Červenec 2013

30 day movie meme - Day XXVIII.

31. července 2013 v 12:20 | Moi Keiniku Sang |  Filmy a seriály - druhá z podstat mé existence

Day XXVIII. - Film od oblíbeného režiséra

Tak třeba

Hanebný pancharti

Bylo nebylo, banda drsných chlapců se rozhodla, že bude mordovat nácky a vzniklo z toho Tarantinovo mistrovské dílo. Kill Bill vzal lopatu a zahrabal se pod zem tak hluboko, že už ho nikdo nikdy nevyhrabe. Aspoň v mojí filmotéce teda.
Chtěla jsem se na pancharty podívat, ale teprve náš třídní filmař Venca mě k tomu dokopal. Teď si zrovna notujeme, jak boží je to film. Je to KONVERZAČNÍ DRAMA, takže pokud nemáte rádi filmy, ve kterých se moc mluví, ani to nezapínejte.
Tady se mi konečně líbí zprofanovaný hezoun Brad Pitt. Jeho sladkýmu ksichtíku jsem prostě nedokázala přijít na chuť, ale tady, to je jiná káva.
Potom je tu samozřejmě Eli Roth se svým hezoučkým kukučem. Donnie je moje zlatíčko, z celé té jejich grupy ho mám nejradši. Je to totiž fakt psychouš a má baseballovou pálku. A říkají mu Žid Baribal! Muhehe, můj méďa! Ne, fakt, na jeho postavě slušně ujíždím, pojmenovala jsem po něm počítač!
No a pak je tu Hans a ten je neodolatelný. Suverénně nejroztomilejší filmový esesman ever. Udělá oči, nasadí ten svůj širokej úsměv, zavrtí se na židli a jeden by ho sežral. A pak jde a vystřílí žiovskou rodinu, uškrtí herečku, udělá to nebo ono...a člověk si připadá blbě, že má hříšný myšlenky o takovým hajzlovi. Je to prostě Hans. Quentine, máš u mě obrovskou bonboniéru a pugét za to, žes Kryštůfka vytáhl z hlubin béčkových rakouských filmů.


A vůbec, to by bylo ještě na dlouho. Sešla se tu partička týpků, kteří mají jeden každej něco do sebe. Mluví se tu asi třema jazykama, takže bacha na to, jakou verzi dabingu stahujete - angličtina je nadabovaná, ale němčina a italština nikoliv. Ale i tak je to boží, nom!

30 day movie meme - Day XXVII.

30. července 2013 v 12:27 | Moi Keiniku Sang |  Filmy a seriály - druhá z podstat mé existence

Day XXVII. - Film, který bych ráda viděla v kině

Jak vycvičit draka

To je bez debaty. tenhle animák mě dokonale uchvátil už připrvním shlédnutí a jeden čas se držel na pozici mého nejpreferovanějšího animovaného filmíčku. Zaprvé - miluju draky. Za druhé - miluju Vikingy. Za třetí - ten konec je špica. Za čtvrté - prostě se na to podívejte.
Všichni, kteří to viděli )a které znám) chtějí doma Bezzubku. Nemůžu si pomoct, ale pro mě je to prostě TA Bezzubka, i když by to měl být (aspoň podle českýho dabingu) TEN Bezzubka. Ať je to klidně třeba TO, je to suverénně nejroztomilejší drak na světě, já ho chci doma, hend teď, okamžitě a basta! Kde se to dá koupit??? Co to žere, jak dlouho to žije?

Erhm. Tak. No, co tím chtěl básník říci - se všemi těmi epickými oblety, volnými pády a luxusní dračí slují to v kině a ve tři dé musí být zážitek jak něco. už se těším na dvojku, do kina na to asi nepůjdu, přišlo by mi to jako zrada vůči jedničce, ale stejně se těším. Zvlášť, když je Škyťák v traileru tak sexy.

30 day movie meme - Day XXVI.

29. července 2013 v 11:29 | Moi Keiniku Sang |  Filmy a seriály - druhá z podstat mé existence

Day XXVI. - Film, který se mi líbí, ale ostatním ne

Dumám, dumám, ale nenapadá mě nic jinýho, než novinka posledníc týdnů

Osamělý jezdec

Všichni mu vyčítají roztahanost, předlouhou stopáž a kdesi cosi. Depp prý vykrádá sám sebe a dějová linie se starým tontem, vykládajícím příběh malému chlapci je prý úplně zbytečná...počkat, ta JE úplně zbytečná.
Ten film je nade vší pochybnost dlouhej, ale nepřijde mi dlouhej MOC. Je prostě jenom dlouhej. Johnnyho Deppa mám ráda v mezích a i když možná skutečně vykrádá sám sebe, nevadí mi to. Jeho Tonto se mi líbí. Má super...ehm, vránu. Bird angry.
Pokud jste sem někdy v posledních dnech páchli, všimli jste si, že jsem znovuobjevila Willa Fichtnera, respektive, začal mě zajímat víc, než předtím. U natáčení téhle srandy trávil hodiny v maskérně, aby z tohohle

udělali tohle
...pořád je ňuňatý...

OK, zpět k věci. takže Fichntner jako záporák, vykřikující zdeformovanou angličtinou drsný hlášky tím svým božím hlasem. A jako vždy má žalostně málo prostoru, ale ten, co má, využívá na milion procent.
Pouštím si to před prací. A cestou poslouchám soundtrack, kterej je, mimochodem, skvělej, jako vždy, když Zimmer na něco sáhne.

30 day movie meme - Day XXV.

28. července 2013 v 10:23 | Moi Keiniku Sang |  Filmy a seriály - druhá z podstat mé existence

Day XXV. - Film, u kterého jsem se opravdu nasmála

jsou jednoznačně

Piráti na vlnách

Tehdy jsem se učila na čtvrtletku z matiky a docela seriózně uvažovala o sebevraždě. mezitím jsem čistě z principu stahovala Piráty na vlnách. Řízením osudu jsem se rozhodla, že si to pustím, ostatně, čekalo mě ponocování nad rovnicema.
Nicméně po prvních dvou minutách byly rovnice zapomenuty a já totálně brečela smíchy. Možná mi ti kluci tenkrát zachránili život...
Nejsem si jist, co přesně mě tak dostalo, jestli to byl chundelatej Lord, taťka Quentin nebo erotoman Gavin. měla jsem pocit, jako by úplně všechno co udělali nebo řekli byla neuvěřitelná prča. Bylo to prostě jako závan čerstvýho vzduchu v opravdu dlouho nevětrané komoře, film, kterej se neobjeví každej den. No a ten konec, který filmařský dílo se může pochlubit takovým koncem? Ani Tianic ho nemá!Tak, ještě někdo nechápe, proč miluju Billa Nighyho?

A jeden Gavin na závěr:

30 day movie meme - Day XXIV.

27. července 2013 v 11:00 | Moi Keiniku Sang |  Filmy a seriály - druhá z podstat mé existence

Day XXIV. - Ten úžasný nápad, který ještě nebyl natočen

Podle mě by rozhodně stálo za to

Tajemství nesmrtelného Nicolase Flamela

Byla by to naprosto úžasná městská fantasy a do podvědomí haterů dějepisu by se dostala jména jako John Dee nebo Saint-Germain...nebo třeba moje zlatíčko Machiavelli. Ačkoliv je to s podivem, pořád existují lidi, kteří neví, kdo to byl.
Zřejmě by to nebylo na jeden díl a muselo by se pořešit prolínání linií jednotlivých postav a digitální animátoři by se fakt vyřádili, ale kdyby to dostal do ruky správnej člověk, mohlo by to být epic.
Na druhou stranu, kdyby to do ruky dostal ŠPATNEJ člověk, nechci ani vidět, co by z toho nakonec vylezlo...je tam tolik věcí, co se dají ukázkově zprasit. Aby to nedopadlo jako Eragon.
Existuje celá řada dreamcastů, stačí na youtube zadat patříčná klíčová slova. Popravdě řečeno, doufám, že na to nikdo sahat nebude, a až budu bohatá a slavná, vezmu pár šupů ze svýho bezednýho konta ve švýcarské bance a natočím to sama. Tím sama myslím SAMA SOBĚ SI, tak. Už vidím ty castingy, hehe.

30 day movie meme - Day XXIII.

26. července 2013 v 11:14 | Moi Keiniku Sang |  Filmy a seriály - druhá z podstat mé existence

Day XXIII. - Oblíbený animovaný film

...je nově

Raubíř Ralf

Na tohle jsem se podívala čistě z nudy, protože už jsem prostě nevěděla, na co se mám dívat. A pak jsem to viděla podruhé, potřetí, pomilionté. Dívám se na to pořád dokola, protože se jednoduše nemůžu nabažit toho skvělýho nápadu, suprové animace a po dlouhé době slušnýho českýho dabingu.

O čem to je? O těžkém životě záporáka v elektronické hře. Raubíř Ralf je ve hře Opravář Felix od toho, aby demoloval. Demolovat umí skvěle. Nikoho ale ani nenapadne, že kdyby nedemoloval, opravář Felix by neměl co opravovat a celá hra by byla o ničem. Nikdo ho nedocení. Ralf žije na skládce, nemá kamarády a už ho to hodně nebaví.
Na oslavě třicátého vyročí se Ralf ukáže nepozvaný a způsobí menší rozruch, protože všem řekne, co si o tomhle přstupu myslí. Pak se rozhodne, že získá metál, aby jim to všem natřel.
Honba za metálem ho přivede do hry Hero´s Duty a odtud do Sugar Rush, sladkého království rozkošných malých holčiček, co závodí v cukrových autíčkách. Osud mu tam přihraje do cesty Wanilopku von Šmak, pixlexií trpící (neustále poblikávající) holčičku, která nade všechno chce závodit a snaží se do závodu proniknout všemi možnými způsoby. Použije Ralfův metál na zaplacení jízdného. Jenže ona závodit nemůže, protože by ji to mohlo stát život, nebo to aspoň všichni tvrdí. Král Cukřík, usměvavý stařík se slabostí pro lososovou barvu, však vůbec není tím, čím se zdá.
Ralf se rozhodne pomoci Vanilopce, aby získal svůj metál zpátky. Nemá tušení, že tím uvedl svou vlastní hru do "Mimo provoz" stavu a že s eho vydal hledat Felix a sličná kapitánka z Hero´s Duty. A samozřejmě nemá tušení, že na konci získá něco mnohem lepšího, než metál.


30 day movie meme - Day XXII.

25. července 2013 v 14:44 | Moi Keiniku Sang |  Filmy a seriály - druhá z podstat mé existence

Day XXII. - Oblíbený dokument

Jop, tak tady mám naprosto jasno.

Závody v dobývání vesmíru

"Na stole mi leží protichůdné rozkazy, jeden říká odjet, druhý zůstat, odjet, zůstat, pořád dokola, a oba v případě neuposlechnutí hrozí popravčí četou" Aneb těžký život Wernera von Brauna.
Když jsem byla malá, čert ví proč jsem se začala dívat na televizní minisérii o raketách a jejich otcích. Dokud to běželo, totálně jsem tím žila. Nikdy jsem se nerozhodla, koho z těch dvou mám radši, jestli Brauna u Američanů nebo Koroljova u Sovětů.
Byla jsem tím fascinvaná od začátku až do konce. Brečela jsem jak želva u Koroljovova pohřbu, když startoval Saturn V., měla jsem tep tak milion a když von Braun zapomněl dýchat při přistání na Měsíci, nedýchala jsem taky, i když jsem věděla, že všechno dobře dopadne.
I von Braun měl samozřejmě špinavé ruce. Byl to major SS, využíval otrockou práci ve svých konstrukčních halách a vůbec dělal spoustu moc pěkných věcí...ale dostal nás na Měsíc. To se taky počítá.
Dokument je hraný. Roztomilý Richard Dillane jako von Braun a charismatický Steve Nicolson jako Sergej Koroljov. Ti chlapci jsou skvělí, skutečně. Je to špičkově vytvořená záležitost. Všem pošahancům jako já vřele doporučuju.

30 day movie meme - Day XXI.

24. července 2013 v 12:19 | Moi Keiniku Sang |  Filmy a seriály - druhá z podstat mé existence

Day XXI. - Oblíbený akční film

No tak to je piece of cake!

Expendables I, II

Akční filmy nejsou zrovna moje parketa, pokud v nich nehraje nějaký můj oblíbenec, ale vzhledem k tomu, že v Postradatelných hrají hned tři (Eric Roberts, Dolph Lundgren a posléze Jean-Claude van Damme), tak jsem prostě musela. Parta v průměru tak padesátiletých chlapů (říkám v průměru, někomu je pětašedesát, někomu čtyřicet) nakopává zadky padouchům tím nejvíc cool způsobem na planetě. Já tu bandu prostě miluju.
Barneyho s tím jeho tetováním, Christmase s jeho neutuchající láskou k nevěrné babě (prober se, ženská, takovýho druhýho nenajdeš..), Yin Yanga...toho prostě z pricipu, Gunnyho, protože píše vzorec teorie relativity na kapesník, Toll Roada, páč to je prostě magor, Caesara, protože je to velkej černoch a velcí černoši jsou vždycky super...všechny, všechny. všechny. Všichni namakaní staříci v jednom filmu, smršť hvězdných tváří, zahrnující i Bruce Willise a posléze taky Chucka Norrise, který dokonce vypráví vtip o sobě samém (nevěřili byste, jak skvěle ten chlápek v sedmdesáti vypadá). Jo a Schwarzenegger je tam taky.

Někteří inteligentni se v tom snaží hledat filozofické poselství o prohnilosti lidstva a když ho nenajdou, mávají na CSFD třem a míň hvězdičkama a ani je nenapadne, že by se u toho třeba zkusili pobavit. Sly vám asi konverzační drama nenatočí, přátelé.
A mimochodem, způsob, jakým Arnie Schwarzenegger paroduje sám sebe, je prostě mega. "Já se vrátím!"
GUNNER! Ok, klídek.

30 day movie meme - Day XX.

23. července 2013 v 12:43 | Moi Keiniku Sang |  Filmy a seriály - druhá z podstat mé existence

Day XX. - Film s oblíbeným hercem

Like, srsly? Jeden? Jeden film s oblíbeným hercem? Ste blbí nebo jo? OK, tak já jdu na to...

Temný rytíř

Protože Heath Ledger, Gary Oldman, Michael Caine, Eric Roberts a William Fichtner.
Heath mi umřel. Prostě mi umřel, jak si to sakra mohl dovolit? Ten jeho Joker, bohové. snad v životě jsem nic lepšího neviděla. I tebe mám ráda, starouši Nicholsone, ale Heath ti to tady pěkně natírá. Ony za to částečně můžou i moderní technologie.
Nikdy jsem si moc nepotrpla na filmový policajty, ale Gordon je prostě třída. Gordona mají rádi všichni. není to žádnej namakanej heroj, ale taťka od rodiny a já jsem řvala jak želva, když ho střelili, myslela jsem, že je fakt mrtvej a že umřu na místě taky. Zjevně jsem pořád tady a Gordon též. Tohle byl spoiler, jestli vám to nedošlo...
Michael Caine je megatřída a Alfreda jako postavu mám asi nejradši z celýho Batmana. Každej by chtěl mít komorníka jako je Alfred. Klidně si můžete místo téhle věty představit všechny možný superlativy.
Eric Roberts je zlatíčko a kdybych ho někdy potkala, čapla bych ho a nikdy nepustila (takže jeho jedinou nadějí by bylo hodně rychle zdrhat). A hraje mafiána a italskýho!
Willa Fichtnera jsem nedávno zmiňovala tady. Vážně, kterej bankovní manažer má pod stolem v práci takovej kanón? A viděli jste ty brejle? Brejle jsou sexy. Na něm sakra sexy...ok, klídek, hormony, klídek...


30 day movie meme - Day XIX.

22. července 2013 v 11:51 | Moi Keiniku Sang |  Filmy a seriály - druhá z podstat mé existence

Day XIX. -Oblíbený film podle knihy/komiksu

...jsou Avengers, Thor, Iron Man...v podstatě všechny marvelovský adaptace, co mají na CSFD červený rating. A o většině z nich už jsem psala, takže tentokrát to bude o oblíbeném filmu podle knihy a to je nově

Inkoustové srdce

Ne, nečetla jsem předlohu, ale vím, že i když si ji přeču, pořád se mi ten film bude líbit, ať se jí drží nebo ne. Po dloouhé době film, který mě dostal, a může za to...hned několik věcí.
 • Tak předně je to skutečnost, že hlavního padoucha tady ztvárnil Andy Serkis, tedy Glum, a nevypadá to jako Glum. Je docela zážitek vidět ho obcházet kolem v obleku. Chápete. Glum. V obleku. Milujeme tě, Andy.
 • PRAŠPRST. Že je Paul Bettany geniální, to vím už dávno. Filmy s ním ale nijak zvláš´t nevyhledávám, většinou si spíš ony najdou mě. Ale tady. Prašprst. Bohové. Podívejte se na tohle. Ne, fakt se na to podívejte. Má to jenom pětatřicet vteřin, ale osobně bych na něj vydržela koukat hodiny. Je k sežrání. A není to žádnej provplánovej hrdina, vlastně spíš antihrdina...trochu sobec a ne zrovna sršící odvahou...ale jeden by ho adoptoval.
 • A na závěr - mám v plánu si půjčit knihu. Nestává se moc často, aby mě film přiměl k přečtení knížky...vlastně se to ještě nestalo. Klobouk dolů, Inkheart.

30 day movie meme - Day XVIII.

21. července 2013 v 12:45 | Moi Keiniku Sang |  Filmy a seriály - druhá z podstat mé existence

Day XVIII. - Film, který by mělo vidět více lidí

je tutově

Kokuhaku

nebo chcete-li

Confession

Je to moje úplně nejoblíbenější japonská záležitost, viděla jsem to snad milionkrát a pořád mě to baví. Není to pro slabé povahy, je to psychárna až na půdu, ALE není to HOROR, ok? Žádná Sadako, Shutter ani nic na ten způsob.
Je to vizuálně naprosto dokonalé. Tím naprosto myslím naprosto. Střih, kamera, filtr, osvětlení, důraz na detail a takovýhle věci, všechno to do sebe zapadá a perfektně šlape.
V hlavních rolích jsou mimo jiné dva neodolatelní dětští herci, kteří, aspoň podle mě, předvádí výkony vysoko nad svůj věk. A pak je tam jedna rozkošná malá holčička, sladká jak tuna cukrkandlu, která se tam bužel moc neohřeje.
O čem to zhruba je? Mladá učitelka na začátku oznamuhje své nevycválané třídě, že končí, protože její malá dcera byla zavražděna. A udělal to student z této třídy. Následně rozplétá příběh dvou chlapců, génia a outsidera. Génius využije outsidera, aby na sebe upozornil, ale pekelně to zvrtá a veškerá vina padá na outsidera, který se jenom snažil dokázat, že za něco stojí. Studenti jsou označování jako A a B. Učitelka jim infikovala školní mléko AIDS krví svého manžela a jim z toho slušně hrábne.
Nejlepší jsou ty písničky tam...například tahle. Pořád si to zpívám. A pak samozřejmě That´s the way I like it. Nikdy bych nečekala, že tu písničku uslyším zrovna tady.

Shrnuto podtrženo, okamžitě si to všichni pusťte. JASNÉ?. Tak. Hehe.

30 day movie meme - Day XVII.

20. července 2013 v 11:38 | Moi Keiniku Sang |  Filmy a seriály - druhá z podstat mé existence

Day XVII. - Film, který mě zklamal

Zklamal je možná krapet silný slovo, ale rozhodně jsem čekala víc od filmu jménem

Spirit

Fotky i trailer vypadaly tak slibně. Úžasná výprava, Samuel L. Jackson, podobnej styl jako Sin City...prostě to vypadalo na parádní podívanou. Pravda je taková, že si z toho filmu vlastně nic moc nepamatuju. Pamatuju si kotě, nádherný kotě, který tam zabili...jmenovalo se myslim Muffin nebo tak nějak. Bylo fakt sladký.
Sin City jsem měla v hlavě ještě dlouho poté, co jsem ho dokoukala, ale tohle se prostě vypařilo. Bylo to totiž dost slabý, nenechalo to stopu. Pěkný obrázky, epizodní roličky ženských v luxusních kostýmech...Jackson byl fajný. Ten je vždycky fajný.
Říkala jsem si, že bych se na to znova podívala a zkusila v tom něco najít. Přece jenom už je to nějakej ten pátek, co jsem to viděla. Každopádně to bylo dost slabé.

30 day movie meme - Day XVI.

19. července 2013 v 11:22 | Moi Keiniku Sang |  Filmy a seriály - druhá z podstat mé existence

Day XVI. - Film, který se mi dřív zdál dobrý

Ačkoliv je to smutné, bude to zřejmě

Angelika

Viděla jsem to poprvé strašně dávno. Mohlo mi být nějakých...co já vím, devět? Byla jsem prostě prťavá a naprosto unešená. Angelika mi přišla naprosto nádherná, všechny ty kostýmy mě dokonale fascinovaly a vůbec. Naprosto jsem to zbožňovala.
Jenže když jsem se na to dívala o pár let později, bylo to stejný, ako s Vinnetouem - bylo tam nějak moc WTF momentů. Scénář nic moc, příběh - ano, romantika až na půdu, ale...
Nikdy jsem nepřestala mít ráda Angeliku a sultána, ale ten zbytek už mě po těch letech prostě nebere. Kromě toho, na A+S se dívám jenom kvůli Ferradjimu.
Nepopírám, že Angelika má zvláštní kouzlo, který jí nikdo neodpáře, i kdyby ji hanil jak chtěl. Totálně pohřbila kariéru Michelle Mercierové, stejně jako její milostnej život, ale to jenom proto, že ona se tou postavou prostě stala a když na tenf ilm koukáte, ani na minutu o ní nedokážete uvažovat jako o "té herečce".
Jenže z některých filmů prostě vyrostete. U mě jsou to většinou takové, které jsem sledovala, když jsem byla nachcípaná a ležela na gauči s čajíkem a teplým kapesníčkem na uchu, do kterýho mi nějaká neviditelná opruza vrážela jehly. To jsem se dívala na Angeliku, špagetové westerny s terencem Hillem a Budem Spencerem a na mayovky. Dneska se na tohleto dívám se značnou nejistotou a občas je mi až trapně. Prostě tak to je.

30 day movie meme - Day XV.

18. července 2013 v 21:31 | Moi Keiniku Sang |  Filmy a seriály - druhá z podstat mé existence

Day XV. - Postava, ke které bych se přirovnala

Hah? To jako vážně? Tak to je dost těžký...nejde ani tak o to, že by se taková postava nenašla, jako spíš o to, že já už jsem viděla tolik filmů a zpracovala tolik postav, že si prostě nevzpomenu na žádnou, která by mi byla opravdu podobná.
Takže tady máte pár věcí, co mě tak letmo napadají:
 • Katniss - kdyby mýho bráchu někdo vylosoval do debilní smrtící hry pro pobavení panstva, taky bych šla místo něj dobrovolně.
 • Raubíř Ralf - mám nadváhu a jsem nemotorná a občas se chovám jako slon v porcelánu, jsem cholerika snadno se naštvu, ale mám vás všechny ráda.
 • Vanilopka von Šmak - všichni mají něco, co si já nemůžu dovolit? Vyrobím si to!
 • Bombur - pořád jím.
 • Bilbo -nesnáším nezvané hosty
 • Rango - miluju roleplay. Dost mi psplývají s realitou.
 • Garfield - snad netřeba komentovat
 • blutbad Monroe - nevím, co konkrétně, jenom mám pocit, že s ním bych si měla o čem povídat...

30 day movie meme - Day XIV.

18. července 2013 v 19:43 | Moi Keiniku Sang |  Filmy a seriály - druhá z podstat mé existence

Day XIV. - Oblíbený film, který by do mě nikdo neřekl

Rozbřesk II. část

Jsem málem proslulá tím, že Stmívací upíři nejsou ten druh upírů, keterj bych pomuchalla a vzala do postýlky. Jenom dívat se na ty jejich třpytivý ksichtíky mě vyloženě vyčerpává. Nicméně tahle část celá slavné ságy si ze zjevných a banálních důvodů našla místo k mému srdci - NĚCO SE TAM TOTIŽ DĚJE.
Hlavní postavy? Pfrrr. Koho zajímají, když je na plátně Lee Pace a Marcus se konečně dočká své vysněné smrti. Koho zajímají, když celej film uzavírá brutální řežba, kde lítají hlavy na všechny strany.
Ale nejvíc se mi na celým filmu líbí hudba. Hudba byla na těch filmech většinou to nejlepší, ale tady je prostě extra dobrá. Mám stažený celý devadesátiminutový ost a zvlášť tu poslední sekvenci s bitvou poslouchám často a ráda. To se prostě povedlo.
No a samozřejmě vlci, já se svou slabostí pro velké pejsky, musím mít ráda vlky. Hlavně se neměňte do lidské podoby a nemluvte, hoši.

Post Scriptum - jestli máte pocit, že jsem jeden den vynechala, není to pocit. Přijela Nela a málem jsme obě umřely, na psaní články jsem fakticky neměla čas...hihi.

30 day movie meme - Day XIII.

16. července 2013 v 17:24 | Moi Keiniku Sang

Day XIII. - Oblíbená adaptace

Sláva, konečně něco, nad čím nemusím sto let přemýšlet! Moje oblíbená adaptace jsou bezpochyby

Bídníci 1978

Co si budu nalhávat, je to kvůli Tonymu a jeho perfektním nohám v těch bílých kalhotech. Teda ne jen kvůli tomu. Tihle Mizeři jsou kvalitní záležitost. Dlouhá záležitost, která nebude bavit každého, ale dramatická, akční a místy i dost vtipná. Valjean je dost slušný, akorát běhá jak retard...což ostatně v tomhle filmu dělají všichni. Javert, jak už jsem řekla, je důvod, proč tuhle adaptaci tak strašně miluju. Fantina skoro není a je strašidelná, Eponina není vůbec. Cosetta je ukázkový příklad perfektní panenkovské krásy. Vážně, je jako z porcelánu.
Na to, jak je to staré, je to překvapivě vymakané. Hudba slušná, český dabing slušný. Trochu mi vadilo vynechávání některých důležitých scén a naopak ten začátek, kam přidali několik věcí, byl taky divnej, ale v zásadě - je to prostě dobrý!
Ostatně Perkinsův Javert byl dlouho považovaný za nejlepšího Javerta ever a podle mě to i JE nejlepší filmovej Javert ever. Je ňuňatej a basta.

30 day movie meme - Day XII.

15. července 2013 v 19:34 | Moi Keiniku Sang |  Filmy a seriály - druhá z podstat mé existence

Day XII. - Film s oblíbenou herečkou

Helenka! Helenka, Helenka, Helenka!
OK, ale kterej vybrat...tak třeba...

Alenka v Říši divů

V Alence je Helena Bonham Carter stejně skvělá, jako v kterýmkoliv jiným filmu. Proto je problém rozhodnout se, o kterým napsat.
Prej se Burton nemohl rozhodnout, do jaké role svou krásnou a talentovanou manželku obsadí. Helena pak v jednom rozhovoru řekla něco jako "Pak jsem ho viděla kreslit Srdcovou královnu. Měla moje obočí!" A bylo vymalováno.
Trávila v maskérně neuvěřitelný množství času a její hlavu digitálně nafoukli do třikrát většího objemu, než je běžná hlava...nebo tak nějak. A stejně byla nepopiratelně helenkovitá a skvělá, kdo tohle může říct?
Alička je fajn film. Sice jen málokde najdete tolik digitálních triků na jednom místě, ale s tím se při její tvorbě počítalo. Herci mluvili s proužkama izolepy, židlema a podobně. Crispin Glover, Srdcový kluk, strávil natáčení na chůdách a v zelené kombinéze s kolečkama kvůli digitalizaci. Když slítl a zvrtnul si kotník, začali ho na place jistit.
Ve finále se dílo podařilo a má pěkných pár tři dé momentů (oblety Salazergramu a podobně) a pár postav bych tam i docela adoptovala...třeba Pentlochňapa...a taky Staynův nos. ten má pomale i vlastní osobnost...
A Helenka se svým prasetem, plameňákem místo golfové hole a rybí obsluhou si v klídku kraluje placu a i když je to mrcha jako hrom, prostě ji žerete.

Fichtner, zázrak na druhé koleji

14. července 2013 v 15:00 | Moi Keiniku Sang |  Oblíbení lidi aka The Hug List
Vážené hollywoodské šedé eminence, buďte tak hodně a přestaňte zasklívat skvělé herce! Děkuji, máte mou nehynoucí vděčnost.

Will Fichtner je šestapadesátiletý, plus minus 185 centimetrů vysoký věčný herec vedlejších rolí, tedy, v překladu - naprosto nevyužitý potenciál. Disponuje střapatými vlasy, krásnýma očima a sexy hlasem. I když je ve vedlejší roli, prostě si ho všimnete.

Tak třeba ta šílenost jménem Ledově ostří. Pamatujete si Darrena MacElroye, lovce talentů v tom otřesným kožichu? Člověk by mu vrazil, ale sledujte ty ruce, pořád něco dělá s rukama! A taky s dezinfekcí...z jeho limuzíny by mě nedostali párem koní.

Nedávno jsem psala o Trestné lavici a tom hezoučkém zrzavém bachařovi, pamatujete? Kapitán Knauer. Uniforma a posléze fotbalovej dres, žalostně málo hereckého prostoru a podivnej charakterní přerod na konci.

Temný rytíř. Úvodní scéna s vyloupením banky. Může mi prosím někdo vysvětlit, proč se Billem Fichtnerem plýtvá na bankovního manažera s obří bouchačkou pod stolem? Jako třešinka dobrý, ale pořád k naštvání.

O tom, že Drive Angry není žádnej superfilm a Nicolas Cage není žádnej supercharakter tady, není pochyb. Ten film je vlastně dost hroznej. ALE. Účetní. Takový týpek z pekla, co umí proměnit minci v průkaz federálního agenta a ještě spoustu jiných věcí. A tahle scéna je suverénně nejlepší z celýho filmu.

A konečně nová záležitost, The Lone Ranger. Když o westernovým hrdlořezovi, co se tak třicet let nemyl, neví, co je to hřeben, má rozseklej horní ret a stříbrnej zub, prohlásíte, že je ROZTOMILEJ, nějak vás napadne, že máte jistej problém, kterej možná způsobí, že si nikdy nenajdete kluka. Butch Cavendish. On prostě JE roztomilej. A je mi někde, že to má bejt největší desperát ever a jí lidský srdce..

Naštstí existujou i seriály, že...a herci v seriálech obecně dosahují mnohdy i lepší kvality, než ehrci ve filmech. Willa Fichtnera najdete v Crossing Lines. Viděla jsem pilot a chtěla bych se mrknout i na ten zbytek, ale nějak...nevím, je to přece jen krimi. A jeho postava je takový ten "need a hug" charakter. Carlton Hickman.
Existuje taky věc zvaná Invaze, kde hraje šerifa, Samozřejmě to za boha nemůžu nikde najít.

A samozřejmě dneska už kultovní Prison Break. Všichni milují agenta Mahonea a já pořád nevím, jestli se mi chce na to dívat, každopádně tenhle charakter se na něj slušně nalepil a toho už se nezbaví.

PROSÍÍÍÍM, zařiďte někdo, ať dostane film! Sakra, dyť se na něj podívejte! Jeden by ho sežral. A navíc je geniální. Dost mi připomíná Chrise Walkena...taková hezčí verze Chrise Walkena. Je střapatej a háže podobný kukuče.

30 day movie meme - Day XI.

14. července 2013 v 12:33 | Moi Keiniku Sang |  Filmy a seriály - druhá z podstat mé existence

Day XI. - Film, který ohledně něčeho změnil můj názor

Oho, tak tohle je krapet těžké. Dejme tomu, ačkoliv jsem ho polovinu prospala,....

Kruh

Strašně dlouho jsem odmítala se na kruh podívat. Stačí mi jenom pomyslet na Samaru, jak leze z telky, a chodím kolem každé obrazovky obloukem, brrr. Tak třeba Sadako podle mě není ani z půlky tak děsivá.
Nicméně posledně na oslavě u Kláši na mě vytáhli kruh a tak jsem si řekla, že se na to podívám. Samozřejmě jsme čekali až někdy do půlnoci, přece si nebudeme pouštět horory v deset večer. Pak přišlo zjištění roku - ono to vlastně není nic extra. Ok, usnula jsem několikrát a zřejmě na většinu zajímavých scén, ale jinak docela fajn záležitost. Třeba ta scéna s koněm byla naprosto dokonalá, ačkoliv - chudáček koníček.

Vidět znova to fakt nemusím. Na to, jak všici křičí jaká je to bomba, mi to zas tak supr nepřišlo, ale jo, je to fajn film. Možná se podívám na ty zbylý díly. Možná. I mean - i Scary Movie bylo víc strašidelný než tohle...
Holt jsem asi spíš "fanoušek" těch prvoplánových lekačkových hororů.

30 day movie meme - Day X.

13. července 2013 v 11:53 | Moi Keiniku Sang |  Filmy a seriály - druhá z podstat mé existence

Day X. - Oblbená klasika

Než se vrhnu do složitého hloubání o tom, co je klasika a co není, vyřeším to jednoduše...

Harry Potter

Nikdo mi nevymluví, že HP není klasika. Prakticky celá moje generace na tom vyrostla. První HP film, kterej jsem viděla, byl na oslavě dcery mamčiny kámošky a byla to Tajemná komnata. Bylo to pro mě něco naprosto neznámýho, slyšela jsem o tom jenom z doslechu a neměla jsem tucha, že existuje nějakej Kámen mudrců.
Bylo mi osm. Osm a už jsem si byla jistá, kam v budoucnu povede moje sexuální orientace - staříci a mytické potvory. Teda, na ty potvory jsem přišla později. Ale tady - SNAPE. A taky MALFOY STARŠÍ. Ti dva mě nepustili doteď. Dodnes si pamatuju, jak jsem o Snapeovi nadšeně vyprávěla babánce.

Líbí se mi ta evoluce, kterou si Potter s Hermi a Ronem prošli.První dva díly vyloženě pohádkového ražení, třetí, čtvrtý a pátý už o poznání ostřejší a poslední dva totální mega psychárna, přístupná od patnácti. Chyběla tam jenom milostná scéna.
Taky soundtrack se dost změnil, ale jednoho nikdy neomrzí ta prapůvodní znělka z prvních dílů...bylo dost osvěžující slyšet ji v posledním dílu.

Ze všech těch malých roztomilých dětí vyrostli vesměs docela hezcí chlapci a krásné dívky, sexy staříci jsou ještě víc sexy a pozor, teď se něčeho podržte - DOCELA DOST MÝCH OBLÍBENÝCH POSTAV PŘEŽILO. Ovšem Snape si to odskákal za ně za všechny...no, pořvala jsem si. Ale co už.