Duben 2010

Interview s upírem

15. dubna 2010 v 16:02 | Barbs |  Filmy a seriály - druhá z podstat mé existence
https://66.media.tumblr.com/6145998ad1d2ed044718b251085e41ae/tumblr_n0noulRA2j1s2p719o1_500.gif

Celý příběh je retrospektivou. Začíná v 90. letech, kdy novinář Daniel Malloy přichází udělat rozhovor s podivínským Louisem, který mu bez větších cavyků sdělí, že je upír. A vypráví mu vlastní story...
....které začíná roku 1791, kdy Louise kousne nesmrtelný upír Lestat. Louisovi je to srdečně putna, protože přišel o všechno, na čem mu záleželo. Lestat z něj udělá upíra, ale Louisovi to nějak nesedne, neumí se smířit s tím, že musí pít lidskou krev. Poté, co "zabije" malou holčičku jménem Claudia, Lestat se rozhodne ho uplatit náhražkou za jeho dceru. Ovšem už při "zasvěcení" Claudie Lestata málem zabije a vůbec je jaksi žíznivější, než ostatní upíři.
Časem začne Lestata nesnášet za to, co z ní udělal a dává mu to jasně najevo. A když se jí konečně podaří se ho víceméně zbavit, vyrážejí s Louisem do světa. Ačkoliv zpočátku je všechno super, věci se po příchodu do Paříže začnou kazit a Louis je najednou sám.

Jojo, Interview, nejvíc gay upíří film ze všech a jeden z mých nejoblíběnjších vůbec. Adptace části práce Anne Riceové, která napsala celých dvanáct (možná víc) knih z tohoto univerza. Bohužel není tak jednoduché je dnes sehnat, takže jsem četla jenom jednu a půl. Musím dohnat.
Interview je dobrá adaptace. Má jenom pár malinkých mušek a i ty se dají snadno přehlédnout, když si pustíte tu příšernost s názvem královna prokletých. Nemám ráda Toma Cruise, ale jeho letat je rozhodně jeden z klenotů filmového plátna. Údajně chodil na set speciálním tunelem, aby jeho make up byl velké překvápko pro všechny. Zdá se jako zvláštní výběr pro postavu Lestata, ale je skutečně perfektní. Takový malý spratek. Člověk ho má rád, ale stejně by ho nejradši někde zazdil.
Brad Pitt jako Louis je celkem logická volba, idol dívčích srdcí jako zachmuřený hezoučký upír, jasně, proč ne. navíc Brad je relativně verzatilní herec. A co se malinké Kirsten Dunst týče, mnoho lidí včetně mě to považuje za její nejlepší roli vůbec. A Claudie není rozhodně tak creepy jako v knize, protože je starší. V knize je jí pět. Uhhhh.
https://66.media.tumblr.com/438fbc56ac8e329fec6ffda0d782c15a/tumblr_nvmalmxwCg1s5x7o6o1_500.gif
Jednou z těch muek, které jsem zmiňovala, je Antonio Banderas jako Armand. Nechápejte mě špatně, mám Tonyho Armanda strašně ráda, ale s knižním Artmandem má fakt společné jenom jméno. Knižní Armand je sedmnáctiletý zrzavý Rus. Ale jelikož zbytek filmu je tak super, je mi tohle celkem jedno.

I když Anne Rice je rozhodně úžasn talentovaná autorka a kdesi cosi, hodně lidí rozčiluje její přístup k fandomu. Byla jednou z těch co zuřivě bojkotovali veškeré fanouškovské snahy o interpretaci jejích knih, mazala fanfikce i fanarty a vlastně zadupávala jakoukoliv fandomovou interakci celkově. Bylo to sice před dávnými dávnými časy, kdy internet byl ještě bejby a pojmy jako fandom ani neexistovali, ale stejně si člověk nemůže pomoct a kroutí hlavou, když si na to vzpomene. Fanoušci jsou nedílnou součástí jakéhokoliv úspěchu.

Noční můra v Elm street

12. dubna 2010 v 18:21 | Barbs |  Filmy a seriály - druhá z podstat mé existence
https://heavyeditorial.files.wordpress.com/2013/03/noes_2_freddy.gif?w=780
Freddy Krueger pracoval jako školník a údržbář v kotelně. To bylo předtím, než začal mordovat. Pak mu na to přišli, když se začaly ztrácet děti aa jejich tělesné pozůstatky se čistě náhodou objevily ve Fredově kotelně. Ale Freddy si sehnal dostatečně dobrého obhájce, který ho z celé kaše vysekal. To se nelíbilo rodičům mrtvých dětí, takže podpálili kotelnu a Freddy uhořel. To měl být konec, jenže nebyl.
Freddy se stal nesmrelným a začal vrždit ve snech. Navc přitom používá svůj poněkud nechutný smysl pro humor (aspoň se přiom umírání nenudíte).
Tentokrát padne Freddiemu do oka partička teenagerů zejména pak jedna mladá dáma jménem Nancy. Připravte se, budou téct potoky krve.

Freddy se už dávno zařadil mezi kultovní monstra a měl by mě zřejmě děsit mnohem víc, než mě skutečně děsí. Chci říct, prochází sny. To je celkem děsivý, ne? No nic. Zajímalo by mě, kolik lidí zná pravý obličej představitele Freddyho, Roberta Englunda. Je to velice roztomilý děda.
Noční můra v Elm Street obsahuje nekonečně mnoho scén, které vstoupily do filmových legend a zná je každý, bez ohledu na to, jestli filmy viděl nebo ne. Na pruhované svetry už se asi taky nebudeme nikdy dívat stejně a Wes Craven se díky svému zabijákovi v klobouku stal nekorunovaným králem hororu. Troufnu si říct, že žánr by bez Freddyho nebyl to, co je dnes.

Nemluvě o tom, že bychom nikdy neviděli Johnnyho Deppa v crop topu jak ho rozmixuje postel. Jednoduše, Noční můra je nápaditý horor se zajímavou premisou, originálními způsoby zabití a neméně originálním monstrem. Co vlastně Freddy je? Duch? Kletba? Podvědomí? Zřejmě všechno dohromady. Hlavně, že je cool.
https://media.giphy.com/media/PNU7oqNjHT8t2/giphy.gif

Karlík a továrna na čokoládu

12. dubna 2010 v 15:07 | moi |  Filmy a seriály - druhá z podstat mé existence
https://67.media.tumblr.com/feba3d4819e171e1db89487d72532488/tumblr_mulhu9sDeW1ruhg5do1_500.gif
Charlie Bucket je chudý městský kluk, co má k obědu každý den zelí se zelím a čokoládu dostává jenom na narozeniny. Čistě náhodou zrovna v jeho městě stojí famózní čokoládovna záhadného Willyho Wonky. A ten se rozhodne, že uspořádá exkurzi do své továrny, ovšem má to jedno ale - poukázku na tuto exkurzi, Zlatý kupón, může dostat jenom pět dětí na světě. A Karlík, který dostává čokoládu jednou ročně....
Jenomže jak už to v podobných roztomilých příbězích bývá, je to právě Karlík, komu se podaří jeden z kupónů získat. Do továrny ho doprovází dědeček Joe, který tam zamlada pracoval. Karlík se seznamuje s namyšlenou Verunkou, nezdravě ambiciózní Fialkou, tlustým Augustem a protivným Mikem. A samozřejmě i s Willym Wonkou, poněkud pošahaným majitelem, který, jak se ukáže, ze své hlavy vytěsnil veškeré vzpomínky na otce a rodinu vůbec.
Willy jim slibuje zlatý hřeb - odměnu pro jednoho z nich, o které se nikomu ani nesnilo. Ovšem nikoho ani nenapadne, že by tou odměnou mohla být sama továrna. Willy totiž při stříhání objevil šedivý vlas a mírně zpanikařil, že nemá dědice...
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/f0/a6/d1/f0a6d1f3f965591861557a0ac647242f.gif
Karlík je jedn z nejoblíbenějších filmů mého dětství a považuju za svůj velký nedostatek, že jsem ještě neviděla tu klasickou verzi s Genem Wilderem. V době, kdy jsem ujížděla na tomhle filmu mě herectví Johnnyho Deppa ještě neotravovalo a Burton, i když barevný, byl pořád Burton. Nemluvě o vší té čokoládě. Kdo by nemiloval film tak sladkej, že z toho málem dostanete cukrovku?
Koukání na Karlíka vždycky vyžadovalo přítomnost nějakých snacks, nejlépe nějak příbuzných s čokoládou. Dost hlášek umím nazpaměť a naučila jsem se milovat/nesnášet všechny zůčastněné postavy. Dětští herci tu překvapivě válí a nad dabingem si ještě nemusím hryzat prsty. Jednoduše řečeno, Karlík je pro mě film plný nostalgie, i když je považován za "tu novou verzi".

Jednou jsme analyzovali tento film v dějinách kultury. Naše pančelka je expert na všechny skyrté umělecké významy, takže čokoláda najednou něbyla čokoláda, jednotliví rodiče reprezentovali něco dočista jiného a chvilku mi trvalo, než jsem překonala trauma.

Na závěr bych zmínila, že jedna z posledních scén, zubařská oprdinace, je pravděpodobně jedna z mých nejoblíbenějších scén z čehokoliv ever. Nejen proto, že obsahuje Christopher Leho, ale protože je prostě cheesy a hrozně krásná.
https://66.media.tumblr.com/e34b72f0b7ad9b5e162eaedc0ee7dce1/tumblr_nrpulxtFuS1sial0xo1_500.gif