Duben 2014

Game over

30. dubna 2014 v 20:54 | Moi Keiniku Sang |  Výlevy našich existencí
UPOZORONĚNÍ: Následující článek obsahuje vulgarismy, poněvadž dneska jsem hodně pissed off a tudíž budu všechno nazývat pravým jménem.

Tak jsme skončili. Totalo finito. Konečná, vystupovat. Ahoj, pápá, nazdar. Poslední den ve škole.

Upřímně, ani se mi o tom nechce psát. Pozítří maturuju ze zasrané matematiky, v neděli dělám zasraná TSPčka na Masaárnu, kam nechci tak moc, že to ani není možný. Jenže v rámci skepse si říkám, že možná budu nakonec ráda, když mě vezmou aspoň tam.

Když jsem před osmi lety přišla na gympl, necítila jsem ani stopu lítosti po základce, poněvadž totiž moje základka byla odporná žumpa s tak málo světlými body, že to skoro ani nestojí za řeč. Většina mé třídy byly užalované mrdky a slizké malé mrchy, kterým jsem byla dobrá, jenom když něco potřebovaly. Být s nimi ještě čtyři další roky, postupně je všechny zavraždím pomalým a krutám způsobem.
Ale gympl. Všichni normální lidi od nás dělali zkoušky na gympl. Většina se jich dostala, včetně mě. Dneska mě docela štve, že se nedostal jeden chlapec, který se mimo obvyklou skupinku degenerantů zázračně měnil ve fajného týpka.
Byla jsem posazena vedle cizí holčičky s mega copem (to byla Kláša) a za týden jsme byly BFF. Následovalo moje osmileté manželství s Klášou, které už teď zřejmě nebude tak jednoduché a samozřejmé jako předchozích osm let.

Kláša má spoustu privilegií, které nikdy nikdo jiný nedostane (možná ani potenciální boyfriend ne...no, to by asi komplikovalo vztah) - může se po mně válet, čmárat po mně, pinkat do mě, spát na mně. NIKDO jiný na mě nemůže spát. Dokonce ani nikdo jiný z naší partičky.
Kubi a ejí mozek mě protáhli většinou fyziky a matiky.
Haňička mě držela u divadla, protože v jednom kuse chodila s parádními náměty na divadlo.
Šajda je prostě Šajda. Potřebujete mít nějakou Šajdu. Nikdy nepřijdete na to, čím přesně přispívá do vaší existence, ale když tam není, je to fak divný.
A s Ivou se skvěle rozebíraly všechny ty normální věci, jako Zombie Tsunami nebo Pou.

Všechno to bylo takový prťravý, znala jsem každej ksicht...učitelé byli jako adoptivní matky a otcové...A teď finále.

Jdu depkařit někam jinam.

I´m on speed

25. dubna 2014 v 22:08 | Moi Keiniku Sang |  Výlevy mojí existence
Jsem v zajímavé náladě, fakt.

Když jsem v takové náladě, nechcete mi zkřížit cestu, věřte mi. Protože jsem huba nevymáchaná a navíc mám komplikované období, jsem tak trochu co na srdci, to na jazyku/v SMSce/komentáři. Asi v ní ještě chvíli budu. Zapříčinilo to hned několik skutečností:

Začalo období posledních hodin. Poslední biola, poslední chemie, poslední matika...Například po dnešku už zřejmě nikdy nevkročím do učebny chemie na mým milovaným gymplíčku. Totálně jsem se mentálně opancéřovala, protože včil si opravdu nemůžu dovolit depresi. Ale je to creepy.

Nevím, jestli jsem se zmiňovala, že píšu do našeho místního zpravodaje. Dneska nám přišel a voilá - jistá paní editorka se mi vesele hrabala ve článcích a jeden skoro z poloviny předělala. Myslíte, že se někdo namáhal poslat mi to k autorizaci? Ani hovno. Nepřekvapilo by mě, kdyby za tu práci byla placená. Já mám sice přístup na většinu kulturních akcí u nás zdarma, ale za tu energii, co do toho dávám, mi nikdo nedal ani vindru. Dělám to proto, že máme super starostu a já mám ráda jeho a jeho rodinu. Ale žádná PANÍ se mi nebude hrabat v článcích. Pod takovejma paskvilama odmítám být podepsaná. Takže jsem nasraná jak cyp a vlítla bych na obecní úřad, kdybych nemusela být ve škole a zažívat další poslední hodiny. Takže tam půjde mamá. A asi udělá scénu. Mamá nesnáší, když s náma někdo vyjebává.

Teď ta pozitivní část mé nálady. Jsem PLNÁ INSPIRACE (na Múzu přišlo jaro), což se teď fakt nehodí, páč nemám čas ji čerpat, ale třeba se mi podaří schovat si nějakou na později.
Konečně jsem definitivně rozhodla, že navzdory tomu, co vystuduju, chci mít jako vedlejšák buď plus size modeling nebo plus size fashion salón. Prostě chci. Chci být CURVY LADY chci oblíkat CURVY LADIES. Jenom budu muset přestat žrát tu čokoládu, jinak se mi ta pleť totálně rozpadne.
Strávila jsem hodiny na internetu gůglením nejrůznějších plus size blogů a je to naprosto luxusní. Všechny jsou TAK KRÁSNÝ. Umí se oblíct miliardkrát líp, než random skinny girls. Umí se prodat. Mají se rády. Je to prostě úžasný.
A bohové, když si představím tu dloooooouhou řadu kreténů, kterým by čelist bouchla o podlahu, kdyby moje špeky zdobily stránky nějakýho módního časáku, ugh, to je k nezaplacení pocit.
A chci si ušít všechny ty parádní kostýmky a šatečky, který jsem si navrhla (jo, já vím, že samochvála smrdí, ale přece si nebudu navrhovat něco, co se mi nelíbí...). Chci šicí stroj a spoustu peněz na látky a hlavně to chci UMĚT.

V pátek mi to začíná. Test z matiky. Musím si nechat zkontrolovat kalkulačku u třídní pro případ, že bych v ní schovávala svoje numerické myšlení. Mám TÝDEN do prvních TSPček (na Masárně v Brně). Mám takovej dojem, že bych měla vyšilovat, ale upřímně, do diáře jsem si to zapsala jako kteroukoliv jinou písemku. Jediné, čemu jem zatím věnovala hluší myšlenku, bylo, co si sakra obleču.

Na závěr tohoto nesmyslu, ALERT pro všechny sexy nezadané bohaté staříky: teď je ta pravá chvíle se objevit, pánové. Budu mít volné prázdniny.

Pokud se neobjevíte, budu si muset najít brigádu.
http://i.imgur.com/TlB1cXr.gifPříšerky s. r. o., Portland - pokračování

21. dubna 2014 v 21:52 | Moi Keiniku Sang |  Filmy a seriály - druhá z podstat mé existence

Za týden to bude rok, co jsem psala článek o tomhle seriálovém guilty pleasure.
Nedávno jsem se prostě rozhodla podívat se na to znovu,...přeskakovala jsem jenom díly, o kterých jsem věděla, že mě nebavily. Stručně shrnu, co se tam děje a kde jsem posledně skončila.
Nick je detektiv a grimm - vidí věci, které jiní nevidí. Ty věci jsou tzv. weseni, lidi, měnící se v různé druhy zvířeny, polopaticky řečeno. Nickův parťák Hank o tom nemá ani šajna, přestože Nickovým nejlepšími kamarády jsou blutbad Monroe a roztomilá fuchsbau Rosalee (ta přibyla až časem). Nakonec mu to Nick stejně všechno řekne.
Nick má přítelkyni Juliette, která se stane nástrojem pomsty hexenbiesta Adalind, kterou Nick připravil o kouzelnou moc, když se snažila mu vzít klíč. Klíč je něco, co chtějí royal families a Nickův kapitán, Sean Renard, který má taky modrou krev, ale jeho matka je hexenbiest, což z něj dělá parchanta. Myslím parchanta v pokrevním smyslu, nikoliv ve smyslu povahy. Ačkoliv to taky není uplně čistej.
Takže, co se stane - Juliette je v kómatu, ze kterýho ji probudí princ - Renard polibkem, což vymaže všechny vzpomínky na Nicka a nasadí jí do hlavy Renarda, z čehož jsou oba pěkně na prášky. Když je Rosalee vyléčí kořením ze svýho obchůdku, Nick usoudí, že je čas říct Juliette pravdu. A řekne jí pravdu.

Adalind, sice with no power, ale pořád se svou fyzickou krásou, začíná hledat způsob, jak získat svoje síly zpět. Odjíždí do Vídně, kde se setkává s korunním princem Erikem, Renardovým starším nevlastním bratrem. Vyspí se s ním, jako se předtím vyspala s Seanem a spokojeně si otěhotní. Jenom ona sama ví, čí to dítě je. Chce ho prodat za cenu navrácení svých schopností.
Jenže věci se zvrtnou. Erik lanaří Seana zpátky k rodině, aby získal na svou stranu Nicka - grimma a s tím i klíč. Adalind se ocitá v ohrožení života, protože si začíná uvědomovat, že o ni tady vůbec nejde, a až porodí, zabijí ji a dítě si nechají, protože vědí (resp. Erik ví), jak bude mocné. Pak na Erika spáchají atentát a na jeho místo nastoupí další modrá krev, Viktor. Pěknej vocas.
Seanův špeh Sebastian Adalind pomůže dostat z Viktorova dosahu, ale sám to pěkně schytá. Adalind má na starosti drsňák Meisner a chudák čarodka mu velmi předčasně porodí uprostřed lesů. Děcko je zdravé a děsně creepy. A Viktor ho chce.

Včil čekám na další díly, hehe.

Deset důvodů, proč jsem se na to podívala znova:
 1. Monroe. Moje suverénně nejoblíbenější postava. je skvělej od hlavy až k patě, zbožňuju ho a chci, aby byl můj nejlepší kámoš na věky věků.
 2. Monroe a Rosalee. Nejrozkošnější pár ever.
 3. Kapitán Renard. Je to prostě sex on legs a nikdo na tom už nic nezmění. Byla jsem z něj udělaná před rokem a jsem z něj udělaná zase. Protože je prostě asdfghjkl.
 4. Sebastien. Dat cute lil thing.
 5. Nickova matka. Je to hrozně cool paní.
 6. Eric. The crown sassmaster of Kronenberg. Ne, fakt, na to, jak málo tam byl, si získal dooost fanynek, řekla bych. Navíc ho shipuju s Seanem. Jo, shipuju je. Nebudu to škrtat, jsem shipper a shipuju všechno, co se hejbe! Deal with it.
 7. Bud. Legrační eisbieber Bud. Instalatér. Je skvělej XDDDDD.
 8. Naděje, že ta mrcha Adalind umře. Neumřela, místo toho jsem ji začala mít ráda. Skoro.
 9. Chci vědět, k čemu je ten klíč. (A asi se to nedozvím.)
 10. Nudila jsem se.
Jsem ráda, že se rozbilo to schéma "zločin-wesen-Nick to vyřeší", už to bylo fakt uhozený a budilo to dojem, že v Portlandu je wesen fakt každej. A Evropa a Evropani tady mají velmi kultivovaný, kulturně bohatý a děsně nóbl punc, což se mi líbí.
Samozřejmě, že už to zrušili a čtvrtá řada bude mít asi dva díly, pokud vůbec. C´est la vie. Do většiny fandomů přijdu, až když jsou mrtvé nebo umírají, ale kdo se stará. Tohle je můj popcorn mezi seriály. Nemyslet, jenom koukat na sexy chlapy a příšerky.

Spousta gifek:
Sex on legs. Told ya. A ten kabááát, bohové. Ten kabát je prostě super, bez ohledu na to, kdo ho má na sobě.

Monroe. Netřeba nic víc dodávat, prostě Monroe.

Monroe a Rosalee. Za tenhle pár se budu bít do krve *loves them so much*.

Bud je poklad. Jeho prostě nemůžete mít neradi.

http://img2.wikia.nocookie.net/__cb20131109194209/grimm/images/0/0a/303-Sebastien.png
Sebastien. Takové sladké stvoření, co špehuje všechny ve Vídni a neustále visí na telefonu s Renardem. Toho jsem měla fakt hodně ráda, ňuníka.

Eric je ten typ chlapa, kterýmu říkám "malá děvka", přestože je to většinou spíš velký děvkař. Sotva jsem ho začala mít ráda a umřeli ho. James Frain měl asi jiné závazky.
You can fell the SASS. To ani nemluvím o té záplavě kudrn.

A tohle je Kelly, Nickova matka. Pokud se na to začnete dívat, musíte se smířit s faktem, že v tomhle seriálu jsou všichni úžasní lidé kudrnatí nebo všichni kudrnatí lidé úžasní.

Ne, vážně. Kelly je kudrnatá. Monroe je víceméně kudrnatý. Eric je kudrnatý a kdyby se kapitán nestříhal nakrátko, byl by taky kudrnatý. Bud už vlasů moc nemá a Rosalee je vlnitá.

Kdybych byla wesen, chci být tohle:
Modrá kočička. Nebo hexenbiest, abych byla creepy a jeli po mně šlechtici.

http://i42.photobucket.com/albums/e317/SolveMyMystery/Grimm/Untitled-6xb_zps8473795e.gif
This...my body is ready.
Někdy si říkám, že mám fakt problém a měla bych ho řešit...

Jdu radši spát, než mi vybuchne hlava. Hormony maj zase jaro.

Eric the Lost one

18. dubna 2014 v 16:23 | Moi Keiniku Sang |  Oblíbení lidi aka The Hug List
Starší bratr Julinky Robertsové má dnes osmapadesát. Když mrknete na jeho filmografii na ČSFD, asi vás klepne, protože je tam neuvěřitelný množství rozdělaných projektů. Milej Eric totiž, ačkoliv je to fešák a navrch talentovaný, bere kdejakou kravinu. Pročež jeho filmografie vypadá tak, jak vypadá.
Přitom opravdu stačí dát mu pomádu na vlasy, oblek, bouchačku a máte mafiána jak z partesu. Jenom ho vidíte a zavřeli byste ho. Jako mafián je dokonalej.
http://www.expendablespremiere.com/uploads/4/2/6/4/4264382/9076069_orig.jpg

V Expendables doplňoval tu plejádu skvělých chlapů, se kterýma bych si dala říct která tam defilovala a snažila se všechno rozstřílet. Ten film je skvělej odshora dolů, včetně pana Robertse.

Moje guilty pleasure je jeho postava Batmanovi - Sal Maroni (jo, zase mafián). Je slizkej až na půdu, ALE je tu určitá šance, že to všechno přežil (i když se vymlátil s autem...).
http://images.wikia.com/marvel_dc/images/8/8e/Salvatore_Maroni_Nolanverse_01.png

A pak je tu moje milovaná minisérie Bullet To The Face, kde si Erik zařádil jako, nečekně, mafián Racken.
http://www.imfdb.org/images/thumb/3/3c/BulletInTheFaceE01-PPK2.jpg/600px-BulletInTheFaceE01-PPK2.jpg

Je hrozně legrační. Vážně fajný borec. Jeho protějšek hraje Eddie Izzard. Ženská by fakt nevěděla, kterýho si vybrat. Celá ta série a jedna každá postava v ní jsou uplně na hlavu, takže dávejte pozor, pokud se rozhodnete dívat se na to.

Někdy se pan Roberts hecne a zahraje si v něčem, v čem se tolik nestřílí, jako je počin z roku 2013, který se jmenuje So This is Christmas. Hrooozně se mi to líbilo. Když hraje taťku, je to neuvěřitelně sladké.
http://2.bp.blogspot.com/-4lpMnDEf0gU/UkoKvZrmfVI/AAAAAAAAHRI/XMvtIquc5Bk/s1600/sothis.jpg

A nedávno jsem rozkoukala film nazvaný The Child. Je to dost mazec, nevím, kdy na to zse budu mít nervy. Nicméně každej, kdo tvrdí, že Eric Roberts neumí hrát, by se na to měl mrknout.

Eric měl prachmizerné dětství a následně slušně rozjetou hereckou kariéru. Krásného, černovlasého kluka s parádní figurou a modrýma očima chtěli všichni. Jenže sláva je kontraproduktivní. Erik byl jeden čas samá marihuana a alkohol, byl i zavřený a jednoduše se skoro zničil. Rozbil si vztah se sestrou, ale přinejmenším je ochotný si to přiznat.A teď má za dva roky šedesát. Nejvyšší čas, abys zmoudřel, chlape.


David the Cutie

18. dubna 2014 v 12:59 | Moi Keiniku Sang |  Oblíbení lidi aka The Hug List
Vzpomínáte si na Bartyho Skrka jr.? Toho hezkého chlapce, který se během vteřiny dokázal změnit ve slintajícího šílence (poněvadž to byl slintající šílenec)? Tak přesně ten má dnes 43 let. A je megaňuňatý.

Vlastně je to jeho chyba, že je ze mě Whovian. Když jsem rozkoukala DW, chtěla jsem po první sezóně skončit, protože jsem se na to dívala jenom kvůli panu Ecclestonovi. Jenže pak přišla regenerace, z Devátého se vyloupl Desátý a bylo vymalováno. Nejenže jsem ňuňala a ťuťala na monitor jako prvotřídní idiot, ale navíc jsem najednou prostě chtěla vidět i ten zbytek.
http://i.imgur.com/ghXETLj.gif
See what I mean...?

David Tennant je Skot, což mě jenom utvrdilo v rozhodnutí vydat se někdy na lov do Skotska. Evidentně je to líheň roztomilosti a hezkých chlapů. Ostatně, už když jsem koukala na Harryho Pottera, malej Barty se mi líbil, s těma obrovskýma očima (jak vůbec může někdo mít tak obří oči??). Teď jsem se několik řad kochala v DW a ve finále jsem si pustila Fright Night, kde pan Tennant lítá v kožených kalhotách a s eyelinerem. Byl sežráníhodný, ačkoliv bych se, vzhledem k jeho tělesné konstrukci, asi moc nenajedla.
http://i.imgur.com/nC251fI.gif http://25.media.tumblr.com/332afd2376165cb552496880e623bac5/tumblr_mh1emhVxzW1qe8iu2o1_500.gif

Všichni ( a zejména Whovianky) vám potvrdí, že Desátý se jenom smutně zatváří a už máte chuť koupit mu králíčka a zmrzlinku a říct mu, že všechno bude dobrý. Desátého regenerace byla jedna z nejsmutnějších ever, ačkoliv někteří by se hádali, že ta Jedenáctého byla ještě horší (nebyla).
http://media.tumblr.com/tumblr_m7lgxfqXfh1rthy64.gif http://24.media.tumblr.com/tumblr_lijn9dKSVN1qfl9mro1_500.gif

Neustálým předmětem diskuzí jsou jeho vlasy. Všichni si chtějí šáhnout na jeho vlasy. Je pravda, že jsou to fajné vlasy, zvlášť, pokud jste úchylní na vlasy jako já, a člověk by vydržel hrabat se v nich celej den. Živoucím důkazem se stala tohle děvče, které sice vůbec nevím, co je zač, ale každopádně je určitě jedno z nejšťastnějších na planetě:
http://i39.photobucket.com/albums/e179/dgembadgemba/Gifs/tumblr_lnd8v74m3O1qdme61.gif?t=1309307037
Tumblr: "Do it, girl. Do it for all of us!"

Tak. Máme přegifkováno. Nevadí, gifek s Tennantem není nikdy dost. Co tím chtl básník říci je, že tohle je roztomilý a moc šikovný chlapec (kterýmu bude za sedm let padesát, dafuq is wrong with this world), má smysl pro humor a všici ho máme moc rádi a přejeme mu všeeeeecko nejlepší!

Na závěr mrkněte na tohle. Je to fakt best thing ever. (David je to zrzavé copaté v příšerným svetru, co nakopává kameru.)

Peter The Hipster

14. dubna 2014 v 16:53 | Moi Keiniku Sang |  Oblíbení lidi aka The Hug List
Dnes, 14. 4., je velmi důležitý den. Peter Dougan Capaldi má 56 let.
Předpokládám, že už si úplně každý všiml, kolik sympatií chovám k tomuhle roztomilému pánovi. Pokud si toho snad někdo nevšiml, dovolte mi říct, že OPRAVDU HODNĚ. Víte, pro holku s fetišem na ruce, vlasy a hlas je chlap jako Peter něco jako modrý z nebe.
I mean...existuje vůbec někdo, kdo si nechce šáhnout na jeho vlasy? A když se začne TĚMA RUKAMA hrabat v TĚCH VLASECH...
http://37.media.tumblr.com/5a1885604524e9233c878533b2613abe/tumblr_mzvhc9RoUd1qdr3s3o3_r1_250.gif

Ok, klid. A zásadní dotaz - kde byl ten chlap celej můj život?
Když jsem ho našla v epizodě DW nazvané Fires of Pompeii, neměla jsem tušení, kdo je Peter Capaldi. Našla jsem si ho jenom kvůli rukám a chvilku na to ho oznámili jako Dvanáctého doktora a už to jelo.
http://24.media.tumblr.com/23cfc730e8c48e0525c1a78e48d34a62/tumblr_mz3p1vCQiQ1rhzk9ro1_250.gif http://24.media.tumblr.com/04cf14787b9f02782bac67febdc4bde3/tumblr_mz3p1vCQiQ1rhzk9ro2_250.gif
Nebudu tu nijak sáhodlouze fangirlovat, protože to ostatně dělám v jednom kuse. Osmou řadu DW asi nepřežiju. Nemám nervy na čtvrtou řadu The Thick of It, přestože ten seriál miluju, nechci si zavřít další kapitolu. Chci vidět Skins a Torchwood a The Fifth Estate a všechno, v čem se kdy objevil a co má v titulkách jeho jméno. Včetně dvou dokumentů Inside the Mind of Leonardo a Who´s afraid of Machiavelli (to už jsem viděla, ha!). Jop a oba je napíšu do seznamu shlédnutých filmů k přijímačkám.
Stejně jako kraťas, za jehož režii má Peter Oscara - Franz Kafka´s It´s a wonderful life. Ten filmeček je fakt geniální.
Nedávno mi taky skončili Mušketýři. Je to jako včera, co jsem koukala na pilot, fňuk. (Teď jsem našla Peterův záchvat smíchu...)
http://25.media.tumblr.com/b5bfe493c9b937ffd7429eace1aa8781/tumblr_mzkaqdy0hl1qdr3s3o9_r1_250.gif http://24.media.tumblr.com/8a48585f1599ee492b019524fb940ec2/tumblr_mzkaqdy0hl1qdr3s3o10_r1_250.gif
Jsem z něj velmi upřímně nadšená. Navíc, díky tomu, že ho obsadili do DW, se pan Capaldi stal živoucím důkazem toho, že sny se plní. Občas si na to musíte počkat do pětapadesáti, ale plní se. Peter si to užívá, je úžasně milý k fanouškům a ochotně podepisuje všechno, od památníku až po košili. A s dětmi to evidentně umí.
http://24.media.tumblr.com/d13e9feb26998cd5312be71942e39bcb/tumblr_n3fh1fDRhA1qbeiouo4_r1_400.gif http://24.media.tumblr.com/d13e9feb26998cd5312be71942e39bcb/tumblr_n3fh1fDRhA1qbeiouo4_r1_400.gif

Na závěr have some backstage Capaldi:
Peter Capaldi, Sean Pertween and Luke Pasqualino all point at something while looking terrified
Z Mušketýrů. Ten tmavý chlapec je Luke Pasqualino, d´Artagnan. A za nimi je Pertwee junior, syn jednoho z Doktorů. Capaldi už tu nemá svou rozkošnou bradku, béé.

petercapaldiawareness: ”Cardinal Capaldi” Twittered by Maimie McCoy from the set of The Musketeers
A moje oblíbená - Cardinal hipster. Tohle tweetla jednoho krásného dne Maimie McCoy aka Milady. Mimochodem, té košili se na Tumblru začalo po šesté epizodě říkat black shirt of sex. Ok, why not.

Takže tak. Všechno nejlepší a vůbec. *exhausted fangirl mode*

Random

11. dubna 2014 v 19:47 | Moi Keiniku Sang |  Básnické střevo
Na záda džísky
našila jsem si lebku,
okolí mě pasovalo
na prvotřídní jebku.
Cítím příval
supr čupr nové síly,
snažím se užívat si
každou chvíli.
Něco končí,
aby nové mohlo začít,
zřejmě nemá smysl
na pilu tu tlačit.
Pojďme mít všechno
na háku jak dosud,
náš osud je vejška
a vejška je náš osud.
Diář se mi rozpad,
místo sešitů mám salát.
A drtivý dopad
má většina mých nálad.
Někdy chodím do školy
skoro v pyžamu,
prostě se mi v sedm ráno
nechce být za dámu.
"Z toho nematuruju, to mě nězajímá."
Morálka pořád stejná
a přece komplet jiná.
Ani čtyřka z matiky
mě nějak netankuje.
Bacha na pusu, vážení,
páč Moi maturuje.
BTW and FYI, mám hodinu angličtiny.
Hanička je zkoušená a já tu smolím rýmy.
Tablet nechala jsem doma,
chci hrát Zombie Tsunami.
A každou chvíli očekávám
smsku od mámy.
Mám spoustu divných postřehů,
co nedávají sysel.
Než poslouchat mě celej den,
to by jeden radši visel.
Někdy hovadiny melu,
jako kupřkladu včil.
Smysl básně už je v kelu,
jestli vůbec ňákej byl.

A mám hlad.
A už jsem sežrala všechnu svačinu.
Zvoní.
.
.
.
Ještě ne...Už!

Ben Hur

8. dubna 2014 v 21:17 | Moi Keiniku Sang |  Filmy a seriály - druhá z podstat mé existence
Jedenáctioscarový tříhodinový masterpiece z dílny Williama Wylera, natočený v roce 1959, patří mezi nejvíc epic filmové počiny všech dob. Filmaře přišel na pověstný majlant a byl to majlant dobře utracený.

Příběh Judy Ben Hura je známý takřka notoricky. Židovskému aristokratovi se život rozpadne pod rukama, když z jeho střechy spadne uvolněná taška a trefí římskéo papaláše. Ani přátelství s Messalou, tribunem, ho nezachrání, naopak mu přitíží, protože si před nehodou vjeli s Messalou do vlasů ohledně budoucnosti židovského národa.Ben Hur skončí na galejích a jeho sestra a matka čert ví kde. V průvodu otroků nedávají mužům pít a polovina z nich se zhroutí. Nad Judou se skloní muž, z něhož vidíme jen ruce, nohy a posléze záda, dává mu napít. Je to Ježíš.
Díky této epizodě má Juda sílu pokračovat dál. Přežije pekelnou námahu na římských lodí a posléze i kolizi v bitvě. Zachrání Quinta Aria, který ho úmyslně vynechal, když připoutával otroky k lavicím. Arius ho v návalu vděku adoptuje.
Uplane určitý čas. Ben Hur žije mezi římskou smetánkou a je nejlepším vozatajem široko daleko. To ho dostane do cirku s Messalou. Asi každý si dovede představit, jak moc che Ben Hur nad už-dávno-ne-přítelem vyhrát. Je z toho brutální devítikolová řežba, na jejímž konci je Messala takřka rozmixovaný (ale pořád naživu) a Judovi kladou na hlavu vavřínový věnec.
Ještě ale není vyhráno. Juda žije v domnění, že jeho matka i sestra jsou mrtvé, a všichni, zejména jeho víceméně nikdy pořádně nenaplněná láska Ester, ho v tom utvrzují. Pravda je taková, že obě ženy se ve vězení nakazily a teď jsou v údolí malomocných. nechtějí, aby to Juda věděl.
Messala mu to s posledním dechem poví a Juda okamžitě letí do údolí, kde ho Ester na poslední chvíli zastaví. Když ale dojde ke střetu podruhé, už se jí to nepodaří. Ester chce obě ženy odvést k Ježíši, aby je vyléčil.
Ten je ale mezitím odsouzen a nastupuje křížovou cestu. Juda, Ester a obě malomocné ho potkávají akorát u cesty. Ježíš pod křížem padá a Juda mu dává pít, než ho odstračí římský voják. To je zřejmě nejslavnější paralela v historii filmu.
Pak nastává bouře, během níž jsou obě malomocné zázračně vyléčeny. Když se Juda vrací domů a má všeho plné zuby, obě ženy ho tam vítají a všechno je zase (skoro) dobré.

Oscary to dostalo snad za všechno. Nejlepší film, Režie, Herec HR - Charlton Heston, Herec VR - Hugh Griffith, Kamera, Výprava, Kostýmy, Efekty, Střih, Hudba, Zvuk + 1 nominace: Scénář - A. (tohle jsem zkopčila z ČSFD, jsem moc líná to vypisovat).

Charlton Heston je ve svých šestatřiceti nádherný exemplář drsnějšího pohlaví a má neuvěitelně modré oči. Na první pohled se na jeho hereckému výkonu nezdá nic mimořádného, ale máte tři hodiny na to, abyste ho sledovali, takže si toho všimnete. Hestonův Ben Hur není žádný heroj. Je to člověk. Zuří, bojí se, je šťastný, brečí. Heston nehraje, Heston se chová:
 • Jeho Ben Hur je velmi lidský. Když se po letech shledá s Messalou, je trochu rezervovaný, ale šťastný. Přesto nevi, jak se k Messalovi chovat, už to není kluk, se kterým dělali pytloviny. Je to Říman, ostatně, utlačovatel Judova lidu.
 • Když se pohádají, chová se dost předvídatelně, jako klasický patriot "budubránitsvouzemialidatakdáleatakdále".
 • Když je i s rodinou zatčen, napřed se chová agresivně a člověk napůl očekává, že vyhraje, ale přátelství s Messalou má pořád vliv a Juda to automaticky zkouší po dobrém, apeluje na jeho svědomí a nakonec ho prosí, ale čím víc slaposti mu ukazuje, tím víc toho Messala zneužívá.
 • Když mu dá Ježíš napít, je postřehnutelná změna nejen v jeho postoji - už se nehrbí, stojí vzpříměně, atd., ale i ve výrazu - dívá se, jako by viděl něco neuvěřiteně krásného.
 • a tak dále, prostě se na to podívejte.
Taky jsem se dočetla, že Wyler nebyl schopný Hestona na place rozplakat. Proto Ben Hur schovává obličej pokaždé, když brečí. To jen takový roztomilý detail.

Scény s Ježíšem jsou snad to nejlepší co jsem ve filmovým průmyslu kdy viděla. Ježíš ve filmu nikdy neukáže obličej, pořád ho vidíme jenom zčásti, ale kamera ho snímá takovým způsobem a hudba je taková, že prostě cítíte "jo, tohle je Ježíš". Špatně se to popisuje, je to hodně silný pocit.

A teď už je moc hodin a já musím do pelechu, jinak ráno zdechnu. O vizuální stránce věci - kostýmech, pefektní figuře pana Hestona a krásné představitelce Ester bych mohla psát ještě pár odin, vážně. Žel bohu jsem příliš vyčerpána.

Takže dobrou.

*nepodařilo se jí najít žádné vhodné pictures, hrozí edit!*

Who´s Afraid of Machiavelli?

7. dubna 2014 v 20:48 | Moi Keiniku Sang |  Filmy a seriály - druhá z podstat mé existence
Obvykle o dokumentech nepíšu, jak jste si asi všimli, ale teď se tu asi bude objevovat hodně podivných článků o podivných kinematografických dílech. A dnes jsem viděla fascinující kousek z Capaldiho filmografie, na který jsem se chystala už dlouho - Who´s Afraid of Machiavelli.

Kdo byl Machiavelli ví snad úplně všichni. I kdybych nebyla taková beznadějná groupie (díky moc, pane Scotte), uznala bych, že to byl velmi obratnej a inteligentní mužskej, kterej to neměl, ostatně jako nikdo v té době, jednoduchý. Když napsal svůj "malý pamflet" (jeho slova), zřejmě neměl tušení, že se rozšíří po světě jako mor a že se jím budou řídit největší diktátoři všech dob, stejně jako nejúspěšnější politici všech dob. Četl to Stalin, Mussolini i Thatcherová. Má to asi devadesát stran a jmenuje se to Vladař.

Tenhle dokument přesně tohle řeší. Kdo, kdy, kde a při jaké příležitosti listoval Vladařem. Celým programem provázel Alan Yentob. Úryvky z Machiavelliho citoval Pete Capaldi *here go my ovaries*, který přitom postával na cimbuří, eventuálně se vozil na London Eye. Nikdy jsem nepřemýšlela o sexu na London eye tolik, jako teď..

Mluví tam G. R. R. Martin a mihlo se tam několik ukázek z Hry o trůny. Je až děsivý, kolik paralel s Vladařem tam je. Martin to přirozeně četl, takže můžeme Machiavelliho vinit tak z poloviny úmrtí v knize, řekla bych.

Mluví tam taky pán, jehož jméno už jsem prozřetelně zapomněla, ale pracoval s Tonym Blairem. Tony je veeeeeelmi machiavellistický. Měl i tu nezbytnou vladařskou kliku, bez které by se nikdy nedostal tam, kam se dostal.

Mluvil plukovník Collins, který se ve válce bez Vladaře nehnul. Ukazoval svou ohmatanou kopii, kterou měl s sebou v Iráku. Ta knížečka se skoro už rozpadá a je to hrozně fascinující pohled. Ty stránky tím získaly takovou zvláštní moc a člověku při pohledu na to dojde, že Machiavelli měl jenom velmi malou představu o tom, jak významnou věc píše, když to psal.

Taky, jak zmiňuje film, Mac vůbec nepočítá s nějakým posledním soudem, což zřejmě hodně napomohlo té negativní auře kolem jeho osoby. Zároveň je to ve své době něco neslýchaného. Prostě ignor. Nezájem. Žádný poslední soud. Ignor.
Když už jsem myslela, že mě na tom dokumentu nic nepřekvapí, vytasili na mě Tupaca, což je rapper a fanoušek Machiavelliho. Tak velký fanoušek, že se postupem času přejmenoval na Makaveliho. Je popravdě docela strašidelnej.
Po skončení filmu jsem měla pocit, že Machiavelli je všude. V Hollywoodu, v hudebním průmyslu, ve škole, všude. Jediný místo, kde není, je moje knihovna. Garantuju vám, že tam co nevidět bude.

http://www.peter-capaldi-news.com/wp-content/uploads/2013/12/AlanYentobPeterCapaldiImagine.jpg
Zmiňovala jsem se, že Capaldi má v tomhle kusu TY VLASY....?

Na popud tohohle filmu jsem si na netu udělala test machiavellismu:

"Your score was 76 of 100.
This puts you in the category of the high Machs, people who do not belive in the goodness of the world and that because that it must be manipulated, people who Machiavelli would approve of."

*staví stroj času a valí do Florencie*

Tony the Javert

6. dubna 2014 v 14:14 | Moi Keiniku Sang |  Oblíbení lidi aka The Hug List
https://31.media.tumblr.com/d69bf03bcaf6051de232651e7a2715e8/tumblr_mydpj6mhSD1sno1suo6_r1_250.gif
Poznali jste? Jo, je to ten hubený kluk z Psycha, který tvrdí, že nejlepším přítelem mladého muže je jeho matka. Anthony Perkins byl pro mě největším objevem července 2011 a narozeniny měl 4. 4., jenž poněvadž nestíhám a doma jsem teprve pár hodin, píšu s tímhle morbidním dvooudenním zpožděním.
Tonymu by bylo, pokud dobře počítám, 82 let, kdyby neumřel na AIDS v roce 1992. Nedávno jsem se o něm dočetla, že byl bisexuál, takže se už necítím tak blbě při yaou shippingu v LesMis (omyl....pořád se cítím blbě). No nic.
První, co jsem z tohohle nádherného stvoření viděla, byly nohy. Doopravdy. Jeho výstup v LesMis 1978 začíná záběrem na jeho dlouhatánský nohy v bílých kalhotách a vysokých botách. Ani ženská někdy nemá tak dlouhý nohy.
Samozřejmě zo nebylo jenom o nohách. V ideálním věku 46 let, se svými věčně staženými koutky a noblesním, až povýšeným chováním se Tony stal nejjavertovitější Javertem ever a já jeho Javerta upřímně zbožňuju.
Takže jsem si okamžitě valila pustit Psycho. Osmadvacetiletý Anthony se tam proháněl s tím svým roztomilým kukučem a zvyšoval genialitu Hitchcockova počinu na 120%.
Překonala jsem svůj odpor k sequelům klasiky a podívala se na Psycho II a musela s uspokojením konstatovat, že jednapadesátiletý Tony je stejně roztomilý jako osmadvacetiletý Tony, jenom už není tak děsivý. Spíš je ho jednomu líto, protože ho šikanuje jeho vlastní minulost.
Na trojku jsem zatím nervy neměla. Stejně tak jsem neměla nervy ani na Wellesův Proces, protože jenom z četby Kafkovy předlohy mě bolela hlava. Divná to kniha. Ale Tony byl na obálce!

Samostatná kapitola jsou Tonyho random fotky. Už se tu na blogu objevila tahle:
...in which Tony falls asleep on the set while working on Psycho.

Ale nedávno jsem narazila na pár neodolatelných kousků, které na mě doslova řvou, jak moc fotogenický človíček to byl.
https://31.media.tumblr.com/752c03991b86f73f4b666df91087b128/tumblr_n1xjesG4Cy1qkuou9o2_500.jpg
Tony, the artist.

https://31.media.tumblr.com/88c9055e35d7abab3d676b6062721f73/tumblr_n0dajfNuRL1r5n01vo4_500.png
https://31.media.tumblr.com/e0626eb5d646037c811608f568ea3db5/tumblr_n0dajfNuRL1r5n01vo2_1280.png
Tony and cats.

https://24.media.tumblr.com/1bc4665fe25af7d7f1cda2168e3aca07/tumblr_n3hn4oeUn11r5s9t7o2_500.jpg
Smilling Tony

Backstage Tony. Na první fotce s Orsonem Wellesem, na druhé s Alfiem Hitchcockem. Orson vypadá jako zábavný chlapík.

Takže tak, dámy a pánové. Sem to tu zase zaspamovala...když on je to Tony. Vsadím se, že kdyby v šedesáti neumřel, bude z něj dneska vitální dědula na způsob Chrise Leeho. Tak jsem po něm aspoň pojmenovala svou keramickou lebku (uznávám, to je trochu morbidní).

Myšáček the Hottie

2. dubna 2014 v 11:11 | Moi Keiniku Sang |  Oblíbení lidi aka The Hug List
Tak jsem právě zjistila, pět z mých crushů má narozeniny v dubnu a to celkem brzo. Blbej fór, fakt že jo. Dnes jsem zůstala doma ze školy a měla v plánu se učit, učit, učit a občas taky učit, ale když má narozeniny Myšáček Fassbender, prostě nemůžu nenapsat článek. Plus bych měla přednastavit i ty ostatní články, později na ně nebudu mít čas...no, uvidíme. L věci.

Michael Fassbender. 183 centimetrů, modré oči, Němec, čerstvě 37 let. Podle mě jeden z nejkrásnějších chlapů na planetě, pokud máte rádi takovou tu okatou pohlednost. Jakože já obvykle ne, jsem ochotná uznat, že ti chlapi jsou hezcí, ale když jim chybí jiskra, nehrozí, že bych spřádala nějaký fantazie.

Myšáček je výjimka. Taky jsem mu vždycky neříkala Myšáček, že...koneckonců, relativně nedávno jsem si uvědomila, že jeho křestní je Michael a nějak jsem nebyla s to to pobrat. Napřed jsme mu s Beccou říkaly Archie, podle jeho postavy v Hanebných Panchartech. Navíc Archie je fajné jméno. Pojmenovala jsem tak svou bílou myšku z Ikey.
Pak se z toho nějak stal Míša, což je celkem normální zdrobnělina Michaela....a nakonec jsem skloubila jeho křestní se skutečností, že se po něm jmenuje myš a voilá, Myšák, eventuálně Myšáček.

Fascinuje mě skutečnost, že Myšáček je Němec. Vypadá, abych tak řekla, velmi neněmecky. A žil v irsku, což je taky zajímavý. Vlastně bych ho tipla na Brita nebo Amíka.

Našla jsem ho v už zmiňovaných Panchartech. Pokračovalo to Prometheem, na kterýho jsem šla dokonce do kina, což obvykle nedělám...nechodím do kina jenom kvůli hercům, film mě musí zajímat v globálu. Ale šla jsem, protože Archie obarvený na blond mi za to stál. Dom jsem šla s tím, že chci okamžitě vlastního androida.

Pokračovalo to Janou Eyrovou, která byla fakt skvělá. S Miou Wasikovskou tvořili perfektkně eyrovskej pár.
X-Men: První třída je film perfektní po všech stránkách a mladý Magneto aka Erik Lensherr je absolutně jednou z nich. Je to jak koukat na porno, fakt.
A nedávno jsem viděla Jonaha Hexe (no budiž) a 12 let v řetězech. Tam jsem si potvrdila, že ten kluk je fakt dobrej. Fakt fakt fakt fakt dobrej.

Se svejma 37 rokama je jedním z mých mladších crushů a trochu snižuje průměrný věk, ale za čtyři roky překročí čtyřicet s to bude teprve mazec...*ovaries explosion*.

A asi potřebuju rubriku na narozeninový články. *Skáče po pokoji a vyřvává Happy Birthday To You*.*