hadr je podivný a chundelatým motýlkem jsem se pokusila vyvýžit kompozici, když se ukázalo, že Melian je nějak moc na straně.

Chris the Vampire

18. září 2014 v 9:00 | Moi Keiniku Sang |  Oblíbení lidi aka The Hug List
18. 9., před jednapadesáti lety se narodil Christopher, potomek slavného mořeplavce, Thora Heyerdahla. Ačkoliv původně směřoval k dráze psychologa, nakonec skončil jako herec a tím se živí už pětadvacet let.
http://24.media.tumblr.com/tumblr_m6o789CXqv1qzj4mzo3_250.gif
Nehrozí, že byste si pana Heyerdahla někde nevšimli. Má 193 centimetrů, úžasný úsměv a jeho postavy prostě nikdy neuniknou pozornosti. Objevil se ve slušné řadě mainstreamových a oblíbených seriálů, stejně jako v pouze mainstreamové Twillight sáze. Tak jedno po druhém.

Do Marcuse jsem se zamilovala. Jednak mám úchylku na tragické charaktery jako je Marcus a jednak on je prostě rozkošný. Člověk by mu dal plyšáčka. Vezmeme-li v potaz, že za ty dva...nebo byly tři, už nevím, filmy, ve kterých se Marcus na chvíli objevil, řekl asi dvě věty, jestli vůbec, a stejně jsem narazila na lidi, kteří ho podobně jako já prostě zbožňujou... you go Chris.
A taky by mě mohl někdo zasvětit ohledně jeho zázračné fyzické proměny. Nějak jsem nezaznamenala moment, kdy se z tohohle creepera...http://twilightguide.com/tg/wp-content/uploads/2009/03/new-moon-wallpaper-marcus.jpg

stalo tohle nádherné stvoření.
http://twilightseriestheories.com/wp-content/uploads/2011/10/Marcus.jpg
Upadla mi čelist, když jsem viděla plakáty na Breaking Dawn. Pokud jsem na to psala recenzi, určitě jsem to tam zmiňovala.

Pokud sledujete Supernatural, zřejmě jste zargistrovali Chrise jako Alastaira, jistého zvráceného démona. Mám pocit, že Alastairovo tělo původně patřilo nějakému doktorovi. Pak ho posednul démon a Chrisovy fangirls už řádí, protože krev, řetězy, exorcismus, to je přece děsně rajcovní. Eh. Not really.
Chrisova výrazná brada mu umožňuje dělat pbdivuhodně creepy ksichty, když to na něj přijde.

Roli upíří autority si zopakoval ještě v True Blood. Jak známo, na True Blood se nedívám, kdykoliv se tam objeví někdo z mých miláčků jako guest star, prostě si ho najdu na Youtube. A jelikož chovám velké sympatie k sexy vousatým upírům v drahých oblecích, zejména pokud se jmenují Dieter, našla jsem si i jeho.
http://i945.photobucket.com/albums/ad297/tehclarissa/dailyh/dailyhaug18th5x5.png

Hell on Wheels je velmi zajímavý seriál. Hlavně postava rozhazuje mužnost plnými hrstmi a kupodivu to není o autech. Už si nevzpomínám, o co přesně tam šlo, ale vím, že postavu Nora Thora Gundersona, přezdívaného Švéd, tam všichni děsně žrali. Švéd je unikátní druch hajzlíka, je to ultrahajzlík. Manželka mu utekla za jiným a na cestu mu ukradla kukačky. Mám pocit, že v druhé řadě se vrátil jako poahaný kněz, ale neviděla jsem ji, takže tak jenom usuzuju z promo fotek.
http://ggypolska.files.wordpress.com/2011/11/hell-on-wheels-the-swede_article_story_main.jpg

Kouká tu někdo na Hvězdnou bránu? Já teda ne, ale koukávala jsem. pamatujete si Todda? To byl roztomilý ufonek. Z fleku bych ho adoptovala, je to přesně ten druh příšerky, pro které mám takovou slabost :3 ťuťu.
http://img4.wikia.nocookie.net/__cb20080722121753/stargate/images/e/ee/Stargate_Atlantis_Christopher_Heyerdahl_Todd.jpg


Přičtěte k tomu tunu dalších rolí a máte Christophera Heyerdahla. Slaví jedenapadesáté narozeniny a my ho máme rádi za všechny ty většinou záporné ale rozhodně miloučké postavy. Navíc je to podle všeho milý a zábavný člověk, a vypadá dobře v obleku a brýlích. Kdo by ho neměl rád.


My Youtubers

14. září 2014 v 20:31 | Moi Keiniku Sang |  Hudba - třetí z podstat mé existence
Jo, dala jsem to do hudební rubriky, protože to je jedna z nejzbytečnějších rubrik na mým blogu. Fakt, jestli o něčem už milion let nepíšu, je to hudba. Každopádně tohle s hudbou taky částečně souvisí, ostatně, většina lid má Youtube spojeno primárně s hudbou.

Já tam v poslední době trávím dost času, poněvadž jsem přišla na to, že když nevím, co si pustit, můžu prostě sjíždět videa na Youtube a je to super. Navíc jsem tam našla pár fakt super lidí, z nichž někteří by si zasloužili víc pozornosti, než se jim dostává.

http://distilleryimage0.s3.amazonaws.com/f2af04e0ccad11e389180002c9550b44_6.jpg
V mé pracovní mluvě nazývám "týpek s nožama". David Mammina je v poslední době můj asi úplně nejoblíbenější youtuber bez ohledu na to, že rozhodně nedosahuje formátu velkých hvězd typu PewDiePie.
Je bi, vystudovaný kuchař a dělá videa o vaření (At Home Cooking) eventuálně o všem možném. At Home Cooking vychází každé úterý, "všechno možné" každou sobotu. V AHC vaří kde co, lidi posílájí žádosti do komentářů a on se pak pokouší požadovaný pokrm vytvořit se svými omezenými prostředky. Když se to nedaří, je to mnohem vtipnější, ačkoliv kuchař evidentně trpí. David má prostě velmi svérázný způsob vyjadřování i vaření.
Mimo to můžete na jeho kanále najít i pár vlogů z jeho prázdnin v LA, který jsou podle mě super. Jakmile jsem je zkoukla, okamžitě jsem se naštvala, proč nemůžu já jet na prázdniny do LA.
Díky tomuto kanálu znovu koketuju s myšlenkou vlogů, ale odrazuje mě představa točení videa na mobil. Z toho vyleze takovej shit, že s tím prostě nenaděláte vůbec nic.

http://www.secondhandsongs.com/picture/123212
Tak předně, Caleb je neuvěřitelně roztomilý, takovým tím chundelatým medvídkovitým způsobem. Chlapa jako on bych vedle sebe fakt snesla. Je k sežrání.
Caleb je ta část tohoto článku, která souvisí s hudbou, protože on dělá cover verze. Ke všemu možnému, od Disneyho až po Fantoma opery. Zvlášť jeho fantoma opery, respektive Music of the night, jsem si naprosto zamilovala. I jako někdo, kdo ví o hudbě prd a nezazpíval by jedinej tón čistě, ani kdyby na tom závisel jeho život, musím, říct, že Caleb má luxusní hlas a tuny potenciálu, mohl by být superstar během lusknutí prstů. Navíc je úžasně energický a do každé písničky vráží tolik entuziazmu, že by to vystačilo na celý muzikál.
Je autorem zřejmě nejpovedenější mužské verze Let it go s původním, jenom na kluka přešupačeným textem.

https://pbs.twimg.com/profile_images/484852567751417856/lQ-zC_Np.jpeg
Lily Singh se točením videí živí, má přes tři miliony diváků a chrlí videa každé pondělí a čtvrtek. Její videa jsou většinou povídací a dají se jakž takž rozdělit do několika kategorií, ale osobně mám celkem problém na jejím kanále něco najít.
Lily používá řeč těla o dvě sta procent víc než ostatní lidi, mám takový dojem. Má nekonečnou zásobu kšiltovek a děsně super triček, a hlavně má nádherný vlasy, totální luxus, vážně.
Někteří ji obviňují, že si hraje na ghetto girl... já nevím. Styl, jakým mluví a gestikuluje se mi líbí, protože je energický a hodí se k její vizáži, nemluvě o tom, že ji neznám osobně, tudíž nemůžu posoudit, kolik z ghetto girl v sobě doopravdy má.

http://media-cache-ak0.pinimg.com/236x/d6/e4/05/d6e40593baffa1f97f4ed291b1d30cd6.jpg
Becca je specialistka na fatshion, kterou jsem objevila na Tumblru, když jsem se přidala k plus size komunitě. Musím říct, že je to jedna z nejkrásnějších mladých žen, jaké jsem kdy viděla, přestože je vážně velká. Nemyslím tím "vnitřně" a blabla, hromada klišé. Becca je prostě neuvěřitelně krásná.
Zbožňuje lišky a dělá videa o módě pro big girls, sebevědomí a podobných věcech. Je to příjemné a uklidňující pokoukání, pravý opak energického tornáda Superwoman.
A protože sleduju i její Tumblr, musím říct, že si umí skvěle poradit s hatery. Přestože vypadá jako víla, nosí pastelové barvy, květinové čelenky a roztomilé potisky, jakmile se do ní někdo opře stylem "bože, přestaň laskavě propagovat svoje špeky, jseš nezdravá a není na tom vůbec nic úžasnýho, měla bys zhubnout asi milion kilo", aniž by se vůbec nějak blíž namáhal se o ní něco dozvědět, ona ho prostě utře. Like wžum.

Takže tak.

Proč mě nikdy nenapadne žádnej slušnej závěr článku...

P. S.: V názvu každýho odstavce je odkaz na jejich kanál. Musim to nějak pošéfovat, aby odkazy byly vidět...

Jarvis

11. září 2014 v 17:47 | Moi Keiniku Sang |  Anorganické výlevy
Dámy a pánové,
tohle je oficiálně první článek z mého nového miminka, Jarvise. Otec je Kláša, která před chvílí odjela směr domovina. Dneska u nás strávila den, aby mi uvedla Jarvise do provozu.
Je to černý Acer pořízený na studia, můj první notebookataky první elektronické zařízení takového formátu,se kterým jsem se spojila na spirituální úrovni. Celkem ráda bych tady o tom spojování napsala článek, aby to neznělo, jako že jsem divná, ale jelikož jsem to dosud neudělala, prostě to tak včil znít bude.
Mimochodem, kdokoliv vymyslel Windows 8,byl asi zhulenej nebo nevim, prostě what the actual fuck.Je to sice roztomilé, uživatelsky přívětivé, vlastně se mi to celkemlíbí, ale je to taky v mnoha směrech na totální hovno. No nic, celkem seorientuju a netrpělivě očekávám nějakou pojebanou aktualizaci, která mi to, na co jsem si pracně zvykla, zase totálně rozhodí. No neva.
Nevím, jak to teď udělám, aby se Donnie necítil opuštěnej. Asi bych měla trávit většinu času na Jarvisovi, abychom si na sebe zvykli, ale zase...Donnie!!! Donnie je starej mazák, už vím, kde ho můžu praštit, aby fungoval jak má, kdežto Jarvis je momentálně ve stádiu "slepý a bez srsti, věnujte zvýšenou péči". A má super hry.
Mám koupenou i myš, ale zase si říkám, jestli to nebyly vyhozený peníze, páč Jarvis nemá tak citlivý touchpad jako Klášin běloušek, takže se s ním docela kamarádím.
Postýlku už má též koupenou, byla to kurnik drahá postýlka, ale je děsně vymakaná a je v ní spousta místa,takže tam možná budu spát i já.

Takže včil už zbývá jenom přesunout věci z Donnieho na Jarvise a přinutit mezerník, abyobčas taky udělal mezeru. Chudák Donnie má v paměti volný necelý jeden MB a už to nezvládá, brouček.
Možná bych to mohla udělat ještě dneska.

Ale napřed si dám koblihu.

Maluju - Lúthien dancing

10. září 2014 v 18:29 | Moi Keiniku Sang |  Kresba, malba...a tak vůbec
Tančící Lúthien je jedna z neuznámějších a nejzobrazovanějších scén ze Silmarillionu, přesto se mi podařilo ji v životě nenakreslit. Až včera, když jsem už popáté gumovala čertvícojsem se pokoušelavytvořit, rozhodla jsem, že udělám Lúthien.
A opět jsem tam narvala hvězdičky, protože teď prostě budu rvát hvězdičky všude. Vypadá to celkem ujetě, hlavně je tam tuna proporčních chyb, ale who gives a fuck.

Akvarelové pastelky. Dochází mi černá, musím jít vyrabovat nějaký papírnictví.
http://th07.deviantart.net/fs71/PRE/i/2014/253/9/f/dancing_by_moi_keiniku_sang-d7yo3vu.jpg

Maluju - Expectation

8. září 2014 v 12:11 | Moi Keiniku Sang |  Kresba, malba...a tak vůbec
Tohle mi strašně dlouho trvalo, protože jsem nezvládala věnovat tomu dostatek času každej den. V zásadě to není žádnej big deal.

Právě mě začalo bavit kreslit těhotné ženy. Je to hrozně krásný a rozkošný (ale děti mít stejně nikdy nebudu) a vůbec. Takže jsem si střihla těhotnou Melian a Thingola. S hvězdičkama a kytičkama a vším tím poetickým tentonoc kolem.
Akvarelové pastelky, vodovky, skener, pokud o opravu škod způsobených skenerem, částečné selhání pokusu, fuck ti, here you go.
http://th00.deviantart.net/fs71/PRE/i/2014/251/0/2/expectation_by_moi_keiniku_sang-d7yeulo.jpg

Celkem se mi to líbí. Rozhodla jsem se zůstat u tady toho barevného hvězdičkového stylu. Jo, taky budu strkat noční nebe úplně všude, páč se mi to líbí.

Hannibal

3. září 2014 v 21:22 | Moi Keiniku Sang |  Filmy a seriály - druhá z podstat mé existence
Dneska jsem dokoukala
http://whysoblu.com/wp-content/uploads/2014/08/Hannibal-logo.jpg

http://www.camp666.com/images/washington/spoiler_alert_300_w2.jpg

Hannibal je úžasně udělaný seriál. Hrají v něm úžasní lidé a po umělecké stránce jsem zatím nenašla nic, co by ho překonalo. Práce s barvami, světlem, podvědomím, jídlem, krví, prakticky čímkoliv, je naprosto fantastická. Sice se vám občas bude zvedat kufr, ale stejně si budete muset přiznat, že kdyby ty mrtvoly někdo namaloval, bude to luxusní obraz. Teda většinou.
Herecké obsazení je palba spaktakulárního kalibru. Mads Mikkelsen jako nejslavnější kanibal historie... a psychiatr, Hugh Dancy jako jeho pacient, Laurence Fishburne jako agent FBI...
Další pozitivní věc jsou kostýmy. Jenom Hannibalův šatník je totální tie porn a suit porn a vůbec, prostě porn. To samý Frederick Chilton, tosamý Freddie Lounds, která to všechno korunuje zrzavou kudrnatou hřívou.
Jídlo je tady samostatná kapitola. V druhé sérii Hannibal vaří mnohem víc než v první (aspoň pokud si tu první dobře pamatuju) a věřte mi, pokud je tam Mads Mikkelsen v zástěře, je vám úplně jedno, jestli je šéfkuchař kanibal nebo ne. Here you go, have some more porn.

Asi nemusím moc vysvětlovat, o co tam jde. FBI se snaží chytit vraha, který páchá jednu stylizovanou vraždu za druhou. V tom jim má pomoci Will Graham, takový rozkošný človíček, co dokáže myslet jako psychopati. Aby ho ovšem tahle práce úplně nezmasila, najme mu Jack Crawford vhůlasného psychiatra, pana Lectera. Zbytek se popisuje tak těžko, že to nebudu ani zkoušet.
Celé je to temné a tím nemyslím jenom že se tam vraždí těmi nejzvrácenějšími způsoby a krev teče proudem, ale i to, že jsem tam za celou dobu snad neviděla žlutou. Jako kdyby filmaři vzali barvy a ze všech udělali odstíny černé.

Občas máte pocit, že všechny postavy mají závažný problém s psychikou a časem přijdete na to, že to tak je. Osobně jsem měla hrozný problém si k někomu z nich vůbec vytvořit vztah. Nebo si ho aspoň oblíbit.

http://38.media.tumblr.com/4c7a87e20c0f444240a8903ae089e636/tumblr_mjb110vo771rvs9wso1_500.gif
Mads může být sexy jak chce, ale Hannibal je prostě zmetek a až tak povrchní nejsem, abych tohle zasklila, hehe.

Na Tumblru jsem četla nádherný příspěvek, něco v tom smyslu, že "Líbí se mi, jak ostatní fandomy hájí svoje záporáky - on je nepochopený, on je to, on je ono...jenom Fannibals jsou prostě smíření s tím, že Hannibal je hajzl." To je dost fascinující, popravdě XD.

http://i.imgur.com/BE85HcW.gif
Will je nemocný a potřebuje léčbu, toliko já k Willovi. Ale má rád pejsky.

http://38.media.tumblr.com/c085dc303a54f6b0548fdca7c68c8536/tumblr_moe7svmmzQ1svc5pxo1_500.gif
Jack je unavený a žena mu umírá na rakovinu, dá se říct, že Jacka mám jakž takž ráda.

http://25.media.tumblr.com/be02646deeb3b9c646b14658142812b0/tumblr_mqo8k6snYQ1qb718mo1_500.gif
Alana Bloom je fajn, asi.

http://4.bp.blogspot.com/-dioVl0glrq0/UbrnFtATqpI/AAAAAAAAANE/mRWjMh0Jblc/s400/bedelia.png
Bedelia je nádherná, celkem ráda bych u ní viděla nějaký emoce.

http://media.tumblr.com/a183e622fa4ce7de6cebef21d9efed1e/tumblr_inline_n1m82fWB5F1qgp297.gif
Beverly je fajn. Myslím, že je taková všeobecně oblíbená.

http://media.tumblr.com/7b53b40d2e596d524367619e00319a52/tumblr_inline_msbmsdVMdu1qz4rgp.gif
Podělaná Freddie Lounds, novinářka, co by vám vlezla i do rakve, kdyby jí to vyneslo článek. takový postavy nesnáším. Byla jsem tak spokojená, že je po ní a ono kurva není! Ne, dobře, až tak hrozně mi nevadí, ale nemám ji ráda.

http://37.media.tumblr.com/6bfa9f65404b0d5d6fe587c6641eb23a/tumblr_n3jm72v5I91twx8lho4_250.gif
A konečně přichází hvězda večera, Frederick Chilton. Když se objevil v první řadě, říkala jsem si, že mi určitě nedají příležitost si tohohle broučka oblíbit, ale dali, tak jsem si ho oblíbila. Už si to chlapec stihl dost vyžrat. Raúl Esparza je ovšem neuvěřiteně oblíbený člověk a diváci jeho postavu milují, takže když se objevil jako překvapení na Comic Conu (byl to Comic Con? Už nevim), mohli se utleskat... A je prostě roztomilej.

Uživatel drabelgideon na Tumblru:
"okay but pls can we talk about this gif?
image
LOOK AT THIS PRECIOUS GRUMPY FACED LITTLE TEDDY BEAR OF A MAN BBY YOU ARE TRYING SO HARD TO BE INTIMATING AND IT IS JUST NOT WORKING AT ALL PLS COME HERE AND LET ME KISS YOUR DUMB GRUMPY FACE"

Takže asi tak. To je náš Chilly.

Pokud se chcete dozvědět o tomhle seriálu naprosto všechno, neobtěžujte se chodit na oficiální stránku nebo Wikipedii, běžte na Tumblr. Fandom ví i to, o čem režisér nemá ani tucha, to vám garantuju.
Vyhlídka na třetí řadu mě nenechává tak chladnou, jako mě nechávla vyhlídkla na druhou. Koneckonců, na druhou jsem se mrkla až teď. Ještě jsem se nerozhodla, jestli se mi to líbí nebo ne, někdy je tam na mě moc psychologie a špatně se u toho dělají věci, páč musíte taky poslouchat, co ti lidi říkají. Každopádně to nemůžu ohodnotit jako špatné, protože je to prakticky perfektní.

Plácám do hlíny - Groot

3. září 2014 v 14:50 | Moi Keiniku Sang |  Šitíčko, pseudocosplay a craft in general
Původně jsem si na vzduchu schnoucí hmotu pořídila, protože jsem si chtěla vyrobit Groota. Na E-bay se sice dá sehnat vemi ňuňatý Groot, ale nedám za poštovný šest stovek, to teda fakt ne.
Takže jsem si vyrobila vlastního. A jsem z něj úplně nadšená :3.
I couldn´t resist, I made a clay Groot! Just don´t fall apart, baby, you´ve got this baby, you´re gonna dry and I´m gonna paint you and put a flower on your head, ´cause I already love you and you´re my baby .3
Takhle vypadala surová verze. U těch ručiček jsem málem zdechla, byla jsem si jistá, že se mi rozpadne, ale nerozpadl se, milášek.
Následuje metrák fotek hotového, na hnědo natřeného Groota. S kytičkou. Zbyly mi kytičky z flower crown, ta jsem je dala Grootovi.

Osobně se mi líbí víc se dvěma kytičkama, nevím, čím to. Udělala jsem mu postýlku v plastové krabičce, na stole by se mi rozmlátil.
Teď přemýšlím, že si udělám i malinkýho Colectora, ale to už vyžaduje určité skills, napřed to musím promyslet.

Guardians of the Galaxy

2. září 2014 v 22:13 | Moi Keiniku Sang |  Filmy a seriály - druhá z podstat mé existence
Pojďme všichni předstírat, že jsem na tom byla v kině, ok? Pššš.....

http://www.dafont.com/forum/attach/orig/3/8/388797.png?1

Strážce Galaxie jsem očekávala s nadšením, protože to má v castu hned několik mých oblíbených jmen, přičemž pár z nich bych v marveláku fakt nečekala, jako například Glenn Close nebo Johna C. Reillyho. Jelikož, jak s oblibou říkám, mám své zdroje, povedlo se mi to vidět a stálo to fakt za to.

Stručně o co jde - Peter Quill, svérázný týpek lidského původu, který si říká Star Lord šlohne takovou divnou kuličku, aniž tuší, co to vlastně šlohnul. Kuličku totiž očividně chce kde kdo, hlavně jistý modrý týpek jménem Ronan. Aby se nemusel obtěžovat osobně, vydává se na lov kuličky jeho podřízená Gamora (ta je pro změnu zelená).
Gamora se s Peterem střetne v momentě, kdy se s ním má v plánu střetnout drsňácký mýval Rocket a stromoidní humanoid Groot.
No, všichni dohromady skončí v base. Aby se z ní dostali, musí se snažit dohromady, což je značně stmelí. Navíc se k nim přidává Drax Ničitel, velký a trochu natvrdlý chlap, kterému se neříká Ničitel pro nic za nic.
Gamora chce Orb (tu kuličku) prodat Taneleeru Tivanovi, Sběrateli. Tivan má největší sbírků organismů a udělátek v celém vesmíru. Z Orbu je upřímně nadšený a dělá obchodní nabídku Grootovi.
V Orbu je schovaný neuvěřitelně mocný fialový šutr, který, kdyby se dostal do nesprávných rukou, vyhodí do povětří VŠECHNO. Poté, co zásahem třetí strany vyhodí do vzduchu větší část Tivanova bejváku a sbírky, Ronanovi se konečně podaří ho šlohnout.
Takže z původně poměrně jednoduchého úkolu - udržet kuličku daleko od Ronana, se stává úkol prakticky nemožný - vzít Ronanovi kuličku a v nejlepším případě se ho u toho zbavit. Ještě že zelená Gamora se přešupačila na kladnou postavu.

A teď postavyyyy!

Peter Quill
http://24.media.tumblr.com/3f12b08c312c831edce02b58b50f1f6e/tumblr_n1799yia8Z1snbw29o1_500.gif
Tak předně, Chris Pratt je neuvěřitelně rozkošný a nikdo mi to nevezme. A Peter... já nevim, on je takovej druh postavy, keterj nemůžete mít neradi. Snaží se být cool a působit drsně, ale občas mu to fakt hodně nejde. Poslouchá klasiku a nehne se bez svýho walkmana, tzn. přesně můj člověk. Jsem si celkem jistá, že bychom dokázali prosedět hodiny vedle sebe v jedné místnosti, se sluchátkama v uších.

Gamora
http://media.tumblr.com/5b7633a0a3b4381261190f224739d7c8/tumblr_inline_namlit8Yrr1qgp297.gif
Víte, chtěla bych se dožít toho, že jednou bude mimozemská ženská hrdinka opravdu ošklivý mimozemšťan. Jenže když natřete Zoe Saldanu na zeleno, necháte jí dlouhý červený háro a figuru jak housličky, určitě toho nedocílíte. Gamora je badass a začínala na temné straně, což značí aspoň minimální snahzu udělat ji zajímavou, ale jak už to u mě a ženských hrdinek bývá, přežila bych to i bez ní.

Rocket
http://pds27.egloos.com/pds/201406/06/19/d0089519_5390a260a3676.gif
Rocket je bůh. Některé dívky pocítily po oddchodu z kina jisté zoofilní sklony, ale za to možná může Bradley Cooper a jeho dabérský um. Já bych Rocketa adoptovala jako vyšší level domácího mazlíčka, nicméně pro jeho enormní ego by to asi nebylo uplně vončo.
Čím větší kvér mu dáte, tím spokojenější bude. Rozhodně ho nenazývejte hlodavcem a nepřesvědčujte ho, že ve vesmíru jsou tuny mývalů. Žádnej není tak sexy jako Rocket.
Ne, fakt, on je neuvěřitelně sladký. Miluju ho :3.

Groot
http://img.pandawhale.com/118971-curious-Groot-surprised-gif-Im-uW4V.gif
Dámy a pánové, jsem oficiálně zamilovaná do stromu. Groot je příslušník druhu Floral Colossus...nevim, jestli je to přesně druh, ale říkejme tomu druh. Umí říct jedinou větu: "I am Groot.", kterou na konci na chvíli změní na "We are Groot." Jestli mě chcete rozbrečet, řekněte přede mnou nahlas "We are Groot." No, ale nakonec to dobře dopadlo.
Groot dokáže regenerovat, libovolně měnit výšku, déllku končetin a životní postoj z "jsem milý stromeček, co dělá světýlka a dává kytičky holčičkám" na "jsem vraždící chodící strom, rozmlátím vás o zdi chodby, abych udělal radost kámošům".
ZBOŽŇUJU HO. Nekecám.

Drax
https://31.media.tumblr.com/ed13f9d3ccb9e8f8d037faf240b8bd26/tumblr_n9p3so2h6b1tv1e0ko5_500.gif
Drax je tahle enormní vazba s červeným vzorem. Nepobírá metafory, jeho národ je velmi doslovný, jak je řečeno ve filmu. Nicméně to je úplně jedno, protože pokud chcete účinnou demoliční sílu, pořiďte si Draxe, zdemoluje cokoliv. Ronan mu zamordoval rodinu.
Upřímně, představa Draxe jako starostlivé tatínka je tak rozkošná, že bych mu Ronana pomohla s chutí pohřbít zaživa nebo tak něco.

Ronan
http://wac.450f.edgecastcdn.net/80450F/screencrush.com/files/2014/05/ronan-3.gif
Ačkoliv v marvelovském universu není Ronan prvoplánový záporák, tady je. Filmaři vzali Leeho hlas a prohnali ho filtrem, takže je ještě hlubší a zní...no, zle.
Ronan původně pracoval pro Thanose, záporáka všech záporáků, ale pak si postavil hlavu a rozhodl se pracovat sám pro sebe, zvlášť poté, co ho Thanos nazval "chlapcem". Možná viděl tohle. Upřmně, Ronan bez toho černého make-upu vypadá jako nějaká zatoulaná vodní příšerka. Je to celkem roztomilé.

Nebula
http://ic.pics.livejournal.com/war_machine_rox/9981539/417362/417362_600.gif
Upřímně, od role, kvůli které si Karen Gilan oholila hlavu, jsem čekala trochu víc. Nebula je vyloženě záporný charakter, její otec je Thanos, tak co čekáte, že. Je to ultimátní mlátička, kterou ani Gamora nepřemluví, aby se vzpamatovala, že Ronan je magor.
Nebula je svým způsobem ještě atraktivnější, než Gamor, což je fakticky výkon, vezmete-li v potaz, že nemá vlasy a pár částí jejího těla tvoří mechanika.... Ačkoliv, možná je to tím, že Karen Gillan se mi líbí víc než Zoe Saldana.

Taneleer Tivan - The Collector
https://33.media.tumblr.com/52a1005ecd8854bff1100394ecd1adf3/tumblr_n0x393H54u1rrtz3xo1_400.gif
Ayyy, pan Del Toro mi tak chyběl! A jeho role je zase totální weirdo, na kterým se může vyřádit! Time to party!
Tivan je jeden z nejstarších tvorů vůbec a vlastní největší sbírku kosmického bince ve vesmíru. Má fakt všecko možné. Zajímalo by mě, jestli má i lidi, pokud ne, hlásím se dobrovolně. Taky je nesmrtelný, takže v klidu může zasvětit život své sbírce. Vlastně je to taková Noemova archa - až nějaký blbec zničí vesmír, Tivan vezme svou sbírku a znovu ho zaplní organismy, nebo tak nějak to má v plánu.

A pak je tam ještě tuna dalších postav, ale upřímně, už je to dlouhý dost a taky bude půl jedenácté večer, takže já jdu spát. Je to super filmeček, doufám, že na dývku bude přibližně teď, už ho chci doma a vůbec. Doufám, že Collector se bude v těch svých epizodkách objevovat častěji. A Thanos má legrační bradu. A jsem Groot.

Jó, to by byl život, kdybych byla Groot.


Kreslím + maluju - Just give the King a rest

2. září 2014 v 19:37 | Moi Keiniku Sang |  Kresba, malba...a tak vůbec
Myslela jsem, že to ani nestihnu, ale naštětsí posunuli deadline, takže včera jsem sedla a za...hm, řekněme hodinu a nějaký drobný jsem to měla praktcky hotový. Dneska jsem dodělala pár čárek a valila to nahrát na DA.
Skener se rozhodl, že bude ignorovat moje snahy o stínování, ale vynahradil si to na tom nebi. To se mi fakt celkem líbí. Akorát bych potřebovala bílou barvu, která je fakt bílá a ne šedá, zelená, modrá, růžová a vůbec jakákoliv jiná.
http://fc05.deviantart.net/fs70/i/2014/245/1/f/just_give_the_king_a_rest_by_moi_keiniku_sang-d7xnm3i.jpg

Téma soutěže bylo "Dream scene", tedy scéna, kterou bychom chtěli ve filmu vidět. Kdybych se k tomu dostala dřív, možná bych se vrhla na nějaký party výjev, ale ten už se v jednom příspěvku do soutěže objevil. Cekem by mě zajímalo i něco z minulosti, nějaký malý Legolas nebo Oropher, ale malýho Legolase kreslím v jednom kuse a konstruovat Orophera se mi teda nechtělo ani za...nic.
Tak jsem se vydala na osvědčenou cestičku - spící Thranduil je nejlepší Thranduil. Ve spánku jsme přirození a stoprocentně sami sebou a pokud jste Lee Pace, pak jste navíc ještě neuvěřitelně rozkošní :3

Burn the German

1. září 2014 v 9:00 | Moi Keiniku Sang |  Oblíbení lidi aka The Hug List
Burn Gorman mě po vzhledové stránce naprosto fascinuje. Poprvé jsem ho viděla v mým milovaným Pacific Rim. Netušila jsem, co je to za týpka, jenom jsem o něm prohlásila, že vypadá strašně německy.
http://static2.businessinsider.com/image/521264636bb3f7b60c000025-1100-550/pacific-rim-burn-gorman-dr-hermann-gottlieb.jpg

Pradon, ale vypadá. Když takovouhle figurku navíc pojmenujete Hermann Gottlieb, je to figurka přímo superněmecká.
Hermana mám ráda. Je rozkošný, legrační a všichni ho shipují s Newtem, což já sice nedělám, ale mám je ráda oba. Hermanna možná o malej kousek víc.

Burn se přitom narodil v Kalifornii a to před čtyřiceti lety, takže tu máme kulatiny, dámy a pánové! Přestože do povědomí mainstreamových diváků ho dostal právě až Hermann Gottlieb, objevil se například ve vysoce ceněném a mimořádně oblíbeném seriálů Torchwood, kde měl celkem velkou a důležitou roli. Já pořád nemám koule se na to podívat a teď už nemám ani čas se na to podívat, ale jednou to přijde.
Objevil se dokonce i ve Hře o trůny, málem mi nedošlo, že je to on. Jeho rolička se jmenovala Carl nebo možná Karl a byla zlá. Carl nebo Karl patřil k Noční hlídce. Bejvávalo.
Mezi jeho poslední počiny patří válečný film Walking with the enemy, který podle všeho ještě není ani v kinech, což mě dost zneklidňuje, chci to totiž vidět. Burnovi namalovali jizvu a hraje Skorzenyho.
Když to srovnáte s opravdovým Skorzenym, musíte si nutně říct, že tohle je po čertech sežráníhodný Skorzeny. Navíc Burn je záruka kvality, kterou ještě pořádně nedocenili, vím, že nácek mu půjde, že to bude dokonalý. Druhý důvod, proč se na tenhle film tak těším, je, že Ben Kingsley tu má vlasy. WOW. Ale to jsem odbočila.

Nedávno běžel seriál s názvem TURN. Je to o válce o nezávislost, ale upřímmně, ani nevím, o co tam jde, jenom jsem chtěla vidět, co vyrostlo z Billyho Eliotta a jak vypadá Gorman v paruce. Odpověď - dobře. Taková ovečka. Malá autoritativní ovečka.
http://38.media.tumblr.com/919fad628aee64c5b05bfc2a85f2737d/tumblr_n4vk00ucNi1tygvn9o1_500.jpg
Asi nikdo by ho neoznačil za vyloženě kladnou postavu, ale vyloženě záporný mi taky nepřišel. Stál na záporné straně, což byli v tomto případě Angláni, ale upřímně, skoro každej tam je větší vocas než on. Navíc zbožňuje svýho koně a je hrozně legrační, když se snaží vydávat rozkazy, protože tak nějak působí dojmem, že je menší, než všichni ostatní, což je divný, páč Burn má 180 cenťáku, tzn. takovej průměr.
No prostě majora Hewletta zbožňuju a těším se na další řadu, i když vůbec nevím, vo co tam go.

Takže tak, stručné seznámení s panem Gormanem, který dnes slaví čtyřicáté narozeniny a vstupuje tak do nejmužnějšího věku. Na závěr vám sem hodím gifku, na které líbá Johna Barrowmana, protože je to hrozně ňuňaté :3.
https://38.media.tumblr.com/169c6c342aa28b41f30f03404c1ec742/tumblr_n4ol4tA04J1qgpo38o4_250.gif