Hrobař - část 34.

6. května 2012 v 11:39 | Moi Keiniku Sang |  Hrobař
Vůz se pomalu kodrcal po cestě. Koně šli líně, byli to dva velcí, moudře vypadající tvorové, našlapovali pevně a opatrně a Vlček jim byl za to mimořádně vděčný, protože rozhodně netoužil po dalším, dobrovolném či nedobrovolném pádu z nějakého svahu. Seděl mezi spoustou věcí uvnitř vozu a naproti němu se usadila ona dívka, která s ním po celou dobu toho zmatku venku udržovala konverzaci. Dozvěděl se, že jí říkají Rolnička.
Byla moc milá a taky poslouchala, co jí říkal. Vyprávěl jí o Nataně a její chůvě, o Monice (o té obzvlášť podrobně a s obzvlášť velkým strachem/zlostí), o Llewelyn a Danielovi, Dariovi a sobě. Rolnička se mu pak přiznala, že nechápe, jak toho mohl tak malý kluk tolik prožít, načež Vlček ji ubezpečil, že on to nechápe taky.
Za vozem šli dva muži a před vozem taktéž, na kozlíku seděla druhá z žen, Rolniččina starší sestra, která neprojevovala ani polovinu takové sdílnosti, jako Rolnička. Spíš se zdála naštvaná, že mají na krku dítě.
Rolnička Vlčkovi popsala každého člena jejich skupiny, ale dohromady se Vlček nedozvěděl vlastně nic, protože Rolnička byla podvědomě opatrná. Řekla mu jen, že ti tři velcí jsou Mathias, Yorik a Boris. Nicméně o čtvrtém se rozpovídala hodně a zjevně ho neměla ráda.
Roark byl "ten menší, než všichni ostatní". Celou dobu šel za vozem a pozoroval Vlčka víc upřeně, než by se chlapci líbilo v případě, že by se mu to vůbec líbilo. Rolnička ho se zvláštním tónem v hlase ubezpečila, že nebýt jeho obřího bratra Borise, dávno by Roarka zabila.
Vlček se po nějaké době rozhodl mu pohled se stejnou vytrvalostí oplácet. Roark byl černovlasý a měl něco, čemu dnes říkáme heterochromie, ale Vlček to prostě nazval "každé oko jiné" - pravou duhovku měl modrou a levou zelenou, což dělilo jeho tvář na jakési dvě poloviny, hodnou s modrým okem a zlou se zeleným. Když se takhle díval, nepůsobilo to moc uklidňujícím dojmem.
Protože jeli vozem, museli vybírat široké cesty, které vedly nejrůznějšími oklikami kolem těch, po nichž přijel Darius. Takže se stalo, že najednou padl soumrak a kamenné město ještě nebylo ani v dohledu.
Vlček se stulil do klubíčka k Rolničce a doufal, že Roark se ubytuje někde daleko od nich. Nějak se mu nechtělo spát. Myslel na Daniela a Lynn, na to, jak blízko jim je, a bál se, že se zase objeví něco, co ho zavleče někam úplně jinam.
Proto byl jediný, kdo kolem půlnoci zaslechl šustot lehkých noh na stráních a mezi stromy, a zakřičel "Pozor!", když se nad spící Rolniččinou sestrou vynořil stín s mohutným klackem v ruce.

Lynn se vysmekla Danielovi, proklouzla kolem překvapené Merah a vyběhla ven do tmy. Tohle bylo příliš. Začínala doufat, že si jenom zdřímla v některé z Danielových rakví a tohle se jí zdá, protože teď už přišla o veškerou schopnost zpracovávat šokující fakta. Srdce jí div nepukalo, hlava jí třeštila a odkudsi zevnitř stoupala horečka. Dokud se neukázala Merah, byla naprosto klidná, maximálně rozzlobená, ale pak se protrhla hráz.
Elain schovala obličej do dlaní. Takhle to rozhodně neplánovala. Siyah obrátila oči vsloup, za což si vysloužila vzteklé zasyčení od Daniela, který okamžitě vyběhl za Llewelyn, a Merah stála jako solný sloup uprostřed místnosti, unavená a nic nechápající.
Llewelyn běžela na hřbitov, což se takhle po tmě nezdálo jako nejlepší volba. Schovala se za rozložitým náhrobním kamenem, rychle oddechovala a nabírala do pláče. Pak plakala, tak moc, jako už dlouho ne. Dokonce ani ta ranní eskapáda s divným chováním její mrtvé babičky (omyl, s divným chováním černé čarodějnice) ji tolik nerozplakala.
Daniel mezitím nějak nenacházel vhodně ospravedlnění svojí osoby, protože měl na Lynnině pláči velký podíl. Celou dobu, co mu nosila spravené šaty a koláče od babičky (omyl, černé čarodějnice), věděl, že její matka je naživu a nic jí neřekl.
Teď stál pár metrů za ní, poslouchal její pláč a bylo mu tak mizerně, jako snad ještě nikdy.

Po Vlčkově výkřiku se jakoby odnikud začaly vynořovat další stíny. Byly to malé stíny, vedené jedním trochu větším. Jejich snaha o přepadení byla skoro legrační, když se proti nim najednou vztyčily ohromné siluety Borise a Yorika. Přesto se drzé stíny ještě držely, než se do věci vložili i Mathias s Roarkem. Pak se stíny válely po zemi a brzy přestaly být stíny, když nad ně Rolnička naklonila pochodeň. Potom nastalo zaražené ( a trochu provinilé) mlčení.
"Ksakru lidi," zabručel ospale Yorik a rozpačitě si hladil mohutný plnovous," vždyť to jsou malý děcka."

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Madde Madde | Web | 7. května 2012 v 14:39 | Reagovat

Ježiši, co ty děti můžou chtít? A s tou mámou to bude ještě pěkně zajímavé.. ???

2 •Pet!nka• •Pet!nka• | Web | 7. května 2012 v 19:22 | Reagovat

Co dělá Roark Rolničce, že ho chce zabít? A co ty děti blbnou?!

3 Foxx Foxx | Web | 9. května 2012 v 16:05 | Reagovat

[2]: :S

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama