Květen 2013

Na sever

8. května 2013 v 18:34 | Moi Keiniku Sang |  Filmy a seriály - druhá z podstat mé existence
Dámy a pánové, shrdostí vám oznamuji, že mám za sebou první řadu
Popravdě, nejsem tak nadšená, jak bych čekala, ale zřejmě je to jenom o zvyku, protože tohle není tak úplně tradiční seriál. Někomu se může zdát dost nudnej.. A už jsem se dozvěděla spooooustu zajímavých faktů, což byl zřejmě prvotní účel tohohle seriálu.
Ragnar Lothbrok a jeho žena Lagertha jsou podle všecho velmi důležitou součástí severských příběhů. Upřímně, v životě jsem o nich neslyšela, protože jsem se pořád ještě nedonutila přečíst si ty chytrý knížky, co jsem si postahovala, abych si rozšířila obzory. Dobře, tu JEDNU chytrou knížku. Ale k věci.
Tak tedy Ragnar a Lagertha. Mají dvě děti, Bjorna a Gydu. Seriál začíná tím, že Ragnar s Bjornem cestují do Kattegatu, aby Bjorn přijal náramek od jarla a stal se mužem. Krom nich je Raganrovou rodinou taky sourozenec Rollo, žijící tak trochu v bratrově stínu, což ho brutálně prudí.

Jarl Haraldson je kapitola sama o sobě. Je to takový vikingský mafiózo. Ragnarovy neustálé ambice plout na západ místo obvyklých výjezdů na východ mu neuvěřitelně lezou krkem a nechce o nich ani slyšet. Disponuje manželkou Siggy a dcerou Thyri. Kdysi disponoval i dvěma syny, ale ty mu někdo zabil.

Ragnar má podivného přítele Flokiho, stavitele lodí. Floki je jedním slovem ujetý. Chová se ujetě, mluví ujetě, myslí ujetě, občas jsem ho podezírala, že má těžkou schizofrenii a nebo jede v houbičkách, přičemž houbičky jsou pravděpodobnější.
Ale je to právě Floki, kdo postaví Ragnarovi, trochu ilegálně, loď. Ragnar v tichosti najme posádku a vyrazí na západ. Samozřejmě, nejbližší práskač je okamžitě napráší jarlovi.
Ragnar a jeho muži doplují do Northumbrie a vybrakují klášter. Ragnar si domů přiveze kněze Athelstana a udělá z něj svého otroka. Athelstan je ale vzdělaný, cestoval a umí severskou řeč, takže s Ragnarem nakonec navážou úplně jiný druh vztahu, který občas smrdí i přátelstvím.
Jarl zabaví celou dovezenou kořist a proti další výpravě nic nemá, nicméně nasadí do Ragnarovy lodi špeha. Rganar není debil, takže to přirozeně pozná. Lagertha toho týpka pak zabije, když se ji pokusí znásilnit.
Ačkoliv to byl jarlův špeh a navíc i jarlův nevlastní bratr, Ragnar není díky svědectví svého bratra (ačkoliv se ho Haraldson pokoušel koupit na svou stranu pomocí své dcery Thyri) odsouzen za vraždu. Nicméně jarl je naštvaný a pošle svoje muže vydrancovat Ragnarovo bydliště. Ragnar s rodinou uteče, ačkoliv zraněný. A vyzve jarla na souboj muž proti muži.
Haraldson docela dojemně umírá a novým jarlem se stává Ragnar. A víc vám nepovím, lol.

Primárním důvodem, proč jsem se začala na Vikingy dívat, byl Gabriel Byrne v roli jarla Haraldsona. Tommy Reagan z Millerovy křižovatky, z mýho nejoblíbenějšího filmu vůbec, v seriálu o Vikinzích? Sem s tím!
Nutno podotknout, že nezklamal, byl k sežrání, ale jeho postava se občas chovala jako ukázkový kokot. Sotva jsem se rozhodla, že začnu mít Haraldsona ráda, udělal něco, čím si to zase podělal. Ale budiž mu odpuštěno, protože celou dobu takhle smutně kouká:

Já bych řekla, že to stojí za to. Je tam pár fakt drsných chlapů, občas se někteří z nich i svlíknou, a Ragnar je nade vší pochybnost zajímavej týpek. A hlavně, jak už jsem řekla, je tam vidět, jak žili. Sice se to občas dost protahuje, ale některý věci jsou fakt zajímavý, třeba ta epizoda s Uppsalou a obětováním bohům.

A ta Flokiho loď byla strašně nádherná, totálně jsem se do ní zabouchla.

Kreslím - Thranduil

8. května 2013 v 9:57 | Moi Keiniku Sang |  Kresba, malba...a tak vůbec
Když on je tak pěkný. A navíc se fakt dobře kreslí. A navíc jsem úchylná na vztahy elfích otců s elfími dětmi, což mě přivádí k tomu, že na malém Legolasovi jsem se naučila kreslit děti.

Začalo to relativně nevinně tímhle dneska už pomalu kultovním zfetovaným kukučem před Arkenstonem.


Pokračovalo to tímhle, čert ví proč zeleným čímsi. Tady jsem začala nesnášet jeho nos a korunu. Korunu jsem z obrázků vyřadila, s nosem to bohužel nejde...

Pak jsem začala kreslit i malého Legolase. Tuhle věc má na DA v oblíbených 256 lidí a zřejmě nikdy nenakreslím nic, co by to překonalo, což je poněkud frustrující. Zvlášť když to není nic extra.

Tak jsem je začala kreslit oba. Tady jsem se dokonce překonala a nakreslila i ty jeho blbý parohy!

A jedna spinkací momentka.

Poslední dvě už jsou slabší, částečně proto, že mi nějak zaostává tužka. Asi ji zmlátím.
Jeden uplakaný Legolas.

A jeden Legolasův "Mamííííííí, půjdeme do ZOO? Pjosíííííííím!" kukuč.

Tak a teď budu muset počkat, až dostanu nápad. Hah.

Kreslím - Invertovaní II

8. května 2013 v 9:17 | Moi Keiniku Sang |  Kresba, malba...a tak vůbec
Well, máme tu další státní svátek, což zapříčinilo několik věcí - předně nepřišla výplata a já bych fakt POTŘEBOVALA jít nakupovat...takže jsem nasraná. Dále, minimálně půl dne se můžu flákat, takže možná sem hodím pár článků, poněvadž to tu slušně umírá.
Začneme tím, že sem narveme moje kreslící počiny, u nichž asistuje tetička Picasa - další várku starých, zezadu pokreslených písemek a jiných papírů, které jsem po naskenování prohnala invertováním a barevným filtrem.

U SVÍTÍCÍ MOŘSKÉ VÍLY jsem obstojně pyšná na ocas. Ten se fakt povedl. O zbytku by se dalo polemizovat.

KOUTEK ŠPINAVÝCH MYŠLENEK se mi líbí. Prostě se povedl.

Z LÁVY STOUPAJÍCÍ dívka sesadila z piedestalu "moje-nejoblíbenější-invertovaná-čmáranice" Oheň. Tohle se mi naprosto sobecky líbí, víc, než cokoliv, s čím jsem se patlala několik hodin.

PANENKA Z MĚSÍČNÍHO KAMENE vznikla včera. Hezky svítí.

Platí to, co předtím - nešahat. Další invertované potvory najdete u mě na DA, jako obvykle. Mimochodem, DA mi zničilo život, stal se ze mě kreslící maniak. To jen tak na okraj.