Červenec 2014

Problém jménem Helík

31. července 2014 v 14:11 | Moi Keiniku Sang |  Anorganické výlevy
Asi jsem to tady nezmiňovala, ale když umřela Hela, po nějakém tom týdnu usilovného hledání, které bylo moc krátké a soustředěné hlavně na cenu, jsem objevila podobný typ MP4. Televizku od Sencoru.
http://img.levneelektro.cz/images/0057/00563060-1.jpg
Objednala jsem si ho na netu, vyzvedla v prodejně.... a už snad za měsíc jsem ho nesla na reklamaci. Odumřel software. Tak mi vyměnili software a nový stroječek, pojmenovaný Helík, protože nic opriginálnějšího mě prostě nenapadlo, zase šlapal. Jenže teď, po pár měsících, to vypadá, že půjdeme do nemocnice znovu. Zaseklo se tlačítko na snižování hlasitosti a zrušilo tak celý panel s čudlíky. Hlasitost si dělá prakticky co chce, někdy na mě vyjede výchozí seznam skladeb, aniž bych zmáčkla escape, někdy to na mě sere komplet... prostě, what the fucking fuck.
Ani se mi správně nenabíjí. Nevím, jestli je to usb kabelem, který mi dělá problémy při připojování k počítači, nebo jestli je v čudu baterka, ale ze tří nabití jsou dvě neúplná a tím myslím, že po sedmi hodinách na nabíječce má Helík třicet procent baterie.

Upřímně, jsem celkem naštvaná. Byl to kup spíchlý horkou jehlou a hlavně za málo peněz, ale je to Sencor, ne žádná paznačka, o které v životě nikdo neslyšel. Sice už když jsem ho kupovala, věděla jsem, že nebude tak dobrý jako Hela, protože stroje od iRiveru normálně stojí třicet litrů, ale fakt jsem se snažila k Helíkovi přistupovat se stejnou láskou a péčí, jako k Hele. Dělám všechno proto, aby se necítil méněcenný nebo tak. Ještě jsem ani nesundala ochrannou fólii z displeje, jenom jsem ji zastřihla v místech, kde se odchlipovala.

Nechci dávat svoje děťátko do opravy, protože to bude zase trvat milion let a Eric (od Ericsson, kapišto), můj staronový phone, nemáý šanci utáhnout moje poslouchací potřeby. Navíc má proti Helíkovi přímo mikropaměť.
A už vůbec se mi nechce vysvětlovat lidem v prodejně, že na věci, kterou mi prodali, zase něco nefunguje. Je totiž otázkou času, kdy po druhé reklamaci přijde třetí a oni mi vrátí love, protože nic tak levnýho na prodejně mít nebudou.

Jednoduše řečeno, potřebuju hodně rychle brigádu a porozhlédnout se po něčem s větší životností. Helík s námi samozřejmě zůstane jako plnohodnotný člen domácnosti, ale asi ho nebudu používat. Je celkem těžký v dnešní době sehnat nějakou slušnou MP4 (která by vyhovovala mým standardům...těch, co jim nevyhovují, je všude plná prdel), když všichni používají jako přehrávače telefony. Jak to kurňa děláte, lidi, na tom svým omylem zapnu Chrome a mám baterku na nule.

Jebat jednadvacátý století.

Philip the Best

31. července 2014 v 12:13 | Moi Keiniku Sang |  Oblíbení lidi aka The Hug List
Tak jako mamina miluje Káju Gotta, já miluju Philipa Quasta. A stejně jsem nezvládla napsat narozeninovej článek včas.
http://37.media.tumblr.com/1f950a33022fed261d404b14ba5abe2d/tumblr_mlvjm2Dljh1s3egrmo5_500.gif

Všichni víte o mé totální závislosti na Bídnících. Pan Quast je pravděpodobně nejlepší světový Javert na prknech, což ho dostalo do výročního koncertu, který se tuším v roce 1995 pořádal v Londýně. Když jsem si to pouštěla na Youtube, byla jsem schopná jenom sedět a zírat. Je to nejdokonalejší věc na světě.
http://stagedoordish.com/wp-content/uploads/2013/03/les-mis-10.2.jpg
Pánové Quast a Wilkinson u jednoho mikrofonu jsou všechno, co si může zarytý LesMisák jako já přát.

Pan Quast se svými 188 centimetry, širokánskými rameny a hrudníkem, který byste z fleku mohli použít jako manželskou postel, navlečený do uniformy a v cylindru, je nejimpozantnější figurou, jakou jsem kdy na jevišti viděla, a to jsem viděla na jevišti hodně lidí, navíc všechny, narozdíl od něj, živě. Štve mě, že se mi nepodařilo splašit na netu víc jeho prací, protože třeba takovýho Sweeneyho Todda s ním bych fakt ráda viděla. Asi budu muset ještě zapátrat.
Celý svět miluje jeho oči (má fakticky nádherný oči) a hlas. Myslím, že je baryton (houby se v tom vyznám) a je to prostě ááááááách.

Každopádně Filípek nepůsobí jenom na prkench, objevil se i v několika filmových, eventuálně seriálových počinech. Viděla jsem s ním Devil´s Double, kde hrál SADDÁMA HUSAJNA. What the actual fuck.
http://serialeifilmy.tv/zdjecia/film/10804/1368259022_17_full.jpg
Ten film je strašnej. Ne špatnej, ale strašnej, pořád ho mám v pčítači, ale nejsem si jistá, jestli kdy budu mít koule na to, podívat se na to znova. Ne nadarmo se to jmenuje Ďáblův dvojník. Uuugh.

Takže tak. Když jsem ho poprvé zmerčila v Bídnících, bylo mu tuším pětatřicet, teď je z něj čerstvý sedmapadesátník a já si asi jdu pustit Bídníky nebo nevim. I am so fucking in love with his voice.
http://2.bp.blogspot.com/_kpCB6J-vW6Q/THE1MHEulZI/AAAAAAAAAOw/SiT2lyhG8mM/s1600/Aussie+Play+School+2.jpg

Blah.

25. července 2014 v 14:24 | Moi Keiniku Sang |  Výlevy mojí existence
Víte, co jsem už dlouho neudělala? Už jsem dlouho nenapsala článek o ničem. Mám pocit, že jsem nějak přišla o schopnost psát články o ničem. Dřív mi to šlo snadno, což byl taky důvod, proč na blog přibývaly články každej den. Kdežto teď, když se nic neděje, prostě nic nepíšu, což značně komplikuje fakt, že u mě se něco děje málokdy.

Takže vám sdělím pár postřehů, který jsem učinila během poslední doby.

 • Nejzajímavější písničky vždycky najdu ve fanvideích a montážích s oblíbenýma postavama. Prostě... kde to ty lidi berou? Já bych takovou písničku nenašla ani kdybych se snažila. Takže když chci oživit playlist, sednu k Youtube a zadám oblíbenou postavu odkudkoliv. Poslední zářným příkladem je písnička Serve u videa o lordu Warvickovi. Celé je to takové smutné... kurevsky smutný to je. Nebyl to tak úplně dobrák, jako otec stál za hovno, převlíkal kabát každý dva dny, ale zase je tady to velký ALE.
 • Zkoušela jsem se dívat na Hannah Montanu... vydržela jsem asi dvě minuty. To je taková hrůza. Bohové, taková hrůza. Taková hrozná hrůza, že ani nejhroznější hrůza na světě není tak hrozná. Prostě jenom sedíte a říkáte si, jestli už si někdo dělá prdel nebo co.
 • Což mě přivádí k nechutnosti jménem Královské dobrodružství Sophie Grace a Rosie. U nás to asi ještě ani nevyšlo, ale já už to stihla "vidět". Nudila jsem se tak moc, že jsem s tím ztratila asi třicet minut svojí existence. Spočívá to v tom, že dvě nechutné uřvané holčičky, které mají být asi hvězdy dětské pop music, ale zní jak zdrogované kozy, jedou do nějaké imaginární zemičky na korunovaci královny. Tam zjistí, že ze tří princezen je nejlepší kandidátkou ta nejnemožnější a nejméně princeznovská, takže ji musí předělat na něco princeznovštějšího a navíc porazit její zlé sestry, no ty vole, asi mám vyrážku. Někdo mi prosím objasněte tento fenomén, co to je za holky a kde se tu proboha vzaly a hlavně čím jsou tak úžasný, protože já jdu blejt, velebnosti.
 • Když už jsem tak zabředla do tématu sraček, včera jsem četla článek o Biance Johnsson u Lúmenn. Sdílím Lúmennčin názor. Jenom mě to utvrdilo v tom, jak rychle se potřebuju odstěhovat z tohohle státu.
 • V poslední době pořád něco vyrábím, šiju objevuju. Dneska jsem kupříkladu našla kouzelnej modrej svetýrek a beru si ho do města a nezajímá mě, že je třicet stupňů. Oci mi donesl z kůlny kabelku. Totální zázrak, kdybych nebyla líná to fotit...
 • Celkem úspěně se prokousávám Zeměplochou a čím dál víc tam chci bydlet. Chci mít pošahaný jméno a bydlet ve smradlavým městě (jo, mluvím o Ankh-Morporku). Možná splácám samostatnej článek.
 • Když fotím sebe i matka u každýho piva, v mobilu to vypadá, že prožívám naplněné a dobrodružné prázdniny.
 • Potřebuju spoustu peněz.
 • Propásla jsem zápis na Masárnu, jsem já to ale šikovná holka. Ještěže Olomouc je až v srpnu.
 • Potřebuju světlý letní boty. Bílý, krémový, tělový... a hlavně hezký. ZvlášT to poslední mi značně komplikuje situaci.
 • Nebo tyrkysový. Jo, tyrkysový by byly fajn.
 • Jestli se vám zdá, že už jsem dlouho nenapsala žádnou prózu, tak se vám to jenom zdá, protože jsem tajně rozdělala jednu menší věc a nechci ji zveřejnit, dokud nebude hotová.
 • Jestli se vám zdá, že už jsem dlouho nepsala Hrobaře, tak se vám to nezdá. Vlastně byc to mohla klidně teď uzavřít, kdybych si předtím nerozdělala třicet linií, který se ztratily a já nevim, kde kurnik jsou.
 • Celkově jsem dost špatná v dokončování věcí.
 • Ve Family Guy jsou fakt cool písničky :3
 • Asi si jdu kreslit.

Rhys the Crazy

22. července 2014 v 11:56 | Moi Keiniku Sang |  Oblíbení lidi aka The Hug List
Rhys Ifans je určitý druh šílence. Velmi ňuňatý a legrační druh šílence, který má zatím na kontě samé zajímavé počiny.
http://25.media.tumblr.com/tumblr_lzrlxovYZ41qhkkp7o1_500.gif
Můj nejoblíbenější druh Rhyse je nicméně tenhle Rhys. V životě bych do něj neřekla, že bude zářit jak podělaná kometa v historickým dramatu, ale ten hajzlík září. Anonym pracuje s konspiračními teoriemi kolem Shakespeara a strká pero do ruky Edwardovi de Vere, hraběti z Oxfordu nebo odkud. Ten prostřednictvím průměrně nadaného Bena Johnsona dostává na veřejnost svoje geniální hry, kterých se pak účastní jako divák.
Edward je poměrně tragická postava. Svou ženu nemiluje, dcera je mu celkem jedno, rodinné panství se pomalu propadá do bankrotu. Kdysi měl poměr s královnou (která je o dost starší než on a hraje ji naprosto fantastická Vanessa Redgrave), což se nakonec ukáže jako ta největší hrůza jeho života. Proč, to vám neřeknu, mrkněte se na to.

http://www.hotflick.net/flicks/2009_The_Boat_That_Rocked/009BTR_Rhys_Ifans_004.jpg
Druhý nejoblíbenější je jednoznačně Gavin z Pirátů na vlnách. Kromě toho, že je to alkoholik, zřejmě i feťák a umí bejt pěkná svině, je neodolatelně sexy a dostane do postele každou ženskou, kterou si zamane. Má super hadry a je naprosto fabulous. Pro rádio se narodil.
Tohle byla první role, ve které jsem pana Ifanse viděla, což znamená, že u mě měl jeden z nejlepších startů vůbec. Vzhledem k tomu, jak geniální ten film je.

http://38.media.tumblr.com/tumblr_lvwlg4XTYD1qziwdro1_500.gif

A třetí nejoblíbenější - Jimmy Hook v Počátku Země Nezemě. Jimmy je londýnská čórka, co dává střechu nad hlavou bandě kluků, kteří se od něj učí krást. Při jedné takové zlodějně se všichni díky jakési křišťálové kouli ocitnou v Neverlandu. Zatímco Hook se sbližuje s přitažlivou kapitánkou pirátů, kluci se snaží zjistit, jak se dostat zpátky do Londýna. Mezi Jimem a jeho zlodějíčky dojde k velkému, velkému, ale opravdu velkému odcizení. Bum a máme Petra Pana i s Hookem.
V tomhle rozhodně nehledejte poetiku klasického Petra Pana. Osobně si myslím, že by to mnohem líp fungovalo jako samostatný příběh. Na začátku jsem si říkala, že blonďatý Hook, to nepůjde. Ale děcka, ono to jde. Šlape to jak na drátkách.

http://37.media.tumblr.com/tumblr_lbl1sjm6061qbg69fo1_400.gif

Jsem si celkem jitá, že do povědomí většiny se Rhys dostal jako taťka Lovegood. Ne moc velká role, ale výrazná role. Dobrá volba, řekla bych. Celkem si umím představit, že by Gavin věřil na Lenčiny škrkny.

Pan Ifans občas dělá a říká věci, které by neměl. Například, že pedofilie je populární, protože děti jsou tak zatraceně sexy. Ale upřímně řečeno, lidi, kteří někde neudělali svým konáním nebo výroky skandál, byste spočítali na prstech jedné ruky. A od někoho, kdo tvrdí, že by chtěl hrát transsexuálního Ježíše, se úlety tohohle typu dají čekat.

Padesátka se vám blíží, Oxforde. Za tři roky!

Willem the Scary

22. července 2014 v 11:21 | Moi Keiniku Sang |  Oblíbení lidi aka The Hug List
Vážně, kdybych se někdy probudila uprostřed noci a on nade mnou stál a usmíval se, asi mám na místě infarkt. Má nejděsivější úsměv na planetě. Celej je takovej děsivej a psycho, ale v zásadě je to zlatíčko.
http://media.tumblr.com/tumblr_lumm1jeWOG1qzozj1.gif

Objevila jsem ho ve Spidermanovi a už jsem se vezla. Četa, Antikrist, Pokrevní bratři...postupně jsem přišla na to, že pan Dafoe je ten typ herce, kterej se vám před kamerou doslova rozkrájí, pokud to bude vyžadovat scénář. Místy je to až děsivý, on prostě udělá všechno. Nemůžu si pomoct, ale je to génius.
Málokdy ho uvidíte v kladné roli, protože upřímně, s tkovým ksichtem se kladné role hrají těžko. Ale když už, většinou jsou to fakt perly, jako třeba homosexuální detektiv-mastermind Paul Smecker. To je vůbec skvělá postava ve skvělým filmu. Nedá se říct, že by byla vyloženě kladná, ale většinu filmu tak působí. Není to takový ten stereotypně homosexuální homosexuál, je opravdovější. Je to fakt mazec.
http://24.media.tumblr.com/tumblr_m8p91lyy0k1qllbnao3_500.gif

http://x1.fjcdn.com/comments/4149015+_256a4fc4028c9b7ebd96d87b3a53359d.jpg
Jo, tohle je velmi výstižná definice.

Nebo seržant Elias z Čety. Prostě - kdo by neměl rád Eliase. Je to vlastně veskrze dobrej člověk. Nepovažuje za nutný zplundrovat a znásilnit každou vietnamskou vesničku, kterou potkají, střílet děti ani tahat chudáky vojáky co největším svinstvem, jen ať si užijou, zřejmě má rád banány a občas je zhulenej.A vůbec, neni to fér.
http://25.media.tumblr.com/e5fb40c79282f235e8a49d1a8248b541/tumblr_mrw3j0sjdW1qzymy9o1_500.gif

Na Antikrista se nedívejte, jnak umřete. Lars von Trier je podle mě regulérní magor a nechápu, kde na ty nápady chodí. Prostě - něco takovýho průměrnej člověk nevymyslí, ani kdyby se zfetoval. A nejvíc obdivuju ty lidi, že mají koule na to v tom hrát. Nejsem si jistá, jestli mám koule na Nymfomanku.

Moje oblíbená upířinka - Svítání. Ne, nemá to nic společného se Stmíváním, je to mnohem temnější, velmi neromantické a je tam Sam Neill, což byl ten druhý důvod, proč jsem se na tom tenkrát podívala. Pan Dafoe byl ten první a celkově to stálo za to. Upír předzívaný Elvis, vlastním jménem Lionel Cormack, co má úchylnou zálibu v autech a hodně rychlé jízdě po denních silnicích (mají to pošéfovaný skrz technologii). Vymlátí se, na slunci vzplane, pak spadne do vody, přežije to a je zase člověk nebo tak nějak to bylo. Je o celkem cool nápad. Celej ten film je cool. Edward can suck it.

Poslední věc, co jsem s ním viděla, je Grandhotel Budapešť. Skoro nemluvil, měl super boty a zabil celkem dost lidí.

Takže here we go, 59 křížků na krku a pořád geniální. Navíc vyzařuje hodně zvláštní druh sexappealu, osobně jsem nikdy nic takovýho u žádnýho jinýho chlapa neviděla. Možná je to tou jeho jógou nebo co já vím.

A jo, byl by to skvělej Joker.
http://imageserver.moviepilot.com/1383660461_willen-dafoe-joker-1-my-choice-for-dr-strange.jpeg?width=560&height=571

Plus size labuť

19. července 2014 v 22:13 | Moi Keiniku Sang |  Výlevy mojí existence
Zásadní problém byl v tom, že oni byli všichni hubení jak tyčky. Já měla hezkou normální postavu a byla jsem "tlustá", eventuálně, jak se paní učitelka pokusila být taktní, "při těle".
No a teď, teď jsem fakticky při těle. Jsem prostě velká. Všechno je na mě nějak velký, hlava, prsa, zadek. Dobře, velikost bot mám průměrnou. Ale jsem velká. Někdy jsem si jistá, že jsem ještě plnoštíhlá, jindy si říkám nene, holka, ty už nejsi plnoštíhlá, ty už jseš pěknej buřtík, kotě.
Hodně mě to štvalo. Měla jsem (a tak nějak pořád mám) pocit, že všichni chlapi jsou out of my league, a ti, co nejsou, se mě bojí, páč jsem velká.

Na druhou stranu to přináší výhody. V naší domácnosti jsou dva chlapi a můj bratr rozhodně není ani jedním z nich. Otevírám pivo, zavařovačky, džemy, minerálky, nosím metrákový koše s prádlem, pomáhám stěhovat nábytek, když malujeme. Jsem hotovej Hulk. Bohužel i co se míry agrese týká, ale to je jiná kapitola.

Každopádně jsem se přirozeně snažila zhubnout. Všelijak. Cvičila jsem, chodila běhat, jedla poloviční porce, hodně pila, dokonce jsem brala i prášky. A nejvíc jsem zhubla, když jsem dělala v pojebaným McDonaldu, poněvadž tam jsem měla čas a chuť na jedno jabko denně.
Dojebaný kyčel a zánět vnitřního ucha mi časem znemožnily většinu sportovních aktivit, a takovejma věcma jako příležitostnej valčík na nějakým plese nebo procházka kolem dědiny, já prostě neshodím.

No, a tak jsem s tím přestala. Ani nevím, kolik momentálně vážím, ale posledních pár měsíců intenzivně pracuju na sebepřijetí a sebedocenění. Učím se, jak mít ráda svoje špeky, a s potěšením zjišťuju, že vlasně docela mám ráda svoje špeky. Pořád mě sere můj mega hrudník, protože jedna šprnda mě stojí tisícovku, ale pokud jde o velkej zadek, je to můj velkej zadek. Neva, že je velkej.
Usměrnila jsem svoje představy ohledně budoucího šťouchání do módního průmyslu. Plus size fashion, to je to pravý. Teď jenom potřebuju spoustu peněz a naučit se šít, abych se mohla oháknout podle svých představ, a tím myslím doslova podle vlastních představ.

Řekla jsem si, že přidat se ke plus size komunitě na Tumblru, když už tam trávím většinu svýho času, protože venku je prostě podělaný vedro a já nevylezu, je docela dobrý nápad, tak jsem to udělala a dneska si založila blog.

http://bigbadasslady.tumblr.com/

Což mě motivuje k tomu, abych přestala chodit jako houmlesák a dala se trochu do pucu. Sice jsem zatím udělala jenom dva hadrový posty, ale už teď mě to baví. Navíc mám před sebou ještě dva měsice prázdnin a vážně nevím, čím jiným bych je asi tak trávila, protože nemám peníze ani na autobus do sousedního města.

Takže tak. Od září začíná moje univerzitní éra. Mám v plánu spoustu věcí, který zvládnu jenom jako někdo novej (třeba nevyletět hned v prvním semestru). Ne snad, že bych předtím byla puťka. Chraň Odin, na to jsem moc hlučná. Ale cítím se líp. Mnohem líp. Dickheads can suck it a ti ostatní ať mi poškrabou záda. Na světě je příliš moc lidí, kteří by měli radost, kdybych se držela zpátky kvůli tomu, jak vypadám.

Jupí, napsala jsem povrchní článek o vzhledu, což jsem původně vůbec nechtěla... no to je jedno, hlavně, že jsem krásná, lol.

Bye, bitches. Love ya!

Post Scriptum: Omluvt zvýšený výskyt vulgarizmů a angličtiny, adminka se dneska celej den nudila, takže strávila dopoledne koukáním na videa svého nejoblíběnějšího youtubera.

Moiny fandomy

14. července 2014 v 19:13 | Moi Keiniku Sang |  Výlevy mojí existence
Je zajímavý, že ačkoliv jsem objevila internet poměrně brzo, do fandomů jsem se začala zapojovat o dost později. A teď jsem si řekla, že by bylo vážně hezké ujasnit si, v jakých fandomech vlastně jsem a kvůli čemu (komu) tam jsem.

Doctor Who
Proč: Pro krásné oči pana Ecclestona...ne kecám. I když...
http://media.tumblr.com/39c3b0cf12a4ec1d07987c4a7d889057/tumblr_inline_mtr60wgqIo1qgp297.gif
Pan Eccleston za všechno může, víte. Kdyby Devátého hrál někdo jiný, pochybuju, že bych se na to podívala. Tudíž bych se nikdy nedostala k panu Tennantovi, který mě k DW přikoval navěky věků. Pan Smith už byl jenom taková třešnička na dortu. Dost šílená a neohrabaná třešnička, ale cajk. A teď přichází pan Capaldi se svým zřejmě celkem temným a creepy Dvanáctým....asi se zblázním do srpna. Nebo já nevim.

The Musketeers
Proč: To je...velmi hloupá otázka.
http://31.media.tumblr.com/a9993fb3613af0fd9b69710394af5610/tumblr_n2x53qbv4c1rwja5io1_500.gif
No dobře, všichni ti ostatní rozkošní chlapci. Je jich tam požehnaně, ale přiznejme si to, Richelieu nikdy nebyl populárnější a nikdy ho nechtělo vojet tolik lidí.
Ale vážně. Mám pocit, že v tom seriálu je hezký snad úplně každí, včeně random malých prostitutek, které ani nemají jméno. Ženské postavy (až na Milady) nejsou otravné (ale kdyby Milady nebyla otravná, dělala by něco špatně), většinou jsou dokonce rozkošné. Třeba Constance. Bože, ona je tak skvělá.

Grimm
Proč: Protože je to rozkošná oddechovka se spoustou hezkých chlapů, nemusí se u toho moc myslet a časem zjistíte, že to vlastně vůbec není detektivka.
http://media.tumblr.com/tumblr_m8t305EgYK1ruk2qw.gif
Jak jste si asi všimli v mých grimmových článcích, předmětem zájmu jsou hlavně polobratři Renardovi (I´ll sink with this ship), ale jako character mám nejradši blutbada Monroa, který je prostě...nepřekonatelný. Každý potřebuje nějakého Monroa. Monroe je nejlepší druh přítele. Na jeho místě pošlu Nicka do hajzlu už dávno, ale on se pořád drží, je prostě třída.

LotR, Hobit, Silmarillion
Proč: Protože úroveň tohoto díla dávno přesáhla hranici geniality a je vysoko nad ní.
http://i.imgur.com/Nyl4MWV.gif
Víte, co je vtipný, já jsem Silmarillion ještě nedočetla. Už jsem asi milionkrát začala, ale nikdy jsem to nedočetla, přesto jsem celkem podrobně obeznámena s celou řadou záležitostí. Mám pocit, že jsem snad nedočetla ani k svýmu oblíbenýmu Thingolovi. Jsem beznadějná. Musím to dočíst. A taky bych měla zase kreslit. Jsem pyšná na svůj status "Tolkien artist", ale moc čest mu teda nedělám. No co, dala jsem si ho sama, tak mu můžu dělat ostudu jak chci, ne?

Shingeki No Kyojin
Proč: To se...tak nějak...samo vyvinulo. Všichni o tom mluvili, tak jsem se na to podívala, zalíbilo se mi to a jsem v onom.
http://i.minus.com/ib06eowWGtgj0j.gif
Tohle anime vás zničí. Je tam neuvěřitelné množství krve, emocionálních wreckerů a násilí. není to tak hrozné jako Hellsing, ale...
Samozřejmě je to super shipovací materiál. Shipuje se všechno. Všechno je sexy. Všichni spí se všema. A pohněte si sakra s tou druhou sérií. Chceme ji, dělejte. Nebo budou někteří z nás agresivní. Já ne, já jsem hodná holčička.

Kuroshitsuji
Proč: Bylo to moje první anime, co byste víc chtěli. Kuro mě vrhlo do víru japanofilie.
http://static.tumblr.com/s0cyxpk/Yhsm6ehx2/tumblr_lwfg39ijek1r877bvo1_500.gif
Je to zasazené do viktoriánského Londýna, což je samo o sobě perfektní. Každá postava je zajímavá, většina z nich je na kreslené lidi nezdravě přitažlivá, a když se podíváte do mangy, zjistíte, že jsou přitažliví i ti, od kterých byste to tak nějak nečekali...
http://oneirosia.files.wordpress.com/2011/09/kuroshitsuji-2484663.jpg
Každopádně celý Kurofandom je prudce awesome a upřímně, je to jeden z mých nejoblíbenějších. Obě řady anime, oba muzikály...teď se chystám na film. Asi to bude zajímavý.

Tajemství nesmrtelného Nicholase Flamela
Proč: Co pan Scott čekal, když Machiavelliho navlíkl do smokingu? Že nebudu fangirlovat?
https://31.media.tumblr.com/659a4aec5a426f22a164dc61f08b2324/tumblr_n70415c5Ny1rb6q0po2_1280.png
Prostě mám ráda děják. A všechny ty lidi, kteří bývali tak důležitý, teď pobíhají v něčí knížce, snaží se jeden druhýho zabít a všichni mají smartphone. Billy Kid miluje svoje auto, Mac řídí hůř než já. Nicholas Flamel nosí koženou bundu a cool trička. Johanka z Arku je vdaná za Saint-Germaina, který je hvězdou na hudebním nebi... Je tam Alcatraz, většina Evropy, Amerika, božstva všech možných kultur od Odina až po Quetzalcoatla (nebo Kukulkana, v případě, že jste jistý Ital, který jméno Quetzalcoatl prostě nedostane z pusy, ani kdyby se na hlavu postavil). Uznávám, že místy je to trochu překombinované, ale uuuugh, zbožňuju to.

Bídníci
Proč: Je to klasika. Je tam Tony Perkins. Je tam Hugh Jackman. Jsou tam nejnádhernější melodie na světě. U muzikálu řvu. Je to nesmrtelný.
http://img4.wikia.nocookie.net/__cb20130716024819/lesmiserables/images/e/e6/Thernadier3.gif
Samozřejmě jsem neodolala a četla i knihu. Je to 1400 stran martyria. Příběh samotný vyjde tak možná na těch 400. Zbytek je hromada společenskovědních úvah z hlavy pana Huga.
Z muzikálových Javertů mám nejradši Philipa Quasta. Je to luxusní baryton s nádhernýma očima. A Colm Wilkinson vedle něj a jsem spokojená. Už ani nevim, kolikrát jsem viděla výroční koncert.

Piráti z Karibiku
Proč: Protože chci loď. Dejte mi loď.
https://31.media.tumblr.com/tumblr_m4bqt9zdrh1rs8i3eo1_500.gif
Barbossa, Davy Jones, pan Gibbs, James Norrington. Jack a Will a Liz ani ne, ale tihleti, pro ty stojí za to žít. Barbossa je odpornej, nemrtvej, myl se naposledy po narození, ale zvládla bych s ním koexistovat. Stejně tak Davy. Zajímalo by mě, z jakýho zvířete má trup. Ale já mám takovou thing pro chobotničky :3. Pan Gibbs je chundelatý, líbí se mi, jak je chundelatý. Zvládám si představit, že bych s ním chlastala v Tortuze rum. Je to takove typ, se kterým byste šli do hospody i v reálným životě.
A Norek je out of my league, heh. Nevermind.

Harry Potter
Proč: Protože bez HP bych nepřežila pubertu.
http://38.media.tumblr.com/ef3a7e64e7b9a33af468e8cbefd1340e/tumblr_n6ggghI9E11rowacko2_250.gif
Harry Potter je jako druhá rodina, obestaví čtenáře-diváka svým světem a na konci poslední knihy ho vykopne ven a nazdar, dveře máš sice otevřené, ale už to nebude jako předtím. So many feelings. Taková kopa oblíbených postav. Bohové, držte mě někdo.

Expendables
Proč: Protože mám ráda velké stárnoucí chlápky se střelnými zbraněmi. Jsou rozkošní.
http://media.giphy.com/media/J6ORN2A3kDIM8/giphy.gif
Do Postradatelných jsem spadla kvůli Eriku Robertsovi a všichni ostatní mě prostě chytli a nepustili. Ono to sice vypadá a možná i je myleno jako odkaz na osmdesátkový akčňáky bez valnýho scénáře, jenom s kopou zbraní a totálně zlým zlounem, ale přesně to na tom tak miluju - můžu si domýšlet. Trochu to nastínil Yin, když vedl debatu s Barneym ohledně toho, proč potřebuje víc peněz a zmínil, že možná jednou bude mít rodinu. Přesně to jsem dělala, dokončovala postavy. Je to jako fanfiction, kterou nikdy nenapíšu :3

Grand Budapest Hotel
Proč: Protože všichni!
http://www.papermag.com/uploaded_images/Ralph%20Fines.gif
Je to jak otrávený lízátko - celý růžový a červený, ale vevnitř je spousta mrtvol, hlav v košících, sexu se stařenkami a zlatokopáčství. Je to fantastický masterpiece s tunou úžasných postav. O každé by se dal napsat román, o panu Gustavovi celá podělaná sága. A donutilo mě to proklepnout si Wese Andersona. Je to bůh.

Zeměplocha
Proč: Protože to po přečtení první knihy dohnalo Pána prstenů na jeho levelu dokonalosti. Možná i předehnalo, protože popravdě, LotR knihy jsou místy pekelně nudné.
http://37.media.tumblr.com/a49cee7d032e3590bd6f2a0acc47bc50/tumblr_mlsrs5i4zv1qahdmvo5_250.gif
Terry Pratchett sice nevymyslel patnáct nových jazyků pro svou zemi, ale přinejmenším u něj rozlišíte jednu postavu od druhé podle jména, pokud se tedy nejmenují Verence a Verence, ale byli byste uplně vypatlaní, kdybyste si je pletli, páč jeden je král a druhej šašek.
První zeměplošská kniha byla Zaslaná pošta, ke které existuje i rozkošná a vydařená filmová adaptace. S Charliem Dancem jako Vetinarim. Jasně, jasně, Vetinari není blond, ale koho to zajímá, tohle je Charlie Dance! Mimochodem, Vetinariho si střihl i Jeremy Irons. A přestože ho zbožňuju, nebylo to tak úplně vono.

Ghibli
Proč: Páč chci být Totorodlak. Konec debaty.
http://31.media.tumblr.com/b0f1cda809acf60d604aa19295d98a6c/tumblr_mp454ho72R1suvpbmo1_500.gif
Nikdy jsem se do kreslené postavy nezamilovala tak rychle. Psala jsem o Totorovi maturitní slohovku a měla jsem plnej počet bodů. Chci totoří postel, plánuju si na ni našetřit tak brzo, jak to půjde. Na první Animefest jse taky jela za jediným účelem - koupit si Totora.
A Ponyo, jak já miluju Ponyo. A Mononoke a Kiki a všechny! Akorát Hrob světlušek už nechci vidět nikdy v životě.

Severská mytologie
Ačkoliv nazývat tohle fandomem je teda dost rouhání. Všichni si myslí, že si dělám prdel, když řeknu, že jsem polyteistka. Už jsem to rozebírala tolikrát, že nemám náladu to dělat po milionté.
Hail Odin and deal with it, bitches.

Řecká mytologie
Proč: Protože řečtí bohové jsou facepalm.
http://i.imgur.com/lhnl88N.gif
Válejí se na Olympu, chlastají, mají sex a spoustu nemanželských dětí, to je prostě neuvěřitelná banda. A popravdě, kdo by nemiloval Háda z Disneyho dílny, ty jeho hlášky, to by patřilo vytesat do kamene. A pokud jde o takový Souboj Titánů - dvojce Neeson-Fiennes a jejich nenávistná bromance, pro tu bych vraždila.

Marvel
Proč: Myslím, že jsem Hulk...
http://fc00.deviantart.net/fs70/f/2010/228/3/2/Marvel_GIF_by_missacheese.gif
Marvel je jako rodina. Zbožňuju je všechny. Tam snad není postava, kterou bych neměla ráda. Myslím, že kdyby někdo doopravdy natočil Ultimate Marvel Movie, imploduje mi mozek.
Nehodlám předstírat, že jsem znalec. nečetla jsem jedinej komiks, stejně jako nečtu mangu. Prostě mě to nějak nebaví. Možná, že kdybych měla nějakej super obchod poblíž baráku, nejlépe ten z Big Bang Theory, trávila bych tam víc času než doma, jenom kvůli té atmošce.

The Big Bang Theory
Proč: ...stalo se.
http://www.fanaru.com/the-big-bang-theory/image/18660-the-big-bang-theory-bazinga-care.gif
Je tam spousta věcí, kterým nerozumím a nikdy rozumět nebudu, ale taky je tam Penny, která poukazuje na to, že nejsem sama. A je tam Bernadette, kterou prostě žeru. A sem tam nějaký ty random nový postavy, který nikdo nemá rád, takže zmizí po dvou dílech. Viděla jsem všechno a chci víc. Gimme gimme!

SPN
Proč: Tady se pustím na tenký led a budu tvrdit, že jsem ve fandomu, ačkoliv si tím nejsem tak jistá.
http://i43.tinypic.com/2dwhgly.jpg
Jsem senzibil...nebo přinejmenším jsem hodně citlivá a na duchy věřím. Na horory se nedívám mimo jiné i z toho důvodu. SPN je jako vzít všechny moje noční můry, zabalit je do úhlednýho balíčku a poslat sexy pošťáka, aby mi ho doručil. Jo, tohle byla narážka na Deana. Ještě jsem ani nenačala druhou sérii, mám pocit. Ale když se pohybujete na Tumblru, je velmi těžký tohle jenom tak přejít.

TURN
Proč: Protože Burn Gorman a JJ Feild.
http://38.media.tumblr.com/62af5a3e99b6789f39a275da18d11f00/tumblr_n61xgxjZ181tygvn9o2_250.gif
Víte, já ani pořádně nevím, o čem ten seriál je. V zásadě je to strašná nuda, hlavní postava mě zajímá asi jako šlupka z brambory (promiň, Jamie), ale vyvolává to ve mně hodně emocí. A navíc jsem tu objevila roztomiloučkou bytost, která vypadá jako kříženec Toma Hiddlestona a Leeho Pace. Takže jo, zajímá mě, co bude dál. Dívám se na to samozřejmě kvůli ději....
http://www3.pictures.zimbio.com/gi/JJ+Feild+Austenland+Screening+LA+DZj4tALzd48l.jpg

Game of Thrones
Proč: Já ani pořádně nevim. Kdysi mi o tom říkala Kubi a já se na to po hodně dlouhé době podívala.
http://1.bp.blogspot.com/-ZDaxl7Hd6c0/U7Goo_wKk7I/AAAAAAAAAck/KZoWph_3fvU/s1600/gottitle.gif
Tenhle seriál vás zničí. Sotva si někoho zamilujete, bez ohledu na to, jestli je hodný nebo zlý, umře. Máte ,milionprocentní jistotu, že umře.
Na druhou stranu, pokud chcete porno s dějem, here you go. Spousta hezkých chlapů a nahá ženská v každým díle, plno sexu a vůbec.

TRON
Proč: Protože jsem to viděla prakticky včera a fakt bych chtěla být dost velkej nerd na to, abych se podívala i na všechno kolem.
http://d3819ii77zvwic.cloudfront.net/wp-content/uploads/2014/05/tumblr_mfadnnbR2H1qevo4io1_500.gif
Vážně, nejsem dost nerd na to, abych kompletně zkoumala svět kolem TRONa. Je to fascinující udělátko, ale bohatě si vystačím s množstvím informací, který mi poskytl TRON: Legacy. Mám ráda Jeffa Bridgese. Mám ráda Michaela Shena, konkrétně jeho postava byla naprosto dokonalá. A miluju Jamese Fraina. Jarvis :3
https://38.media.tumblr.com/bd5eee4c626fc55b76a9a291f51f5156/tumblr_mhiwqbMeHj1r5xw0xo2_500.gif

Povinná četba
Proč: Protože nevim, co bych dneska četla, kdyby nebylo poviné četby.
http://rack.1.mshcdn.com/media/ZgkyMDEzLzExLzAxLzliL21hdGlsZGFyZWFkLjFmYmFhLmdpZgpwCXRodW1iCTg1MHg4NTA-CmUJanBn/a9216166/e4e/matilda-reading.jpg
Jo, prostě jsem rozhodla, že odteď je povinná četba fandom. Jelikož ji ne všichni mají rádi, ale určitá skupina s ní nikdy problém neměla a docela se jí to i líbilo, takže proč to neprohlásit za fandom. Vezmu-li v potaz, kolik skvělých věcí by se mi ani nedostalo do ruky nebýt povinné četby, musím konstatovat, že tenhle fandom je jeden z mých nejoblíbenějších. Páč je v něm tuna dalších minifandomků.

Jak se bude sbírka mých fandomů rozšiřovat, eventuálně jak si budu uvědomovat další a další fandomy, budu přidávat. Ale jelikož ten článek píšu už asi týden a začíná to být superúnavný, prostě to teďka hážu do placu.

Monte Cristo 2002

11. července 2014 v 22:39 | Moi Keiniku Sang |  Filmy a seriály - druhá z podstat mé existence
Napřed mi dovolte velký facepalm.
http://i.imgur.com/ZRRgh.gif

Monte Christo nebo Cristo, jak chcete, je jedna z mých nejoblíbenějších knížek. Možná vůbec nejoblíbenější. Áááá, prostě to zbožňuju!

A adaptace z roku 2002 je prostě...divná. Mám pocit, že byli všichni ožralí, kdy vymýšleli, o čem to bude. Mohla bých říct, že z knížky to má jména, ale víte co? Nemá! Zajímalo by mě, kdo je v tomhle filmu Valentina Villefortová, protože Villefortova dcera to není určitě, vypadá spíš jako jeho matka.
A mluvíme-li o Villefortovi, co to sakra znamená J. F.? Určitě ne Gérard.
A pan Clarionne (nebo jak se to sakra píše), to má být, hádám, pan Noirtier.

Moc ráda bych nepopisovala děj, jenže tady vám znalost knihy nepomůže. Takže se pokusím nastínit odchylky. Asi by bylo jednodušší, kdybych zmínila, co je v tomhle veledíle správně, ale to, jak už jsem řekla, nemá cenu.
Takže Edmond je zatčen a tohleto všecko podle plánu, dorazí na If, kde se dozví, že ho bude každý rok mlátit velmi milý sadistický guvernér, aby vězeň neztratil pojem o čase. Co víc si přát.
K Dantesovi se prohrabe abbé Faria, kopou, on ho učí, všecko v cajku, abbé umře, Dantes zdrhá vy pytli, paráda. Cestou si nějak nemůže pomoct a zamorduje guvernéra - strhne ho s sebou do moře, pokusí se ho utopit a pak mu zlomí vaz. Takže sotva se dostane z basy, kde byl zavřený neprávem, stane se z něj kriminálník. Yaay.
Přidá se k pirátům, kde získá kámoše a pozdějšího věrného nohsleda Jacoppa. Jacoppo je fajn. V zásadě proti němu nic nemám. Vykopou spolu Spadův poklad, jsou z nich rich bitches a novopečený Monte Cristo se může začít předvádět. Nekoná se žádná Haydée, ale to mě moc netankuje.
Největší prča je ovšem story kolem Villefortovy rodiny. V knize je to ohromná aféra s jedem, po které Villefort zůstává sám a šílený. Tady Villefort nechá Mondega, aby zastřelil Clarionna, tedy Villefortova bonapartistického otce, ohrožujícího synáčkovu kariéru. Prostě....what?!
Monte Cristo si Vileforta pak vyhmátne v lázních (jo, taky bych hrozně chtěla, aby mě někdo obvinil z vražedného spiknutí, když jsem v ručníku) a pošle do basy...možná na If, co já vim.
Mondega propíchne v souboji a žijí s Mercedes a Jacoppem šťastně až do něčí smrti.
Jo, taky se ukáže, že Albert Mondego je vlastně Monte Cristův syn.
A Monte Cristo koupil pevnost If.

I am done.

Nemůžu popřít, že se mi líbí to obsazení. Jenom Guy Pearce mi tam moc nesedí, protože je blond, ale na druhou stranu umí udělat takový úžasný snobský šňupák, že byste těžko hledali druhý takový.

Caviezelův Monte Cristo je tak strašně hezký. Jim Caviezel je prostě hezký. Hafo, nezdravě hezký. Jako tvář mysteriózního hraběte, oh yes. Bohužel se zamlada tváří jako retard, nikoliv jako nevzdělaný námořník. Jako retard. Máte seriózní obavu, že ten chlapec je narušený. Chci tím říct, že je až příliš naivní. Ubrat, broučku.

Danglars je odporný a to je prakticky všechno, co po něm jeho role chce. Je perfektní.

Malý Albert se mi taky líbí. Hezký kluk, dostatečně snobský a floutkoidní, ale nijak zvlášť otravný. A víte, kdo ho hraje? Henry Cavill. Náš muž z oceli. Právě jsem to zjistila, takže mám menší infarkt.
http://28.media.tumblr.com/tumblr_l5gehqeUMQ1qa7urto1_500.jpg

Richard Harris jako abbé Faria...co můžu vytknout takovému ctihodnému starci, co hrál Brumbála, budíž jim všem třem země lehká. Abbé je můj miláček.

Dagmara Dominczyk je úžasná Mercedes. Mimo její nepopiratelné fyzické kvality stojí za řeč taky to, co na svém, na můj vkus zbytečně omezeném prostoru, předvádí. Nadabovaná vypadá strašně, ale v originále... v originále ji chcete obejmout.

Zmiňovaný sadistický guvernér, Armand Dorleac, je jeden z mnoha zlých mužů ve filmografii Michaela Wincotta. Je...je to prostě špatný člověk. Na druhou stranu je možný, že mu pevnost If jenom vlezla na mozek, ostatně, strávil tam zřejmě svůj celý produktivní věk. Popravdě nechápu, kde se tam ta postava vzala...z knížky si ji fakt nevybavuju.http://www.northernstars.ca/actorsvz/media/wincott_michael_still_02.jpg

A konečně se dostávám k Villefortovi, kterého si vzal do parády můj miláček James Frain. Ne, že by nebyl dobrý. On je skvělý. Jim Frain je vždycky skvělý, okouzlující a... no, záporný, většinou. Problém spočívá v tom, že dokud nepromluví, vypadá kvůli svým obrovským očím a štíhlounké postavičce jako patnáctiletý klouček. Dokud nepromluví. Ahhh, dat voice.
Jop, tohle rozhoduje, jestli půjdete do basy nebo ne...

Takže, cast: 9/10, ten zbytek: běžte se někam zavřít a nevylízjte a hlavně nedělejte další knižní adaptaci.

Zmínila jsem se, že postavy tady nestárnou?
Jakože vůbec. Když se Edmond oholí, vypadá dokonce ještě mladší, než na začátku.


Enemies closer

11. července 2014 v 21:11 | Moi Keiniku Sang |  Filmy a seriály - druhá z podstat mé existence
Ze záhadného důvodu mě popadla popadla touha psát recenze na nepříliš skvělé filmy, které jsem v poslední době viděla. Celkově jsem dneska nějaká na speedu, vsadím se, že mě to přejde, až budu muset třídit letáky. Takže

ENEMIES CLOSER

Ani sem nebudu dávat spoiler alert, protože když to nemá příběh, není co vyspoilerovat.
V totální prdeli světa, na nějakým ostrově, jehož jméno buď neřekli nebo jsem ho nepochytila, žije a jako ranger pracuje Henry, bývalý voják. Krom něj je na ostrově ještě stařík Sanderson a spousta stromů.
Jednoho dne Henry objeví Kaylu, mladou turistku, zřejmě rybářku, zaseklou v pařezu. Za ošetřený kotník mu Kayla slíbí večeři. Nicméně rande mu večer zhatí Clay.
Když byl Henry ještě ve službě, podílel se na operaci, při které zemřel Clayův bratr. Clay je tudíž na Henryho pekelně naštvaný a chce ho zabít. Poté, co zdemolují ve svém epic fight Henryho chatu a Clay omráčí Henryho žehličkou, která se tam celou dobu provokativně povaluje, Clay odtáhne Henryho někam ven, kde po něm chce, aby se odpráskl.
Tehdy se do děje vkládají ti zlí. Ti zlí jsou trénovaní týpci pod vedení vyšinutého vegana Xandera, kteří mají ze dna tamějšího jezera vylovit dvacet kilo heroinu. Při přestřelce jim Henry a Clay zastřelí potápěče, takže Xander najednou potřebuje Henryho, aby mu ty drogy vyzvedl. Což se Henrymu samozřejmě nechce.
Zbytek filmu spočívá v tom, že Henry a Clay musejí spolupracovat, aby se postupně zbavili všech Xanderových mužů, dokud nezbývá jenom Xander, což je v podstatě horší, než kdyby je honila celá ta banda zaráz, protože Xander je totální bioterminátor.

Na tuhle... ehm, filmařinu jsem narazila, když jsem projížděla van Dammovu filmografii, jelikož jsem usoudila, že nutně potřebuju víc fiftysomething JCVD.
Je to...je to....je to děs, bože, hahahaaa, ach jo. Shrneme si to.

Co je s tímhle filmem špatně:
 • Scénář. Žádný to totiž nemá.
 • Tma. Tma doprdele všude. Chápu, že se to odehrává v noci, ale bylo by hezké při rvačkách vědět, jestli vyhrává ten hodnej nebo ten zlej...
 • Obsazení kladných rolí. Konkrétně proti Orlandu Jonesovi nic nemám, ale prostě to nesedělo.
 • Nulový interest, pokud jde o hlavní postavy.
Co je stímhle filmem dobře:
 • Xander.
 • Pan Sanderson. Totálně vostrej děda.
Jako první jsem z Enemies Closer viděla fotky. JCVD s blond loknama? What the actual fuck. Stojí mi to za to, abych se na to dívala, i když je to evidentní blbovina?

Hm, jo, I´m in.
Ne, vážně, tričko dole měl jenom jednou a asi na dvě vteřiny. Celkově mám pocit, že Xandera psal někdo úplně jiný, než zbytek filmu. Ta postava je tak skvělá a tak přesná pro JCVD, že se mi chtělo ječet.

A víte, co to znamení, když se mně chce ječet.
Xander, krom toho, že je dealer a občas někoho zabije, je vegan. Pomáhá planetě. Nosí plátěné kecky i k jezdecké uniformě a je upřímně překvapený, že ho lidi pak nějak neberou vážně.
Myslím, že zamordoval svoji babičku poté, co mu naservírovala k večeři jeho kamarádku husu - Edith, pojmenovanou po Edith Piaf. Tehdy se stal veganem.
Je to Francouz nebo francouzský Kanaďan, tím si nejsem jistá, ale mluvil hodně francouzsky a mě znepokojovalo, jak málo jsem toho rozumněla. Nicméně měl ten svůj ňuňatý akcent, pořád gestikuloval a dělal ksichty, házel neuvěřitelný hlášky a bohové, prostě byl k sežrání. Jo, JCVD hraje totálního psychouše a je u toho k sežrání. V jeden moment byste ho uňufali, chvíli nato namočili do kyseliny.
Docela pomáhá, že má jenom 175 centimetrů a ty blond vlasy taky nevypadají tak hrozně, když si zvyknete, prostě tomu doslova nasazují korunu.

http://i.imgur.com/ZSvJr1t.gif

Kdyby ten film jenom nebyl tak blbej...

Lidi nemyslí na pošťáky

9. července 2014 v 16:06 | Moi Keiniku Sang |  Výlevy mojí existence
Bacha na mě, brigádničím. Distribuuji tiskoviny, víte? Aka roznáším letáky, který stejně většinou končí okamžitě v koši. Je s tím práce jak svině, proč to prostě nemůže být všechno elektronicky...ah, protože bych pak neměla ani tuhle mizerně placenou brigádu, proto.

Ale to nemá být pointa článku.

Pointou článku jsou POZOR NÁSLEDUJE VULGARIZMUS zkurvené schránky.

Chápu, že většina lidí prostě chce mít schránku u dveří. Je mi to jasný. Ale v případech, kdy ke schránce vede šedesát schodů a ve finále se z nálepky dozvíte, že dotyčná domácnost se obejde bez letáků, mi prostě zůstává rozum stát.
Nebo! Ještě větší gól jsou schránky na druhém konci dvora. Na vratech cedulka s pitbulem a jo, už se tam hrnu strkat leták. Položím za Tesco svůj život, to určitě.
Dále - štětinaté schránky. Netuším, k čemu je to dobrý, fakt nevím. jestli to někdo víte, napište do komentářů, já bych to fakt chtěla vědět, protože když to budu vědět, třeba se mi podaří zvládat touhu rozkopat vchodové dveře pokaždé, když vidím zasranou štětinatou schránku. Jakmile se štětiny poohýbají a změknou, je to v pohodě, jenže u novejch dveří byste se tam nedostali ani zbíječkou.
To mě přivádí k superúzkým schránkám. Ty lidi snad dostávají dopisy a upomínky za nezaplacený inkaso nebo co na pečícím papíře, protože nic silnějšího tou škvírkou prostě neproleze, kór ne pět letáků naskládaných do sebe.
Noční můrou jsou schránky na tyčce. Jsou to doslova schránky na tyčce, většinou jsou starý a rezatý, takže nejen že ta schránka nejspíš upadne, když se do ní pokusíte něco strčit, ale navíc si uženete otravu krve.
Schránky bohatých jsou taky super. Každej barák má dvacet vchodů, padesát tři garáže a občas ani není dostavěný, takže obíháte skelet baráku jako dement a zjišťujete, jestli tam někdo bydlí nebo jak.

Schránky v panelácích jsou kapitola sama o sobě. Některý jsou nacpaný poštou za posledních asi milion let, takže dovnitř už neostanete ani blechu.
Jiný jsou děsivý. Neuvětřitelně děsivý. Jsou hrozně starý a u některých mám pocit, že jsou bezedný. Do jinejch nenarvu nic, i když jsou evidentně prázdný. Jsem si celkem jistá, že v nich něco bydlí.

No, takže až já budu mít barák, bude schránka tak, aby se k ní lidi dostali bez horolezeckýho náčiní. Tečka.


Jenom jsme se objímaly o ohně

7. července 2014 v 15:35 | Moi Keiniku Sang |  Výlevy mojí existence
A držely se za ruce, ona si hrála s mým hárem a občas mi řekla "micinko", protože "kočičko" zní moc vulgárně. Pily jsme napůl pivo a daly si zelenou. Tu chemicky červenou malinovku jsme měly každá svou.
Přivezla jsem jí z Itálie přívěšek na krk z muranskýho skla. Mám ten stejný, jenom v jiným barevným provedení. Obě jsme si ho k tomu ohni vzaly. Když se dostatečně setmělo a ona mě konečně vytáhla na dancefloor, protancovaly jsme spolu několik hodin hodin takřka bez přestávky. Hráli jenom dva ploužáky.
U stolu s námi seděl úžasně krásný kluk se zajímavými jemnými rysy. Ptala se mě, jestli si myslím, že by si s ní zatancoval, kdyby ho požádala o tanec. Řekla jsem, že určitě.
"Půjdete obě, ne?" zeptal se, když si ji odváděl na parket. Nešly jsme obě, na co, proboha.
Když se vrátila, řekla mi, že se ptal, jak dlouho jsme pár.

Jsem lesba?
http://ih3.redbubble.net/image.14098014.2054/sticker,375x360.u3.png

Na ohni jsem byla s jednou ze svých nejlepších kamarádek. Máme hodně fyzické přátelství, v jednom kuse se objímáme, otlapkáváme, někdy se prostě držíme za ruce jenom tak z hecu. Ona mi z Beneluxu dovezla muffinkový náušničky, tak jsem na ni myslela v Benátkách a dovezla jí přívěšek. I když spolu zrovna nemluvíme, jenom sedíme vedle sebe, není to divný. Jsme hodně dobrý kamarádky.
Pravdou je, že na veřejných místech v mým bydlišti jsem s ní měla mnohem víc fyzického kontaktu, než s jakýmkoliv klukem. Už u nás byla několikrát - jednou na maškarní taneční zábavě, kde měl jistý místní vošoust snahu na ni šahat, na což jsem reagovala hlasitým "ta je moje!". Pak na hodech, kde jsem byla fakt ráda, že tu je, protože mi bylo dost špatně a celkově jsem nenáviděla skoro každou minutu toho pochodu. No a teď na ohni k výročí upálení Jana Husa.Jsem zvědavá, kolik lidí mě přestane zdravit, protože jsou ze staré školy (tedy z dob, kdy homosexualita byla nenormální, ehm). Kdo se jako první zeptá, a jestli se zeptá maminy nebo přímo mě.

Hrozně ráda seru lidi, tím, že se neschovávám. Někdo by to totiž čekal, že když jsem kulatá a jen velmi průměrně hezká, budu se schovávat, jenže já se neschovávám a tím je seru. Zvlášť místní lidi, protože většina z nich jsou beznadějní kreténi. Kdybych navíc byla ještě lesba, asi se hromadně podělají nebo nevím. Vsadím se, že homofobama je to tady prolezlý.

Otázka je, co jim říct, pokud se zeptají.

Hetero stránka mojí sexuality je bezpochyby velmi silná. Plaší se mi hormony při pohledu na celou (a pěkně dlouhou) řadu mužských. Donedávna jsem si myslela, že mám svůj typ, ale pravdou je, že jediné kritérium je "age+money" (Když vyrostete v rodině, která obrací každou kačku, aby vůbec měla na chleba, nejste zlatokopka, když chcete bohatýho chlapa. Jenom byste třeba chtěli, aby se vaše mamá podívala aspoň jednou v životě do Paříže.)
V poslední době ale trávím hodně času přemýšlením o ženách. Nikdy jsem neměla problém říkat holkám, že jsou hezké a že bych do nich šla, kdybychom byly lesbičky. I mezi slavnýma ženskýma bych si dokázala vybrat. Třeba Alex Kingston je dokonale nádherná. Plus byla nějakej čas s panem Fiennesem. Here go my ovaries.
Co se snažím říct je, že vztahu s holkou bych se nebránila. Asi. Zřejmě bych se musela rozhodnout, až by to přišlo. Lesba nejsem, ale bi...co já vím. Když o mě neprojevuje zájem prakticky nikdo, je těžký se orientovat ve vlastní sexualitě.

Vím jistě, že kdybych přišla domů s holkou, matka by byla v pohodě. Otec je letargický medvěd, takže si neumím představit, že by se nějak projevil, i kdyby šlo o tohle. A bratr by to nepochopil, protože je mu osm.
Problém by rozhodně nastal s prarodičovstvem. Babička by to obrečela, aniž by k tomu měla důvod, a děda... dědu jsem slyšela říkat na adresu homosexuálů věci, který se mi ani trochu nelíbily. Myslím, že děda by to nezvládl.
Zajímalo by mě, jak by reagovali moji přátelé a jejich rodiny. U některých jsem si celkem jistá, že by došlo k přerušení styků, právě skrz rodiče. U jiných jsem přesvědčená, že by se vůbec nic nezměnilo... myslím, že takových je v mým okolí většina. Na jednu stranu je to potěšující zjištění, na druhou stranu by asi dost boleo zjistit, že to tak není.

No, v tom případě...
https://31.media.tumblr.com/tumblr_meijfqg1jN1qcnczz.gifPořád Nepostradatelní

2. července 2014 v 19:28 | Moi Keiniku Sang |  Filmy a seriály - druhá z podstat mé existence
NEMŮŽU UVĚŘIT TOMU, ŽE NEMÁM ČLÁNEK O DRUHÝCH POSTRADATELNÝCH. Co to je za bordel?! Včera jsem se na to dívala a pak se snažila najít na blogu, co jsem na to říkala před těmi dvěma lety a NIC JSEM NENAŠLA. Takže poté, co jsem překonala vlnu zděšení a našla si čas, jsem se rozhodla to napravit.

Takže
http://www.platformnation.com/wp-content/uploads/2012/08/The-Expendables-2-logo.jpg

Staříci se vrací v původní sestavě na prvních asi patnáct minut filmu. Možná ani ne. Stoický drsňák Barney Ross, coolný Lee Christmas, giant with a shotgun Gunner (nebo Gunnar, internet se ještě nerozhodl) Jensen, do velkých zbraní zamilovaný černoch Hale Caesar, cholerický wrestler Toll Road a malý, ale šikovný čertík Yin Yang. Samozřejmě jsou pořád vybavení Barneyho šťastným prstenem a šestnáct let starým létajícím vrakem, který kdysi býval letadlem.
První mise, které jsme ve filmu svědkem, je záchrana čínského milionáře, během níž tak nějak omylem dojde i k záchraně Trenche, Barneyho starého ne-zrovna-kamaráda. Ne, že by to bylo zas tak důležité.

Každopádně, pak se vynoří nový člen týmu, mladý, hezký a talentovaný sniper Billy. Chce se odpojit na konci měsíce a vrátit se ke své francouzské přítelkyni, aby jí za utržené peníze mohl snést modré z nebe. Vyráží s postradatelným týmem a hezkou Číňankou Maggie na svou poslední misi. Bohužel byla poslední v jiném slova smyslu.
http://cdn.hitfix.com/photos/1138313/HemsworthExpendables2_gallery_primary.jpg

http://img4.wikia.nocookie.net/__cb20140220044331/sistersgrimm/images/9/9b/Gross_Sobbing.gif

Předmětem mise je plánek dolu, v němž Sověti schovali plutonium. Přirozeně ti hodní nejsou jediní, kdo má o plutonium zájem. Ti zlí jsou tentokrát ztělesněni skupinou zvanou Sangové, které vede týpek s příhodným příjmením-jménem-přezdívkou-čertvíčím, Vilain. Je to Francouz (nebo možná Belgičan, jako JCVD, který ho hraje), má tetování kozla a v kapse kupce na plutonium.
Po té, co zabije Billyho, se z toho pro Barneyho stává osobní věc, protože měl Billyho rád jako syna, možná mladšího bráchu. Takže pošle do prdele Kostelníka, který je do toho původně uvrtal, a jde po Vilainovi sám.
Celá skupina včetně Maggie odcestuje do totální prdele světa, kde zatím Vilain pomocí otrocké práce místních dobývá plutonium. Tam se, kromě spousty lidí, kteří je chtějí zabít, sekají s Bookerem (Chuck Norris, nedělám si prdel), který zabil kobru tím, že ho kousla, sám zmasakruje několik desítek lidí a zničí tank. Just sayin´.
A dál si to umíte představit, Moc se tam nemluví, spíš střílí. Jakože hodně. Je tam Sly, Arnold, Terry Crews, Dolph Lundgren, Chuck Norris, Randy Couture, Willis, Jet Li, Nan Yu a JCVD ( pro jistotu, Jean-Claude Van Damme) a Thorův mladší brácha Liam. Jo, a Scott Adkins.
Je tam tuna hlášek, celkově je to mnohem vtipnější, než jednička. Problém je v tom, že většina hlášek zapadá do toho, co se tam děje, takže se nedají přepsat.

Barney: "Mám nápad. S tvým egem myslím, že se ti bude zamlouvat."
Lee: "Mým egem?"
Barney: "Tvým egem."
Lee: Co myslíš tím mým egem?"
Barney: "Máš velký ego."
Lee: "Podívej se na svoje ego!"
Barney: "Prosimtě, vedle tvýho ega je i dinosaurus jezevčík."

(v angličtině ta poslední věta nebyla přesně takhle, ale titulkář to podal mnohem líp než scénárista, takže...)

Čekala jsem, že Maggie bude překážet, ale po tom, co ignorovala Gunnerovy pokusy o flirt, stoupla v ceně, protože Gunny je můj, a navíc byla pretty badass.
Někdy bylo na můj vkus trochu moc střílení a bylo tam asi fakt hodně věcí, který nejsou technicky proveditelný, ale who cares. Na druhou stranu by možná neškodilo nechat Jeana Clauda, aby se trochu víc vyřádil, kromě závěrečného boje s Barneym ve stylu tělo na tělo totiž neměl moc šanci předvést, proč je vlastně "Fredem Aastairem karate". Nicméně ty jeho kopy, který by nezvládl ani krasobruslař, ty mě nikdy nepřestanou bavit.
Kopy, to mě přivádí k Bookerovi, aka Chuckymu Norrisovi. Jako někdo, kdo vyrostl na texaským rangerovi Walkerovi, jsem se na Norrisovu epizodku strašně těšila.
http://whiteglossyundergroundboard.files.wordpress.com/2012/05/expendables-2-chuck-norris-poster-691x10241.jpg

Je mu dvaasedmdesát a vypadá na padesát. Možná, že ty věci, co říkají o Chucku Norrisovi, jsou nakonec pravda.
Arnie je hrozně vtipný. Dospěl do stavu takové té taťkovité roztomilosti a hlavně neustále paroduje sám sebe.
http://media1.giphy.com/media/yj5UdA4elp8Wc/giphy.gif

Trench: "Došla mi munice. Já se vrátím!"
Kostelník: "Ty už ses vrátil dostkrát! se vrátím."
Trench: "Jipíkejej."

Gunny dostal prostor, hell yes. Mimo jiné jsme se dozvěděli, že je vlastně hrozně chytrej a studoval chemii a fyziku nebo tak něco, což vůůůůůbec nesmrdí Dolphovým vlastním životem, ani trochu. Cituju Osobnosti: "Jako vynikající student chemie, matematiky a fyziky na Královském technologickém institutu ve Stockholmu získal stipendia ke studiím na Washington State University, Clemson University v Jižní Karolině, University of Sydney v Austrálii a Massachusetts Institute of Technology."
Udělat z Gunnera bývalýho šprta je prostě nápad k nezaplacení. A navíc má v takřka každé části filmu něco, ne jak v jedničce, kde o něm měl člověk jenom matné povědomí:
 • Gunner se skvěle baví.
 • Gunner je saaad, protože Yin odchází.
 • Gunner píše teorii relativity na kapesník, načež se do něj vysmrká. Why not.
 • Gunner flirtuje, neúspěšně.
 • Gunner je nasraný. Stejně jako všichni kolem.
 • Gunner háže slepici.
 • Gunner znova neúspěšně flirtuje.
 • Gunner chrápe.
 • Gunner se pokouší být comforting.
 • Gunner vyrábí bombu.
 • Gunnerovi se nepovedla bomba.
 • Gunner survived.
Excuse me while I aggressively like this character.

No a pak je to hlavní zloun, JCVD. Důvody, proč jsem se těšila na dvojku jak na Vánoce, jdou v následujícím pořadí:
 1. Gunner
 2. JCVD
 3. Chuck Norris
 4. a všichni ostatní.
JCVD je jeden z těch týpků, co se proslavili způsobem, jakým kopou ostatní lidi do prdele. O nějakém hraní nemohla nikdy být moc řeč. Ale tady, dámy a pánové, tady to má styl. On má styl. Měl sexy kabát, sluneční brejle, byl vtipnej a vlastně jsem ho měla fakt ráda, tedy, až na tuhle část:
http://31.media.tumblr.com/eb880c9c11d8e03dfc94d98875b11986/tumblr_mi6c54Cmvp1qhq351o1_500.gif
ZA TOHLE SI PRO TEBE PŘIJDU.

http://biggiesplace.files.wordpress.com/2013/03/expendables-2-van-damme-ooooo.gif?w=500&h=205

S věkem nám Jean-Claude zraje jak víno. Zatímco zamlada vypadal dost divně, teď má konečně něco jako charizma. Na jednapadesát vypadal mrtě dobře a je funny. Plus se mi líbí jeho oči a úsměv, takže do starýho železa ho nepošlu ještě hodně dlouho.

Chlapci mě přivedli na skvělou myšlenku, ze které bych mohla spíchnout článek. Na závěr vám sem hodím velmi výstižný obrázek. Že se mi to líbilo snad psát nemusím, to je dost zřejmé z mého fangirlování nad mužskými ve věku mého otce (eventuálně dědy).
https://36.media.tumblr.com/tumblr_m9uxlpWGr61qgucv4o1_500.jpg

Itálie 2014 - fotky část 2.

1. července 2014 v 12:40 | Moi Keiniku Sang |  Výlevy našich existencí
Caorle
Benátky