Červen 2010

KLÍČ - Víno

20. června 2010 v 14:50 | Barbs |  Hudba - třetí z podstat mé existence
Další písnička od skupiny KLÍČ - Víno. Takhle nějak se povzbuzovali vojáci ve středověku před bitvou...a studenti před zkouškama, pravděpodobně.

KLÍČ - Omnia vincit amor

20. června 2010 v 13:17 | Barbs |  Hudba - třetí z podstat mé existence
Jak jsem slíbila, další písnička od Klíče, která mi přirostla k srdci: Omnia vincit amor - všechno přemáhá láska. oceňovaná skladba skupiny KLÍČ.

KLÍČ - Pohár a kalich

20. června 2010 v 12:58 | Barbs |  Hudba - třetí z podstat mé existence
Oblíbené hudební uskupení mého drahého otce a mě, skupina KLÍČ se věnovala renesančnímu folku a jejich texty v sobě nesou jisté poselství. Doprovod tvořily kytary, flétny, basy a sem tam rytmika. Nikde se nedá najít ani obsazení kapely, leda tak na obale od kazety...takže až najdu obal, dopíšu sem její členy. Zatím sem dávám text mé nejoblíbenější písně od nich, časem doufám přbudou další.

Láska nebeská

10. června 2010 v 21:25 | moi |  Filmy a seriály - druhá z podstat mé existence
wt
Hrají: asi tak tři miliony lidí, například Bill Nighy, Colin Firth, Alan Rickman, Hugh Grant, Emma Thompson, Keira Knightley, Liam Neeson, a tak dál a tak dál..

Nehledejte děj, nenajdete ho. Líčí nám tu osudy několika lidí v předvánočním shonu - spisovatele, kterého podvedla žena, stárnoucího rockera, který se snaží o comeback, čerstvé novomanželky, ketrá zjišťuje, že nejelpší přítel jejího muže ji miluje a taky dvojice pornoherců, kteří jsou v praktickém životě podivuhodně nesmělí. Zkrátka a dobře, tady jsou britští herci naservírovaní ve speciálním vánočním dvojbalení, ke kterýmu máte jako bonus ještě navíc super hlášky. Takj asi tak...nedá se to popisovat, protže to musíte vidět!

thb
thb
eb
xc

Pokrevní bratři

10. června 2010 v 21:16 | moi |  Filmy a seriály - druhá z podstat mé existence
+čr
Hrají: Paul Smecker - Willem Dafoe
          Murphy - Norman Reedus
          Connor - Sean Patrick Flannery
          
                                       a spousta dalších a poněkud nepodstatných, poněvadž byli téměř všichni     mrtví...

Bratři Murphy a Connor jsou hluboce věřící Irové, co tak trochu neplánovaně zavraždí dva členy ruské mafie a ještě neplánovaněji se jako svědci seznámí s geniálním homosexuálním detektivem FBI Paulem. Ten je přesvědčený o jejich nevině. Jenže bráškům dojde jak jednoduché je zbavit svět zla a tak se rozhodnou to zkusit. Opatří si zbraně a mordují všechny, co mají něco společného se zločinem, takže mafiány, drogové dealery, pravidelné návštěvníky....
Nad jejich řáděním si agenrt Smecker rve vlasy, poněvadž nemá šajn, co se to kolem něj děje a jeho geniální dedukce začíná pokulhávat. Ani ho nenapadne pomyslet na ty dva mladíky, co se přivlekli na policejní stanici v nemocničních županech, jenom aby mohli svědčit...

awer
Nebýt těch bouchaček, vypadali by jako hodní kluci, co?

qf
Klasický důchodce 20. století....

wg
wg
Paul to občas trochu prožívá, to vyšetřování...

wg
..a klidně se převlíkne za štětku, aby všechno klapalo...