Hrobař - část 37.

26. května 2012 v 12:48 | Moi Keiniku Sang |  Hrobař
Vlček pod náhlým návalem adrenalinu zareagoval rychleji, než by kdokoliv čekal. Seskočil z vozu a vyběhl ke kroutící se bráně. Vrátnice za ní byla nade vší pochybnost v plamenech. Chlapec se opatrně dotkl podléhajícího dřeva a zatlačil. Roztavené zámky na druhé straně povolily a Vlček vpadl dovnitř. Jen tak mimochodem zaregistroval, že vrátnice skutečně hoří, soudě podle řevu zevnitř i s vrátným.
Lidi připomínali obrovské mravence, do jejichž mraveniště někdo píchl hořícím klackem. Snažili se hasit vším, co bylo po ruce, ale nikdo jim neřekl, že domácí pálenkou to nejde, takže plameny utěšeně šmátraly po nebi, navzdory všemu překotnému lopotění. Vlček se mezi nimi propletl až k na troud vyschlé studni Její kamenný obvod naříkal horkem a na několika místech se po něm táhly černé vypálené čáry. Když je Vlček sledoval, zjistil, že pokrývají celé náměstí v nějakém obrazci. Dotkl se jedné. Barvila jako uhlí. Co se tu stalo?
Někde poblíž se zvedla vlna výkřiků a Vlček zaregistroval srocení kousek od studny. Muselo to být něco velkolepého, když to mravence na čas odlákalo od neúspěšné likvidace požáru. Chlapec vylezl na studnu a zaclonil si oči.
V kroužku křižujících se lidí, recitujícím otčenáše a zdrávasmarie ve strašidelném hlasitém kánonu se motalo něco malého, plačícího a hořícího.

Llewelyn nahlas vzlykala a slzy se jí se syčením vypařovaly z tváří. Bila se malými dlaněmi do těla, ale oheň neuhasínal. Kdyby aspoň cítila bolest nebo umírala, možná by se jí některý z těch kolem pokusil pomoci, ale ona prostě jen hořela, hořela už několik minut a pořád žila. Zkoušela volat Daniela, ale nedokázala donutit vyschlý jazyk k pohybu.

Daniel přišel k sobě jen velice pomalu. Síla, s jakou ho Lynnin výbuch prohodil skrz zeď jednoho z bohatších domů, byla trochu moc velká. Měl vykloubené rameno, rozseknuté oba rty a trochu rozbitou hlavu. To nebyl nejhorší výsledek.
Hrobař se pomalu zvedl do sedu a jeho záda přitom vydala sérii hlasitých křupavých zvuků. Ať s nimi bylo cokoliv, teď už je to zase v pořádku, pomyslel si Daniel a vyštrachal se z trosek na popelem zasypané a kouřem zahalené náměstí. Po několika krocích zakopl o Elain. Vypadala jako mrtvá, oči doširoka otevřené a skelné, ale podle vyhaslých šedivých barev jejího těla byla v nejlepším pořádku. Stihla utéct.
Daniel dokulhal tam, kde býval druhý cíp trojúhelníku a ve stejném stavu našel Merah. To bylo dobré znamení. Fakt, že zabila vlastní matku, by asi Llewelyn nesla dost těžce. V případě, že by si vzpomněla. Daniel zaskřípal zuby při představě několika dalších let lhaní tomu sladkému stvoření, než se morové dcery zase ukážou. Nejradši by Lynn všechno řekl, kdyby jí to nezkomplikovalo život.
Siyah ležela kousek od své rudovlasé sestry. Daniel se nad jejími zbytky s povzdechem zastavil. Měl by začít vymýšlet, kam se schovat před morovou ránou, protože do týdne ji tu mají. Siyah byla, narozdíl od svých sester, stoprocentně mrtvá. Její hlava ležela v kaluži černých vlasů deset metrů od těla a vzteklýma fialovýma očima zírala do nebe.

Daniel opouštěl mrtvolu s přesvdědčením, že teď už ho nemůže nic rozladit více. Teď potřeboval najít Llewelyn a vypadnout, než se město zhroutí do sebe jako umírající hvězda a zabije všechno, co v něm ještě nebude mrtvé.
Za jeho zády se zbortil dům. Daniel přidal do kroku a do duše se mu zahryzl strach. Na tohle už jsem starý, pomyslel si a zamířil do středu náměstí. Přinejmenším riziko, že mu přistane na hlavě něčí střecha, tu bylo o něco menší.
"Llewelyn!" zakřičel nazdařbůh do změti ostatních výkřiků. Jestli tu někde je, stejně ho neslyší. Vdechl trochu víc kouře, než měl v úmslu, a rozkašlal se. Oči ho pálily z kouře a kašle, tudíž skoro nic neviděl. To prostě nemá chybu.

Výkřik "Llewelyn" odpoutal Vlčkovu pozornost od modlícího se hloučku. Kdo jiný mohl hledat Lynn, než Daniel? Chlapci vyskočilo srdce až někam do krku, kvapem slezl ze studny a rozběhl se po hlase. Najednou zapomněl na hořící město. jestli to byl Daniel, znamenalo to, že je Vlček takhle blizoučko starému životu.
Byl to Daniel. Vypadal strašně, špinavý, odřený, jeho vlasy neměly s bílou nic moc společného. Stál v předklonu, jednou rukou se opíral o kolena, druhou si tískl na plíce. Levou tvář mu zdobil pruh zasychající krve.
Vlček se zastavil pár kroků od něho. Skoro čekal, že ho teď zase někdo popadne a odvleče pryč. Čekal deset vteřin. Dvacet. Třicet. Ale nic se nestalo.
"Danieli?" špitl chlapec. Byl to nejhlasitější ze všech zvuků, které se vznášely nad městem.
Hrobař se podíval jeho směrem. Zamrkal, protřel se si oči a znovu zamrkal. Ale dítě nezmizelo.
"V..Vlčku?...Vlčku!"
Zalapal po dechu a nějak se mu podlomily nohy. Mám infakrt, napadlo ho, ale nebyl to infarkt, ačkoliv srdce se mu mohlo zbláznit. Zvláštní, jak málo rozdílů je mezi infarktem a nečekaným přívalem perfektního štěstí.
Vlček mu vletěl do náruče a zabořil obličej do jeho špinavých vlasů. Hrobařovy paže se pevně utáhly kolem chlapcova drobného těla a Daniel teprve po třetí za svůj relativně dlouhý život ucítil v očích slzy.
Vlček byl zpátky.
A jestli mu ho ještě jednou jedinkrát někdo vezme, Daniel dotyčného někoho zabije. Nikoliv obrazně řečeno. Zabije ho.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Qweeerty Qweeerty | Web | 26. května 2012 v 17:09 | Reagovat

Chudál Lynn...To shladání Vlčka s Danielem je hrozně dojemné ^^

2 Madde Madde | Web | 28. května 2012 v 17:50 | Reagovat

Ať ho zabije! Konečně zase spolu! :-)

3 •Pet!nka• •Pet!nka• | Web | 30. května 2012 v 19:23 | Reagovat

Aspoň, že se ti dav našli. Ale co se to kurva děje s Lynn!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama