Access denied

25. května 2011 v 19:11 | Moi Keiniku Sang |  Výlevy mojí existence
Filozofické TT

Včera jsem se podívala do zrcadla...
...to není možný, kdo to je?!!
Byla úplně jiná, než jakou jsem ji znala,
ale její tvář patřila mně.

Cejtím se jako dvůr. Dvůr, na kterým je schovanýho něco vzácnýho a krásnýho, ale kterej je obehnanej vysokou, silnou zdí. Zvenku do ní neustále něco naráží. Občas to nechá škrábanec, občas odloupne kus omítky, ale dovnitř se to nikdy nedostane. Něco naráží vytrvaleji. Ale má to stejnej pech jako všechno ostatní.
V mysli každýho je skříň, ale jestli ji otevřete a proderete se kabátama až do Narnie, to už je pochopitelně na vás. Nezapoměňte Ariadnino klubko, protože se světama je to jako s dětma - jeden nestačí a tři už jsou moc. Svět uvnitř si tvoříme proto, že ten vnější nestojí za nic. Nevýhodou takovéhle rezervy je fakt, že když se ve vnitřním světě zapomeneme, ten venku se vůbec nezlepší, ba co víc, zhorší se.
V dětství jsem byla ochotná svůj vnitřní svět sdílet s kamarádkami. Než jsem večer usnula, trávila jsem s nimi v duchu celé hodiny. Ale čím starší jsem, tím víc svůj svět bráním. Nesmí tam nikdo. Vytvořila jsem si v sobě složitou a troufám si tvrdit, že propracovanou infrastrukturu. Dávno už se nespokojím se svou tělesnou schránkou, na kterou navleču nějakej hezkej obleček. V současné době mám na výběr ze dvaceti alternativních těl. Krom dvou třech exemplářů jsou to všechno dívky štíhlé a půvabné, klamající tělem.
Mám jistotu, že nikdo nemůže moje alternativní těla použít, i kdyby chtěl. Jsou závislá na hudbě. Každé tělo má svou sérii skladeb, bez kterých nefunguje. Hodně záleží na příběhu a na ostatních postavách. Samo to nefunguje.

Takže posledních pár týdnů trávím v Paříži okolo katedrály Notredame. Předtím jsem byla nějaký čas v Rumunsku ve 14. století a sem tam se mrknu na Sibiř. Na rčení "všude dobře, doma nejlíp" už dávno nevěřím. Mám ale pocit, že se mi to začíná vymykat z ruky. Zjistila jsem, že jakmile strávím v některém z těl určitou dobu, začínám svou pravou tělesnou schránku zanedbávat. Potom má pohled do zrcadla dost zhoubné následky.

Až za sebou budete zavírat dveře od té skříně, pamatujte si několik zásadních věci:

 • Tam venku je svět, kterej možná za moc nestojí, ale nebýt jeho, ten váš vnitřní svět by nikdy nevznikl. Nepohrdejte jím. Nebo aspoň ne moc.
 • Tam venku je 21. století, úzké džíny, peroxidové vlasy, Justin Bieber, korupce, vraždy, násilí a spousta jiných věcí, které dělají svět světem. Ještě než zavřete, vraťte se pro plakát Hannah Montany nebo pro sekáček na maso. Okořeníte-li svoje sny trochou stupidity a surovosti, budou reálnější.
 • Nesnažte se být tvrďák, který se nikdy neomlouvá, nikdy o nic neprosí a nikdy nebrečí. Nechte to klukům ze školky a uvolněte všechny druhy emocí. I v tom druhém světě se něco občas podělá.
 • Pořádně zavřete ty dveře.
Pár věcí, které byste raději neměli dělat v souvislosti s vnitřním světem:
 1. brát s sebou mladší sourozence
 2. brát s sebou rodiče
 3. vykládat o svých imaginárních milostných vztazích jako o reálných
 4. pouštět věci a lidi zevnitř ven
 5. zapisovat si prožité události (většinou ztrácejí na intenzitě)
 6. zkoušet ve středověku používat mobil
 7. ptát se druida, jestli má mixér
 8. tancovat na dvanácticentimetrových šteklích
 9. dělat ze svých kamarádů transvestity
 10. krotit se

Můžou si o mně myslet c chtěj. Že jsem namyšlená, protože nekomunikuju na zastávce. Že jsem divná, protože pořád čtu. Že jsem ultradivná, protože pořád koukám na filmy. Nemaj nejmenší tušení, jakej obrovskej poklad se na dvoře skrývá. NIKDO nemá tušení, ani moje vlastní máma ne.

Já se dělit nebudu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 •Pet!nka• •Pet!nka• | Web | 26. května 2011 v 14:45 | Reagovat

Také mám několik svých "těl" ačkoliv mám pocit, že to nemám tolik vymakané, jako ty. Mám dvě tři, většinou krásné holky, které umí všechno, co já ne. Jsou to elfky, pirátky, fotbalistky, jedna je i učitelka.
A i ve svých 17 mám jeden z vnitřích světů napůl s kamarádkou. Miluji pak ty chvilky, kdy mluvíme o věcech, kterým nikdo jiný nerozumí.

2 skittlesky skittlesky | Web | 29. května 2011 v 14:00 | Reagovat

ahoooj
máš moc hezky blog ale byl by jeste hezci kdyby si tam mela nejake okraje tak se koukni na nas blog a jiste si nejake vyberes!!! :)
ps:promin za reklamu!! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama