Hrobař - část 36.

20. května 2012 v 10:09 | Moi Keiniku Sang |  Hrobař
Koně byli neklidní. Vlčka probudilo jejich frkání a nepravidelný krok. Měsíc zašel za mraky a cesta zmizela ve tmě, Yorik, Boris a Mathias pevněji sevřeli svoje sekyry. Roark, který až dosud šel vzadu za vozem, se několika rychlými kroky přemístil do blízkosti svých větších společníků, a Rolnička přitáhla otěže.
Žádné hmotné nebezpečí se v dohledu (pokud se v té povidlové tmě dalo vůbec mluvit o dohledu) nenacházelo. Jenom vzduch byl těžký jako náklad kamení, viselo v něm něco nepřirozeného, něco, co visívá nad místy, kde umřelo hodně lidí, přestože jejich mrtvoly dávno hnijí někde jinde.
"Je to zlo," ozvala se zevnitř vozu Rolniččina sestra. "A navíc cítím kouř, takže to zlo ještě navíc hoří."
Kolem bylo naprostě íicho, takže všechny vyděsila k smrti, když promluvila, zvlášť, když promluvila takhle. Byla to kartářka, hadačka z ruky a věštkyně a nikdo se neodvážil zpochybnit její úsudek. Měla na tyhle věci nos. Cítila je. A teď cítila zlo. Museli být blízko nějakého hodně, doopravdy hodně špatného místa.
Proto je moc neuklidnilo, když tma začala červenat a vylouply se z ní žárem pukající hradby kamenného města. Hořelo.
Kdyby byl Vlček ve městě o pár hodin dříve, možná by ho to teď ani moc nevyděsilo.

O pár hodin dříve...
"Všechny? Koho všechny? Nemůžete se aspoň na minutu přestat všichni chovat jako magoři?!" vybuchla Llewelyn a znovu se rozplakala. Teď dostala strach. Daniel vypadal víc sám sebou, až nějak moc sám sebou. Nějak moc bíle a nějak moc vyhuble. Možná to bylo tím hřbitovem kolem. Nebo těmi "všemi", o kterých mluvil.
Ozvěna jejího hlasu se pověsila nad hřbitov jako bouřkový mrak. Danielovým krkem proběhla podivná křeč a - Llewelyn nevěřeila svým uším - zavrčel. Byl to hluboký dutý zvuk, při kterém se kroutily kříže. Lynn udělala jeden krok dozadu, pak druhý...a pak utekla. Přelezla zeď v zadní části kostela a rozběhla se na náměstí. V Danově domě sedí tři čarodějnice, z nichž jedna je její matka, Daniel sám vrčí jako nějaká lidožravá příšera a všichni od ní čekají, že tomu porozumí. Kéž by tu byl Vlček.
Náměstí bylo tak žalostně prázdné, že se šance na ukrytí jevily úplně směšně. Llewelyn se schoulila do stínu studny, přitáhla si kolena k bradě a začala přemýšlet, co se stane v následujících deseti minutách.
Najednou ucítila na zádech mokro.
Voda se plazila ven ze studny kreslila po dlažbě na náměstí obrazce. Postupně se všechny slévaly do jednoho. Lynn seděla, bolavýma očima to pozorovala a už ani nepřemýšlela, co má tohle znamenat. Další z nevítaných pseudozázraků dnešního večera a noci.
"Lynn."
Byl to Danielův hlas. Vynořil se ze tmy ulice, pořád stejně strašidelný jako na hřbitově a skoro průsvitný se svými bílými vlasy a stříbrnýma očima. Llewelyn se cítila hrozně ukřivděná, protože tohle nebyl Daniel, kterého znala. Někdo přišel a ukradl mu duši nebo já nebo prostě něco, protože tohle byl jiný Daniel
Stejně vstala, kreslícími pramínky vody prošla až k němu a nechala ho, aby ji objal.
"Proč se tohle stalo, Dane? Všechno bylo dřív tak super," fňukla mu do pláště.
"Nedá se s tím nic dělat. Kdyby to nepřišlo dnes, přišlo by to později. Na dnešní noc zapomeneš a všechno bude jako dřív, slibuju."
Pohladil ji po vlasech, ale ruce měl studené jako mrtvola. Llewelyn se odtáhla.
Voda vykreslila na náměstí trojúhelník, vyplněný spletí čar, které nikde nezačínaly a nikde nekončily. Při každém cípu stála jedna z morových dcer. Daniel naznačil Lynn, aby šla doprostřed. Nelíbilo se jí to, ostatně, věci, které se jí dnes líbily, by spočítala na prstech jedné ruky.
O chvíli později si vzpomínala jen na záblesky - trojice nepřirozeně silných, hlubokých, rezonujících hlasů, něco silného, co ji srazilo na zem a zkroutilo tělo do nepřirozených poloh, šílenou bolest a pocit, že z ní něco násilím rvou ven a nakonec příšerný, explozivní vztek.
Když se probrala, cítila žár. Štípaly ji oči, ale tentokrát to bylo kouřem. Zaplavil ji pocit déja vu. Náměstí bylo plné panikařících, ječících a klejících lidí. Nejvíce jich bylo u studny a z jejich křiku Lynn vyrozuměla, že voda zmizela.
Vstala. Bolelo jí úplně všechno a bylo jí hrozné horko, což se ovšem dalo celkem rozumně vysvětlit při pohledu na hladový oheň všude kolem. Vykročila k nejbližší skupince lidí a ta se s jekotem rozprchla. Křižovali se. Llewelyn sklopila pohled ke svému tělu a zjistila, že hoří.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Qweeerty Qweeerty | Web | 20. května 2012 v 10:43 | Reagovat

Začíná to být setsakramentsky zamotané...O.O

2 •Pet!nka• •Pet!nka• | Web | 21. května 2012 v 20:13 | Reagovat

MOI! Cos to provedla s Danem? A co sakra s Lynn!! Zlobíš, Lokiho na tebe!

3 Madde Madde | Web | 28. května 2012 v 17:45 | Reagovat

Co se to tam děje?! O_O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama