Tož sme popili, zakolčili, dobrou vůli spolu měli...

27. května 2012 v 12:08 | Moi Keiniku Sang |  Po přízni řízni...
Všici majú Kawasaki,
všici majú, já chcem taky!
Všici majú Kawasaki,
všici majú, já chcem taky!
Čérný kola má,
to musí byt mašina!
Takú motorečku já chcem,
co má jméno Kawasaki!

Aneb když se to na hodové zábavě pořádně zvrtne.
Abych se dostala k tomu, jak jsem se tam dostala. Původní plán zněl jít v kroji a být nejkrásnejší, z čehož ovšem sešlo kvůli SEMINÁRCE, grrr. No co, stane se. Takže jsem v kroji nešla ani na mládežnický neboli obecní, ani na májový neboli babský.
Ale pak se moje maminenka inspirovala mnichovskou dohodou, tedy "o nás bez nás" a drze zanesla jedno číslo Gymplosu (do něhož píšu, že) našemu super starostovi (pozor, tohle není ironie, náš starosta je doopravdy super!). Načež přišla a prej "pan starosta tě prosí, jestli bys nenapsala do zpravodaje o hodech", nutno podotknout, že ještě před tím, než ten časopis vůbec otevřel. A že mi posílá pozvánku a jestli bych nepsala kulturu v obci.
No, poté, co pominul počáteční šok, jsem z toho začínala být obstojně nadšená, dokonce hodně obstojně nadšená...sakra, prostě jsem měla radost jak sviňa! Jednak to pro mě znamená vymetání všech možných tancovaček, co se v dohledné době budou pořádat, jednak jsem zase o krok blíž k "vládnoucí vrstvě" a jednak - co bych pro našeho milého, hezkého a hlavně normálního starostu neudělala, že jo.
Takže famílie šla na průvod, já měla jt večer s mamčí na tancovačku. Ta začínala v osm. Blížila se půl sedmá a famílie nikde, tož jim volám a oni sú na druhém konci vesnice a prý "zaváhalas, mělas jít taky, tohle jsou nejlepší hody, co tu kdy byly! A toho jídla tady..."
No málem jsme to nestihly, šly jsme pěšky do kulturáku, jsou to asi dva tři kiláky. Stůl jsme měly ZASE úplně u pódia, přímo vedle stál obří reprák na povážlivě vratké tyčce ( z toho jsem trošinku rostla). Plán zněl netancovat, koukat, kecat, pít. Začaly jsme tím "pít", mamí koupila sedmičku Sauvignonu (proč je tak kyselej???) a mně ještě minerálku, nicméně ačkoliv jsem ředila, stejně se mi pak už nějak motala hlava.
Když došlo víno, přešly jsme já na vídeň a mamka na pivo, chipsy a grilovaný vepřový (do řiti, to bylo dobrý!!! ...je mi blbě).

Kapela byla magnifique, zvlášť ten jeden trumpetista (a zřejmě i kapelník?), jak chytil slinu, začal předvádět neskutečný věci. Vypadal trochu jak Sylvester Stallone po třiceti letech a na trubku fakt válel. Stárky byly vesměs hezounké, policajti posléze trochu rozjaření, nicméně čím víc promile měli, tím líp tancovali. Jeden měl dlouhej cop a taký menší plnovous, vypadal totálně jak Ježíš, nicméně ani trochu se tak nechoval.
Když odezněly dechovky, vytáhla Stallone klávesy a začaly klasický popový vykopávky jako "Jahody" od Jirky Schelingera a tak, to už jsme se s mamčí neudržely a šly si trsnout. I na ten ploužák došlo. Jinak co se tance týče - nikdy netancujte rokenrol poté, co jste prakticky bez chleba snědli steak. Žaludku se to moc nelíbí, každopádně udržel se. A já miluju rokenrol, oujé!

Podezřívám mamku, že přišla trochu líznutá už z průvodu, poněvadž se pak neustále zaobírala pozadím jednoho čupr tatínka, jehož taneční kreace zřejmě vejdou do dějin: "No, podívej se, podívej se, jak provokuje! No, nepleskla bys ho po té...?". Pkud zrovna neřešila tohle, řešila, že starosta je strašně štíhlej a že vypadá jak kluk, tak jsem jí poradila, kam má zajet, jestli chce obézního a nevzhledného starostu.

Natáčela jsem na Evana a těsně před tombolou mu došla šťáva, když jsemse pokoušela ho resuscitovat, chtěl po mně PIN a ukázalo se, že WTF není můj PIN. I tak mám sedmatřicetiminutové videjko, jehož zvuk ten miniaturní repráčíček v Evanovi neutáhne.
Lístky do tomboly jsme nekupovaly, ostatně, ani jedna z nás necítila potřebu vyhrát zase půl metráku obilí. Domů jsme šly relativně brzo, nějak po půl druhé. Mamčí naskočil puchýř a musela jsem jí půjčit přezouvací boty, který původně měly posloužit mně. Díky Odinovi jsem měla baleríny, takže nohy mám na sračku jenom maličko.

A teď - tramtadadá - jdu psát článek do zpravodajeee!

A mimochodem, příští rok seru na seminárku a jdeme v kroji obě! To bude teprve bžundá....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sobecká Zíťa Sobecká Zíťa | Web | 27. května 2012 v 20:26 | Reagovat

Hej, dobře ty. Gratulace^^

2 •Pet!nka• •Pet!nka• | Web | 30. května 2012 v 19:24 | Reagovat

Líznutá maminka :D to musel být zářitek :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama