Moiny fandomy

14. července 2014 v 19:13 | Moi Keiniku Sang |  Výlevy mojí existence
Je zajímavý, že ačkoliv jsem objevila internet poměrně brzo, do fandomů jsem se začala zapojovat o dost později. A teď jsem si řekla, že by bylo vážně hezké ujasnit si, v jakých fandomech vlastně jsem a kvůli čemu (komu) tam jsem.

Doctor Who
Proč: Pro krásné oči pana Ecclestona...ne kecám. I když...
http://media.tumblr.com/39c3b0cf12a4ec1d07987c4a7d889057/tumblr_inline_mtr60wgqIo1qgp297.gif
Pan Eccleston za všechno může, víte. Kdyby Devátého hrál někdo jiný, pochybuju, že bych se na to podívala. Tudíž bych se nikdy nedostala k panu Tennantovi, který mě k DW přikoval navěky věků. Pan Smith už byl jenom taková třešnička na dortu. Dost šílená a neohrabaná třešnička, ale cajk. A teď přichází pan Capaldi se svým zřejmě celkem temným a creepy Dvanáctým....asi se zblázním do srpna. Nebo já nevim.

The Musketeers
Proč: To je...velmi hloupá otázka.
http://31.media.tumblr.com/a9993fb3613af0fd9b69710394af5610/tumblr_n2x53qbv4c1rwja5io1_500.gif
No dobře, všichni ti ostatní rozkošní chlapci. Je jich tam požehnaně, ale přiznejme si to, Richelieu nikdy nebyl populárnější a nikdy ho nechtělo vojet tolik lidí.
Ale vážně. Mám pocit, že v tom seriálu je hezký snad úplně každí, včeně random malých prostitutek, které ani nemají jméno. Ženské postavy (až na Milady) nejsou otravné (ale kdyby Milady nebyla otravná, dělala by něco špatně), většinou jsou dokonce rozkošné. Třeba Constance. Bože, ona je tak skvělá.

Grimm
Proč: Protože je to rozkošná oddechovka se spoustou hezkých chlapů, nemusí se u toho moc myslet a časem zjistíte, že to vlastně vůbec není detektivka.
http://media.tumblr.com/tumblr_m8t305EgYK1ruk2qw.gif
Jak jste si asi všimli v mých grimmových článcích, předmětem zájmu jsou hlavně polobratři Renardovi (I´ll sink with this ship), ale jako character mám nejradši blutbada Monroa, který je prostě...nepřekonatelný. Každý potřebuje nějakého Monroa. Monroe je nejlepší druh přítele. Na jeho místě pošlu Nicka do hajzlu už dávno, ale on se pořád drží, je prostě třída.

LotR, Hobit, Silmarillion
Proč: Protože úroveň tohoto díla dávno přesáhla hranici geniality a je vysoko nad ní.
http://i.imgur.com/Nyl4MWV.gif
Víte, co je vtipný, já jsem Silmarillion ještě nedočetla. Už jsem asi milionkrát začala, ale nikdy jsem to nedočetla, přesto jsem celkem podrobně obeznámena s celou řadou záležitostí. Mám pocit, že jsem snad nedočetla ani k svýmu oblíbenýmu Thingolovi. Jsem beznadějná. Musím to dočíst. A taky bych měla zase kreslit. Jsem pyšná na svůj status "Tolkien artist", ale moc čest mu teda nedělám. No co, dala jsem si ho sama, tak mu můžu dělat ostudu jak chci, ne?

Shingeki No Kyojin
Proč: To se...tak nějak...samo vyvinulo. Všichni o tom mluvili, tak jsem se na to podívala, zalíbilo se mi to a jsem v onom.
http://i.minus.com/ib06eowWGtgj0j.gif
Tohle anime vás zničí. Je tam neuvěřitelné množství krve, emocionálních wreckerů a násilí. není to tak hrozné jako Hellsing, ale...
Samozřejmě je to super shipovací materiál. Shipuje se všechno. Všechno je sexy. Všichni spí se všema. A pohněte si sakra s tou druhou sérií. Chceme ji, dělejte. Nebo budou někteří z nás agresivní. Já ne, já jsem hodná holčička.

Kuroshitsuji
Proč: Bylo to moje první anime, co byste víc chtěli. Kuro mě vrhlo do víru japanofilie.
http://static.tumblr.com/s0cyxpk/Yhsm6ehx2/tumblr_lwfg39ijek1r877bvo1_500.gif
Je to zasazené do viktoriánského Londýna, což je samo o sobě perfektní. Každá postava je zajímavá, většina z nich je na kreslené lidi nezdravě přitažlivá, a když se podíváte do mangy, zjistíte, že jsou přitažliví i ti, od kterých byste to tak nějak nečekali...
http://oneirosia.files.wordpress.com/2011/09/kuroshitsuji-2484663.jpg
Každopádně celý Kurofandom je prudce awesome a upřímně, je to jeden z mých nejoblíbenějších. Obě řady anime, oba muzikály...teď se chystám na film. Asi to bude zajímavý.

Tajemství nesmrtelného Nicholase Flamela
Proč: Co pan Scott čekal, když Machiavelliho navlíkl do smokingu? Že nebudu fangirlovat?
https://31.media.tumblr.com/659a4aec5a426f22a164dc61f08b2324/tumblr_n70415c5Ny1rb6q0po2_1280.png
Prostě mám ráda děják. A všechny ty lidi, kteří bývali tak důležitý, teď pobíhají v něčí knížce, snaží se jeden druhýho zabít a všichni mají smartphone. Billy Kid miluje svoje auto, Mac řídí hůř než já. Nicholas Flamel nosí koženou bundu a cool trička. Johanka z Arku je vdaná za Saint-Germaina, který je hvězdou na hudebním nebi... Je tam Alcatraz, většina Evropy, Amerika, božstva všech možných kultur od Odina až po Quetzalcoatla (nebo Kukulkana, v případě, že jste jistý Ital, který jméno Quetzalcoatl prostě nedostane z pusy, ani kdyby se na hlavu postavil). Uznávám, že místy je to trochu překombinované, ale uuuugh, zbožňuju to.

Bídníci
Proč: Je to klasika. Je tam Tony Perkins. Je tam Hugh Jackman. Jsou tam nejnádhernější melodie na světě. U muzikálu řvu. Je to nesmrtelný.
http://img4.wikia.nocookie.net/__cb20130716024819/lesmiserables/images/e/e6/Thernadier3.gif
Samozřejmě jsem neodolala a četla i knihu. Je to 1400 stran martyria. Příběh samotný vyjde tak možná na těch 400. Zbytek je hromada společenskovědních úvah z hlavy pana Huga.
Z muzikálových Javertů mám nejradši Philipa Quasta. Je to luxusní baryton s nádhernýma očima. A Colm Wilkinson vedle něj a jsem spokojená. Už ani nevim, kolikrát jsem viděla výroční koncert.

Piráti z Karibiku
Proč: Protože chci loď. Dejte mi loď.
https://31.media.tumblr.com/tumblr_m4bqt9zdrh1rs8i3eo1_500.gif
Barbossa, Davy Jones, pan Gibbs, James Norrington. Jack a Will a Liz ani ne, ale tihleti, pro ty stojí za to žít. Barbossa je odpornej, nemrtvej, myl se naposledy po narození, ale zvládla bych s ním koexistovat. Stejně tak Davy. Zajímalo by mě, z jakýho zvířete má trup. Ale já mám takovou thing pro chobotničky :3. Pan Gibbs je chundelatý, líbí se mi, jak je chundelatý. Zvládám si představit, že bych s ním chlastala v Tortuze rum. Je to takove typ, se kterým byste šli do hospody i v reálným životě.
A Norek je out of my league, heh. Nevermind.

Harry Potter
Proč: Protože bez HP bych nepřežila pubertu.
http://38.media.tumblr.com/ef3a7e64e7b9a33af468e8cbefd1340e/tumblr_n6ggghI9E11rowacko2_250.gif
Harry Potter je jako druhá rodina, obestaví čtenáře-diváka svým světem a na konci poslední knihy ho vykopne ven a nazdar, dveře máš sice otevřené, ale už to nebude jako předtím. So many feelings. Taková kopa oblíbených postav. Bohové, držte mě někdo.

Expendables
Proč: Protože mám ráda velké stárnoucí chlápky se střelnými zbraněmi. Jsou rozkošní.
http://media.giphy.com/media/J6ORN2A3kDIM8/giphy.gif
Do Postradatelných jsem spadla kvůli Eriku Robertsovi a všichni ostatní mě prostě chytli a nepustili. Ono to sice vypadá a možná i je myleno jako odkaz na osmdesátkový akčňáky bez valnýho scénáře, jenom s kopou zbraní a totálně zlým zlounem, ale přesně to na tom tak miluju - můžu si domýšlet. Trochu to nastínil Yin, když vedl debatu s Barneym ohledně toho, proč potřebuje víc peněz a zmínil, že možná jednou bude mít rodinu. Přesně to jsem dělala, dokončovala postavy. Je to jako fanfiction, kterou nikdy nenapíšu :3

Grand Budapest Hotel
Proč: Protože všichni!
http://www.papermag.com/uploaded_images/Ralph%20Fines.gif
Je to jak otrávený lízátko - celý růžový a červený, ale vevnitř je spousta mrtvol, hlav v košících, sexu se stařenkami a zlatokopáčství. Je to fantastický masterpiece s tunou úžasných postav. O každé by se dal napsat román, o panu Gustavovi celá podělaná sága. A donutilo mě to proklepnout si Wese Andersona. Je to bůh.

Zeměplocha
Proč: Protože to po přečtení první knihy dohnalo Pána prstenů na jeho levelu dokonalosti. Možná i předehnalo, protože popravdě, LotR knihy jsou místy pekelně nudné.
http://37.media.tumblr.com/a49cee7d032e3590bd6f2a0acc47bc50/tumblr_mlsrs5i4zv1qahdmvo5_250.gif
Terry Pratchett sice nevymyslel patnáct nových jazyků pro svou zemi, ale přinejmenším u něj rozlišíte jednu postavu od druhé podle jména, pokud se tedy nejmenují Verence a Verence, ale byli byste uplně vypatlaní, kdybyste si je pletli, páč jeden je král a druhej šašek.
První zeměplošská kniha byla Zaslaná pošta, ke které existuje i rozkošná a vydařená filmová adaptace. S Charliem Dancem jako Vetinarim. Jasně, jasně, Vetinari není blond, ale koho to zajímá, tohle je Charlie Dance! Mimochodem, Vetinariho si střihl i Jeremy Irons. A přestože ho zbožňuju, nebylo to tak úplně vono.

Ghibli
Proč: Páč chci být Totorodlak. Konec debaty.
http://31.media.tumblr.com/b0f1cda809acf60d604aa19295d98a6c/tumblr_mp454ho72R1suvpbmo1_500.gif
Nikdy jsem se do kreslené postavy nezamilovala tak rychle. Psala jsem o Totorovi maturitní slohovku a měla jsem plnej počet bodů. Chci totoří postel, plánuju si na ni našetřit tak brzo, jak to půjde. Na první Animefest jse taky jela za jediným účelem - koupit si Totora.
A Ponyo, jak já miluju Ponyo. A Mononoke a Kiki a všechny! Akorát Hrob světlušek už nechci vidět nikdy v životě.

Severská mytologie
Ačkoliv nazývat tohle fandomem je teda dost rouhání. Všichni si myslí, že si dělám prdel, když řeknu, že jsem polyteistka. Už jsem to rozebírala tolikrát, že nemám náladu to dělat po milionté.
Hail Odin and deal with it, bitches.

Řecká mytologie
Proč: Protože řečtí bohové jsou facepalm.
http://i.imgur.com/lhnl88N.gif
Válejí se na Olympu, chlastají, mají sex a spoustu nemanželských dětí, to je prostě neuvěřitelná banda. A popravdě, kdo by nemiloval Háda z Disneyho dílny, ty jeho hlášky, to by patřilo vytesat do kamene. A pokud jde o takový Souboj Titánů - dvojce Neeson-Fiennes a jejich nenávistná bromance, pro tu bych vraždila.

Marvel
Proč: Myslím, že jsem Hulk...
http://fc00.deviantart.net/fs70/f/2010/228/3/2/Marvel_GIF_by_missacheese.gif
Marvel je jako rodina. Zbožňuju je všechny. Tam snad není postava, kterou bych neměla ráda. Myslím, že kdyby někdo doopravdy natočil Ultimate Marvel Movie, imploduje mi mozek.
Nehodlám předstírat, že jsem znalec. nečetla jsem jedinej komiks, stejně jako nečtu mangu. Prostě mě to nějak nebaví. Možná, že kdybych měla nějakej super obchod poblíž baráku, nejlépe ten z Big Bang Theory, trávila bych tam víc času než doma, jenom kvůli té atmošce.

The Big Bang Theory
Proč: ...stalo se.
http://www.fanaru.com/the-big-bang-theory/image/18660-the-big-bang-theory-bazinga-care.gif
Je tam spousta věcí, kterým nerozumím a nikdy rozumět nebudu, ale taky je tam Penny, která poukazuje na to, že nejsem sama. A je tam Bernadette, kterou prostě žeru. A sem tam nějaký ty random nový postavy, který nikdo nemá rád, takže zmizí po dvou dílech. Viděla jsem všechno a chci víc. Gimme gimme!

SPN
Proč: Tady se pustím na tenký led a budu tvrdit, že jsem ve fandomu, ačkoliv si tím nejsem tak jistá.
http://i43.tinypic.com/2dwhgly.jpg
Jsem senzibil...nebo přinejmenším jsem hodně citlivá a na duchy věřím. Na horory se nedívám mimo jiné i z toho důvodu. SPN je jako vzít všechny moje noční můry, zabalit je do úhlednýho balíčku a poslat sexy pošťáka, aby mi ho doručil. Jo, tohle byla narážka na Deana. Ještě jsem ani nenačala druhou sérii, mám pocit. Ale když se pohybujete na Tumblru, je velmi těžký tohle jenom tak přejít.

TURN
Proč: Protože Burn Gorman a JJ Feild.
http://38.media.tumblr.com/62af5a3e99b6789f39a275da18d11f00/tumblr_n61xgxjZ181tygvn9o2_250.gif
Víte, já ani pořádně nevím, o čem ten seriál je. V zásadě je to strašná nuda, hlavní postava mě zajímá asi jako šlupka z brambory (promiň, Jamie), ale vyvolává to ve mně hodně emocí. A navíc jsem tu objevila roztomiloučkou bytost, která vypadá jako kříženec Toma Hiddlestona a Leeho Pace. Takže jo, zajímá mě, co bude dál. Dívám se na to samozřejmě kvůli ději....
http://www3.pictures.zimbio.com/gi/JJ+Feild+Austenland+Screening+LA+DZj4tALzd48l.jpg

Game of Thrones
Proč: Já ani pořádně nevim. Kdysi mi o tom říkala Kubi a já se na to po hodně dlouhé době podívala.
http://1.bp.blogspot.com/-ZDaxl7Hd6c0/U7Goo_wKk7I/AAAAAAAAAck/KZoWph_3fvU/s1600/gottitle.gif
Tenhle seriál vás zničí. Sotva si někoho zamilujete, bez ohledu na to, jestli je hodný nebo zlý, umře. Máte ,milionprocentní jistotu, že umře.
Na druhou stranu, pokud chcete porno s dějem, here you go. Spousta hezkých chlapů a nahá ženská v každým díle, plno sexu a vůbec.

TRON
Proč: Protože jsem to viděla prakticky včera a fakt bych chtěla být dost velkej nerd na to, abych se podívala i na všechno kolem.
http://d3819ii77zvwic.cloudfront.net/wp-content/uploads/2014/05/tumblr_mfadnnbR2H1qevo4io1_500.gif
Vážně, nejsem dost nerd na to, abych kompletně zkoumala svět kolem TRONa. Je to fascinující udělátko, ale bohatě si vystačím s množstvím informací, který mi poskytl TRON: Legacy. Mám ráda Jeffa Bridgese. Mám ráda Michaela Shena, konkrétně jeho postava byla naprosto dokonalá. A miluju Jamese Fraina. Jarvis :3
https://38.media.tumblr.com/bd5eee4c626fc55b76a9a291f51f5156/tumblr_mhiwqbMeHj1r5xw0xo2_500.gif

Povinná četba
Proč: Protože nevim, co bych dneska četla, kdyby nebylo poviné četby.
http://rack.1.mshcdn.com/media/ZgkyMDEzLzExLzAxLzliL21hdGlsZGFyZWFkLjFmYmFhLmdpZgpwCXRodW1iCTg1MHg4NTA-CmUJanBn/a9216166/e4e/matilda-reading.jpg
Jo, prostě jsem rozhodla, že odteď je povinná četba fandom. Jelikož ji ne všichni mají rádi, ale určitá skupina s ní nikdy problém neměla a docela se jí to i líbilo, takže proč to neprohlásit za fandom. Vezmu-li v potaz, kolik skvělých věcí by se mi ani nedostalo do ruky nebýt povinné četby, musím konstatovat, že tenhle fandom je jeden z mých nejoblíbenějších. Páč je v něm tuna dalších minifandomků.

Jak se bude sbírka mých fandomů rozšiřovat, eventuálně jak si budu uvědomovat další a další fandomy, budu přidávat. Ale jelikož ten článek píšu už asi týden a začíná to být superúnavný, prostě to teďka hážu do placu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lyra Lyra | E-mail | Web | 19. července 2014 v 20:48 | Reagovat

No, naše oblíbené fandomy se dost liší, ale pár shodných bodů se najde - Doctor Who, Harry Potter a Game of Thrones. Přičemž u pár fandomů mám silné podezření, že si je oblíbím, ale zatím jsem se k nim nedostala, takže jsem neměla příležitost si toto podezření ověřit. :-D Jinak mě překvapuje, kolik fandomů jsi zmínila... a to jsem si myslela, že jich mám ráda moc a ještě jednou moc... ale houbelec. :D

2 •Pet!nka• •Pet!nka• | Web | 21. července 2014 v 12:08 | Reagovat

Věci od Tolkiena nemají chybu, každý je musí milovat :-) Bez Harryho POttera bych ho ale nikdy neobjevila, takže J.K.R. má moje díky. Takže kdyby nebylo Harryho, nebyla bych bývala objevila LOTRa. A kdybych byla bývala neobjevila LOTRa, nikdy by se mi nezjevil jednooký stařík s havrany na ramenou.
Nepostradatelní jsou prostě nepostradatelní - je o geniální kombinace sexy staříků, střílení, napětí a vtipu.
Lovci duchů... ach... no... Dean. Nemá asi cenu říkat něco dalšího :D teď jsme na deviantartu našla dokonalej obrázek, kde je Dean jako hraničář (pro ty mám taky slabost) a šla jsem z toho do kolen :D
Marvel, to je kapitola sama o sobě. Stejně jako BBT - člověk se v tom kolikrát vidí a hodně často se v tom vidět chce! Je to svět chytráků a hrdinů a každý chce být aspoň jedno z toho ;-)

3 ella,ellaveci ella,ellaveci | E-mail | Web | 2. listopadu 2014 v 19:25 | Reagovat

Ó jé! Je ta milé, najít dalšího člověka s podobnými zájmy!
Doctor Who, GoT, Ghibli, Harry Pottr, piráti z Karibiku, Marvel...
Já tě miluju! :33

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama