10x hudba a já

7. května 2012 v 23:03 | Moi Keiniku Sang |  Hudba - třetí z podstat mé existence
Potřebuju něčím adekvátním zabít pondělní večer a seminárka mě napadla až před chvílí. Navíc si nechci kazit chuť před zítřejšíma Avegers. Ukradeno u Pet!nky.

1) Sedí na tebe tvrzení "Hudba je můj život"?
Tutově. Je to záležitost relativně nedávná, tak dva tři roky zpět, ale bez MP4 bych to nepřežila. Potřebuju na něčem ventilovat svou předimenzovanou představivost a ne vždy jsou vhodné podmínky pro psaní nebo kreslení.

2) Máš svůj účet na nějakém hudebním serveru?
Na Youtube a jen pro účely vyjadřování se k videům.

3) Máš raději české nebo anglické písničky?
Po osmi (přibližně) letech učení se angličtiny nemám problém porozumět anglickým textům a cizí písničky získaly trochu jiný rozměr. Mám je radši než české, protože bych se nenazvala vlastenkou v žádném směru a tím méně v tomto. Nemám je prostě ráda. Buď mají debilní text nebo mi vadí melodie. Vlastně jsem schopná poslouchat jenom české muzikály. Jistě, dělám vyjímky, třeba Dan Landa nebo takové ty náhodné známosti, jako Svaz českých bohémů od Wohnout, popř. Vakuum a Dlouhej kouř od Chinaski.
Ovšem v základu mám stopro radši cizí.

4) Vzpomínáš si, jakou hudbu jsi poslouchala, když jsi byla mladší?
Relativně nedávno jsem zmiňovala Falca a pak, co rádio dalo. Brzo jsem si našla svoje obůlíbené písnišky a písničky nesnášené. Jo, vzpomínám si ještě na jednu fantastickou kazetu, byly tam písničky od Michala Davida a jiných diskocvoků, ale zpívali to Tom a Jerry (a znělo to mnohem líp, než v originále, to mi věřte). Tu jsem milovala. A pak Klíč (tady, tady a tady).

5) Jaké hudební skupiny máš ráda nyní?
Na Klíči se nic nezměnilo, když mám náladu, poslechnu si nějakou tu jejich středověkou věc Z českých ještě Kabáti, to je i Kulichova oblíbená. A pak Čechomor. Z cizích Nightwish s Tarjou, v poslední době jsem jim nevěnovala moc pozornosti a Lordy. Ať vzpomínám, jak vzpomínám, na víc si snad nevzpomenu.

6) Posloucháš hudební soundtracky?
Tvoří většinu náplně mojí Hely.

7) A co hudba, obyčejná, beze slov?
S Pet!nkou se shodnu na Lindsey Stirlingové, ta je neuvěřitelná. A nemůžu se nabažit Vivaldiho Čtyř dob. Vltavu taky miluju, ta se mi líbila i jako malé, ale Vivaldi pořád vede. Potom taky Mozartův Turecký pochod (jsem nekulturní prase, je to Turecký pochod? Ále, vem to ďas.).

8) Sleduješ muzikály?
Bohové, tohle je jedna z nejblbějších otázek, jaké mi můžete položit - já sleduju prakticky jenom muzikály! Bídníci, Drákula, Monte Christo, Evita, a tak dále. Moje sbírka deseti viděných se slibně rozšiřuje. Jsou to dokonalé zážitky díky dokonalým lidem v dokonalém divadle. Na pražskou verzi bych nešla ani za nic...respektive šla, ale asi by to ve mně nikdy nevzbudilo takové pocity, jako verze brněnská. Protože v Praze, to jsou hvězdy běžně k vidění kdekoliv jinde, ale brněnské herce vnímám spíš jako takové platonické kamarády. Mám nakoukané, jak kdo hraje, vím, co mám čekat a můžu řvát kKAWAII!!!, případně umírat smíchy, jak se mi zachce. Herectví pražských interpretů je ve srovnání s nimi takové...studené.

9) Vlastníš nějaký z moderních přehrávačů hudby?
Nevím, co přesně se považuje za moderní přehrávač, ale mám svou MP4 Helu s dotykáčem, která by uměla polovinu věcí, které umí i tablet nebo iPad, kdby ovšem její instalační CD bylo kompatibilní s Windows 7. Jenže ono není.

10) Jakou píseň máš jako vyzvánění?
Neholduju písničkovým vyzváněcím tónům, to zaprvé, a zadruhé, nemám kábl k Evanovi (můj "nový" mobil), takže v něm mám zatím jenom to, co v něm už bylo. K polovině toho, co tam tedy je, cítím hlubokou nenávist, protože skoro každá melodie už byla nastvená jako vyzváněcí tón budíku. Fuj.
Hmmm..jedenáct večer...chce se mi spát, nechce se mi spát...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Foxx Foxx | Web | 9. května 2012 v 16:02 | Reagovat

Mhm. :-D

2 •Pet!nka• •Pet!nka• | Web | 9. května 2012 v 19:15 | Reagovat

Já věděla, že někdo se na ten řetězák chytí :D Když chci o tobě něco zjistit, vypustím do světa takový nesmysl :D ne, sranda.
Docela ti závidím, že tak dobře rozumíš anglicky. To u mě nehrozí :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama