Leden 2013

Trochu drsný Neverland

30. ledna 2013 v 19:33 | Moi Keiniku Sang |  Filmy a seriály - druhá z podstat mé existence
Žil byl jednou jeden Jimmy Hook. Byl to takový hezký blonďáček s modrýma psíma očima. Měl v Londýně šermířskou školu a staral se o několik kluků, malých kapsářů, kteří pro něho příležitostně kradli. Jeden z nich se jmenoval Petr.
Jednou Petr zorganizoval přepadení klenotnictví. Chtěl ukázat Jimmymu, co v něm a ostatních klucích doopravdy je, nicméně, jak to bývá, za dobrotu na žebrotu, Jimmy se akorát naštval. Pak ale našel v tašce na skříni takou divnou křišťálovou kouli, ta mu spadla a najednou bylo všechno vzhůru nohama.
Jimmy a všichni kluci kromě Petra se ocitli bůhvíkde a než se stačili rozkoukat, zajali je piráti, kteří se na tom stejném bůhvíkde ocitli před dvěma sty lety, když jejich kapitánka do koule střelila.
Petrovi, kterého spolkla koule o chvíli později, se podaří najít jenom jednoho, Foxe. Ten se schoval dost šikovně na to, aby ho piráti minuli. Oba jsou šťastní jak blechy, že na tom pamístě nejsou sami. Načež je přepadne hejno víl a víláků a kluci musí zdrhat. Útěk je přivede k další anomálii tohoto světa - Indiánům, Havraním lidem.
Tenhle miloučký domorodý kmen oplývá hned několika výraznými osobnostmi. Je to náčelník, bodré chlapisko s pivním břichem, co říká vtipy, dále jeho dcera, krásná Tiger Lily, a šaman Shaka, šarmantní stvoření s příjemným hlasem (pokud zrovna nevříská na víly) a nádhernýma rukama. Kmen se živí převážně lovem předimenzovaných osminohých krokodýlů, které si jednouše zamilujete.
Zatímco se Petr a Fox cpou krokodýlem, Jimmy s chlapci čelí arogantní protivné Liz Bonny, kapitánce pirátské lodi. Liz chce napřed Jimmyho hodit krokodýlům, ale jelikož ho shledá esteticky přijatelným, rozmyslí si to a zahrne ho do svých plánů. Chce získat vílí prach a létat. Kdo by nechtěl.
Na Jimmyho osobnost má kapitánka zhoubný vliv. Přestává to být Jimmy Hook a stává se Jamesem Hookem, týpkem drsným jak šmirglpapír, vybaveným bezkonkurečními šermířskými schopnostmi. Takže když Petr a Fox přijdou, aby jeho a chlapce osvobodily, dočká se Petr pořádně studené sprchy. Nejenže najde Jimmyho v Lizině posteli, ale ještě navíc se ho Hook snaží přesvědčit, že piráti jsou tady ti hodní. V průběhu děje se o to pokouší ještě několikrát a ve většině přpadů to začíná nebo končí soubojem, kde se jeden druhého snaží zabít.

Občas mám takový záchvat, kdy stahuju každej film, v jehož titulkách najdu jméno svého oblíbeného herce, resp. jednoho ze svých oblíbených herců. Tentokrát to byl Rhys Ifans, kdo mě přivedl na Neverland (bohůmžel nikoliv doslova). Blonďatý Hook? Byla jsem přesvědčená, že nikdy. Ale ono jo, ono to jde. Nedá se to srovnat s okouzlujícím Jasonem Isaacsem ve stejné roli, ale kdo by se na Rhyse zlobil, že....
Prequel k samotnému nepřátelství mezi Panem a Hookem je fascinující, jejich vztah, to je prostě nádhera. Celkově ten nápad s anglickým kavalírem na počátku a jednorukým pirátem na konci je boží.
Absolutně jsem si zamilovala Shaku. Raoul Trujillo mě jakž takž zaujal už v Apocalyptu. Ostatně jen málokterej chlap si může v padesáti dovolit lítat polonahej a pomalovanej po plátně, aniž by se potenciální divačky shovívavě usmívaly. Navíc jsem ho zatím slyšela mluvit jenom maysky nebo jak, takže jeho angličtina s tím super přízvukem dopadla na nezorané pole, jak se říká. Nebo tak nějak se to říká. A vážně má krásný hlas. A vážně má krásné ruce....úůůůů, zatraceně, miluju jeho ruce!
Mimochodem, jméno "Shaka" je jenom hypotéza. Ve filmu ho několikrát zopakovali, ale v castu je uvedený jako "holy man". Takže vlastně i to, že je šaman, je hypotéza.

V čem tohle SyFy dílko pokulhává, jsou kupodivu počítačové triky. Víly jsou přímo otřesné, nesrovnatelné s rozkošnou Tinkerbell z Petra Pana 2003, a nezachraňuje to ani hlas Keiry Knightley. Stejně tak některé scenérie jsou fakt mimo mísu a zdaleka nejhůř na tom jsou hologramy Charlieho Dance (přičemž účel jeho postavy mě nějak minul), u kterých si fakt nejsem jistá, jestli to byl účel nebo ne, aby vypadaly tak blbě.
Ále zato tu jsou obří osminozí krokodýli, ze kterých mi napřed naskákala vyrážka a pak jsem se rozhodla, že jednoho chci doma. Jsou prostě boží!

Sečteno podtrženo, klidně by se to bylo vytáhlo na devadesát procent, nebýt protivného a navýsost otravného elementu Liz Bonny, kterou sice skvěle ztvárnila Anna Friel, ale stejně mi ta baba lezla na nervy tak, že jsem počítala vteřiny do její smrti, je to takových 85%. Jestli někde existuje nebo bude existovat nějaká třetí část, možná to vyleze na dvadesát, ale od natočení je to přes rok a já spolu s několika stovkami dalších internetových uživatelů ji nemůžeme najít, takže zřejmě žádná není. Což je docela škoda.

Jinak, zabíjí se tady naprosto bez skrupulí, Lizino chování k Jimmymu ve stylu "napřed tě vojedu a pak rozhodnu, jestli si tě nechám" by mělo být 15+ a celkově je to docela drsné na to, o jakou pohádku se vlastně jedná. Popravdě jsem ta poslední, které to vadí, ale stejně...

"What are you gonna do with us?"
"Dinner."
"You´re gonna eat us?!!"
"Why, do you taste good?"

LOL, tuhle scénu miluju X).
Shaka na závěr. Děkujme bohům za herce indiánského původu. Vinnetou byl Francouz!

Dějepis No. 6

16. ledna 2013 v 18:39 | Moi Keiniku Sang |  ...se učím
Už bych na to fakt jebala. Nepředstavitelně. JEDNOU SE POTŘEBUJU NĚCO NAUČIT, DO PRDELE, A NECHÁM SEIŠT VE ŠKOLE. Fajn. Hlavně si to neškrabat.

Třicetiletá válka

Trvala od 1618 do 1648, dělí se do pěti válek - česká (1618 - 1620), falcká (1621 - 1625), dánská (1625 - 1629), švédská (1630 - 1635) a švédsko-francouzská (1635 - 1648).
Stály proti sobě dvě náboženské frakce, ale ve skutečnosti šlo o spor Bourbonů a Habsburků o rozhodující vliv nad Evropou.
 • Katolíci - rakouští a španělští Habsburkové, Polsko, papež, Katolická liga z Říše
 • Protestanti - Šmalkaldská jednota, Svobodné Nizozemí, francouzští kalvinisté, říšští a čeští protestanti
VÁLKA ČESKÁ
Začla ke konci 1618 a na začátku 1619. 1618 se do Prahy slezli významní čeští protestanti a ustanovili si třicetičlenné direktorium, které o rok později prohlásilo Matyáše za sesazeného a zvolilo si Fridricha Falckého, protože jednak byl vůdcem protestntů v Říši a jednak byl jeho tchánem Jakub I. Stuart a Češi se naivně domnívali, že jim helfne.
Fridrich, tzv. Zimní král, kraloval něco přes rok. Po 8. 11. 1620, kdy totálně podělali bitvu na Bílé Hoře )špatná organizace, dvojí velení, půlka žoldácké armády v hospodě, páč nedostali zaplaceno), vzal roha a s ním i většina vůdců povstání, takže když 21: 6: 1621 kat Mydlář popravoval české pány, hlavní viníci tam ani nebyli.

VÁLKA FALCKÁ
Habsburkové pronásledovali fridricha až do Falce a chtěli spolu s ním zmlátit i některé protestanty, ale většina se jich od Fridricha distancovala a jeho titul kurfiřta dali Maxmiliánovi Bavorskému. Fridrich byl poražen a zdrhal do Holandska. katolíci obsadili Horní i Dolní Falc, čímž se přiblížili moc na sever Německa a začala tak..

VÁLKA DÁNSKÁ
,...protože dánko-norský král Kristián IV. se cítil ohrožen přítomností katolických vojsk prkticky u hranic, takže se bral svoje vojska a vtrhl do Německa. V té době císaři ferdinandovi II. nabídl pomoc Albrecht Václav Eusebius z Valdštejna. 1625 se stal generalissimem císařských vojsk a o rok později porazil Dány u Dessavy.
Byl fakt hustej a všici protestanti z něj měli bobky, ale říšská šlechta mu záviděla, tak nakukala císaři nějaký cancy a on Valdštejna zbavil titulu a propustil. Mír s Dánby uzavřeli v Lübecku v roce 1629.

VÁLKA ŠVÉDSKÁ
Král Gustav II. Adolf z rodu Vassovců se rozhodl, že když může Kristián, tak on taky a tak se taky cítil ohrožen. Páč Habsburkové propustili nejlepšího vojevůdce, napřed prohrávali a tak císař povolala Valdštejna zpět. Ten se střetl se Švédy 1632 u Lützenu, kde padl Gusta Adolf, ale Švédi pořád otravovali v Říši, tak jim Valdštejn namlátil o rok později u Stínavy a bylo.
Jenže po jednáních propustil většinu jejich generálů, což říšské šlechtě zavdalo podnět, aby nakecala císaři, že Albrecht cosi kuje. Císař ho zavolal do Vídně, jenže Valdštejn nebyl blbej a radši utekl. Byo mu to ale na houby, protože 1634 ho a jeho čtyři spoluvelitele zavraždil Walter Deveraux v Chebu.
Nakonec Švédy porazil nějakej Tilly a 1635 podepsali Pražský mír.

VÁLKA ŠVÉDSKO-FRANCOUZSKÁ
Franíci se uráčili zapojit do války, protože zjistili, že Habsburkové vyhrávají. Kardinál Richelieu se spojil se Švédy a šli na věc. Nicméně to nás až tak nezajímá, protože v téhle etapě jebali Švédi taky do nás, konkrétně v roce 1642, 43 a 45. 42 dobyli Prahu a varbovali Rudolfovy sbírky ('Dáblovu Bibli nám půjčujou, chápete to?!!!) a 45 byla největší bitva n našem území v téhle etapě - bitva u jankova. Ve stejným roce si Torstenson vymslel, že dobude Brno, ale Raduit de Souches s ním pěkně vyběhl, protože díky jeho taktice pět stovek ubránilo město proti 28 tisícům. Nakonec Torstensona odveleli k užitečnějším věcem.

Ke konci téhle debilní války už bojovali skoro všichni a skoro všude a všem už to lezlo krkem, takže začali sepisovat míry. S Francouzi sepsali mír v roce 1644 v Münsteru a 1648 se Švédy v Osnabrücku. Dohromady j to Vestfálský mír.
Pak tam byly nějaký územní zisky, který nevím, páč nemám sešit, že...Každopádně uznali samostatnost Svobodnému Nizozemi a Švýcarsku.

Kreslím - Invertovaní

12. ledna 2013 v 11:46 | Moi Keiniku Sang |  Kresba, malba...a tak vůbec
Aneb jak zabít hodinu zeměpisu. Vyhrabala jsem kopu starých písemek, které měly volnou druhou stranu, a začala si na ně kreslit. Běžně si v hodině napíšu tak dvě slova, z toho jedno je nadpis, a popravdě - vůbec mi to nevadí.

OHEŇ je z nich suverénně nejpovedenější, povedlo se mi ušmudlat papír tak, že to po invertování a úpravě vypadá fakt dobře.

VODA se oproti tomu docela nepovedla. Pořádně nevím proč, ale nepovedla, nicméně paradoně se na DA dočkala větší obliby než ohýnek.

Se ZEMÍ jsem naopak zase docela spokojená.

VZDUCH mě nenadchnul ani neklamal, v podstatě jsem ho nakreslila jenom proto, abych už měla živly z krku a mohla se věnovat nějaké jiné sérii.

Tak. Jenom jsem si říkala, že bych to mohla narvat do TT, když už to mám.

Sice to nejsou umělecká díla světového formátu, ale JESTLI NĚKDO NĚCO ZKOPČÍTE, NĚCO SE VÁM STANE A NEBUDE TO HEZKÉ. Tak.

Měla bych přestat říkat tak.

Letadýlko

10. ledna 2013 v 16:20 | Moi Keiniku Sang |  Výlevy mojí existence
Hádejte, co bych měla dělat. Na to nepřijdete, co? Cha! Taky jsem tady ukradla další řetězák. A víte, co je ftipný? Ani nevím, jestli jsem ho správně pochopila.

PRÁSKNOUT NA SEBE 11 VĚCÍ
 1. Chci být medvěd.
 2. Jsem kurevsky moc nezodpovědná.
 3. Mám strašnou chuť nakopat do prdele několik lidí.
 4. Už dávno mi došly sprostý slova.
 5. Neuvěřitelným způsobem nesnáším školu.
 6. Kdybych se měla vyspat s každým chlapem, kterej se mi líbí, byla bych hotová Donna Juana.
 7. Chci zpátky dlouhý vlasy.
 8. Měla bych začít šetřit na liposukci a zmenšení prsou.
 9. Nedokážu utratit vlastní peníze.
 10. Často melu nesmysly.
 11. Můj život je meme. Fakt, nekecám.


ODPOVĚDĚT NA 11 OTÁZEK OD SEŠ MI FUCK

1. Myslíš si o sobě, že jsi originální?
Pokud jde o zjev, tak ani omylem, protože v poslední době mi nezbývá energie na nějakou originalitu...ale byly tu takový časy, kdysi dávno. Pokud jde o originalitu...jak to říct, mentální, asi taky nepochodím, protože myslím na to, na co většina lidí v mým věku. Pokud jde o uměleckou originalitu, řekla bych to tak, že se ze všech sil snažím nekopírovat a opravdu zkouším být originální, díky Odinovi se mi to vě valné většině případů daří.

2. Máš tumblr? (jo? napiš odkaz. ne? založ si ho.)
Kdybych měla tumblr, můžu hned teď z fleku seknout ze školou, protože bych NEDOSTUDOVALA. I tak mi internet ničí život a to ani nejsem ten správnej závislák.

3. Můžeš říct, že posloucháš jen jeden určitej styl muziky?
To ani omylem. Moje Hela je narvaná totálním eintopfem hudby, jsou tam prostě písničky, který se mi líbí. Metal, hardrock, rock, filmovej soundtrack, Disneyovky, Rebecca Black, Iveta Bartošová, ABBA, Dan Hůlka, český muzikály, písničky z pohádek, Vivaldi. Když se mi něco líbí, poslouchám to bez ohledu na to, že už to dávno není cool nebo že je to překonvertovaný video z JůTůb v naprosto otřesné kvalitě.

4. Názor na Justina Biebra a One direction?
Nevadí mi. Mám problém s tím, jak z nich média dělají hvězdy galaktickýho formátu a prostě jim nedochází, že akorát oslovili obrovský pubertální publikum. U Biebera mi ze začátku vadil hlas, to jsem docela blila, když jsem to slyšela, ale čím je starší, tím je poslouchatelnější. Pořád mě ale dostávají ty seznamy textařů pod písničkou s TAK DEBILNÍM textem, že to bolí.
One Direction jsem na začátku jejich vzestupu úplně zasklila, ale nedávno na mě na JůTůb vyjelo jejich NaNaNa a docela se mi to líbilo. Čekala jsem od nich nějakou megapřeslazenou sračku, protože podle fotek to bylo ještě horší než Bieber, ale vážně to bylo fajn. Dokonce i ten text, sice ne moc složitej, ale hezky jim to zapadalo do sebe, pohoda.

5. Nosíš radši tílka, nebo trika?
Tvl, no to je otázka :D. Fakt nevím. V létě asi spíš tílka, protože nesnáším kola v podpaždí a když je tílko u ruk hodně vykrojený, je v tomhle směru v pohodě.

6. Přijdou ti podkolenky kurevský?
Podkolenky mi rozhodně kurevský nepřijdou, miluju podkolenky a nejradši bych je nosila celej rok.

7. Kdy nastane konec světa?
Doufám, že brzo.

8. Pouštíš si muziku jen jako kulisu, nebo si vyloženě třeba lehneš a jen posloucháš?
Obojí. U učení jenom jako kulisu, večer chodím sem a tam po pokoji se sluchátkama v uších. Když mám prázdniny, volno nebo tak něco, vydržím to i dvě, tři hodiny. Prostě chodím, sem a a tam, po pořád stejné trajektorii. Moje nejoblíbenější část dne.

9. Jaký máš názor na vegetariánství?
Nechápu, jak může jejich organismus bez masa fungovat, čistě z praktickýho hlediska. V poslední době mi maso chutná čím dál míň. Jenom kapr, kuře a v menší míře hovězí. Na vepřový, kachny a ryby (ještě makrela je celkem ok) se nepotrpím, většina mi ani nechutná. A takový ty parodie jako párky, salámy, klobásky, no fuj, bliju tři dny. Takže vegetariány chápu.

10. Máš rád/a malý děti?
Záleží na nich. Malý rozmazlený spratky, co si myslí, že všechno dostanou, všude můžou vlízt, všechno můžou udělat, k smrti nenávidím. Mám ráda bráchu, nade všechno na světě, že jo, ale taky bych ho někdy zabila. A ráda koukám na roztomilý děti, ale...v zásadě ne, nemusím je.

11. Nejoblíbenější druh filmů?
Nemám, koukám na všechno. Akorát nemám ráda horory. Můj výběr závisí čistě na tom, kdo tam hraje. Když jsem měla období, kdy jsem prostě potřebovala vidět každej den aspoň jeden film s Ch. Leem, stáhla jsem si kdejakou kokotinu jenom proto, že jsem ho našla v titulkách. jediný, co jsem fakt nezvládla, bylo Kvílení vlkodlaků. To je neuvěřitelná sračka.

VYMYSLET 11 OTÁZEK PRO BLOGERY, KTEŘÍ BUDOU V LETADLE POKRAČOVAT
 1. Připadají ti tvoje názory kontroverzní?
 2. Umíš si představit, že by ses živil/a jako prostitut/ka?
 3. Četl/a jsi Bibli?
 4. Přijde ti plyšák ve tvaru přejetýho zajíce jako výtvor někoho, kdo je mentálně v pořádku?
 5. S kterým z Murphyho zákonů se ztotožníš nejvíc?
 6. Vedeš si deník?
 7. Pokud ano, jak? Pokud ne, proč ne?
 8. Na co právě myslíš?
 9. Jakou pohádkovou postavou jsi chtěl/a být v dětství?
 10. Máš kostlivce ve skříni?
 11. Myslíš, že jsem mohla vymyslet ještě debilnější otázky? Pokud ano, vymysli je.

Kreslím - první digitální pokusy

5. ledna 2013 v 22:53 | Moi Keiniku Sang |  Kresba, malba...a tak vůbec
Ne, nemám tablet. Dokonce i jeho koupě bla odložena, protože jsem se zařekla, že chci nějaký lepší kousek, když už. Ale zničehonic mě cosi osvítilo a já přišla na to, že ve Photo Filteru se dá malovat!!! Objev tisíciletí, já vim...ale je to strašně chytlavý...

Napřed jsem jenom tak experimentovala a vyšla mi z toho lehce surrealistický Asiatka. Přišla jsem na to, jak mám hejbat myší, aby to dělalo ty suprový vlny.

Když jsem se den nato začala trochu soustředit a dala si práci, vznikla tahleta slečna, které jsem byla líná udělat druhý oko. Nejsem totiž zvyklá pracovat na obou stranách zároveň, co je v digitálu asi skoro nutnost, takže to druhý oko by ve výsledku vypadalo úplně jinak než to první. Tak jsem ho tam prostě neudělala. Na tu část od brady dolů jsem pretty proud.

A dneska jsem vytvořila podivného týpka, vzdáleně připomínajícího Phila Ganta ze Zvláštních dnů. Bylo to také sporné až do poslední chvíle...ta nastala asi před půlhodinou, kdy jsem naznala, že už s tím fakt nic nenadělám a že to radši nechám být, než mě to naštve a pošlu to do koše.

Zatím to těžce není ono, ale já na to přijdu! Jednou. Nějakého krásného dne...

Chobot: Neočekávaná ztráta peněženky

5. ledna 2013 v 14:35 | Moi Keiniku Sang |  Filmy a seriály - druhá z podstat mé existence
Tož tak sme vyrazily. Já, Becca, Chibi a Verča. Po lehkých komplikacích ("Héééj, já netrefím k Vaňkovce, hééélp!!!" před odjezdem do kina; "Tahle průkazka je z minulýho školního roku, něco aktuálního..." při kupování lístků; "Pětka je na opačné straně." při snaze dostat se do sálu; "Sál číslo pět otevřeme tak pět minut před začátkem." opět při snaze dostat se do sálu) jsme se uvelebily v řadě E, do které k mojí velké radosti už nikdo nepřišel, a začaly drbat už při ukázkách. Konkrétně Becca si u reklamy na džus nebo co to bylo stěžovala, že "tohle teda v knize rozhodně nebylo!". A po ukázce z Bídníků zařvala "Hustě!" tak nahlas, že to museli slyšet až v první řadě.
Mno a pak to začlo. Nebudu vám tu líčit děj, kterej stejně všichni znáte, to si nechám do nějaké pseudorecenze pro rubriku Filmy. Vezmeme to od lesa...a pro začátek vám poskytnu seznam toho, co bych si z Hobita odnesla domů:

Thranduil - takhle se to, milé děti, dělá. Musíte se mihnout na patnáct vteřin v něčem, co stopro uvidí spousta lidí, všechny oslnit svým neodolatelným kukučem, udělat jedno zamítavé gesto důstojně usazení na jeleno-sobo-losovi, a rázem máte fanklub a vznikají animace jako tahle a obrázky jako tenhle a vůbec, najednou vás milují i ti, kteří předtím ani netušili, že existujete. Mimochodem, kdyby si Sněhurka odskočila do Hobita a začala si s Thranduilem, vznikla by z toho Daenerys Targaryen? Eh, dobře. Básník tím chtěl říci, že ten chlapec je velice hezký.

Thorin - narazila jsem na velmi velmi velmi dobrou otázku - WHEN DID DWARVES BECOME SO HOT??? Nobody knows. Nicméně Thorin je esteticky velice přijatelný, jak by se vyjádřila Becca. Taky jsme se shodly, že když spí, vypadá jak medvídek, že je strašnej emař (já vím, já vím, spočívá na tobě tíha vládnutí, byl jsi vyvolenej, abys vykopal Šmaka z Ereboru a todleto všecko, ale stejně...) a že jestli se jednou naveze do Bilba, půjdem ho profackovat, aby se probral. Nakonec to za nás obstaral někdo jiný, lol. Navrch má stejnou bundu jak já a vůbec. Ham.

Fili a Kili - kdo by nechtěl doma dva takové hezké malé čiperky, že. Dáte jim pohlídat koně a koně jsou...mno, radši pomlčet. Jsou prostě k sežrání.

Galadrielina garderoba - komplet, za předpokladu, že bych měla alespoň těch 170 cm. Nemám, takže mám smůlu.

Elrond na koni - ten pohled mě přinutil zařvat "Sexyy!" na celej sál. Mohla bych tady sáhodlouze rozebírat, jestli on sluší tomu koni nebo spíš ten kůň sluší jemu, ale v zájmu zachování duševního zdraví svých spoluobčanů to dělat nebudu.

Bilbo - rozhodně, ano. Co by nám chybělo? Leželi bychom v knížkách a jídle, pokud by se stavil Gandalf, sem tam bychom šli na nějakou dobrodružnou výpravu, vážně, bylo by to tak hrozný? Nebylo, bylo by to megasupermaxiúžasný. Chci bejt hobit krucinál. Abyste věděli.

Rebecca celý film komentovla slovy "To chcu.", eventuálně "To chcu taky.", sem tam "No fuj.", popřípadě nějaký nahodilý výraz prozrazující nadšení z vizuálního požitku. Občas z toho vznikaly velice zajímavé situace, například když u scény s drakem prohlásila "To je hustej vocas, takovej chcu taky!"
Svorně jsme dospěly k rozhodnutí přestěhovat se na Nový Zéland a po celou dobu trvání filmu nás Chibi krmila perníčky s mordorskými znaky. Hell yeah.

A pak jsme šly na pizzu, kde jsem zjistila, že nemám pěneženku, sranda. Takže stres, stres, stres...nakonec jsem tu mrchu našla v sále, zaklíněnou mezi sedátkem a područkou. Naštěstí jsem dostatečně nezodpovědná na to, abych si uchovala famózní dojem z Hobita. Ten se sice časem změnila na velice dobrý, ale rozhodně ne vlivem nějaké blbé peněženky.

Ano, tohle je velmi informativní a podtstaný článek. Heh.

"Já mám parazita jak noha!"


V hlavní roli nos...

1. ledna 2013 v 19:55 | Moi Keiniku Sang |  Oblíbení lidi aka The Hug List
V zásadě moc nemusím chlapy, co váží čtyřicet kilo a ve třiceti letech vypadají na patnáct, protože sama jsem opačný extrém. Ale tadyhle Míša Dorleac Wincott má..hm, něco. Neodolatelný lícní kosti a naprosto k sežrání nos, mimo jiné, ale ještě něco.
Nějak jsem prošvihla období, kdy se měnil z kluka v chlapa. Možná taky nikdy žádný neexistovalo. On si strašně dlouho zachoval chlapeckej obličejík a hrál s ním ty největší představitelný parchanty filmovýho světa, což je wow.

Prvně jsem zaregistrovala existenci nějakýho v roce 1958 narozenýho Kanaďana s oh so perfect nosem ve Vráně. Jak já miluju Vránu...R.I.P. Brandone. Popravdě, Top Dollarovi jsem nefandila, áni trochu, lezl mi na nervy a ještě víc ta jeho asijská děffka, grrr. (A na té fotce v odkazu mi Dollar připomíná Malíčka, koukejte na oči...nepodstatný fakt, nevěnujte mu pozornost.)

Podruhý jsem ho zaregistrovala v epizodce z Monte Christa 2002 - hrozné slátanině, která si z původní předlohy vzala tak možná jména hlavních postav. Z mně záhadného důvodu se tam objevila postava Armanda Dorleaca, sadistického guvernéra na pevnosti If. Celou dobu se tvářil, že chce všechny znásilnit a s Rebeccou jsme přišly na nějakou souvislost s jahodama. Takže od té doby Dorleac-jahody, nerozlučná dvojka. Neřešte, dokonce ani my dvě nevíme, která bije...

V rámci svojí třímušketýrové mánie jsem se musela podívat i na Disney verzi, kterážto je sice na mašli, ale strašná prča, ty jejich hlášky tam...mno, abych se dopracovala k jádru věci - Rochefort. Ten charakter žeru i v knížce a v Maddieho verzi z roku 2010, a tady to bylo zase "podle nosa poznáš Wincotta". S těma černýma lokýnkama byl táááák rozkošnej...a daboval ho týpek s hlasem jako hardrocker, prudce šukézní kombinace, rawrrr. Ale při šermu pořád házel hlavou, jestli mu zavazely vlasy nebo co....každopádně mi by upad krk.

No a pak - fanfáry....dobře, tak ne - přišel tanečník s koněm a rozmazlený parchant na věky věků ámen, Lorenzo spad z kamen, Adrian de Moxica (to fakt není holka, na té fotce). Prostě potřebovali nějakýho hajzla do Dobytí ráje, tak tam šoupli Moxicu "divoši jsou pakáž, všechny je chci zabít". Tak plochej charakter by jeden pohledal, ale on byl tak vrrrrrrrrrrrr, že by se to mělo zakázat. A to co dělal s tím koněm, no to si ani neumíte představit.
Uniká mi jedna věc - historickou předlohu pro tohohle andílka oběsili Kolumbovi vojáci po vzpouře. V Dobytí ráje ze záhadnýho spáchal sebevraždu, tak jako wtf??

Teď je z Míšy milý postarší pán a doby démonických, poloupírovitých existencí už má zřejmě za sebou. Zůstal mu sexy hlas a bude hrát v Hitchcockovi, ou yeah! To bude vůbec mazec, ha!

Jdu dělat něco užitečnýho.
*překlad - spát


Co dělám takhle pár minut po půlnoci....

1. ledna 2013 v 0:25 | Moi Keiniku Sang |  Výlevy mojí existence
 • Říkám si, že bych měla jít spát.
 • Piju šampaňský. nechápu proč, moc mi nechutná.
 • Nejdu s matkou na bilanční procházku, protože matka je unená a mně se nechce. Asi budeme bilancovat až pozejtří v kině na Kareninové.
 • Koukám na rozkreslenýho Petyra Baelishe.
 • Přemýšlím, že si ještě pustím Dobytí ráje.
 • Můj žaludek se rozhoduje mezi "je mi blbě" a "není mi blbě".
 • Chce se mi složit básnička, ale nevím o čem.
 • Říkám si, co maj sakra lidi na té pyrotechnice. Mlátí mi to tady kolem baráku jak posraný.
 • Hledám debil. Totiž mobil.
 • Už jsem ho našla.
 • Přemýšlím, že bych zahájila konverzaci s Ramsesem. neměla jsem mu tam strkat tu aztéckou královnu, teď se se mnou nebude chtít bavit.
 • Mám napůl skvělej pocit nepopsanýho papíru.
 • Jsem zvědavá, jak dlouho mi to vydrží.
 • Chibi mi odpověděla na SMSku.
 • Jdu si pustit Dobytí ráje.
 • Zasekla jsem se u čtení a zavírám nedotčenou seminárku.
 • Právě jsem se znova, asi po milionté, zamilovala do nosu Michaela Wincotta (o něm později...jí třešně takovým stylem, že máte chuť ho vojet, i když jste střízliví).
 • Asi už bych neměla to šáňo.
 • Baf.
 • Lekli jste se?
 • Hehe.
 • Bum bum bum, krucinál.
 • Eh, no nic.
 • On asi nejí třešně...
 • Ňuf.