Pořád ho miluju

5. dubna 2012 v 9:52 | Moi Keiniku Sang |  Hudba - třetí z podstat mé existence
Obávám se, že jestli očekáváte srdceryvný článek o nedávném rozchodu a poněkud pozdním prozření, zklamu vás, moji drazí. Nic takového nebude, to zamiřte jinam (nebo mi sežeňte kluka).
Zkrátka a dobře, včera jsem náhodou zabrousila na Youtube s úmyslem pouštět si písničky, které za normálních okolností neposlouchám, a napadlo mě podívat se za svým prvním oficiálně oblíbeným zpěvákem - Hansem Hölzlem, řečeným

FALCO

Bylo mi, co já vím, tak osm let, když jsem se zamilovala do jeho písniček v rádiu a to ani nehráli Rock me Amadeus (ne moc často). Abyste chápali, v osmi letech poslouchaly moje kámošky Blackmilk (česká dívčí skupina, Černochová+Kerndlová+Zeťová, dávno se rozpadly, tušíte, ne?). Nikdy jsem se nenaučila mít tyhle skupiny ráda.
Ale tenhle týpek mě fascinoval. Přišlo mi (a pořád přijde), že je úplně jiný, než všichni zpěváci, se kterými se moje tehdy ještě maličká maličkost setkala, celá jeho hudba byla taková jakási jiná.
Je to Aamadeus německé popové scény, now and forever. Jenom když se podíváte na jeho životopis (moc fajnově je napsaný tady), myslím, že ti dva na tom byli vůbec dost podobně.
Navíc dobře vypadá, jak jsem až v poslední době zjistila, smoking mu sluší, až to hezký není ( a zamlada byl kawai). Navrch ta jeho gestikulace, v klipech by mohli natáčet jenom ruce a byl by to koncert.
Nejvíc mě na něm bere hlas. Ve spoustě písniček je aspoň jedno táhlá "ááááá" (případně nějaká jiná samohláska), ve kterém je dokonale slyšet ta jeho úžasná sytá barva. V malých lidech (výška 175 cm není nijak moc) se prostě skrývají velké věci/hlasy.

UPOZORNĚNÍ (než přijdou videa): Není příliš normální skákat po posteli s pikslou dvoubarevné nutely v ruce a řvát "Hello-ohohoo, Vienna CALLING!!!" (přesně na to má totiž adminka náladu).

Tak jdeme muzicírovat. nebude to chronologicky podle jeho diskografie, ale podle mých objevů.

V rádiu hráli nejčastěji Jeanny (velmi kontroverzní klip o sexuálním deviantovi, zakázali jeho vydání, takže se z něj přirozeně stal hit jak svině)...

...a Out of the dark, úžasně temnou věc, kterou nade všechno zbožňuju.

Občas se objevila i druhá část Jeanny - Coming home, která zněla nepochopitelně optimisticky oproti jeho ostatním písničkám (aspoň mně to tak přišlo). Vlastně si udělal takový menší seriál, protože odkaz na Jeanny najdeme i v Out of the dark. A pozor, lidičky, tohle je ANGLICKY (proto mi tak dlouho trvalo, než jsem přišla na to, že i tohle je Falco.

A pak se mi donesla k sluchu moje dodnes snad nejoblíbenější Falcova písnička - ROCK ME AMADEUS, oujé! Je skvělá v tom, že jí musíte přijít na chuť, aby se vám líbila. A klip je tak na umřití *právě zjistila, že netuší, jak se píše slovo "umřití"*. Btw, tenhle song hodně nakopl oscarový výtvor pana Formana - Amadeus.

A na závěr dneska nalezená Vienna Calling. Umět německy, určit si to zpívám...takhle se musím spokojit s refrénem. Falco je tady už v mužných letech a z boku vypadá totálně jako von Braun (můj nejoblíbenější Němec, najdete tady).

A na úplný závěr jedna hloupá otázka: PROČ JE SAKRA MRTVEJ ?!!! Takhle - já vím naprosto přesně, proč - automobilová nehoda v roce 1998, Dominikánská republika. Ale proooooooooč????
Postavím si stroj času a jedu na koncert, tak se tu mějte.

Post scriptum - za přeházená videa nemůůůžu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Foxx Foxx | Web | 5. dubna 2012 v 12:22 | Reagovat

Přirozeně :-D
Což,není to špatné,vůůůbec to není špatné :D

2 Kvakva Kvakva | Web | 5. dubna 2012 v 12:22 | Reagovat

pesničky mi niečo hovoria, možno som ich začula práve v tom rádiu....:)

3 Madde Madde | Web | 5. dubna 2012 v 13:02 | Reagovat

Ach ano Falco :) Ty dvě první písničky jsou úžasný, úžasní lidé vždy skončí brzo pod drnem :(

4 Kláša, Flaška... Kláša, Flaška... | 5. dubna 2012 v 19:36 | Reagovat

Já se z tebe posesouvám :-D Jo Black milk si pamatuju :-D

5 Katrin Katrin | 4. července 2012 v 20:11 | Reagovat

Jojo, Falco... :D Ačkoli normálně poslouchám jenom metal a oldies, mám ráda i hodně písniček od Falca. Všecky, cos nahoře vyjmenovala, stojí za to :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama